Szerző Téma: Az Atyáról  (Megtekintve 14367 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2019. Június 17. - 17:01:08
Szia Lucius!
"Nekem úgy tűnik, hogy a bűnbeeséskor elferdültek a dolgok, elkezdtek rossz dolgok történni. Mivel egyedül Isten a tökéletes jó, ezért szükségképpen ártunk magunknak, vagy másoknak, ha rajta kívül cselekszünk."

Én is úgy gondolom, hogy ez a lényeg!
Attól, mert Isten előre tudja az összes hibánk, de nem avatkozik tevőlegesen közbe, nem mondhatjuk, hogy ez az Ő akarata.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2019. Június 17. - 22:35:47
[PETŐFI SÁNDOR] A TISZA
Mint az őrült, ki letépte láncát, Vágtatott a Tisza a rónán át, Zúgva, bőgve törte át a gátot, El akarta nyelni a világot! (Pest, 1847. február.)

No, ha ez Isten akarata volt, akkor a Tisza - szabályzásával az embernek sikerült "lenyomnia" Istent...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2019. Június 18. - 08:16:55
Idézetet írta: Csaba link=topic=1013.msg
Attól, mert Isten előre tudja az összes hibánk, de nem avatkozik tevőlegesen közbe, nem mondhatjuk, hogy ez az Ő akarata.
[/quote

Ámen.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2019. Június 23. - 21:06:34
Hát, igen.

Isten akarata ez:
Apcsel 17:
 30.    E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:
 

Így van?
Így lesz?
Nem... :(


 31.    Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból.

Így lesz?
Igen... 



 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 23. - 21:08:44 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2019. Június 24. - 15:32:41
Hát, igen.

Isten akarata ez:
Apcsel 17:
 30.    E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:
 

Így van?
Így lesz?
Nem... :(


 31.    Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból.

Így lesz?
Igen... 



 
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2019. Június 27. - 13:22:36
Azon gondolkodom mostanában, hogy Isten akarata-e az, hogy az Ember ne legyen beteg, hogy
minden beteg meggyógyuljon???

Én úgy gondolom, hogy igen, ez Isten akarata.

Az, hogy azonnal meggyógyuljon. Nekem úgy tűnik, hogy igen, Ő ezt szeretné, de vannak esetek, amikor ez nem lehetséges.
Vannak akadályok, amik lehetetlenné teszik, megakadályozzák az azonnali gyógyulást.

Lehet, hogy ez csak a mi hitetlenségünk???
Vagy lehetnek más akadályok is?

Mondjuk az, "ha most meggyógyulna, akkor sohasem keresné Istent?" Ezért Isten nem gyógyítja meg. Bár szeretné, akarja, de nem teheti meg, mert azzal veszélyeztetné
az illető üdvösségét?

Mit gondoltok? Én nem igazán tudom ezekre a válaszokat...

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2019. Június 27. - 13:25:53
Azon gondolkodom mostanában, hogy Isten akarata-e az, hogy az Ember ne legyen beteg, hogy
minden beteg meggyógyuljon???

Én úgy gondolom, hogy igen, ez Isten akarata.

Az, hogy azonnal meggyógyuljon. Nekem úgy tűnik, hogy igen, Ő ezt szeretné, de vannak esetek, amikor ez nem lehetséges.
Vannak akadályok, amik lehetetlenné teszik, megakadályozzák az azonnali gyógyulást.

Lehet, hogy ez csak a mi hitetlenségünk???
Vagy lehetnek más akadályok is?

Mondjuk az, "ha most meggyógyulna, akkor sohasem keresné Istent?" Ezért Isten nem gyógyítja meg. Bár szeretné, akarja, de nem teheti meg, mert azzal veszélyeztetné
az illető üdvösségét?

Mit gondoltok? Én nem igazán tudom ezekre a válaszokat...

Furcsa, hogy Jézus senkinek nem mondta azt, hogy "nem gyógyítalak meg, mert az veszélyezteti az üdvösséget" Egyedül arról olvashatunk, hogy "nem is tudott ott sok csodát tenni a hitetlenségük miatt". Lehet, hogy egyedül a hitetlenség az akadály....

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2019. Június 27. - 17:07:30
Ézs 46:10
Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, amik még meg nem történtek, mondván: Tanácsom megáll, és véghezviszem minden akaratomat;


Az üdvösség veszélyeztetése semmi kép, mert az az Úr munkája és nem az emberré:

Róm 8:30
Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és akiket elhívott, azokat meg is igazította; akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.

A hit - hitetlenség ? ... - nem gondolnám:
Ott van Pál, Trofimus, Timóteus  ...




Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2019. Június 27. - 17:18:03
Azt gondolom, hogy aki imádkozik az hiszi is, hogy amit kér az lehetséges Istennek, s hogy Istennek van hatalma azt megtenni.
Ugyanakkor a bűn is lehet, vagy a bűn nem megvallása annak, ha az ember nem gyógyúl meg, de ez abban az esetben ha, az a betegség a bűn miatt van, vagy éppen a bűn következménye ként van jelen, azért hogy az embert megtérésre vagy éppen az Úrhoz vezesse vissza.

Jak 5:13-16
Szenved-e valaki köztetek? Imádkozzék. Öröme van-e valakinek? Dicséretet énekeljen.
Beteg-e valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében.
És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki.
Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2019. Június 27. - 18:31:20

Én úgy látom, hogy amikor az Úr Jézus itt járt, a küldetéséhez tartozott a gyógyítás, a csodák. Ezek részben ismertetőjegyei voltak a Messiásnak, részben ízelítőt mutattak az Isten országából, hogy milyen (lesz).  Abból, hogy akkor voltak olyanok, akik nem hittek Benne, és ezért nem is láttak csodát, nem is gyógyultak meg, nemcsak azt vonhatjuk le, hogy ma, akik nem gyógyulnak meg, azok nem hisznek. Inkább arra utal, hogy ott akkor az volt a tét, hogy kinek látják Jézust. Felismerik-e Őt, akarják-e Őt? Mivel nem fogadták el, így mire is történt volna a gyógyulás?
Szerintem a testi gyógyulásnál sokkal fontosabb az örök élet megtalálása, elnyerése.

Én azt hiszem, hogy Istennek nincs olyan ígérete az övéi felé, ami biztosít minket arról, hogy nem lehet beteg egy hívő, és ha beteg, meg kell gyógyulnia. Vagy Ti tudtok ilyet?
Sajnos sok beteg van a keresztyének között.

df3

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2019. Június 27. - 19:28:56
 O0

Így van Virág.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2019. Június 27. - 20:04:24

Én úgy látom, hogy amikor az Úr Jézus itt járt, a küldetéséhez tartozott a gyógyítás, a csodák. Ezek részben ismertetőjegyei voltak a Messiásnak, részben ízelítőt mutattak az Isten országából, hogy milyen (lesz).  Abból, hogy akkor voltak olyanok, akik nem hittek Benne, és ezért nem is láttak csodát, nem is gyógyultak meg, nemcsak azt vonhatjuk le, hogy ma, akik nem gyógyulnak meg, azok nem hisznek. Inkább arra utal, hogy ott akkor az volt a tét, hogy kinek látják Jézust. Felismerik-e Őt, akarják-e Őt? Mivel nem fogadták el, így mire is történt volna a gyógyulás?
Szerintem a testi gyógyulásnál sokkal fontosabb az örök élet megtalálása, elnyerése.

Én azt hiszem, hogy Istennek nincs olyan ígérete az övéi felé, ami biztosít minket arról, hogy nem lehet beteg egy hívő, és ha beteg, meg kell gyógyulnia. Vagy Ti tudtok ilyet?
Sajnos sok beteg van a keresztyének között.

df3

Egyetértek, kedves Virág   :int2:

Egyébként nem sok ember mondhatja el magáról manapság, hogy teljesen egészséges, szerintem.
Ez a degeneráció eredménye, ami a bűnbeesés után kezdődött. Nem csak az emberekben, hanem a természetben is, kihalnak fajok, romlik a levegő minősége, stb. és az élelmek is egyre szintetikusabbak, műek,  vegyianyagokkal kezeltek, az állatokat gyógyszerekkel "növesztik", hogy hamar eladhatóak legyenek, a rengeteg tartósítószer..... ezeket képtelen a szervezet feldolgozni, és károsodik a máj, a vese, az emésztőrendszer és minden.
A generációk genetikailag is átadnak defekteket, vagy hogy is mondják...

Szóval ahogy közeledik a vég, egyre kisebb az esély az egészségre, szerintem, még csak bűnt sem kell elkövetni hozzá.... ehhez is kegyelem kell.

   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2019. Július 02. - 10:32:47

Én úgy látom, hogy amikor az Úr Jézus itt járt, a küldetéséhez tartozott a gyógyítás, a csodák. Ezek részben ismertetőjegyei voltak a Messiásnak, részben ízelítőt mutattak az Isten országából, hogy milyen (lesz).  Abból, hogy akkor voltak olyanok, akik nem hittek Benne, és ezért nem is láttak csodát, nem is gyógyultak meg, nemcsak azt vonhatjuk le, hogy ma, akik nem gyógyulnak meg, azok nem hisznek. Inkább arra utal, hogy ott akkor az volt a tét, hogy kinek látják Jézust. Felismerik-e Őt, akarják-e Őt? Mivel nem fogadták el, így mire is történt volna a gyógyulás?
Szerintem a testi gyógyulásnál sokkal fontosabb az örök élet megtalálása, elnyerése.

Én azt hiszem, hogy Istennek nincs olyan ígérete az övéi felé, ami biztosít minket arról, hogy nem lehet beteg egy hívő, és ha beteg, meg kell gyógyulnia. Vagy Ti tudtok ilyet?
Sajnos sok beteg van a keresztyének között.

df3

Korábban én is nagyjából ezeket hittem, de egyre inkább látom, hogy valami nem stimmel. Amikor a feleségemmel elkezdtünk hinni Isten gyógyító szándékában, a három gyermekünk rendszeresen, napokig, hetekig hiányzott az óvodából-iskolából. Miután elkezdtünk hinni, és a gyermekeinkért hittel imádkozni, azóta maximum évente egy-egy nap betegek, és mindhárman elmondták, hogy a legkevesebbet hiányoztak az óvodából-iskolából. Ez már kb. 3-4 éve tart. Én már négy éve nem voltam táppénzen a munkahelyemről, maximum egy-egy nap maradok otthon szabadságon, ha már nagyon kimerültem. Orvosnál már évek óta nem jártam.

Először is, a hit akkor emel felül bennünket a természeti törvényszerűségeken, ha valódi hit. Mondjuk ott áll Péter a csónakban, és Jézus azt mondja neki a vizen járva,
hogy "jöjj!" Tegyük fel, ott, akkor, Péter egyáltalán nem hisz abban, hogy most Jézus szavára valóban képes a vizen járni. Egyáltalán nem hiszi. Vajon tudott volna
a vizen járni ekkor? Nem!  csak a "valódi hit", amely Istenben bízik (jelen esetben Jézus szavában), az képes minket felülemelni a természeti törvényeken.
Ezt abból láthatjuk, hogy Péter elkezdett süllyedni, amikor kételkedni kezdett a hullámokat látva.

"Jézus pedig azonnal kinyújtván kezét, megragadá őt, és monda neki: Kicsinyhitű, miért kételkedél?  (Máté 14:31)"

Péternek megvolt az a hite akkor, ami üdvösséget adott neki, de nem volt meg az a fajta hite, amellyel abban bízott, hogy Ő most Jézus szavára valóban képes a vízen járni, bármekkora hullámok mellett is.

Tehát vagy van speciális, gyógyulásba vetett hitünk, és akkor az felülemel bennünket  a természeti törvények egy részén, a betegség lefolyásának törvényszerűségein,  vagy nincs, és akkor csak a természeti törvényszerűségek, szabályok
vonatkoznak ránk. Lépjünk most tovább, és nézzük meg, mi a feltétele annak, hogy ilyen "természeti törvényeken" felülemelő hitünk lehessen.

A legfontosabb feltétele, hogy Isten kijelentsen, mondjon valamit, amibe mi a hitünkkel belekapaszkodhatunk. Péter vízenjárásakor ez volt a "jöjj". Ha Isten mond valamit,
és mi ebben bízunk, akkor létrejön a hídkapcsolat a természetfeletti és köztünk, és ezzel a természetfeletti belép az életünkbe és felülemel minket e világ természeti törvényeinek egy részén. Így volt képes Péter a vízen járni. A "jöjj" csak Péterre vonatkozott, és nem jogosít fel minket a vizen járásra, Isten azonban a gyógyulással kapcsolatban
több olyan ígéretet, kijelentést is tett, amelyek, ha a hitünkkel belekapaszkodunk, simán átvihet bennünket keresztényeket a természetfeletti gyógyulásba. Olyan ígéreteket, amelyek ránk is vonatkoznak, nem csak Péterre, mint mondjuk a vízen járás.

Úgy gondolom, aki képes ezekbe a kijelentésekbe, ígéretekbe a hitét belevetni, az természetfeletti módon képes meggyógyulni, aki nem, arra a természeti törvények
vonatkoznak a gyógyulással kapcsolatban, és meggyógyul, ahogyan a hitetlenek is meggyógyulnak, amint a szervezetük a természeti törvényeknek megfelelően legyőzi a betegséget. Gyógyzerek hatására vagy csak úgy magától.

Istennek vannak olyan ígéretei, hogy meggyógyítja a betegségünket:

Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről.  (Zsoltárok 103:2)
Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.  (Zsoltárok 103:3)

Aki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: akinek sebeivel gyógyultatok meg.  (1 Péter 2:24)

"És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik neki.  (Jakab 5:15)"

"Minden lehetséges annak, aki hisz!!!!" 

Ámen.



« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 02. - 11:27:54 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2019. Július 02. - 10:41:14
Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.  (Zsoltárok 103:3)

Milyen furcsa, hogy a legtöbben elhisszük a kijelentés első felét (bár nem mindenki), nem hisszük el azonban a második felét.
Miért???

Ezt főleg magamnak mondom, mert ezzel kapcsolatban még roppant gyenge a hitem nekem is...
De egyre erősebb, Istennek hála!

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2019. Július 02. - 11:21:51
Elképzelem Jézust, ahogyan felnövekedett.

Az igéből értette meg, Isten szellemének a segítségével, hogy mi is az Ő elhívása, feladata.
Elképzelem, amint olvasta a 103. zsoltárt:

Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.  (Zsoltárok 103:3)

"Aha", -gondolta talán magában, "akkor részben ez az én feladatom. Én Isten Fia, képviselője vagyok ezen a földön, akkor most megteszem, amit Isten is tenne.
Elmegyek, és meggyógyítok minden betegséget, amivel csak találkozom, (és megbocsátom a bűnöket.)

És bejárá Jézus az egész Galileát, tanítva azok zsinagógáiban, és hirdetve az Isten országának evangéliumát, és gyógyítva a nép között minden betegséget és minden erőtlenséget.  (Máté 4:23)

A nap lementével pedig, mindenek, akiknek különféle betegeik valának, ő hozzá vivék azokat; ő pedig mindegyikőjükre reávetvén kezeit, meggyógyítá őket.  (Lukács 4:40)

Ok? 

Miért gyógyította Jézus meg a betegeket?  Mert tudta, hogy ez Isten akarata.
A gyógyulás tehát Isten akarata!!!

Miért nem gyógyul meg akkor mindenki?

Azért, mert a Sátán szembemegy ezzel az akarattal, mindaddig, amíg mi nem állunk erős hittel ellen a munkájának, és nem kezdünk el valódi hittel betegeket gyógyítani. Ahogyan azt Jézus is tenné. Mert Jézus képviselői ímmár mi vagyunk ezen a földön.

A Sátán elfut, ha mi ellenállunk neki, de mindaddig nem állunk ellen neki, amíg azt gondoljuk, hogy jogosan rabolja meg az emberek egézségét.
Nem jogosan teszi ezt!

Jézus kifizette az árat a mi gyógyulásunkért, ennek azonban érvényt kell szereznünk. Mindaddig nem fogjuk ezt megtenni, amíg nem hiszünk ebben.
Ezért rabolja meg a hitünket a gonosz a gyógyulással kapcsolatban (is). Szinte már természetesnek vesszük a betegségeket. Nem azok.
Egy hívő számára a természetfeletti valóság és kijelentések kell, hogy átvegye az uralmat a természetes felett.

És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik neki.  (Jakab 5:15)

Miért is gyógyul meg az ilyen ember?
Azért, mert a gyógyulás Isten akarata, és azért, mert ezt felismerve valaki hittel imádkozott érte!!!!!!!

« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 02. - 11:25:47 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...