Szerző Téma: A bibliai hit kontra az emberi hit  (Megtekintve 9246 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:28:32
Idézet
Ez itt egy igei fórum. Szeretném látni azokat a nagyon helyes igeértelmezéseket. Az nekem nem elég, ha valaki csak úgy odabiggyeszti, hogy "jobban érti az igét."

Bocsánat, de az sem, hogy már 30 éve tanulmányozza...

Itt is félre olvastál, a 30  -vet nem arra írtam amit te mondasz, hanem pont abban az értelemben, hogy folyamatosan felylődünk annak értelmezésében.
Viszont ahhoz tartom magam, hogy rossz úton indultál el.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 13:13:48
Zoli, most elbizonytalanítottál.
Remélem, nem szó szerint értetted, amikor azt írtam, hogy Máté 16.12 "lényegi mondanivalója" az, hogy

"még nem adhat oda nekik valamit Isten, mert még nem voltak képesek azt megemészteni."

Én ezt úgy értettem, hogy a témánk szempontjából fontos, lényeges mondanivalója. Naná, hogy több van ebben az igeversben!

Hát persze, sokkal több. Ha arra gondolsz, hogy Jézus itt a Szentszellem kitöltéséről, bennünk lakozásáról beszélt, akkor ne fáradj, nem kell megírnod, azt szerintem
egy háromhetes keresztény is látja. Ha mást is látsz, azt azért írd meg, mert kíváncsi vagyok rá...


Írod, hogy szerinted "rossz úton indultam el".

Szerintem viszont ez rád nem igaz. Te "jó úton indultál el", csak valamiért letértél róla. Egészen arra gondolok, hogy a régi szép időkben még nem azzal érveltél, hogy jobb könyveket olvasol, és milyen jól értelmezed az igét, hanem vetted a fáradtságot, és leírtad a meglátásaidat. A legutóljára talán adventista koromban hallottam ilyen érveket, amikor megértettem a hit általi megigazulást. Akkor szinte szóról-szóra ugyanezeket mondták. "Rossz könyveket olvasok", és ez egy "nagyon veszélyes út". Akik akkor nekem ezeket mondták, azok azóta is kitartóan hisznek a cselekdetek által megszerezhető üdvösségben. Tévedtek. Nem volt több igei érvük, ezért elkezdtek a tieidhez hasonló érvekkel vagdalózni. Ezzel nyugtatták meg saját magukat, "hogy velük minden rendben van. Hiszen lehetetlen, hogy ők tévedjenek, hogy valamit rosszul lássanak, hát amiben én hiszek az roppant veszélyes". Naná, hogy az. Évekig hirdették, tanították az ellenkezőjét. Oda lenne az egyházi állásuk, a tekintélyük és az emberi büszkeségük, ha elismernék, hogy ők tévedtek".

Szerintem inkább ez a "veszélyes út". Nem törődni a bizonyítékokkal, nem törődni a tényekkel, és makacsul ragaszkodni korábbi téves elképzeléseinkhez. Isten óvjon meg mindannyiunkat ettől.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 14:01:16 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 16:09:58
Azt látom megsem értettél meg. Nem könyvekkel hozakodtam elő. Éppen arra akartam rámutatni, hogy azok félre vezethetnek.
Sajnos pont te vagy az aki ahelyet, hogy igékre támaszkodnál,  valamiféle példákkal állsz elő.
Egyetlen kommentemben sem utaltam sem könyvekre, sem emberekre. Nem szokásom.
Nézd vissza kommentjeimet.

Itt a meglátásom a Jn.-i iére.

A választ az Ap.Csel adja meg. Gondolj csak bele, még a Messiás szenvedését sem értették és fogták fel, pedig arról még tanított is Jézus, sőt Péter annyira nem akarta ezt el fogadni, hogy ki is felyezi „távol legyen az” – vagyis Jézus Krisztus (a Messiás) szenvedése, és halála. A Messiás király, szabadító, nem szenvedhet, halhat meg ... – s hogy ezt nem értették meg, bizonyítja, hogy mindenki elhagyta Jézust, az utolsó éjszakán. Sőt még a feltámadás után, sem értették Jézust.  Az Ap.Csel elején olvassuk, hogy a feltámadás után még negyven napig egyutt volt velük és tanította őket. Mire? Amit adig nem tudott át adni (Isten országárol).

Aztán nem volt könnyű a (zsidó) tanítványoknak megérteni, elfogadni, és nem tudták elhordozni, azt a gondolatott, hogy a Samaritánusok sőt a pogányok is lehetnek Isten népe, pl. az Ap.Cselben Péter csak különleges látomás győzi meg, hogy bemehet a pogányok házába. Azt sem értették meg, azonnal, hogy a pogány tanitványok nem kell zsidóvá váljanak, és nem vonatkozik rájuk a Mózesi rendtartás, sőt, hogy egy új kezdődöt el és vége a Mózes-Ároni rendtartásnak és törvényrencernek, hogy nem a judaizmus ál már a központban (nem is értették ezt meg egésza Templom lerombolásáig, sőt mai napig (még te is találkoztál velük), zsidó keresztények akik nem akarják ezt megérteni, a törvény kegyelkem viszonyát, és azt, hogy vége a törvénynek. (Páli levelek) A Zsidókhoz írt levél. A gyülekezet mibenléte és felépitése, az elragadtatás,  Pálnak lett kijelentve.  Természetesen ott vannak a lelki ajándékok, ez is új volt. De ki lett jelentve, ott van, és az igéből megláthatjuk azt hogyan működnek, mi a céljuk.

Nagyon sok mindent Jézus ott akkor nem tudott át adni (ott tanitásról van szó) a tanítványoknak, mert akkor ott nem tudták volna azt elhordozni, megérteni, elfogadni.

Röviden ennyi, gondolkoz el rajta.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 16:43:47
Ó, kedves Zoli!
éppen ezért idéztem az igét, hogy tudatosítsam azt, amiről az előbb Te is írtál....

"Vannak olyan dolgok, amiket Isten nem tud egyszerre odaadni".

Érted már? Ezt a fenti gondolatomat szerettem volna vele megerősíteni, azért idéztem Mt16.12-t

És meg is erősítettem, de talán még mindig nem látod.

Meg is erősítettem, mivel Te magad írtad le az imént, téged idézlek:

"Nagyon sok mindent Jézus ott akkor nem tudott át adni (ott tanitásról van szó) a tanítványoknak, mert akkor ott nem tudták volna azt elhordozni, megérteni, elfogadni."
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 16:48:32 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 17:00:06
Csak hogy te a lelki ajándékok adására vonatkoztattad a mostani időkre, személyre vonatkozzatva. Ami így nem àllja meg a helyét.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 21:40:39
Csak hogy te a lelki ajándékok adására vonatkoztattad a mostani időkre, személyre vonatkozzatva. Ami így nem àllja meg a helyét.

Zoli, ha Isten megengedi, folytatom a témát, és meg fogom mutatni, hogyan függ össze a helyes tanítás, pl. amelyrõl Jézus beszélt, és a bibliai hit. Valamint a hit és az ajándékok birtokbavétele. Talán így már érthetõ lesz, hogy nem véletlenül idéztem ezt a jánosi igét.

Egyébként a jánosi igemagyarázatoddal maximálisan egyetértek. Egy- egy igében azonban nem csak az van bent, amit Te látsz, hanem sok egyéb dolog is bent lehet. Voltál már úgy, hogy egy ige elkezdett mást is jelenteni a számodra, más értelmét is megláttad, mint korábban? Más következtetést is le tudtál belõle vonni, amit korábban nem? Mert én nagyon gyakran vagyok így.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 21:45:35 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2019. Augusztus 02. - 20:54:16
"Zoli, ha Isten megengedi, folytatom a témát, és meg fogom mutatni, hogyan függ össze a helyes tanítás, pl. amelyrõl Jézus beszélt..."

Sehogy!

Kedves Lucius!
Ha most én egyszerűen lezárom a topicot, hajlandó leszel Isten akaratának tekinteni!?

Gondolom nem, mert te Istentől valónak tartod, én meg egy őrűlten fárasztó csűrésnek-csavarásnak.

Ja és nem olvasom sem a protestáns, sem a karizmatikus "agymenőket".
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 02. - 20:55:24 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2019. Augusztus 03. - 10:23:42
Kamilla ezen hozzászólását töröltem. Kamilla, elnézésedet, megértésedet kérem. (Lucius)

Az ok:

Arra hivatkozva próbált meg bizalmalanságot és kétségeket támasztani személyemben, és ezáltal az általam írtakban, hogy ismerek bizonyos keresztény személyeket, és azok még "imádkoztak is értem", "így nem csoda, hogy így gondolkodom"

A válaszom: Ezeket az embereket még régebbről, valóban ismerem, azonban nem vagyok sem a tanítványuk, sem a követőjük, és magam is aggódva tekintek rájuk. Olyan emberekként, akiknek a helyén van a szívük, csak eltévelyedetek kissé. Erről meg is próbáltam beszélni velük, de egyelőre sikertelenül.

Egyébként pedig nem az dönti el, igaz-e amiket írok, hogy kiket ismerek, hanem az, megfelel, vagy ellentmond-e az Igének.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 11. - 23:20:22 írta Lucius »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 09:19:42
Folytatom a bibliai, vagyis a „valódi hit” témáját:

Korábban már írtam, hogy bibliai hit, amely által üdvösségünk (győzelmünk) lehet, annyiban különbözik az egyszerű emberi hittől, hogy az Istenbe vetett bizalmon és Isten helyesen értelmezett kijelentésein (pl. Szentírás, de lehet egyéb forma is, pl. Isten személyes „meglátogatása”, személyes szava hozzánk, stb.) alapszik.
Ha ezt a megállapítást valaki elfogadja, akkor könnyen belátható, hogy amennyiben nem kap Istentől „információt”, vagyis kijelentést, akkor bibliai értelemben vett hite sem lehet abban a dologban.

Mondok néhány példát, és remélem érthető leszek:
Ha nem hallottuk volna az evangéliumot, akkor nem is hihettünk volna benne! Ki így, ki úgy, de hallotta az evangéliumot, ki csak egyszerűen a bibliában olvasta, és lehet, hogy van olyan, akinek angyal hirdette, de MINDENKÉPPEN hallanunk kellett ahhoz, hogy hihessünk benne. Szükségünk volt az Istentől származó „információra”, hogy abba a hitünket belevethessük, hogy abban hihessünk.

Ez egy nagyon lényeges megállapítás.
Ha nem jut el hozzánk az Istentől származó „információ” egy bizonyos dologgal, témával kapcsolatban, akkor a hitünk értelmezhetetlen. Úgy értem, hogy lehetetlen hinnünk olyan dologban, amelyről nem tudunk.

Ez a megállapítás összhangban van a Biblia mondanivalójával:
Róma 10:13 - 10:15
„Mert mindenki, aki az Úr nevét segítségül hívja, meg fog menekülni."  Miként hívhatnák azonban segítségül azt, akiben nem hittek?  Miként hihetnek abban, akiről nem hallottak? Miként hallanának, ha nincs igehirdető? Miként hirdetnék az Igét, ha senki sem küldi őket? Így is írták meg: „Mily szép az örömhirdetőknek lába, akik a jóról beszélnek." 

Emiatt kell tehát például az evangéliumot is hirdetnünk. Az embereknek szükségük van nem csak az Istentől jövő hitre, amellyel képessé válnak az evangéliumban, vagy más egyéb isteni dolgokban hinni, hanem az Istentől származó információra is ahhoz, hogy abban VALÓDI, bibliai értelembe vett hittel hihessenek, és ezáltal üdvözüljenek.

Az Istentől származó valódi hitet, ami AJÁNDÉK, egyikünk sem képes megadni egy másik ember számára, a mi feladatunk csak az lehet, hogy ha Isten erre megkér bennünket, akkor segítünk neki a Tőle származó „információ” pl. az evangélium, vagy egyéb bibliai igazságok, vagy egyéb isteni kijelentések (pl próféciák, stb.) megosztásában.

Így jöhet létre csak a VALÓDI, bibliai értelemben vett hit. Az a fajta hit, amely által valódi csodák történnek. Az a fajta hit, amely győzelemre vezet(het)i és üdvözít(het)i a keresztényeket.

Ok? Érthető ez így?

Ha igen, lépjünk tovább, és tanulmányozzuk egy kissé Sátán munkáját.

A Sátán munkája abban van, hogy „világosság angyalának” adja ki magát, és elkezd hamis információkat oly módon becsomagolni, hogy azokat Istentől jövő igazságnak higgyünk. Ha sikerül ezt elérnie, akkor mi ezekben hiszünk, nem pedig Isten valódi kijelentéseiben. Ebben az esetben nem „bibliai értelemben vett VALÓDI hit” jön létre, hanem csupán „emberi hit”. Ezáltal létrejön a hitünkben egy „törés”, egy „magaslat”, amely képes megaka
dályozni, hogy Istennek egy sor egyéb állításában is higgyünk, ezáltal elveszítjük azokat a pozitív dolgokat, amelyeket Isten azokban tartogatott volna a számunkra.

Mondok egy példát a saját életemből.
Bár a biblia világosan írja, hogy a hívők, a keresztények megkapták a Lélek ajándékát, a Szentszellemet, a Szentlelket, ha úgy tetszik. Én ebben mégsem hittem. Az egyház, ahová akkoriban jártam, azt tanította, hogy ezt az ajándékot, vagyis a Szentszellemet csakis azok kaphatják meg, akik majd tökéletességre jutnak Isten törvényének a megtartásában, tökéletesen megtartják pl. az ószövetségi szombatot, és a tízparancsolatot.
Akkoriban még zöldfülű voltam, nem igazán bíztam abban, hogy képes vagyok helyesen értelmezni a Bibliát, ezért inkább az akkori egyházvezetőknek, az egyházam tanításának hittem.

Ez a téves (emberi) hitem a következőket eredményezte:
1.   Mivel nem hittem, hogy enyém a Lélek, természetesen nem hihettem abban sem, hogy enyém a Lélek ajándékai, pl nyelveken szólás, nyelveken szólás magyarázata, gyógyítás, prófétálás, stb.
2.   Nem hittem az örök életemben sem.
3.   Nem hittem abban, hogy Isten elfogad, szeret csak így, ahogyan vagyok.

Tehát egyetlen darab hamis hit, ami ott volt bennem, megfosztott vagy száz egyéb dologtól, Istennek vagy 100 db egyéb kijelentésétől a Bibliában, hogy azokat helyesen érthessem, és azokban hihessek. Ha nem hiszek abban, hogy van lábam, akkor abban sem vagyok képes hinni, hogy képes vagyok futni. És ez még semmi.

Mindazokat, akik helyesen hittek ezekben a dolgokban, azokat Ördög által becsapott szegény embereknek hittem, akiktől „óvakodni kell”, akik „nagyon veszélyes utakon járnak”. Hiszen nem abban hittek, amiben én, „világos, hogy csak szegény becsapottak lehetnek!” Az ilyen emberekre rá is támadtam, és megpróbáltam elérni, hogy más keresztények se bízzanak ilyen „hamis” tanítókban. Ha nem tudtam igeileg belekötni a tanításukba, akkor megpróbáltam belekötni az életükbe. Ez általános gyakorlat volt az egyházban, ahová akkoriban jártam. (Emiatt nem hat meg, ha velem szemben is így járnak el más emberek. Ez törvényszerű is, én is ilyen voltam.)

A kiútat az jelentette a számomra ebből, amikor egy szép napon szakítottam azzal, hogy embereket, vagy egyházakat kövessek, és Isten kegyelméből elkezdtem a gondolkodásomat megtisztítani mindattól, ami nem Isten igéjének helyes értelmezésén nyugszik. Elkezdtem az Igét kutatni, és amikor ellentmondott az egyházam tanításának, akkor én inkább az Igét választottam. Ezzel kizártak egy-két egyházból. Mert az árat, azt meg kell fizeni. De tanúsíthatom, hogy megéri.
Sok-sok ember nem fizeti meg ezt az árat. Félnek az emberektől, vagy egyházi hivatalokat töltenek be, és nincsen bátorságuk ahhoz, hogy inkább Istent válasszák és ellentmondjanak az egyházuk aktuális tanításának. Azt hiszik, így járnak jól, de súlyosan tévednek.

Ahogyan a gondolkodásom tisztult az emberi, téves hitektől, amelyek nagyrészt a hamis egyházi tanítások révén és az iskoláimon keresztül került belém, úgy váltam képessé Isten ajándékainak a birtokbavételére és használatára. Az első volt, amikor hittel átvettem, hogy a Szentlélek bennem él, és Istené vagyok. Ezt követte a nyelveken szólás, majd a prófétálás, majd nyelveken szólás magyarázata, majd a gyógyítás ajándékai. Betöltött Isten jelenléte és békessége. Még bőven van bennem ilyen emberi, azaz hamis hit, jól tudom. De, az ÚTRA rátaláltam. Elkezdtem megtisztítani a gondolkodásomat Isten Igéje által az ilyen emberi, hamis hitektől. Bármi áron. Rájöttem, minél előbb megteszem ezt, annál előbb vagyok képes Isten egyre több ajándékában járni. Így válok „fegyverré” Isten kezében a gonosz munkáinak lerontására.

Isten áldjon benneteket! Ebben próbáltam volna meg segíteni, azonban azt látom, ezt az utat inkább magatok szeretnétek járni.
Ha mégis tévedtem volna, és létezik valaki, aki ehhez segítsége kérne, az email címem: luciusszimusz@gmail.com
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 04. - 09:22:21 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 12:04:23
Kedves Lucius.
1.    Istennek nincs szüksége segítségre. Senkinek sem a segitségére.
2.    A probléma az, (és ez jön le minden hozzászólásodból), hogy te azt látod, hogy a hit és az ajándék az ami cselekszik, és nem az aki adja azt – Isten
3.   Semmilyen hit nem befolyásolhatja Istent. Nem a Hit csinálja a csodákat, nem a hit ad győzelmet, sem (főleg) üdvösséget nem ad a hit.
4.   Bármennyi hited lesz és bár mennyire akarod te magadévá tenni az összes ajándékot, ilyenre igéret nincs. Sőt éppen az ellenkezőjéről beszél az Ige.
5.   A nyelvekenszólás és prófétálás  nem az, és nem arról szól, amit a Karizmatikus egyház hírdet (az igei tanítással ellentétben), s tudom hogy te is azt gyakorlod.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 18:08:22
Az ige ugyan arról beszél, hogy Isten munkatársai vagyunk, de Isten nem megkért bennünket, hogy segítsünk neki az evangélium terjesztésében, hanem megparancsolta! (!!!!!)

A Római levél ugyan beszél az igehírdetés fontosságáról, a folytatásban mégis Jézus hatalmát domborítja ki, amely által magáévá teszi azt az ember.
Addig az evengélium csak üres szavak egymás utánja síket fülek számára....

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2020. Október 15. - 12:41:53
A bibliai értelemben vett hit lényege:  „ színtiszta Istenbe vetett bizalom.”

Megbízom Istenben, és ebből következik, hogy megbízom abban, amit nekem ír (biblia), mond, vagy kijelent.
A valódi, a bibliai hit amelyről beszélek, nem választható el az Istenbe vetett bizalomtól.

Isten kijelent valamit, és én azt igaznak hiszem el. Miért? Mert megbízom abban, aki nekem mondta. Ezért ez alapján cselekszem - ez a bibliai hit. A hitem nem teremt tehát semmit, semmi újat nem hoz létre, csupán megragadja az Isten által MÁR létrehozott (kijelentett, kimondott) dolgokat, megragadja az Isten által MÁR létrehozott szellemi valóságot.

A hitünk által a szellemi síkon Isten által létrehozott dolgok bekerülnek a mi földi 3 dimenziós világunkba, a mi valóságunkba.

Amikor Jézus azt mondta a vízen járva Péternek, hogy „jöjj”, és Péter bizalommal elindult, azzal a szellemi világban létrehozott dolog (a vízen járás képessége) bekerült Péter valóságába, a földi 3 dimenziós világba. Ez a dolog (a vízen járás) nem a mi világunkból származott, hanem a szellemiből lépett át a mi világunkba Péter (és Jézus) hite által.

Volt tehát egy isteni kijelentés: „Jöjj (és járj te is a vízen)”
Péter bízott abban, aki a kijelentést tette, tehát hitt
A hite összekapcsolta a Mennyet a Földdel, behozta a szellemi valóságot a mi földi világunkba, ezáltal Péter járt a vízen.

Ameddig Péter hitt, addig járt a vízen. Amikor elkezdett kételkedni, elkezdett ez a „híd”, a hit „hídja” omladozni, ezáltal a földi törvények ismét érvényesültek, előtérbe kerültek, és Péter süllyedni kezdett.

Kérdés: Hihetett volna-e Péter abban, Jézust a vízen járva látva, hogy most ő is mehet?
Válasz: Nem. A bibliai hit Isten kijelentésein alapszik. Ha nincs Isteni kijelentés valamivel kapcsolatban, akkor VALÓDI (bibliai értelemben vett / akár természeti törvényeket legyőző) hit sem létezhet ezzel kapcsolatban. Mert a hitünk Isten kijelentéseibe kapaszkodik.

Isten a maga bölcsességében úgy alkotta meg a dolgokat, hogy képessé tette az embert arra, hogy Benne bízzon, és ezáltal egyfajta hidat képezzen a szellemi világ és a földi világ valósága között. Képessé tette az embert, hogy ezáltal bizonyos értelemben „legyőzze” e világ törvényeit, és természetfeletti dolgokat hozzon át a szellemi világból.

„Mert minden, ami Istentől született, legyőzi a világot, és az a győzelem, amely legyőzte a világot, a mi hitünk.  (1 János 5:4 H Karoli rev 2011)”

Isten a maga kegyelméből kijelentéseket adott és ad folyamatosan a szellemi valóságról, ebbe mi hittel belekapaszkodhatunk, és ha ez sikerül, akkor a szellemi dolgok javaival élhetünk, élvezhetjük azok áldásait, vehetjük azok „hasznait”. Nem valami önző dolgokra gondolok itt, hanem azokra a „kincsekre”, azokra az Isten királyságát és művét építő dolgokra, amelyeket Isten elhelyezett a szellemi szférában, és amelyekről kijelentéseket adott, és ad, hogy azokban hihessünk, és ezáltal azokkal élhessünk.
Így jöhet létre a csodák nagy része. Isten tesz egy kijelentést, mi erről valahogyan tudomást szerzünk, bizalommal hiszünk ebben a kijelentésében, és ezáltal létrejön a „híd” a szellemi és a földi között, létrejön egy természetfeletti csoda.

BIZALOM, BIZALOM, BIZALOM ! Ez a kulcs a csodákhoz!
Bizalom abban, amit Isten mond!

Péter nem úgy járt a vizen, hogy sokat próbálkozott. Egyszerűen csak bízott annak a szavában, aki azt mondta neki: "Jöjj!" Csakis ez hozza be a természetfelettit. De ez BIZTOSAN BEHOZZA!

Bizalom (azaz HIT) által olyan dolgokat kaphatunk meg, amelyek természetfelettiek, amelyek teljességgel lehetetlennek tűnnek a CSAK természetes értelemmel gondolkodó hitetlen ember számára.

Zsid 11:29 (Bizalom) Hit által keltek át a veres tengeren, mint valami szárazföldön, amit megpróbálván az egyiptomiak, elnyelettek.
Zsid 11:30 (Bizalom) Hit által omlottak le Jérikónak kőfalai, midőn hét napig körös-körül járták.


Szeretnél csodákat látni?
Hit által lehetséges.
Isten csodáinak a titka, hogy mond valamit, és mi megbízunk benne, azaz a szívünkben elhisszük, hogy amit mond, arra bátran alapozhatunk, az a VALÓSÁG, és akként cselekszünk. Úgy is mondhatnám, hogy a hit általi csodáknak 3 feltétele van:

1. Istennek mondania kell valamit, ami neked szól, ami rád (is) vonatkozik. (Ezt a Biblián keresztül is mondhatja)
2. Ezt meg kell hallanod, azaz tudomást kell szerezned róla.
3. Bizalommal el kell fogadnod IGAZNAK, TÉNYNEK, akár logikus, akár nem, akár egyezik a tapasztalataiddal, akár nem, és ez alapján kell cselekedned.

Nézzük meg Péter vízen járását, hogyan teljesült ez a 3 feltétel:
1. feltétel teljesült, azaz Isten mondott valamit személyesen Péternek: "Jöjj" (Ez volt a rhéma, ami személyesen Péternek szólt)
2. feltétel teljesült: Péter meghallotta, tudomást szerzett erről a szóról.
3. feltétel teljesült: Bár Péter tapasztalataival ellentétes volt, Ő mégis tudta, hogy Jézusban inkább bízhat, mint a tapasztalataiban, és hitben kilépett a vízre és járt. Természetfeletti erő áradt a természetes világba, HATALMAS CSODA TÖRTÉNT!

A leprás meggyógyítása:
Máté 8:2-3 (H Csia 2005) Egyszer csak egy bőrpoklos futott hozzá, lábához borult és megszólította: „Uram, ha csak akarnád, volna hatalmad, hogy engem megtisztíts.”Erre kinyújtotta kezét, megfogta, és így szólt: „Akarom! Tisztulj meg!” Azonnal le is tisztult annak poklossága.
1. feltétel teljesült, azaz Isten mondott valamit személyesen leprásnak: "Akarom, tisztulj meg" (Ez volt a Rhéma)
2. feltétel teljesült: A leprás meghallotta, tudomást szerzett erről a szóról.
3. feltétel teljesült: A leprás már eleve hittel (azaz bizalommal) ment Jézushoz,  tudta, ha Jézus akarja, meg fog tisztulni, tehát hitt, és ez alapján cselekedett. Természetfeletti erő áradt a természetes világba, HATALMAS CSODA TÖRTÉNT!

Ábrahám:
Isten szólt: "Sok nép atyjává tettelek."
Ábrahám bízott abban (hitt), aki az ígéretet mondta neki, és ez lehetővé tett egy hatalmas csodát, vénségére gyermeke született. Sára is bízott, és vénségére gyermeket szült:

Zsid.11.11 Hit (BIZALOM) által nyert erőt Sára is az ő méhében való foganásra, és életkora ellenére szűlt, minthogy hűnek tartotta azt (TEHÁT MEGBÍZOTT BENNE!) aki az ígéretet tette.

Hit által lehetővé válnak a hívő ember számára azok a dolgok, amelyeket önerőből SOHASEM lenne képes elérni. Olyan dolgokat kap meg hit által a hívő, amelyek természetfelettiek:

Hogy ezt megértsük, nézzünk most meg néhány kívánalmat (Isten néhány kívánalmát a bibliából), majd azt, hogyan felelhetünk meg ezeknek:

1Pét 1:15-16 „Hanem amiképpen szent az, aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben; Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.”

Ez tehát Isten egyik kívánalma: Szenteknek kell lennünk!
Hogy ezt elérjük, ahhoz többféle út is vezethet. Az egyik az, ha mindent beleadunk, megfeszítjük magunkat, és megpróbálunk szentekké válni minden erőnkkel. Ez a vallás útja. Mert ha ez így sikerülhetne, akkor a Mennyben büszkén kihúzhatná magát az így szentté váló ember, hogy ő aztán sokkal jobb ember a többieknél, ő aztán igazán odaszánt volt, méltó arra, hogy itt legyen.

Van egy másik út is szerencsére, a hit útja. Hit által is szentekké válhatunk ugyanis egy természetfeletti csoda keretében, amely teljes egészében Isten érdeme. Ha így válik valaki szentté, akkor a büszkeségnek nincsen helye, az ilyen ember tudja, hogy az egész csakis Isten érdeme.

Ahhoz, hogy hit által szentté váljon valaki, ahhoz szükség van három dologra. I. kell egy Istentől származó kijelentés. II. Erről tudomást kell szereznünk. III. bizalommal el kell hinnünk igaznak.
Íme egy Istentől származó kijelentés, és persze több ilyen is van, amelyik elmondja, hogy Isten szentekké tett minket:

Zsid 10:9-10 Ekkor ezt mondotta (Jézus): Íme itt vagyok, hogy cselekedjem a te akaratodat. Eltörli az elsőt, hogy meghagyja a másodikat, amely akarattal szenteltettünk meg egyszer s mindenkorra, a Jézus Krisztus testének megáldozása által.
Amikor valaki ezt elhiszi igaznak, vagy valamelyik hasonló mondanivalójú másik igét, onnantól ő szent. De nem a saját cselekedetei által, hanem a hite által. A hite által ez a természetfeletti valóság az ő valóságává válik.

Itt egy másik kívánalom Istentől:

Ján 14:15 Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.

Az ehhez kapcsolódó ígéret pedig, amiben bízhatsz, ami átrepíthet ennek a beteljesítésébe:

Ez 36:26-27 És adok nektek új szívet, és új lelket adok belétek, és elveszem a kőszívet testetekből, és adok nektek hússzívet. És az én lelkemet adom belétek, és azt cselekszem, hogy az én parancsolataimban járjatok és az én törvényeimet megőrizzétek és betöltsétek.

Világos? Istennek vannak kívánalmai, amelyekhez csodákra van szükség, és azokat a bízók, a hívők képesek csak megtenni, betölteni, mert csak ők képesek hinni Isten ígéreteiben.

A vallásos emberek csak félig hisznek. Elhiszik, hogy Istennek vannak kívánalmai, igényei, de azt már nem hiszik, hogy mindezt MEG IS ADTA nekik az igéjében, csupán el kellene hinniük, hogy Isten nem hazudik, és ez átrepítené őket a kívánalmak természetfeletti betöltésébe.

Ha azt gondolod, "majd akkor lesz a tiéd, ha"... akkor sajnos még nem vetted át, nem a tiéd.
Ha azt gondolod, "ehhez még nem vagy elég odaszánt, szent...  akkor sajnos még nem vetted át, nem a tiéd.
Ha azt gondolod, "igen, ez az enyém, ha nem látom, nem érzem is, mert Isten nem hazudik" Na, akkor már a tiéd, számíthatsz a csodára.

Emlékszel a gonosz és rest szolga történetére. Azt mondta az ő uráról, hogy úgy gondolom, hogy "te ott is aratsz, ahová nem vetettél." A vallásosak ugyanezt hiszik. Azt gondolják, Isten nem ad meg mindent, amit kér, de ISTEN NEM ILYEN!!! Mindent megadott nekünk igéjében, ami a természetfeletti életminőséghez szükséges, csupán bíznunk kell a szavában, bíznunk kell az ígéreteiben.

A helyzet az, hogy Isten mindent ajándékba adott nekünk, e világnak az örökösei vagyunk. Ezzel azonban mindez még nem a mienk, bármilyen furcsán hangzik is. Ezt Isten nekem a következő módon tanította meg:

Lomtalanítottunk, és összegyűlt egy nagy utánfutóra való lom. A szomszéd városban, amely a falunk mellett van átveszik a szemetet ingyen, de csak azoktól, akik a városban laknak, akiknek van ilyen lakcímkártyájuk. Szerencsére az apósomék a városban laknak, ezért elvittem a szemetet, és így szóltam hozzá: "Apu! Nem szeretnék hazudni, hogy ez a szemét a magáé, ezért ezennel, ünnepélyes keretek között ezt a nagy kupac hulladékot magának ajándékozom, és most már nem hazudunk, ha azt mondjuk, hogy a magáé!"

Amikor ezt kimondtam, egy pillanatra komolyan megijedtem... Mi van, ha az apósom nem veszi a lapot, és azt mondja: "Nem fogadom el!" Rádöbbentem, hogy hiába akarom én őszinte szívvel megajándékozni a kupac szeméttel, hiába "áll készen" az ajándék a számára, amíg nem fogadja azt el, addig HAZUDNÁNK!!!, ha azt mondanánk a hulladéktelepen, hogy az övé, mert addig nem is az övé.... (Szerencsére elfogadta, így az övé lett, és le tudtuk adni ingyenesen)

Érted, drága testvérem???

Az ajándék készen áll, Isten elkészítette, és jó szívvel adná, de amíg nem hiszed el neki, hogy a tiéd MOST!, addig nem a tiéd, mert az ember képtelen átvenni egy olyan ajándékot, amiben nem is hisz.

Biztosan sokat gondolkodtál már azon, hogy hogyan lesz valaki igaz. Ha megértetted az előzőeket, akkor már tudod a választ. Isten, ha szól, hogy igazzá tesz, tett, és te ezt a szívedben elhiszed, akkor ez (helyesebben Isten szava) igazzá tesz téged. Isten ígérete tesz igazzá, egy csoda keretében, ha elhiszed amit ígért. Nincs más út. Minden áldás csakis igazi bizalom által lehet a tiéd! Ez az út vár rád, ha keresztény vagy!

Jól figyeld meg, hogy hogyan részesedhetsz Isten igaz természetéből, mert nem erőfeszítéseid által:

2Pét 1:4 ... igen nagy és becses ígéretekkel ajándékozott meg bennünket; hogy azok által isteni természet részeseivé legyetek, kikerülvén a romlottságot, amely a kívánságban van e világon.

Isteni IGAZ természet részese is így lehetsz tehát. Isten szól, Te meghallod és elhiszed.

De vigyázz, a hited legyen valódi hit, és ezt a cselekedeteid mutatják meg. Ha Isten esőt ígér, és Te nem viszel esernyőt, a cselekedeteidet megvizsgálva láthatod, hogy igazán nem is hittél neki! (Kivéve ha esőköpenyed van :))

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2020. Október 20. - 10:20:37
A bibliai hit az ami látja és tudja, hogy mindenben Krisztus a központ, s minden Krisztusért történik, és Krisztust dicsőiti, Krisztus dicsőségét keresi . A bibliai hit, az ami tudja, hogy mind az ajándék mind a hit, Istentől jön.
Az emberi hit pedig az, ami az embert helyezi a központba, s ami az emberre fókuszál, ami az emberből indul ki, mindig az „áldást” keresi .

Vajon el tudom-e hinni, hogy Isten a szenvedés, nélkülözés ,  megaláztatás, vagy éppen a betegség útján akar vezetni, azért, hogy ez által is az Ő neve dicsőüljön meg.

(Hit által), mások megszégyenítések és megkorbácsolások próbáját állták ki, sőt még bilincseket és börtönt is.
37 Megkövezték, megégették, szétfűrészelték, kardélre hányták őket; juhok és kecskék bőrében bujdostak, nélkülözve, nyomorogva, gyötrődve, sínylődve azok,
38 akikre nem volt méltó a világ; bolyongtak pusztákban és hegyeken, barlangokban és a föld szakadékaiban.
39 És mindezeken, noha hit által elnyerték az Írás jó bizonyságát, nem teljesült be az ígéret,

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2020. Október 21. - 09:19:16
A bibliai hit az ami látja és tudja, hogy mindenben Krisztus a központ, s minden Krisztusért történik, és Krisztust dicsőiti, Krisztus dicsőségét keresi . A bibliai hit, az ami tudja, hogy mind az ajándék mind a hit, Istentől jön.
Az emberi hit pedig az, ami az embert helyezi a központba, s ami az emberre fókuszál, ami az emberből indul ki, mindig az „áldást” keresi .

Vajon el tudom-e hinni, hogy Isten a szenvedés, nélkülözés ,  megaláztatás, vagy éppen a betegség útján akar vezetni, azért, hogy ez által is az Ő neve dicsőüljön meg.

(Hit által), mások megszégyenítések és megkorbácsolások próbáját állták ki, sőt még bilincseket és börtönt is.
37 Megkövezték, megégették, szétfűrészelték, kardélre hányták őket; juhok és kecskék bőrében bujdostak, nélkülözve, nyomorogva, gyötrődve, sínylődve azok,
38 akikre nem volt méltó a világ; bolyongtak pusztákban és hegyeken, barlangokban és a föld szakadékaiban.
39 És mindezeken, noha hit által elnyerték az Írás jó bizonyságát, nem teljesült be az ígéret,

 :like:

Zoli írta:

"Vajon el tudom-e hinni, hogy Isten a szenvedés, nélkülözés ,  megaláztatás, vagy éppen a betegség útján akar vezetni, azért, hogy ez által is az Ő neve dicsőüljön meg."

Igen, amire Zoli is célzott, a hit nem az, amikor mi - bármit is mond Isten-, valami számunkra jóra számítunk. A hit az Isten által leírt, kimondott, kijelentett dolgokat, egyszóval a "szellemi VALÓSÁGOT" ragadja meg, és fogadja el bizalommal. Amennyiben Isten azt jelenti ki, hogy ha odahívom a gyülekezeti véneket és azok imádkoznak értem, én erre meggyógyulok, akkor a bibliai hit az, hogy nem dédelgetem tovább a betegségemet, rohanok a vénekért, és meggyógyulok.

Ha Isten azt jelentené ki, hogy "most hosszan beteg leszek, és ő nem gyógyít meg, hanem ez a betegség az Ő dicsőségére lesz", akkor a bibliai hit az, hogy bizalommal tűröm a betegségemet, és nem töröm magamat a gyógyulásért. Ha én ebben az esetben "nagy hittel" a gyors gyógyulásomban bíznék, az nem hit lenne, janem éppen ellenkezőleg... hitetlenség.

Ha Isten semmit nem jelent ki a számomra a gyógyulásommal kapcsolatban, akkor valódi, bibliai hitem sem lehet SEM a gyógyulásomban, SEM az elhúzódó, "Istent dicsőítő" betegségemben. Ebben az esetben maradnak a földi, világi dolgok, törvényszerűségek a számomra mindaddig, amíg nem jutok az Istentől származó kijelentéshez az állapotommal kapcsolatban, amelybe hittel belekapaszkodhatok.

A baj csak az, és ezt a saját életemben már sokszor tapasztaltam, hogy az isteni kijelentés nagyon gyakran MÁR ott van az írásokban, azonban a hamis tanítások miatt én ezt nem veszem észre, nem úgy értem azt, mint Isten, simán elmegyek mellette és félreértem. Pedig, ha megynyílna a szemem, akkor érteném a kijelentés valódi értelmét, és hittel belekapaszkodhatnék, és az természetfeletti dolgokat hozhatna be az életembe. Néhány esetben Isten természetfeletti módon nyitotta meg az értelmemet és mutatta meg az általa kimondott (leíratott) ige valódi értelmét, amelyben azután én már hihettem, azaz bízhattam, hogy ez valóság, és ezáltal természetfeletti, Istentől származó ajándékokat vehettem át.

A leggyakoribb azonban nem az volt, hanem az, hogy bizonyos igékben, melyeket korábban nem voltam képes hinni, idővel elkezdtem bízni, így azok elkezdtek hatni az életemre. Ezt nem én tettem, hanem Isten. "A növekedést Isten adja." Ez Isten legnagyobb csodája. Így idővel növekedhetünk hitben, és egyre inkább a természetfelettiben élhetünk.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2020. Október 21. - 14:44:33
 Engem csak az zavar egy kicsit amikor, valamilyen spirituális felhőbe emelik a dolgokat.

Az ige meg mondja mit kell tenni. S nekem tenni kell azt.

Meg vagyok győződve, hogy senki sem akar beteg lenni, sem szenvedni, éhezni, nyomorkodni, vagy nyomorgatva lenni, sem üldöztetni, mégis van, hogy szembe kell nézni vele.

Betegek vagyunk, szenvedünk, mit kell tenni?

Nem azt mondja az ige, hogy valamilyen Isteni kijelentésre várjak, mert az már meg volt, ....

Imádkozni kell, egyedül, meg közösen, sőt akár gyülekezeti elöljárókkal, főleg ha valamilyen bűn következménye a betegségem.

Ha meggyógyulok, akkor az volt az Úr akarata, ha nem, akkor meg, az volt ... – érted, nem kell túl komplikálni.

Ha az Úr akarja egy szempillantás alatt meggyógyulok, de lehet azt akarja, hogy egy hét alatt gyógyuljak meg .... – Mindenkor az Úr akarata fog teljesülni.

Ha üldöznek  -  Mit kell tenni?

Nem azt mondja az ige, hogy valamilyen Isteni kijelentésre várjak, mert az már meg volt, ....

Azt mondja menekülj – (Pál sem állt le imádkozni Damaskusban, vagy keresni az Úr akaratát, hanem szépen az éj leple alatt lelépet) ... – ha megmenekülsz az volt az Úr akarata, hogy megmenekülj, ha meg menekülés közben elkapnak és aztán  lehet börtön, verés, vagy az, hogy lefejeznek, az is Úr akarata ... – érted? Mindenkor az Úr akarata teljesül

Az egésznek az a titka, hogy hogyan látom Istent és azt, hogy minden Isten kezében van, hogy Ő szépen mindent a kezében tart, nem csak a világot, hanem az életemet is. Nem fogok sem hamarabb sem később meghalni mint azt Ő már a világ teremtése előtt eldöntötte.

Aztán, Isten nem csak valahol távol fent valahol valamilyen szellemi világban próbál bennünket irányítani, vagy éppen komunikálni velünk.

Isten itt van bennünk, a Szentlélek által. Nem távol, hanem bennünk, s Ő az aki bennünk él, és vezet, tanít bennünket, munkálja bennünk, mind a hitet, mind az akarást mind a véghezvitelt. Miért? Az Ő jó kedvéből, kegyelméből, azért mert azt akarja, hogy Krisztus megdicsőüljön bennünk, mert Ő annak a záloga, pecsétje, hogy mi nem csak Krisztusé vagyunk, hanem, hogy az örökségünket meg is kapjuk, azokat az áldásokat amit Isten nekünk adott (Ef.1)

Tehát, a Szentlélek az aki, ha akarja tudtul adja nekem azt amit tenni akar.

Aztán azt is fontosnak látom, hogy megértsük, hogy nem mi elsősorban, hanem Ő. Minden Ő érte, Ő általa, és az Ő dicsőségére.

Ezért azt is tudom, hogy azt amit Ő eltervezett azt véghez viszi, akár a világban akár az életemben, s azt is tudom, hogy mind ezt ha akarja tudtul adja nekem, ha ezt Ő fontosnak látja, ha nem akkor meg erőt ad, hogy úgy tudatlanul szenvedjem el azt, amit Ő kiszabott rám. -lehet éppen az én hibám, hogy nem értem akaratát, tervét, lehet csökönyösségem, vagy éppen valami más. Tudom, hogy sem az én, sem más hitetlensége, vagy tudatlansága, figyelmetlensége, számára nem akadály, arra, hogy azt amit eltervezett végre hajtsa, azért mert nem érdemünk, még csak nem is hitünk szerint cselekszik, hanem az Ő kegyelméből, az Ő irgalmából, az Ő tetszése, és jó kedve szerint.

Úgy, hogy ha Ő azt akarja, hogy én egyik percről a másikra gyógyuljak meg, akkor, megadja a hitet hozzá, az erőt, és a lelkületet, mert Ő ott van bennem, ha pedig valamiért én ezt nem érteném meg, vagy az is lehet, hogy éppen nem is várja el, akkor is megfogja azt tenni ... pont azért, mert Ő volt az, aki úgy döntött, hogy meggyógyít, pont úgy ahogy Ő eldöntötte, hogy fogja tenni.

Nem feltétlen-l fogom, megérteni mit miért tesz –vagy nem tesz, vagy akar tenni, s ezért nem is esek kétségbe, hiszen maga az Úr igéje mondja:

Róm.11.33 ... Milyen megfoghatatlanok az ő ítéletei, és milyen kikutathatatlanok az ő útjai!

Két világnézet van sajnos a keresztények közt.

Az egyik, az embert állítja a központba, és úgy látja, hogy minden az emberért van, hogy az ember dönt: sorsa, élete, örök élete felett. Az ember az aki kell tegyen, aki kell parancsolgasson, aki kell higgyen, munkálkodjon, vagy .... - s Isten jó ha segít, ha nem is Ő, akkor a hatalma.

A másik világ nézet az ami Istent helyezi központba. Minden Ő általa, Ő érte, és Ő reá nézve van. Mindennek középpontjában Isten akarata, Isten dicsősége, és Isten terve .... –  és itt Istennek nincs szüksége az ember segítségére, sem az ember erejére, hitére, vagy akaratára, (Isten nincs kiszolgáltatva az embernek, hanem mindenkor az ember Istennek)... – ahhoz, hogy tervét véghez vigye és legyen az bár mi.


("Könyörülök, akin könyörülök, és irgalmazok, akinek irgalmazok."
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.)

Rom.11.36 Bizony, tőle, általa és érte van minden: övé a dicsőség mindörökké. ÁMEN

Persze ezekben még nekem is kell növekednem, tudom -de nem mindig élek ezek szerint, még nem értem el, de igyekszem - ezért van szükségem nap mint nap Isten kegyelmére, jó voltára  -  de hiszem, hogy ebben segít a Szentlélek

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.