Szerző Téma: A bibliai hit kontra az emberi hit  (Megtekintve 905 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

• Törzstag
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2019. Augusztus 16. - 21:26:32
Válasz #15 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 12:28:32
Idézet
Ez itt egy igei fórum. Szeretném látni azokat a nagyon helyes igeértelmezéseket. Az nekem nem elég, ha valaki csak úgy odabiggyeszti, hogy "jobban érti az igét."

Bocsánat, de az sem, hogy már 30 éve tanulmányozza...

Itt is félre olvastál, a 30  -vet nem arra írtam amit te mondasz, hanem pont abban az értelemben, hogy folyamatosan felylődünk annak értelmezésében.
Viszont ahhoz tartom magam, hogy rossz úton indultál el.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem elérhető Lucius

• újjászületett hívő testvér
  • Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Utoljára aktív:2019. Augusztus 05. - 10:37:48
Válasz #16 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 13:13:48
Zoli, most elbizonytalanítottál.
Remélem, nem szó szerint értetted, amikor azt írtam, hogy Máté 16.12 "lényegi mondanivalója" az, hogy

"még nem adhat oda nekik valamit Isten, mert még nem voltak képesek azt megemészteni."

Én ezt úgy értettem, hogy a témánk szempontjából fontos, lényeges mondanivalója. Naná, hogy több van ebben az igeversben!

Hát persze, sokkal több. Ha arra gondolsz, hogy Jézus itt a Szentszellem kitöltéséről, bennünk lakozásáról beszélt, akkor ne fáradj, nem kell megírnod, azt szerintem
egy háromhetes keresztény is látja. Ha mást is látsz, azt azért írd meg, mert kíváncsi vagyok rá...

Írod, hogy szerinted "rossz úton indultam el".

Szerintem viszont ez rád nem igaz. Te "jó úton indultál el", csak valamiért letértél róla. Egészen arra gondolok, hogy a régi szép időkben még nem azzal érveltél, hogy jobb könyveket olvasol, és milyen jól értelmezed az igét, hanem vetted a fáradtságot, és leírtad a meglátásaidat. A legutóljára talán adventista koromban hallottam ilyen érveket, amikor megértettem a hit általi megigazulást. Akkor szinte szóról-szóra ugyanezeket mondták. "Rossz könyveket olvasok", és ez egy "nagyon veszélyes út". Akik akkor nekem ezeket mondták, azok azóta is kitartóan hisznek a cselekdetek által megszerezhető üdvösségben. Tévedtek. Nem volt több igei érvük, ezért elkezdtek a tieidhez hasonló érvekkel vagdalózni. Ezzel nyugtatták meg saját magukat, "hogy velük minden rendben van. Hiszen lehetetlen, hogy ők tévedjenek, hogy valamit rosszul lássanak, hát amiben én hiszek az roppant veszélyes". Naná, hogy az. Évekig hirdették, tanították az ellenkezőjét. Oda lenne az egyházi állásuk, a tekintélyük és az emberi büszkeségük, ha elismernék, hogy ők tévedtek".

Szerintem inkább ez a "veszélyes út". Nem törődni a bizonyítékokkal, nem törődni a tényekkel, és makacsul ragaszkodni korábbi téves elképzeléseinkhez. Isten óvjon meg mindannyiunkat ettől.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 14:01:16 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...

Nem elérhető Zoltan

• Törzstag
  • *
Válasz #17 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 16:09:58
Azt látom megsem értettél meg. Nem könyvekkel hozakodtam elő. Éppen arra akartam rámutatni, hogy azok félre vezethetnek.
Sajnos pont te vagy az aki ahelyet, hogy igékre támaszkodnál,  valamiféle példákkal állsz elő.
Egyetlen kommentemben sem utaltam sem könyvekre, sem emberekre. Nem szokásom.
Nézd vissza kommentjeimet.

Itt a meglátásom a Jn.-i iére.

A választ az Ap.Csel adja meg. Gondolj csak bele, még a Messiás szenvedését sem értették és fogták fel, pedig arról még tanított is Jézus, sőt Péter annyira nem akarta ezt el fogadni, hogy ki is felyezi „távol legyen az” – vagyis Jézus Krisztus (a Messiás) szenvedése, és halála. A Messiás király, szabadító, nem szenvedhet, halhat meg ... – s hogy ezt nem értették meg, bizonyítja, hogy mindenki elhagyta Jézust, az utolsó éjszakán. Sőt még a feltámadás után, sem értették Jézust.  Az Ap.Csel elején olvassuk, hogy a feltámadás után még negyven napig egyutt volt velük és tanította őket. Mire? Amit adig nem tudott át adni (Isten országárol).

Aztán nem volt könnyű a (zsidó) tanítványoknak megérteni, elfogadni, és nem tudták elhordozni, azt a gondolatott, hogy a Samaritánusok sőt a pogányok is lehetnek Isten népe, pl. az Ap.Cselben Péter csak különleges látomás győzi meg, hogy bemehet a pogányok házába. Azt sem értették meg, azonnal, hogy a pogány tanitványok nem kell zsidóvá váljanak, és nem vonatkozik rájuk a Mózesi rendtartás, sőt, hogy egy új kezdődöt el és vége a Mózes-Ároni rendtartásnak és törvényrencernek, hogy nem a judaizmus ál már a központban (nem is értették ezt meg egésza Templom lerombolásáig, sőt mai napig (még te is találkoztál velük), zsidó keresztények akik nem akarják ezt megérteni, a törvény kegyelkem viszonyát, és azt, hogy vége a törvénynek. (Páli levelek) A Zsidókhoz írt levél. A gyülekezet mibenléte és felépitése, az elragadtatás,  Pálnak lett kijelentve.  Természetesen ott vannak a lelki ajándékok, ez is új volt. De ki lett jelentve, ott van, és az igéből megláthatjuk azt hogyan működnek, mi a céljuk.

Nagyon sok mindent Jézus ott akkor nem tudott át adni (ott tanitásról van szó) a tanítványoknak, mert akkor ott nem tudták volna azt elhordozni, megérteni, elfogadni.

Röviden ennyi, gondolkoz el rajta.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem elérhető Lucius

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #18 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 16:43:47
Ó, kedves Zoli!
éppen ezért idéztem az igét, hogy tudatosítsam azt, amiről az előbb Te is írtál....

"Vannak olyan dolgok, amiket Isten nem tud egyszerre odaadni".

Érted már? Ezt a fenti gondolatomat szerettem volna vele megerősíteni, azért idéztem Mt16.12-t

És meg is erősítettem, de talán még mindig nem látod.

Meg is erősítettem, mivel Te magad írtad le az imént, téged idézlek:

"Nagyon sok mindent Jézus ott akkor nem tudott át adni (ott tanitásról van szó) a tanítványoknak, mert akkor ott nem tudták volna azt elhordozni, megérteni, elfogadni."
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 16:48:32 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...

Nem elérhető Zoltan

• Törzstag
  • *
Válasz #19 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 17:00:06
Csak hogy te a lelki ajándékok adására vonatkoztattad a mostani időkre, személyre vonatkozzatva. Ami így nem àllja meg a helyét.

Nem elérhető Lucius

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #20 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 21:40:39
Csak hogy te a lelki ajándékok adására vonatkoztattad a mostani időkre, személyre vonatkozzatva. Ami így nem àllja meg a helyét.

Zoli, ha Isten megengedi, folytatom a témát, és meg fogom mutatni, hogyan függ össze a helyes tanítás, pl. amelyrõl Jézus beszélt, és a bibliai hit. Valamint a hit és az ajándékok birtokbavétele. Talán így már érthetõ lesz, hogy nem véletlenül idéztem ezt a jánosi igét.

Egyébként a jánosi igemagyarázatoddal maximálisan egyetértek. Egy- egy igében azonban nem csak az van bent, amit Te látsz, hanem sok egyéb dolog is bent lehet. Voltál már úgy, hogy egy ige elkezdett mást is jelenteni a számodra, más értelmét is megláttad, mint korábban? Más következtetést is le tudtál belõle vonni, amit korábban nem? Mert én nagyon gyakran vagyok így.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 01. - 21:45:35 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Utoljára aktív:Ma - 21:10:21
Válasz #21 Dátum: 2019. Augusztus 02. - 20:54:16
"Zoli, ha Isten megengedi, folytatom a témát, és meg fogom mutatni, hogyan függ össze a helyes tanítás, pl. amelyrõl Jézus beszélt..."

Sehogy!

Kedves Lucius!
Ha most én egyszerűen lezárom a topicot, hajlandó leszel Isten akaratának tekinteni!?

Gondolom nem, mert te Istentől valónak tartod, én meg egy őrűlten fárasztó csűrésnek-csavarásnak.

Ja és nem olvasom sem a protestáns, sem a karizmatikus "agymenőket".
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 02. - 20:55:24 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Kamilla

• Fórumlakó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2019. Augusztus 14. - 16:19:15
Válasz #22 Dátum: 2019. Augusztus 03. - 10:23:42
Valahol írta Lucius, hogy Shuck Icáékkal van kapcsolatban, imádkoztak érte, ilyenek, akkor nem csoda, ha így gondolkozik.
Csak meg kell nézni a "Júda oroszlánja" c. honlapot (vagy minek hívják :)  )

Ők aztán nagyon mélyen szellemiek...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.

Nem elérhető Lucius

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #23 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 09:19:42
Folytatom a bibliai, vagyis a „valódi hit” témáját:

Korábban már írtam, hogy bibliai hit, amely által üdvösségünk (győzelmünk) lehet, annyiban különbözik az egyszerű emberi hittől, hogy az Istenbe vetett bizalmon és Isten helyesen értelmezett kijelentésein (pl. Szentírás, de lehet egyéb forma is, pl. Isten személyes „meglátogatása”, személyes szava hozzánk, stb.) alapszik.
Ha ezt a megállapítást valaki elfogadja, akkor könnyen belátható, hogy amennyiben nem kap Istentől „információt”, vagyis kijelentést, akkor bibliai értelemben vett hite sem lehet abban a dologban.

Mondok néhány példát, és remélem érthető leszek:
Ha nem hallottuk volna az evangéliumot, akkor nem is hihettünk volna benne! Ki így, ki úgy, de hallotta az evangéliumot, ki csak egyszerűen a bibliában olvasta, és lehet, hogy van olyan, akinek angyal hirdette, de MINDENKÉPPEN hallanunk kellett ahhoz, hogy hihessünk benne. Szükségünk volt az Istentől származó „információra”, hogy abba a hitünket belevethessük, hogy abban hihessünk.

Ez egy nagyon lényeges megállapítás.
Ha nem jut el hozzánk az Istentől származó „információ” egy bizonyos dologgal, témával kapcsolatban, akkor a hitünk értelmezhetetlen. Úgy értem, hogy lehetetlen hinnünk olyan dologban, amelyről nem tudunk.

Ez a megállapítás összhangban van a Biblia mondanivalójával:
Róma 10:13 - 10:15
„Mert mindenki, aki az Úr nevét segítségül hívja, meg fog menekülni."  Miként hívhatnák azonban segítségül azt, akiben nem hittek?  Miként hihetnek abban, akiről nem hallottak? Miként hallanának, ha nincs igehirdető? Miként hirdetnék az Igét, ha senki sem küldi őket? Így is írták meg: „Mily szép az örömhirdetőknek lába, akik a jóról beszélnek." 

Emiatt kell tehát például az evangéliumot is hirdetnünk. Az embereknek szükségük van nem csak az Istentől jövő hitre, amellyel képessé válnak az evangéliumban, vagy más egyéb isteni dolgokban hinni, hanem az Istentől származó információra is ahhoz, hogy abban VALÓDI, bibliai értelembe vett hittel hihessenek, és ezáltal üdvözüljenek.

Az Istentől származó valódi hitet, ami AJÁNDÉK, egyikünk sem képes megadni egy másik ember számára, a mi feladatunk csak az lehet, hogy ha Isten erre megkér bennünket, akkor segítünk neki a Tőle származó „információ” pl. az evangélium, vagy egyéb bibliai igazságok, vagy egyéb isteni kijelentések (pl próféciák, stb.) megosztásában.

Így jöhet létre csak a VALÓDI, bibliai értelemben vett hit. Az a fajta hit, amely által valódi csodák történnek. Az a fajta hit, amely győzelemre vezet(het)i és üdvözít(het)i a keresztényeket.

Ok? Érthető ez így?

Ha igen, lépjünk tovább, és tanulmányozzuk egy kissé Sátán munkáját.

A Sátán munkája abban van, hogy „világosság angyalának” adja ki magát, és elkezd hamis információkat oly módon becsomagolni, hogy azokat Istentől jövő igazságnak higgyünk. Ha sikerül ezt elérnie, akkor mi ezekben hiszünk, nem pedig Isten valódi kijelentéseiben. Ebben az esetben nem „bibliai értelemben vett VALÓDI hit” jön létre, hanem csupán „emberi hit”. Ezáltal létrejön a hitünkben egy „törés”, egy „magaslat”, amely képes megaka
dályozni, hogy Istennek egy sor egyéb állításában is higgyünk, ezáltal elveszítjük azokat a pozitív dolgokat, amelyeket Isten azokban tartogatott volna a számunkra.

Mondok egy példát a saját életemből.
Bár a biblia világosan írja, hogy a hívők, a keresztények megkapták a Lélek ajándékát, a Szentszellemet, a Szentlelket, ha úgy tetszik. Én ebben mégsem hittem. Az egyház, ahová akkoriban jártam, azt tanította, hogy ezt az ajándékot, vagyis a Szentszellemet csakis azok kaphatják meg, akik majd tökéletességre jutnak Isten törvényének a megtartásában, tökéletesen megtartják pl. az ószövetségi szombatot, és a tízparancsolatot.
Akkoriban még zöldfülű voltam, nem igazán bíztam abban, hogy képes vagyok helyesen értelmezni a Bibliát, ezért inkább az akkori egyházvezetőknek, az egyházam tanításának hittem.

Ez a téves (emberi) hitem a következőket eredményezte:
1.   Mivel nem hittem, hogy enyém a Lélek, természetesen nem hihettem abban sem, hogy enyém a Lélek ajándékai, pl nyelveken szólás, nyelveken szólás magyarázata, gyógyítás, prófétálás, stb.
2.   Nem hittem az örök életemben sem.
3.   Nem hittem abban, hogy Isten elfogad, szeret csak így, ahogyan vagyok.

Tehát egyetlen darab hamis hit, ami ott volt bennem, megfosztott vagy száz egyéb dologtól, Istennek vagy 100 db egyéb kijelentésétől a Bibliában, hogy azokat helyesen érthessem, és azokban hihessek. Ha nem hiszek abban, hogy van lábam, akkor abban sem vagyok képes hinni, hogy képes vagyok futni. És ez még semmi.

Mindazokat, akik helyesen hittek ezekben a dolgokban, azokat Ördög által becsapott szegény embereknek hittem, akiktől „óvakodni kell”, akik „nagyon veszélyes utakon járnak”. Hiszen nem abban hittek, amiben én, „világos, hogy csak szegény becsapottak lehetnek!” Az ilyen emberekre rá is támadtam, és megpróbáltam elérni, hogy más keresztények se bízzanak ilyen „hamis” tanítókban. Ha nem tudtam igeileg belekötni a tanításukba, akkor megpróbáltam belekötni az életükbe. Ez általános gyakorlat volt az egyházban, ahová akkoriban jártam. (Emiatt nem hat meg, ha velem szemben is így járnak el más emberek. Ez törvényszerű is, én is ilyen voltam.)

A kiútat az jelentette a számomra ebből, amikor egy szép napon szakítottam azzal, hogy embereket, vagy egyházakat kövessek, és Isten kegyelméből elkezdtem a gondolkodásomat megtisztítani mindattól, ami nem Isten igéjének helyes értelmezésén nyugszik. Elkezdtem az Igét kutatni, és amikor ellentmondott az egyházam tanításának, akkor én inkább az Igét választottam. Ezzel kizártak egy-két egyházból. Mert az árat, azt meg kell fizeni. De tanúsíthatom, hogy megéri.
Sok-sok ember nem fizeti meg ezt az árat. Félnek az emberektől, vagy egyházi hivatalokat töltenek be, és nincsen bátorságuk ahhoz, hogy inkább Istent válasszák és ellentmondjanak az egyházuk aktuális tanításának. Azt hiszik, így járnak jól, de súlyosan tévednek.

Ahogyan a gondolkodásom tisztult az emberi, téves hitektől, amelyek nagyrészt a hamis egyházi tanítások révén és az iskoláimon keresztül került belém, úgy váltam képessé Isten ajándékainak a birtokbavételére és használatára. Az első volt, amikor hittel átvettem, hogy a Szentlélek bennem él, és Istené vagyok. Ezt követte a nyelveken szólás, majd a prófétálás, majd nyelveken szólás magyarázata, majd a gyógyítás ajándékai. Betöltött Isten jelenléte és békessége. Még bőven van bennem ilyen emberi, azaz hamis hit, jól tudom. De, az ÚTRA rátaláltam. Elkezdtem megtisztítani a gondolkodásomat Isten Igéje által az ilyen emberi, hamis hitektől. Bármi áron. Rájöttem, minél előbb megteszem ezt, annál előbb vagyok képes Isten egyre több ajándékában járni. Így válok „fegyverré” Isten kezében a gonosz munkáinak lerontására.

Isten áldjon benneteket! Ebben próbáltam volna meg segíteni, azonban azt látom, ezt az utat inkább magatok szeretnétek járni.
Ha mégis tévedtem volna, és létezik valaki, aki ehhez segítsége kérne, az email címem: luciusszimusz@gmail.com
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 04. - 09:22:21 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...

Nem elérhető Zoltan

• Törzstag
  • *
Válasz #24 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 12:04:23
Kedves Lucius.
1.    Istennek nincs szüksége segítségre. Senkinek sem a segitségére.
2.    A probléma az, (és ez jön le minden hozzászólásodból), hogy te azt látod, hogy a hit és az ajándék az ami cselekszik, és nem az aki adja azt – Isten
3.   Semmilyen hit nem befolyásolhatja Istent. Nem a Hit csinálja a csodákat, nem a hit ad győzelmet, sem (főleg) üdvösséget nem ad a hit.
4.   Bármennyi hited lesz és bár mennyire akarod te magadévá tenni az összes ajándékot, ilyenre igéret nincs. Sőt éppen az ellenkezőjéről beszél az Ige.
5.   A nyelvekenszólás és prófétálás  nem az, és nem arról szól, amit a Karizmatikus egyház hírdet (az igei tanítással ellentétben), s tudom hogy te is azt gyakorlod.

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Utoljára aktív:Ma - 21:10:21
Válasz #25 Dátum: 2019. Augusztus 04. - 18:08:22
Az ige ugyan arról beszél, hogy Isten munkatársai vagyunk, de Isten nem megkért bennünket, hogy segítsünk neki az evangélium terjesztésében, hanem megparancsolta! (!!!!!)

A Római levél ugyan beszél az igehírdetés fontosságáról, a folytatásban mégis Jézus hatalmát domborítja ki, amely által magáévá teszi azt az ember.
Addig az evengélium csak üres szavak egymás utánja síket fülek számára....

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13