Szerző Téma: A bibliai hit kontra az emberi hit  (Megtekintve 9245 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Dátum: 2019. Július 31. - 12:43:34
Vajon mik a valódi, bibliai igaz hit ismérvei?

Miben különbözik a hétköznapi értelemben vett hittől?

Stb.

Érdemes lenne talán ezt megvitatnunk. Írjatok!

 :sherlock: :sherlock: :sherlock:

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2019. Július 31. - 13:55:50
A bibliai (üdvözítő) hit jellemzői:


1. Az Istenbe vetett bizalmon alapul. (Ellentétben az emberi hittel, ami a saját magunk ítélet alkotásában és tapasztalataiban való bízáson alapul).

2. Isten kijelentésein alapul. (Ha megbízom Istenben lásd. 1. pont, akkor megbízom abban is, amit mond, vagy kijelent).


Az emberi hit jellemzői:

1. Eddigi tapasztalatainkon, intellektusunkon, vagy tévedéseken, téves következtetéseken alapul.


Lássunk egy példát:

"Isten megöl majd, ha majd Jézus visszajön." - hiszi valaki. Ez a hit nem az Istenben való bizalmon alapul, tehát nem bibliai értelemben vett hit.

"Holnap eső lesz" - hiszi valaki.
Ha ezt azért hiszi, mert Isten ezt kijelentette neki valamilyen formában, akkor ez bibliai értelemben vett hit, ha viszont csak ránézett a felhős égre, és azért hiszi, akkor ez csak sima emberi hit.

"Üdvösségem van, mert Jézus az én megváltóm meghalt értem"... Ez a hit Istenbe vetett bizalmon, Isten kijelentésein alapul, tehát bibliai értelemben vett hit. Isten az, aki erről bizonyságot tesz.

"100-éves koromban gyermekem fog születni"...   Ha azért hiszem ezt, mert Isten kijelentette, megígérte nekem, és én megbízom Benne, azért hiszem, akkor ez bibliai hit, ha azért, mert valaki elhitette velem, akkor emberi hit.

" Az üdvösségemet nekem kell kimunkálnom, jócselekedetekkel" Ez a hit nem Isten kijelentésein alapszik, és nem az Istenbe vetett bizalmon alapszik, tehát emberi hit.


Ezeket figyelembe véve, érthetővé válik az alábbi ige:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;  (Efézus 2:8)

Isten nem az emberi hitünk által tart meg minket, hanem a "bibliai értelemben vett hit" által, vagyis az Öbenne, és az Ő kijelentéseiben való bizalom által.

Pál így folytatja: "Isten ajándéka ez, és nem tőletek van"  azaz ez a fajta bibliai értelemben vett hit, az Istenben való bizalom nem belőlünk fakad, hanem
Isten kegyelemajándéka a gyermekei felé. Mi bármit megtehetünk, de nem lehet a miénk. Csakis abban az egy esetben, ha Isten ajándékul adja.

Ő pontosan ezt teszi. Ajándékul adja azoknak, akiket erre kiválasztott, még a világ teremtése előtt.

« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 31. - 14:07:13 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 07:26:13
Zoltán hozzászólását a "hihetünk-e abban, hogy Isten meggyógyít minket" című topikból hoztam át ide.
( http://oromhir.net/forum/index.php/topic,1017.15.html )

 Itt szeretném folytatni a hitről szóló beszélgetéseket.


Zoltán hozzászólása:

Nézd mikor Isten eldöntte, hogy Zoli lelkipásztor lesz, Zoli még megsem született. Tehát az ajándékokat azért is nevezi az írás kegyelmi ajándékoknak. Isten adja függetlenűl tőlünk és hitünktől. Pál nem akartapostol lenni.  Jeremiás nem akart próféta lenni, Jónás nem akart prédikálni.


A hit is egy ajándék, Zoli. Hit nélkül nem működnek az ajándékok. Isten komplett csomagot ad az elhívásodhoz. Ajándékokat. Ezek egyike a hit, ami szintén ajándék, és a többi ajándék működtetéséhez kell.

Na, eljutottunk idáig.

Tehát a hit is ajándék. Tehát nem kell harcoljak érte, küszködjek érte, egyszerüen Isten adja az elhívásával, az akaratával.
Tehát ha Isten elhív egy szolgálatra a hitet is megadja, ha ad egy ajándékot a hitet is megadja, hogy használjam.
Hitet ad a gyógyuláshoz, vagy a gyógyításhoz is, ha ezt akarja.
Nagyon érdekes, hogy találunk az evangéliumban olyan gyógyítást, ahol semmit sem olvasunk a hitről. Egyszerüen Isten akaratáról és dicsőségéről.

Tehát ha nem gyógyúl meg valaki, akkor az nem azt jelenti, hogy kicsi volt a hite ..., vagy nem volt hite, vagy emberi hite volt ... Istennek más volt a terve, akarata. Ugyan úgy, ha meggyógyúl valaki Isten akarta úgy, függetlenűl a hit mértékétől, vagy minőségétől.

A tanítványok azt sem tudták, hogy mi az a nyelveken szólás, nem is kérték, még is meg kapták, és használták, amikor a Szentélek akarta, hogy hirdessék Isten hatalmas dolgait, más (emberi) nyelveken. Ugyan úgy a Szentlélek adott nekik erőt és bátorságot, hogy hirdessék az evangéliumot.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 07:28:53 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 08:40:24
Kedves Zoltán!
Kékkel írtam be a válaszomat a Te hozzászólásod sorai közé (feketével szedett)

Zoltán írta:

„Na, eljutottunk idáig. Tehát a hit is ajándék. Tehát nem kell harcoljak érte, küszködjek érte, egyszerüen Isten adja az elhívásával, az akaratával.”

Ez nem ilyen egyszerű, Zoli. Az ajándékokat Isten adja, azonban nem mindig csak úgy egyszerűen, hogy semmit nem kell tennünk érte. Néha azonban tényleg úgy adja, hogy semmit nem kell tennünk érte.

Isten ajándéka például, hogy az ember, mint faj, tud járni. A járást nem mi fejlesztettük ki, nem mi találtuk ki, a járás Isten ajándéka. Hát, akkor semmit nem kell tennünk annak érdekében, hogy járjuk, igaz? „Egy nap, kétévesen felébredünk az ágyban, és máris tudunk járni.”
Igaz ez így???

Nem igaz! Bár a járás ajándék, Isten ezt az ajándékot úgy csomagolta, hogy a „kicsomagolás” erőfeszítésbe kerül. Próbálkoznunk kell, miközben sokszor elesünk.
Akkor a járás valójában a mi érdemünk, nem? Hiszen mi vagyunk azok, akik „próbálkozunk”, egészen addig, amíg nem megy.
A valóság az, hogy ezt az akaratot, hogy próbálkozzunk, és a hozzá való erőt, azt is Isten adja, és nem emberi találmány, úgyhogy Isten az, aki munkálja bennünk a járással kapcsolatban „mind az akaratot, mind a véghezvitelt” Maga az a dolog, hogy „akarunk járni”, hogy „próbálkozunk járni”, hogy „erőfeszítéseket teszünk a járás érdekében” az is Isten ajándéka.

„Hiszen Isten munkálja bennetek az akarást is éppúgy, mint a véghezvitelt azért, mert ez az Ö helyeslésével találkozik.”  (Filippi 2:13) Csia fordítás

Ezzel ellentétes a látás ajándéka, amiért tényleg semmit nem kell tennünk. Kinyitjuk a szemünket, és már látunk is.
Isten a maga hatalmas bölcsességében egyes ajándékokat alaposan becsomagol, hogy kicsomagolás közben az „izmaink fejlődhessenek”, míg másokért semmit nem kell tennünk.


Tehát ha Isten elhív egy szolgálatra a hitet is megadja, ha ad egy ajándékot a hitet is megadja, hogy használjam.

Ezzel egyetértek.

Hitet ad a gyógyuláshoz, vagy a gyógyításhoz is, ha ezt akarja.

Egyetértek. Fontos azonban meglátni, hogy Isten ajándékai egymásra épülnek. Ahogyan én nem adok ajándékul egy töltött vadászfegyvert, vagy egy teletankolt motort a kilencéves kisfiamnak, mert nem képes azt megfelelően kezelni (még), úgy Isten sem adja oda az ajándékokat egyszerre nekünk. Ehelyett „mindent a maga idejében”. Az ajándékok átvételéhez és megfelelő kezeléséhez fel kell nőnünk.
„Még sok mondanivalóm van hozzátok, de most nem vagytok képesek elhordozni még.”  (János 16:12)


Folytatás következik...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 08:41:28 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 10:11:15
Amit írtál annak semmi köze a hithez. Inkább a Szentlélek bennünk való munkája az.
Az előző hozzászólásomban nem fejeztem ki elégé azt, hogy mindenkor, a Szentlélek munkája bennünk a lelki ajándék mozgatórugója és nem a hit. Vagyis a lelki ajándékok mindenkor a Szentlélek által működiknek.

Egyszerüen Isten formálja ki benned, és szinte kényszerít, hogy tegyed, nem tudod nem tenni. Ezt tapasztaltam meg, s ez a tapasztalat az igéből is látszik, pl. Jeremás életében:

Jer.20, 7 Rászedtél, Uram, és én hagytam, hogy rászedj. Megragadtál, hatalmadba ejtettél! Nevetnek rajtam egész nap, engem gúnyol mindenki.
8 Ahányszor csak megszólalok, kiáltanom kell és hirdetnem, hogy erőszak és elnyomás uralkodik. Az Úr igéje csak gyalázatot és gúnyt szerzett nekem egész nap.
9 Azt gondoltam: nem törődöm vele, nem szólok többé az ő nevében. De perzselő tűzzé vált szívemben, csontjaimba van rekesztve. Erőlködtem, hogy magamban tartsam, de nincs rajta hatalmam.

Természetesen fejődni és növekedni fogunk, a lelki ajándékok terén, hisz ahogy használjuk azt, vagy azokat, egyre jobban fogjuk azt tenni.

Idézet
Isten sem adja oda az ajándékokat egyszerre nekünk

Nem tudom ezzel mit akarsz mondani.
Isten senkinek sem adja az összes ajándékot.
Egyiknek ezt, másiknak azt. Egy Test sok tag, s mindenkinek a maga feladata, a testben - gyülekezetben - hogy Krisztus teste növekedjen.( Khorintusi Levél)


Idézet
„Még sok mondanivalóm van hozzátok, de most nem vagytok képesek elhordozni még.”  (János 16:12)

Megint kiragadtál egy igét és olyasmire alkalmazod amiről az nem szól.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 10:12:11 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 11:00:48
Az előző hozzászólásomban nem fejeztem ki elégé azt, hogy mindenkor, a Szentlélek munkája bennünk a lelki ajándék mozgatórugója és nem a hit. Vagyis a lelki ajándékok mindenkor a Szentlélek által működiknek.

Ámen és ámen.

Annyiban egészíteném csak ki, hogy ez úgy teljes szerintem, hogy a hit is a Szentlélek által működik. Úgy is mondhatnám, hogy az, hogy hiszünk, az a Szentlélek munkája.
Az ajándékokat hit által tudjuk működtetni. Ehhez a késztetést a Szentlélek adja, és a hitet is. Tehát igaz az, amit írtál, hogy az ajándékok a Szentlélek által működnek, de az is igaz, amit én írtam, hogy a hiten keresztül működnek.

A Szellemnek gyümölcse ellenben: szeretet, öröm, békesség, hosszútűrés, jóságosság, derékség, hűség (hit),  (Galáczia 5:22) Csia fordítás.

Az eredeti görögben itt a "hit" szó szerepel. Tehát a hit a Lélek, vagyis a Szellem, ha úgy tetszik a Szentszellem gyümölcse.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 11:11:45 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 11:20:17
Quote (selected)„Még sok mondanivalóm van hozzátok, de most nem vagytok képesek elhordozni még.”  (János 16:12)Megint kiragadtál egy igét és olyasmire alkalmazod amiről az nem szól.

Zoli, mi ennek az igeversnek a lényegi mondanivalója?

Az, hogy még nem adhat oda nekik valamit Isten, mert még nem voltak képesek azt megemészteni.

Ezért idéztem. Annak alátámasztására, hogy létez(het)nek olyan dolgok, amelyeket itt és most még nem vagyunk képesek átvenni. Ezeket a "maga idejében"
 kapjuk meg.

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 11:33:56
Quote (selected) Isten sem adja oda az ajándékokat egyszerre nekünkNem tudom ezzel mit akarsz mondani.Isten senkinek sem adja az összes ajándékot. Egyiknek ezt, másiknak azt. Egy Test sok tag, s mindenkinek a maga feladata, a testben - gyülekezetben - hogy Krisztus teste növekedjen.( Khorintusi Levél)

Azt akartam mondani ezzel, hogy az ajándékok egymásra épülnek.

Ahhoz, hogy én megajándékozhassak valakit egy szép új helikopterrel, ami a hasznára is van, és el tud vele repülni a szomszéd országba evangelizálni, ahhoz előtte
az illetőnek meg kell kapnia néhány egyéb ajándékot.
- A látás ajándékát
- A helikoptervezetés jogsi ajándékát

Ha a látás ajándékával nem rendelkezik, vagy nincs vezetői rutinja, akkor nem tudja kezelni a helikoptert.

Ehhez hasonlóan Isten ajándékait is csak szép sorban vagyunk képesek kezelni és átvenni, ahogyan felnövekedünk.
Ez szerintem egy nagyon lényeges megállapítás a hit és hitetlenség megértése szempontjából. Erről szerintem fogok még írni.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 11:37:52 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 11:37:07
Az előző hozzászólásomban nem fejeztem ki elégé azt, hogy mindenkor, a Szentlélek munkája bennünk a lelki ajándék mozgatórugója és nem a hit. Vagyis a lelki ajándékok mindenkor a Szentlélek által működiknek.

Ámen és ámen.

Annyiban egészíteném csak ki, hogy ez úgy teljes szerintem, hogy a hit is a Szentlélek által működik. Úgy is mondhatnám, hogy az, hogy hiszünk, az a Szentlélek munkája.
Az ajándékokat hit által tudjuk működtetni. Ehhez a késztetést a Szentlélek adja, és a hitet is. Tehát igaz az, amit írtál, hogy az ajándékok a Szentlélek által működnek, de az is igaz, amit én írtam, hogy a hiten keresztül működnek.

A Szellemnek gyümölcse ellenben: szeretet, öröm, békesség, hosszútűrés, jóságosság, derékség, hűség (hit),  (Galáczia 5:22) Csia fordítás.

Az eredeti görögben itt a "hit" szó szerepel. Tehát a hit a Lélek, vagyis a Szellem, ha úgy tetszik a Szentszellem gyümölcse.

Nem így látom.
Azért idéztem pl. Jeremiást.
A Szentlélek által működik. Nincs már szükség a hitre mert tudod, hogy azt kell tegyed, egyszerüen nem tudsz mást tenni.

Idézet
Zoli, mi ennek az igeversnek a lényegi mondanivalója?

Az, hogy még nem adhat oda nekik valamit Isten, mert még nem voltak képesek azt megemészteni.

Ezért idéztem. Annak alátámasztására, hogy létez(het)nek olyan dolgok, amelyeket itt és most még nem vagyunk képesek átvenni. Ezeket a "maga idejében"

A Jn.-si ige beszélhetne arról, de nem arról beszél.  (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta) - aztán megnézed hogy, később ez hogyan teljesedet be, aztán ha megérted, akkor tudod alkalmazni.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 11:49:17
Nem így látom.Azért idéztem pl. Jeremiást.A Szentlélek által működik. Nincs már szükség a hitre mert tudod, hogy azt kell tegyed, egyszerüen nem tudsz mást tenni.

A bibliai értelemben vett hit = bizalom Istenben, Isten kijelentéseiben.

A számomra értelmezhetetlen, amikor azt írod, hogy "nincs már szükség a hitre", mert én ezt úgy értem, hogy "nincsen már szükség arra, hogy valaki megbízzon Istenben, vagy az Ő kijelentéseiben."

Zsidó 11:6 - 11:9

Hit nélkül azonban lehetetlen Istennek tetszeni. Annak, aki Istenhez közeledik, hinnie kell, hogy Ő van, s erre Ő megadja bérüket azoknak, akik Őt a láthatatlanból előkutatják.  (Zsidó 11:6)
Noé hitéért nyert isteni kijelentést azokról a dolgokról, melyek még nem voltak láthatók. Miután istenfélelem fogta el, háza megmentésére bárkát készített, s e cselekedetén át kárhoztató ítéletet mondott a világra, de a hitnek kijáró igazságosságnak is örökösévé lett.  (Zsidó 11:7)
Ábrahám, mikor Isten szólította, hitétől indítva engedelmeskedett, hogy elmenjen arra helyre, melyet örökrészül kellett kapnia. El is ment, nem tudva, hová megy.  (Zsidó 11:8)
Hitétől ösztönözve lett vendéggé az ígéret földjén, akkor még idegenben lakott sátorokban Izsákkal, Jákobbal, ugyancsak az ígéretnek társörököseivel együtt.  (Zsidó 11:9)

« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 11:50:05 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:01:01
A Jn.-si ige beszélhetne arról, de nem arról beszél.  (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta) - aztán megnézed hogy, később ez hogyan teljesedet be, aztán ha megérted, akkor tudod alkalmazni.

Zoli, kérlek, írd le nekem, hogy  János 16.12-t (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta Jézus) - és később ez hogyan teljesedet be.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 13:47:50 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:01:46
A helyzet az szerintem, hogy túl sok karizmatikus körből jövő írótól olvasol, olvastál, olyan tanításokat hallgatsz, ezért nem is tudsz, máskép gondolkozni. Nem tudod a hit szerepét lokalizálni a lelki éltben. Mert természetes dolog, hogy nagy szerepe van a hitnek, úgy a mindennapi életben, a  lelki életben és a szolgálatokban, csak éppen más irányba más alkalmazásba.

Persze te ugyan ezt mondhatod rólam, hogy én meg túl sok protestáns református könyvet és tanítást olvasok és hallgatok. És ez pont így van. Viszont én is olvastam és tanulmányoztam Pl. Andrew Wommack, meg Kenneth Copeland, meg stb ... tanitásaikat, egy időben közeledtem is e tanítás felé, viszont igyekeztem kialakítani egy eggyensújt, a kegyelmi ajándékokról szóló tanítás és a protestáns tanítás közt. Ezért van az, hogy hiszek a kegyelmi ajándékok létezésében és munkájában, csak a maga helyén, helyes módon.
Nagyon veszélyes út ez, és csak remélni tudom, hogy egy napon te is megérted, ezen tanítás és ezen út veszélyeit.
Mindenkor a Biblia kell legyen az alap, s annak a helyes értelmezése.  Én harminc év után is tanulom, ezt, hogy egy tanítást egy elméletett, elsősorban nem lehet tapasztalatra, elméletre, s kiragadott igeversekre alapozni.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:04:13
A Jn.-si ige beszélhetne arról, de nem arról beszél.  (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta) - aztán megnézed hogy, később ez hogyan teljesedet be, aztán ha megérted, akkor tudod alkalmazni.

Zoli, kérlek, írd le nekem, hogy  János 16.12-t (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta Jézus) - és később ez hogyan teljesedet be.

Sajnos most mennem kell dolgozni. 
De ezt meghagyom, neked, hogy gyakorold, az ige tanulmányozás helyes módját.   vmosoly11

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:18:05
A helyzet az szerintem, hogy túl sok karizmatikus körből jövő írótól olvasol, olvastál, olyan tanításokat hallgatsz, ezért nem is tudsz, máskép gondolkozni. Nem tudod a hit szerepét lokalizálni a lelki éltben. Mert természetes dolog, hogy nagy szerepe van a hitnek, úgy a mindennapi életben, a  lelki életben és a szolgálatokban, csak éppen más irányba más alkalmazásba.

Persze te ugyan ezt mondhatod rólam, hogy én meg túl sok protestáns református könyvet és tanítást olvasok és hallgatok. És ez pont így van. Viszont én is olvastam és tanulmányoztam Pl. Andrew Wommack, meg Kenneth Copeland, meg stb ... tanitásaikat, egy időben közeledtem is e tanítás felé, viszont igyekeztem kialakítani egy eggyensújt, a kegyelmi ajándékokról szóló tanítás és a protestáns tanítás közt. Ezért van az, hogy hiszek a kegyelmi ajándékok létezésében és munkájában, csak a maga helyén, helyes módon.
Nagyon veszélyes út ez, és csak remélni tudom, hogy egy napon te is megérted, ezen tanítás és ezen út veszélyeit.
Mindenkor a Biblia kell legyen az alap, s annak a helyes értelmezése.  Én harminc év után is tanulom, ezt, hogy egy tanítást egy elméletett, elsősorban nem lehet tapasztalatra, elméletre, s kiragadott igeversekre alapozni.


Mindig elszomorodom, amikor valaki azzal érvel, hogy jobb könyveket olvas, jobb tanítókat hallgat, jobban értelmezi az igét, mint én.

Ez itt egy igei fórum. Szeretném látni azokat a nagyon helyes igeértelmezéseket. Az nekem nem elég, ha valaki csak úgy odabiggyeszti, hogy "jobban érti az igét."

Bocsánat, de az sem, hogy már 30 éve tanulmányozza...


Zoli, a kérdésem ez volt feléd:

"Zoli, kérlek, írd le nekem, hogy  János 16.12-t (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta Jézus) - és később ez hogyan teljesedet be."
Szeretnék erre egy nagyon helyes igeértelmezést kapni Tőled. Azok után, hogy kritizáltad az én igeértelmezésemet, szeretném látni a tiédet.



Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:25:32
A helyzet az szerintem, hogy túl sok karizmatikus körből jövő írótól olvasol, olvastál, olyan tanításokat hallgatsz, ezért nem is tudsz, máskép gondolkozni. Nem tudod a hit szerepét lokalizálni a lelki éltben. Mert természetes dolog, hogy nagy szerepe van a hitnek, úgy a mindennapi életben, a  lelki életben és a szolgálatokban, csak éppen más irányba más alkalmazásba.

Persze te ugyan ezt mondhatod rólam, hogy én meg túl sok protestáns református könyvet és tanítást olvasok és hallgatok. És ez pont így van. Viszont én is olvastam és tanulmányoztam Pl. Andrew Wommack, meg Kenneth Copeland, meg stb ... tanitásaikat, egy időben közeledtem is e tanítás felé, viszont igyekeztem kialakítani egy eggyensújt, a kegyelmi ajándékokról szóló tanítás és a protestáns tanítás közt. Ezért van az, hogy hiszek a kegyelmi ajándékok létezésében és munkájában, csak a maga helyén, helyes módon.
Nagyon veszélyes út ez, és csak remélni tudom, hogy egy napon te is megérted, ezen tanítás és ezen út veszélyeit.
Mindenkor a Biblia kell legyen az alap, s annak a helyes értelmezése.  Én harminc év után is tanulom, ezt, hogy egy tanítást egy elméletett, elsősorban nem lehet tapasztalatra, elméletre, s kiragadott igeversekre alapozni.


Mindig elszomorodom, amikor valaki azzal érvel, hogy jobb könyveket olvas, jobb tanítókat hallgat, jobban értelmezi az igét, mint én.

Ez itt egy igei fórum. Szeretném látni azokat a nagyon helyes igeértelmezéseket. Az nekem nem elég, ha valaki csak úgy odabiggyeszti, hogy "jobban érti az igét."

Bocsánat, de az sem, hogy már 30 éve tanulmányozza...


Zoli, a kérdésem ez volt feléd:

"Zoli, kérlek, írd le nekem, hogy  János 16.12-t (mikor?, kinek? vagy kiknek?, és miért? mondta Jézus) - és később ez hogyan teljesedet be."
Szeretnék erre egy nagyon helyes igeértelmezést kapni Tőled. Azok után, hogy kritizáltad az én igeértelmezésemet, szeretném látni a tiédet.



Én meg azon szomorodom el mikor valaki nem érti a mondandóm lényegét.
Nem arról beszéltem ki milyen könyvet olvasott, és melyik könyv a jobb.
A hangsúlyt én is a Bibliára és annak helyes értelmezésére teszem.
Viszont roppantúl tudja az embert befolyásolni az, hogy kit hallgat és mit olvas.

Este megírom neged a Jn. -i  igére a választ

Egy utmutatás pl. nézd mit mondott Jézus a tanítványoknak az első kiküldetéskor: Mt.10.5-6




Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.