Szerző Téma: Hihetünk-e abban, hogy Isten meggyógyít minket, ha betegek vagyunk?  (Megtekintve 3334 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Vannak-e bibliai érvek, bizonyítékok amellett, hogy Isten meggyógyít minket, ha betegek vagyunk, és hittel (bizalommal)
fordulunk hozzá?

Melyek ezek?

Mik a feltételei a gyógyulásnak hit alapján?
Kik azok, akik ebben hihetnek, és mi alapján hihetnek ebben, stb.

Arra gondoltam, jó lenne, ha ezekről beszélnénk, mert igen hasznos lenne talán sok-sok beteg hívő testvérünknek (is)...

« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 30. - 11:22:07 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2019. Július 30. - 11:50:43
Talán a legelső dolog ezzel a témával kapcsolatban, amit fontosnak tartok kifejteni, hogy mi most itt a természetfeletti gyógyulásról beszélünk.
Arról a fajta gyógyulásról, amely a hívők (bízók) számára érhető el. A hitetlenek is meggyógyulnak, meggyógyulhatnak esetenként, azonban az ő gyógyulások a legtöbbször természetes folyamatok, törvényszerűségek következménye.

Mondjuk influenzásak lesznek, a szervezetük ellenanyagokat termel, és meggyógyulnak.

Nyilvánvalóan, nem erről szeretném, ha beszélnénk, hanem arról, hogy hogyan gyógyulhat meg valaki az élő Istenbe vetett hit által,
természetfeletti módon. Azonnal, vagy némi idő alatt, de "természetfeletti" módon. Isten közbeavatkozása eredményeképpen.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2019. Július 30. - 12:15:14
Ahhoz, hogy Istentől kapjunk valamit, ahhoz a legtöbbször szükségünk van egy összetevőre, amelyet a biblia "hit"-nek (bizalomnak) nevez.

A bibliai értelemben vett "hit" az egy nagyon egyszerű dolog. Lényegében azt jelenti, megbízunk-e Istenben, illetve az Ő Fiában, Jézusban.

Isten mond, vagy kijelent valamit a számunkra, és aztán rajtunk a sor, vajon hitelt adunk-e annak, amit hallottunk, vagy sem. Ráállunk, arra alapozunk, és igaznak
fogadjuk el, vagy sem.

Fontos megjegyezni, hogy valaki teljes hittel igaznak hiheti Isten egy állítását, míg valamely más állítását akár teljes hitetlenséggel (bizalmatlansággal) fogadhatja. A hitünk az évek alatt fejlődik, ennek során Isten egyre több állítását vagyunk képesek keresztényként igazságnak elfogadni, és arra ráállni, és azok szerint élni. Isten egyre inkább megtanít minket, hogy bízzunk abban, amit Ő mond, akár minden eddigi tapasztalatunk és minden látszat ellenére.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 30. - 12:20:22 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2019. Július 30. - 13:45:20
Fontos meglátni, hogy Isten áldásainak a legnagyobb része csakis hit által lehet a miénk.

Ez annyira fontos megállapítás, hogy szeretném még egyszer elmondani:
"Isten áldásainak a legnagyobb része csakis hit által lehet a miénk!"

Ha hiszünk, megkapjuk, ha nem hiszünk, egyszerűen elmegyünk ezek mellett az áldások mellett.

Néhány példa, amikor a hitetlenség megakadályozta az áldások átvételét:

"Mert nekünk is hirdettetett az evangélium, miképpen azoknak: de nem használt nekik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, akik hallották."  Zsidó 4.2

"De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert aki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, amelyet a szél hajt és ide s tova hány. 
Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;"  Jakab 1:6 - 1:7

Ekkor a tanítványok magukban Jézushoz menvén, mondának neki: Mi miért nem tudtuk azt kiűzni?  (Máté 17:19)
Jézus pedig monda nekik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom nektek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen nektek.  (Máté 17:20)

Máté 14:28 - 14:31
Péter pedig felelvén neki, monda: Uram, ha te vagy, parancsolj, hogy hozzád mehessek a vizeken. 
Ő pedig monda: Jövel! És Péter kiszállván a hajóból, jár vala a vizeken, hogy Jézushoz menjen. 
De látva a nagy szelet, megrémüle; és amikor kezd vala merülni, kiálta, mondván: Uram, tarts meg engem! 
Jézus pedig azonnal kinyújtván kezét, megragadá őt, és monda neki: Kicsinyhitű, miért kételkedél? 

Márk 6:4 - 6:6 (Vida)
És így szólt hozzájuk Jézus: csak a hazájában, a rokonai körében és a saját a saját házában nincs becsülete a prófétának, 
nem is tehetett ott semmi csodát, csak néhány gyengélkedőt gyógykezelt kézrátétellel. 
És csodálkozott azok hitetlenségén. És bejárta a környező falvakat sorra és tanított

Világosan látható az írásokból, hogy a hitetlenség megakadályozhatja Istent abban, hogy az áldásai kiáradhassanak a hitetlenkedő életébe.

Ez kézenfekvő. Evangelizálás közben majd megszakad a szívem, amikor elmondom az örömhírt, és az illető hitetlenül fogadja. Bár Isten áldásai, az örök élet, a megváltozott szív, az Isten családjába tartozás ott vannak, egy karnyújtásnyira az illetőtől, olyan gazdagság, amelyhez semmi más nem fogható, és mégis, ha
az illető nem hisz ebben, semmi haszna belőle. Úgy megy el, hogy semmit nem kap ebből. Pedig az a valami ott van!

Mégis üres kézzel megy el mellette az, aki nem párosítja hittel, amit hallott. A hit az, ami egy hidat képez a természetfeletti és a természetes világ között, és
behozza a valóságunkba a természetfeletti dolgokat. Minél inkább, minél több dologban hiszünk Istennek, annál inkább a természetfeletti valóságban járunk.

Eygébként csak a természeti világ törvényszerűségei érvényesek ránk. Amikor azonban Istennek egy természetfeletti állításában igazi, valódi hittel hiszünk, az felülemel minket a természetes világ törvényszerűségein. Így volt képes Péter a vízen járni. Amíg valódi bizalommal, hittel elhitte Jézusnak, hogy "mehet, most ő is jár a vizen", addig járt is. A hit törvénye felülemelte a gravitáció törvényén. Amikor kételkedni kezdett, akkor már ismét a gravitáció hatott, és el is kezdett azonnal süllyedni.


Hiszem, hogy így van ez a gyógyulással is. Amg hitetlenkedünk, azaz nem bízunk abban, hogy Isten meggyógyít, addig csak a természeti törvények hatnak ránk. Ha azonban sikrül hitre jutnunk, hogy Isten gyógyulást adott, gyógyulást mondott ki ránk, akkor ez a hitünk felülemel(ne) minket a betegség lefolyásának törvényszerűségein és meggyógyulnánk.  Ezt a hitet fogom megpróbálni erősíteni a következőkben különféle igei bizonyítékokkal. Minden hozzászólást előre is köszönök, bátran írjon az is, aki nem ért valamiben egyet.

Létezik VALÓDI hit, és létezik HAMIS hit.
A VALÓDI hit valóban Isten kijelentésein alapszik, és összhangban áll Istennel. A hamis hit ezzel szemben nem Isten kijelentésein alapszik, hanem valamilyen tévedésen, téves értelmezésen. Mondjuk lekiáltok az emeletről a fiaimnak, hogy "a lámpa eltörött". Bár én azt mondom, hogy a "lámpa eltörött", ők mégis úgy értik lent valamiért, hogy "a lábam eltörött". El is hiszik ezt, és hitre jutnak abban, hogy most törött a lábam. Nos, az ő hitük ebben az esetben "hamis hit". Azért, mert valójában nem az én kijelentésemen alapszik, hanem az ő hamis értelmezésükön. 

Én hiszem azt, hogy a keresztény gyógyulásban való hit nem egy ilyen "hamis hit", nem légvárakon nyugszik, nem téves értelmezéseken alapszik,
hanem "valódi hit", és ezt próbálom meg bebizonyítani a következőkben.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 30. - 15:33:09 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2019. Július 30. - 16:26:54
Lucius írta: " Evangelizálás közben majd megszakad a szívem, amikor elmondom az örömhírt, és az illető hitetlenül fogadja. Bár Isten áldásai, az örök élet, a megváltozott szív, az Isten családjába tartozás ott vannak, egy karnyújtásnyira az illetőtől, olyan gazdagság, amelyhez semmi más nem fogható, és mégis, ha
az illető nem hisz ebben, semmi haszna belőle. Úgy megy el, hogy semmit nem kap ebből. Pedig az a valami ott van! "

Te tényleg megtettél mindent Lucius ekkor, hogy egy karnyújtásnyira legyen az örök élet!
Egyetlen dolgot azonban nem tehetsz meg, nem adhatsz hitet, az evangelizált személynek pedig önmagától nincs valódi hite.

Világosan tanítja a Biblia, hogy a valódi hit minden formája Isten ajándéka: ( "Mert kegyelemből tartattatok meg, HIT ÁLTAL, és ez nem tőletek van : ISTEN AJÁNDÉKA EZ" Ef. 2:8)
Azt is tanítja, hogy vannak akik az Istentől származó hit minden formájára alkalmatlanok:
(2Thess3:1Végül, imádkozzatok értünk, testvérek, hogy az Úr szava terjedjen, és dicsőségre jusson, mint nálatok is, 2és hogy megszabaduljunk az ártó és gonosz emberektől. A hit ugyanis nem mindenkié.)

Persze ez egy  szélsőség, ahogy Jézus szavai is azok a hit nagysága és a mustármag mérete közt.
Ha Jézus szavait itt szó szerint vesszük, akkor a történelem során senkinek sem volt még mustármagnyi hite sem, Jézust is beleértve.
:szelid:

Aztán létezik csakugyan az extrém nagyságú hit is:
"Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9
Egynek HIT ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
stb.
1Kor.12rész

Nem vagyok róla meggyőződve arról, hogy ez a hitélet minden területére szól, de valószínűleg a vértanúsághoz szűkséges.

Azt sem tartom kizártnak, hogy valaki a gyógyulás területén áldatott meg ekkora hittel.

Mégsem tartom bölcs dolognak ebből emberi akaratot kreálni.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2019. Július 30. - 16:31:57

Mégsem tartom bölcs dolognak ebből emberi akaratot kreálni.
:szelid:


Én sem. Csupán meg szeretnék mutatni néhány dolgot az igéből, hogy hihessen az, akinek Isten megadja ezzel kapcsolatban a hitet.

Többet egyikünk sem tehet, azt hiszem.


Egyébként, egyetértek. Illetve a "mustármagnyi hites" példázattal kapcsolatban úgy hiszem, hogy Jézus abban arról beszélt, hogy a tanítványoknek nincsen, azaz nem volt

hite, amit növelni lehetett volna. Mert a bibliai értelemben vett hit, az nem emberi sajátosság. Ehelyett "Isten hitére" van szükségünk. Ez isteni sajátosság, és Istenből, Isten életéből, Isten természetéből fakad. Ezért mondta egyéb helyen Jézus azt, hogy "legyen tiétek Isten hite". "Az isteni fajta hit". Az a hit, ahogyan Isten hisz. Ez a szerintem pontos és helyes fordítása Márk 11.22-nek, amit Vida így fordít:
" válaszul Jézus ezt mondta nekik: legyetek az Istenhit birtokosai."   Isten hitéről, az isteni fajta hitről sok ige beszél. Egy időben tanulmányoztan ezt a témát, a lényeg, hogy nekünk erre az isteni fajta hitre, Isten hitére van szükségünk, és meg is kaptuk Jézus életével, Jézus természetének a sajátosságaival együtt.

Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!  (Jelenések 14:12)

« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 30. - 16:48:22 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2019. Július 30. - 19:09:03
Szerintem félreérted az Istenhitet Lucius.
:szelid:
Az nem Isten személyes hitét, hanem az Istenbe vetett hitet jelenti.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2019. Július 30. - 19:54:44
Első mélységben értelmezve igen, egyetértek.
Azt is látom azonban, hogy ez a fajta hit, az Istenbe vetett hit, amelyről Te is beszélsz nem belőlünk származik, azaz nem a megromlott ember sajátja.

Isten isteni természet részeseivé tett minket kegyelemből. A bibliai értelemben vett igaz hit, az az isteni természet sajátja, amelyet kegyelemből kaptunk.
Jézus életével együtt megkaptuk az Ő isteni fajta hitét, ezért bízunk Istenben.

Ha nem így lenne, és az a fajta hit, amely által üdvözülünk is, belőlünk származna, akkor az azt jelentené, hogy van bennünk Krisztus nélkül is jó.
Ez azonban nincsen így. Krisztus nélkül semmi jó nincsen bennünk. Krisztussal együtt azonban mindenünk meg van, kegyelemből.
Jézus hite a miénk. Ezáltal van Istenbe vetett hitünk, vagyis bizalmunk, amelyről te is beszélsz. De, talán ez részletkérdés, nekem megfelel a te definíciód.

« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 30. - 19:55:33 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2019. Július 30. - 19:59:11
Engedj meg egy kérdést Lucius.
MI a hit és a Mindenható, mindent tudó Istennek miért van reá szűksége?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2019. Július 30. - 20:11:30
Engedj meg egy kérdést Lucius.
MI a hit és a Mindenható, mindent tudó Istennek miért van reá szűksége?

A bibliai értelemben vett hit = bizalom Istenben.

Istennek miért van rá szüksége?
Ha megfigyeljük Jézust, akkor láthatjuk. Hit által tett mindent. Pedig Isten volt. Abszolút szüksége volt a hitre.
A hit, nekem úgy tűnik, a szellemi valóság működésének alapja. Valószínűleg tartom, hogy Isten az Ő hitével teremtette a világokat.
Igen, szólt. De amit szólt, abban hitt is, hogy megvalósul. Ez csak az én meglátásom, a biblia nem ír erről, de sokat beszél Isten hitéről.
Majd, ha lesz időm, kigyűjtöm az igéket. Sajnos Károli nem értette ezt, ezért másként fordította, így egy-két kivételtől eltekintve nem tűnik ki
a bibliából.

Te hogyan látod ezt a kérdést, gondolkodtál már ezeken?

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2019. Július 30. - 23:22:40
Jézus amit tett, azt a saját Isteni ereje által tette.
Nem egészen értem, mit értesz azon, hogy Isten a hitével teremtett. Istennek sem volt szüksége hitre önmagában, sem arra, hogy elhigyje, hogy van hatalma. Sem a szava hatalmában nem kellet higyjen, mert nem a szavának, hanem neki van hatalma. Isten a saját hatalma által teremtett. Ő a teremtő Isten, s nem a hite ... vagy egyéb.

Én ha meg tudok csinálni valamit, pl. megjavítok egy gépet, vagy akár épitek egy gépet, nem kell higyjek benne, hogy megtudom csinálni, egyszerüen tudom, és megcsinálom. Esetleg, viszont abba kell higyjek, hogy  abban tud segíteni a kollégám is, mert tudja, hogy mit kell tennie. (Érted a különbséget). Mennyivel Inkább Isten és köztünk.

Aztán, ahogy Csaba mondta a hitet Isten adja.
A  hit a "kéz" ami átveszi Istentől azt amit Isten adni akar, amit már Isten eltervezte, elhatározott.  De a Hit sosem fogja kényszeríteni Istent arra, hogy tegyen valamit. Ha az Úr tesz valamit, azt azért teszi mert azt Ő úgy akarja, akarta.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2019. Július 31. - 07:37:45
Lucius én egyetértek Zolival.
Isten nem a hitével, hanem hatalma által teremtett mindent.


Istennek nincs reá szűksége pl. hogy higgyjen az emberben. Ismeri, jobban mint az ember önmagát, s Isten minden hit nélkül azt is tudja, hogy Ő hatalma által képes mindenre.

Én nem hiszem, hogy Károli fordította rosszul a görögöt.
:szelid :
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 31. - 07:38:45 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2019. Július 31. - 08:05:30
Zoltán írta:

"A  hit a "kéz" ami átveszi Istentől azt amit Isten adni akar, amit már Isten eltervezte, elhatározott.  De a Hit sosem fogja kényszeríteni Istent arra, hogy tegyen valamit. Ha az Úr tesz valamit, azt azért teszi mert azt Ő úgy akarja, akarta."


Ámen.

Zoli, lenne egy kérdésem:

Tegyük fel, hogy Isten az Ő szabad akaratából úgy dönt egy szép napon, hogy odaad mindent a gyermekeinek, amit hittel kérnek tőle. És ezt elmondja nekik.
Én meg mondjuk hittel kérek tőle egy fűnyírót.
Ez az én hitem Istenben, hogy betartja az ígéretét, ez szerinted "kényszerítené" Istent, hogy odaadja a fűnyírót?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 31. - 08:24:11 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2019. Július 31. - 08:11:35
Lucius én egyetértek Zolival.
Isten nem a hitével, hanem hatalma által teremtett mindent.


Istennek nincs reá szűksége pl. hogy higgyjen az emberben. Ismeri, jobban mint az ember önmagát, s Isten minden hit nélkül azt is tudja, hogy Ő hatalma által képes mindenre.

Én nem hiszem, hogy Károli fordította rosszul a görögöt.
:szelid :

Erre a témára talán majd visszatérek, egyelőre azonban az eredeti téma szempontjából szerintem lényegtelen. Csak úgy mellékesen jegyeztem meg, hogy a mi hitünk "Isten hite". Az eredetei téma (ami a gyógyulás) értelmezése szempontjából szerintem lényegtelen, hogy nem hiszel ebben, ezért itt és most nem is próbállak meggyőzni.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2019. Július 31. - 09:10:27


Tegyük fel, hogy Isten az Ő szabad akaratából úgy dönt egy szép napon, hogy odaad mindent a gyermekeinek, amit hittel kérnek tőle. És ezt elmondja nekik.



Látom pont a lényeget nem érted.
Ezt így lenne helyes.

Isten az Ő akaratából úgy dönt hogy mindent odaad gyermekeinek, amit nekik szánt, s ezt hittel át lehet venni. (sokszor még "hit" nélkül is megkapjuk)

Nézd hagy mondjak én is egy példát. Én úgy döntök, hogy az Órámat a fiamnak adom. Ha a fiam elkéri tőlem neki is fogom adni, sőt ha nem kéri akkor is neki adom ha eljön az ideje. Viszont a lányom, hiába fogja kérni tőlem, s lehet bármilyen hite (bizalma) nem fogja azt megkapni, mert nem neki szántam, neki egészen mást akarok adni.

Ha ezt megérted, akkor megérted, azt, hogy Pál miért nem kapta meg Istentől azt, amit háromszor is (szerintem teljes hittel) kért Istentől. Isten azt adta neki amit neki szánt, amit jónk látott Pálnak adni, amire szüksége volt Pálnak. S nem azt adta amit Pál jónak látott vagy hit.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.