Szerző Téma: Az Atyáról  (Megtekintve 14363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2019. Május 18. - 07:06:31
Viszonylag ritkán esik szó az Atyáról. Ebben a topicban beszélhetünk az Ő személyéről, munkáiról.

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2019. Május 18. - 07:30:34
"Jézus így szólt hozzájuk: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom." Jn 5:17

"Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom azt az utolsó napon. Meg van írva a prófétáknál: „És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek.” Aki az Atyára hallgatott, és tőle tanult, az mind énhozzám jön. Nem mintha bárki látta volna az Atyát: csak aki az Istentől van, az látta az Atyát." Jn 6:44-46

Egy ideje foglalkoztat, hogy mi (minden) az Atya munkája? Jézus is tesz azt, mint az Atya?

Ezekből az igékből azt látom, hogy pl. Ő az, aki vonzza az embert magához (Jézushoz). Ő valamilyen formában szól a meg nem tértekhez, vonzza őket, tanítja őket.

Ha erről van további gondolatotok, és tudtok még igehelyeket, örülnék egy erről való beszélgetésnek.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2019. Május 19. - 13:33:04
Én ha a Mennyei Atya munkájára gondolok, mindig az jut először eszembe, hogy Ő az én gondviselő jó Atyám. Annyiszor tapasztaltam meg azt amit az Úr Jézus az Úri imádságban igy kér : a mi mindennapi kenyerünket ad meg nékünk.... hogy a legnagyobb nyomorúság közt is mindig gondja volt arra, hogy át tudjunk menni rajta. Az Úr Jézus beszél arról, hogy még a verebecskék is számon vannak Nála tartva, mennyivel inkább mi, akik Fia Vére által az Ő háza népéhez tartozunk.

A másik tulajdonképpen kapcsolódik az előzőhöz, több helyen is igéri az Ige, hogy bármilyen körülmények közzé kerülünk Isten megtart minket. Jóbnál világosan kijelenti, hogy bármit megtehet a sátán de az életéhez nem nyúlhat. És az miránk sokszorosan igaz, hisz az Úr Jézus legyőzte a sátánt. Atyánk figyelemmel kiséri az életünket, és ha igényeljük tanácsol, irányít de ha úgy gondoljuk mehetünk a saját fejünk után is és amikor hajótörötten visszajövünk Hozzá, akkor azt tapasztaljuk, hogy a kapuban vár ránk. / tékozló fiú története /



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2019. Május 20. - 14:31:35
Köszönöm, Irma! Nagyon fontos ezt látnunk, tapasztalnunk, hogy az Atya folyamatosan gondol ránk, gondot visel rólunk.

virag4

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2019. Május 20. - 22:01:27
"Jóbnál világosan kijelenti, hogy bármit megtehet a sátán de az életéhez nem nyúlhat. És az miránk sokszorosan igaz, hisz az Úr Jézus legyőzte a sátánt."

Hát 12 apostolból ezt 11 nem olvasta...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2019. Május 21. - 10:57:45
Már megint kötözködsz, tényleg nem érdemes hozzászólni, nem  is teszem többé.

 Attól, hogy nem olvasták az apostolok, mi igen és szabad nekünk elhinni, hogy az apostolok is átélték az Atya gondviselő kegyelmét.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 21. - 11:18:27 írta Irma »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2019. Május 21. - 20:38:22
Sajnálom Irma, hogy megint személyes sértésként élted meg a szavaimat.
Amire reagáltam, az egyszerűen nem volt helytálló.
Nincs olyan ígérete a keresztyéneknek, hogy nem veheti el az életüket a Sátán.
A 12 apostolból 11- et erőszakos halállal öletett meg.
Napjainkban Kínában és az Iszlám Állam területein gyilkoltatja a keresztyéneket.
Ezek olyan tények, amelyek mellett nem lehet elmenni, arról nem is beszélve, hogy a Jelenések könyve a végidejéig beszámol Sátán ezen "hatalmáról".


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2019. Május 21. - 21:18:26
Te teljesen félreértetted amit írtam, de nem számít, mert te alig várod, hogy beleköss a másikba, nem csak belém de egy-kér embertől eltekitve mindenkibe, azért nem ír már senki, én se követtem el ezt a hibát még egyszer.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2019. Május 21. - 21:28:12
Értem, én tehetek mindenről.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2019. Május 24. - 09:35:06
Nem Te tehetsz mindenről. Mindannyian részesei vagyunk, hogy idejutottunk.

Emlékszem egy hölgyre az Alfáról, aki állítólag miattad ment el onnan. Aztán más fórumokon is láttam, hogy hol beregisztrált, hol kilépett, hol visszament. Láttam a fb-on is, egy csoportban, ahol nekirontott a csoport vezetőjének egy hozzászólásban, mert az azt merte írni (nem neki, hanem általában), hogy ő nem szereti a magyar konyhát. És ezért beolvasott az adminnak, aztán sértődötten, az admin válaszát meg sem várva, gyorsan ki is lépett onnan.
Szerintem tanulságos eset.



Sokat gondolkodtam ezen a helyzeten, és arra jutottam, hogy a jövőben törölni fogom az olyan hozzászólásokat, amiben Csaba van bűnbaknak megnevezve a fórum helyzetéért. Ez alól egy kivétel van, a 'Beszéljük meg' topic.


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2019. Május 24. - 10:15:22
Nem kell Virág törölni sehonnét az ilyen hozzászólásokat, mindenkinek joga van a  véleményéhez.
Nekem meg ahhoz van jogom, hogy az alaptalan rágalmakkal ne foglalkozzak.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2019. Május 25. - 06:55:40
A jog megmarad, az erre megfelelő topicban.

Mit gondolnak a keresztyénekről, és milyen képet fest ez a fórumról azoknak, akik kívűlről olvassák ezeket?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2019. Május 25. - 08:33:15
A hallgatás beleegyezését jelent, úgy hogy gondolom valósat.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2019. Május 25. - 11:23:19
Sziasztok!
Úgy látom, hogy igazából 2 ember élete egészen biztosan nem lett átadva sátánnak: Illés, és Énok.

Igazából Jóbot azért nem ölhette meg a sátán, mert amint látjuk, Istennek terve volt vele. A barátai az ő közbenjárására menekültek meg, és Isten meg akarta áldani még Jóbot, demonstrálni akarta gondviselését, létezését az emberek előtt.

Pál ír olyat is, hogy "átadjuk az ilyet a sátánnak", azért, hogy az üdvösség megmaradjon.

A cél az üdvösség, amihez viszont tényleg nem nyúlhat sátán, szerintem. Tehát az örökélethez.  A földihez igen, de azt gondolom, ahhoz sem kénye-kedve szerint, csak Isten engedélyével.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2019. Május 25. - 11:29:57
:like:
Azt én sem gondolom, hogy Sátán megölhet valakit úgy, hogy Isten védelmébe veszi az illető személyt.
Viszont nekem a Bibliából és napjainkban zajló
eseményekből is az jön le, hogy nem áll mindig a Sátánnal szemben az ember javára.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13