Szerző Téma: Karizmatikus mozgalom, vagy karizmák az egyházban?  (Megtekintve 18733 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #30 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 14:10:29
Jajj !!

Vohmann  Pétertől,  az  Evangéliumi  kiadó vezetőjétől    hallottam  ezt  a  nagy  igazságot:

>>"  Istennek nincs   szüksége  az  okosságunkra,
       de  a  butaságunkra  még  inkább  nincs  szüksége !
"<<

-és  ha  már   a  rajongó  karizmatikus  stílusnál  tartunk:   amen2 :dicseret: amen2 :dicseret: amen2 amen2 amen2 amen2 amen2

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #31 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 14:29:04
De  mi  van  akkor,  ha  egy  imahadjárat nem  sikerül ?
A  hívők  nem  böjtöltek /  imádkoztak /  adakoztak  elégggé,
így   rájuk  lehet  tolni  a  balhét.
Természetesen  A Pásztor  totálisan  ártatlan! :angel:

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:01:57
A mi gyülekezetünkben is voltak ilyen "ima hadjáratok". A pásztor bevallott vágya volt, hogy szeretne egyszer egy olyan eseményt átélni, hogy imádkozik valakiért, aki meghalt és az ima hatására feltámad. Ezért nagyon komoly ima hadjáratokat folytattak mikor szolgáló testvérek a betegségükkel a halál révére kerültek. És a fiatal tapasztalatlan hívők nagy örömmel vettek részt ezekben. Egyik testvérnő hosszas fájdalmas útról haza költözött az Úrhoz, és már fel volt ravatalozva a por hüvelye, amikor egy ilyen csoport kiment és imádkoztak és várták hogy imájuk meghallgatásra talál. De Istennek más útja volt. Aztán ezek a testvérek ott maradtak és nem értettek semmit. Hisz ők teljes hittel, őszintén imádkoztak. És senki nem foglalkozott velük, többségük kikötött újra a világban.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:15:14
Éngem az bosszant igazán, hogy a karizmatikus testvérek közül a többség hagyja, hogy az előljáróik lejárassák őket, s még büszkék is reá, hogy ostobák.

Itt van pl. ez az "Irma" hurikán. Az USA "viharvadász" szolgálatának köszönhetően már majd egy héttel előre tudni lehetett, hogy mekorra erővel támad és hol ér majd partot.

Érdekes, hogy akkor a karizmatikus vezetőknek nem jutott eszébe imádkozni Istenhez, hogy még a víz felett csendesítse le.

Szóval nem hallottam még olyan hurikánról, amely elérve a szárazföldet, még hetekig tombolt.
Egyszerű fizika, hogy ott lefog csendesedni, ezért nem kell imádkozni.
Az ég szerelmére nem a sötét középkorban, hanem a XXI. században élünk...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:24:22
Tudod Csaba a legtöbb hívő vágyik arra, hogy személyesen is megtapasztalja Isten közelségét és érintését. Vágynak a csodára. Aztán erre rájátszanak a "pásztorok" és máris készek bármit elhinni azok akik még járatlanok a hitben. Aztán amikor járatossá válnak 2 dolog történik, vagy otthagyják a gyülekezetet és visszamennek a világba, vagy szaporítják a magányos hívők számát és talán egyszer találnak egy befogadó gyülekezetet és helyreállnak.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 07:10:47
[valasz author=Irma link=topic=120.msg84311#msg84311 date=1505150662]

[/valasz]

Igen, így van Irma, hogy sokan vágynak a csodákra.
Pedig Jézus is figyelmeztetett bennünket, hogy a csodák veszélyesek is lehetnek.

Számomra a csodák azok, amelyekre nincs magyarázat.
Pl. Ha valakai eltöri a lábát, gipszbe rakják, aztán a testvérek imádkoznak érte, számomra nem csoda, hogy a törött csontok összeforrnak.

No, de ha egy gyógyíthatatlan beteg az imák hatására, minden magyarázat nélkül felépűl, akkor képes vagyok csodának és Isten közbeavatkozásának tekintenni, válaszként az imákra.

Kár, hogy ezek nem működnek rendszeresen.

A betegségekre való parancsolgatás 50-50%-os eséllyel, csak röhejessé teszi a karizmatikusokat...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 10:50:56
[valasz author=Csaba link=topic=120.msg84338#msg84338 date=1505193047]

[/valasz]

Valójában nagyon veszélyes az amikor minden szellemi felhatalmazás nélkül szállnak szembe ezek a tesók a sötétség fejedelemségeivel. Sokszor elcsodálkoztam az ilyen "parancsolgatást" hallva, látva, hogy vajjon teényleg tudják-e mit csinálnak.
Én Isten különleges kegyelme folytn nagyon sokféle csodát átéltem már, a gyógyulásokat, szabadulásokat azok az orvosok minősítették csodának, akik korábban kezeltek. Épp mostanában indít az Úr, hogy tegyek bizonyságot ezekről a csodákról. Ezek soha nem úgy történtek, hogy felhajtással imádkozott értem valamelyik felkent "szent, hanem otthon a csendességemben kaptam az Úrtól. Meg sem érdemlem.
A csodák valóban veszélyesek lehetnek, ha onnantól kezdve csak azt hajszolja valaki, vagy Jézus helyett a csodát helyezi előtérbe. A csoda mindíg meg nem érdemelt kegyelem! És mindig jelként történik. Azért, hogy a hitünk erősödjön.