Szerző Téma: A Szentháromság tagadása  (Megtekintve 924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2020. Szeptember 20. - 09:27:52
A Szenthároság-tagadása.

Egy internetes monoteista közösségben olvastam a következő érvelést:
"Csak az Atya az Isten, Pál apostol is erről beszél a   1Kor.8:6  - igében.

" Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa."

Máshol pedig szintén Pál írja Jézusról, hogy:
Róma 9:1 Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szentszellem által,
   
  Róma 9:2 Hogy nagy az én szomorúságom és szüntelen való az én szívemnek fájdalma;
 
  Róma 9:3 Mert kívánnám, hogy én magam átok legyek, elszakasztva a Krisztustól az én atyámfiaiért, a kik rokonaim test szerint;
 
  Róma 9:4 A kik izráeliták, a kiké a fiúság és a dicsőség és a szövetségek, meg a törvényadás és az isteni tisztelet és az ígéretek;
 
  Róma 9:5 A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.

Hozok egy példát: Nekem, J. L. - nak a fiam is ember a születése jogán, de nem én vagyok."

Ezért ők, úgy gondolják, hogy Jézus is Isten, de nem úgy, ahogy az Atya.
Vallják, hogy Jézus Isten Fia, ezért Isten, de a" "Fiú Isten" létezéséről azt mondják, hogy ilyen nincs leírva a Bibliába. :(

Hol vérzik el ez a példa?!

Istennek lenni, nem egy vezetéknév, hanem a létező legmagasabb létállapot!

Azzal, hogy fentebb azt írja J. L., hogy a saját fia nem Ő maga, ezzel olyan, mintha azt mondaná róla, hogy nem úgy ember, mint Ő.

Ilyen zavaros gondolkodással nem sűrűen találkoztam még, ahogy azzal sem, hogy többen simán bekajálják.

Azt vallják, hogy úgy kell minden igét értelmezni, ahogy oda van írva és nem kell következtetni semmire.

Érdekes, hogy a fentiek alapján, ezt ők sem gyakorolják. :)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 20. - 09:29:21 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2020. Szeptember 21. - 08:14:52
Szerintem fontos megnézni a korinthusi ige környezetét is, mert ott a bálványhús evés lehetőségét magyarázza Pál, és pont azzal támasztja alá, azt hangsúlyozza, hogy nincs más Isten, csak egy Isten van, nincsenek még istenek is.

Ahogy Jézusról beszél, hogy Úr, ez pedig szintén Istennek egy neve.

Ezeket nekik is be kellene látniuk, ha egy kicsit is egészben szemlélik a Bibliát.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2020. Szeptember 21. - 15:08:29
Nehéz olyan emberrel kezdeni, aki úgy véli a korinthusi levél alapján, hogy csak az Atya egyedül Isten, a Fiú pedig "csak Úr".
Azon kívül szívesen idézik Jézus szavait, amikor arról beszél, hogy felmegy az Ő Istenéhez és a mi Istenünkhöz.....

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13