Szerző Téma: Testvérek kérdezték  (Megtekintve 30966 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2011. Június 06. - 17:04:44
Logosz testvérünk kérdése az általa aláhúzott résszel kapcsolatban:
" Nem Isten szórta szét népét haragjában?"

Mielőtt válaszolnék azt kell mondjam, hogy teljesen helyes Theológiai látással tetted fel a kérdést, ugyanis Izraelt a Mindenható szórta szét, s vetette el mag elöl ideiglenesen!
Azt kell mondjam, 
elég jól belátható, hogy nem a "legszerencsésebb" biblia-fordításokat használod.
A kérdésed által éríntett igét idézném a Károli-féle fordításból:
"És hallám a gyolcsba öltözött férfiút, aki a folyóvíz felett vala, hogy felemelé az ő jobb kezét és bal kezét az ég felé, és megesküvék az örökké élőre, hogy ideig, időkig és fél időig, és mikor ELVÉGZIK A SZENT NÉP EREJÉNEK RONTÁSÁT, MINDEZEK ELVÉGEZTETNEK."
Dán. 12:7

Ha elolvassuk ezt a fordítást is, akkor láthatjuk, hogy szó sincs Izraelt SZÉT SZORÓ ERŐRŐL, hanem Izrael erejének megrontásáról beszél az ige.

A fentiek ismeretében a következő kérdéseid is értelmüket veszíthetik:
"Vagy az Újszövetség szent népéről beszél?"
Nem, Izraelről van szó!

"De akkor nem területi, hanem "tanításbeli" szétszóratásról  beszélhetünk csak!"
Semmilyen szétszóratásról sem kell beszélnünk, mert Izrael már ma is szét van szórva, még ha ezt egyes tanítók nem is akarják belátni. A biblia szerint összegyűjtve csak az ezer esztendős királyság kezdetén lesznek! :) (vö. Pl. Ésa.60:4)
"Mi az erő? A gonoszság (sátán) ereje?"
 A Károli fordítás alapján az ige Izrael erejéről beszél, amely az antikrisztusi birodalomban össze lesz törve, Izraelre egy újabb holokauszt vár!
Ezt az állapotot mutatja be az első vers:
"... mert nyomorúságos idő lesz, amilyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni, mindezideig."
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 06. - 17:53:02 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2011. Június 07. - 19:06:06
Logosz testvérünk további kérdései Dán.12. fejezettel kapcsolatban:
"Dőlt rész: mindennapi áldozat-a zsidó állatáldozatokra értendő?"
Így van! A 3. jeruzsálemi templomban újra állatokat fognak áldozni az Izrealita rendtartás szerint. Ennek fog véget vetni a nagy nyomorúság első 3,5 éve után az antikrisztus. Vö."És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatott, a pusztítóra szakad.
Dán. 9:27
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 19:20:48 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2011. Június 07. - 21:02:25
"Kövérrel kiemelt: ez még nen következett be ugye? Jézus is hivatkozik erre a részre Mt.24:15-ben."

"Mikor azt látjátok majd, hogy az a pusztító utálatosság, amelyről Dániel próféta szólott, ott áll a szent helyen (aki olvassa, értse meg)"
Mt.24:15

Ez egy un. többszörösen beteljesülő prófécia. Kru.70-ben, amikor Titusz a római seregek élén bevette Jeruzsálemet, ez a prófécia egyszer már részlegesen beteljesült.
A teljes beállta az antikrisztusi korszakban esedékes !
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 21:23:45 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2011. Június 08. - 11:04:24
Logosz kérdezte Mt.10:23-mal kapcsolatban:
"Értelemszerűen a kiemelt részt nem értem: még a mai napig nem járták volna végig Izrael városait? Merthogy Jézus még nem jött el. Vagy eljöt és mi lemaradtunk?
Vagy nem a második dicsőséges eljövetelére érti hanem a feltámadás utáni megjelenéseire?"

Először csak érdekességként jegyezném meg, hogy az Adventisták és Jehova Tanúi is kreáltak már Jézusnak egy láthatatlan visszajövetelt, hogy a tévtanításaikra ne kelljen kimondani, hogy az volt! :hi

Kedves Logosz!
Mt. 10:23 valóban Jézus 2. Adventjéről beszél!
Mivel tudjuk, hogy ez a nagy nyomorúság 7 éve után fog megtörténni, ezért ezt a kijelentést is arra az időszakra kell vonatkoztatnunk!
Ha megvizsgáljuk a 23. vers szövegkörnyezetét, azt fogjuk tapasztalni, hogy az bizony az antikrisztusi korszak kegyetlen körülményeiről beszél.
Pl. "Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket.
Gyülöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de aki mindvégig megáll, az megtartatik."
Mt. 10:21-22

Maga az igeszakasz Dán. 12. fejezethez hasonlóan a hűséges Izrealiták ténykedését tárja elénk a nagy nyomorúság idején.
Sajnos vannak olyan törekvések, amelyek un. "behelyetesítő theológiát" alkalmaznak, s a hűséges maradék Izraelének kűzdelmeit a keresztyénségnek kívánják túlajdonítani...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 08. - 11:21:35 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2011. Június 08. - 19:29:51
Logosz testvérünk kérdései Mt. 11:11-13 résszel kapcsolatban:
"Jézus önmagát nem érti bele az asszonytól születettek közé? Vagy a természetes (férfi-nő által) nemzett és íly módon asszonytól születettekről beszél?"

Mindkét kérdésnek meg van az igazságmagva!

Jézusról legelőször is tudnunk kell, hogy nem Mária adott életet Neki, hiszen Ő ( Jézus) a Teremtés munkálataiban is résztvett! vö. Pb.8:22-31, Fil. 2:5-7, Kol. 1:16-17.
Máriának, Jézus testélételében volt szerepe, ezért is teljesen helytelen megfogalmazás Máriával kapcsolatban, hogy "Üdvözlégy Mária, Istennek Szent Anyja..." Jézus nem Máriától, hanem közvetlenűl az Atyától kapta az életét, még az idők kezdete előtt. Tehát ebben az értelemben sem tekinthető asszonytól születettnek, ahogy a fogantatásának tekintetében sem! Jézus fogantatásáról nagyon burkoltan beszél az ige, de elég egyértelműnek tűnik, hogy Jézus testélétele nem más, mint egy másik létformába történő áthelyezése a Fiú Istennek, erről is tanúskodik a Fil. 2:5-7 versei! Nyílvánvaló, hogy Jézus testélétele ezért nem a hímivarsejt és a petesejt egyesűlésének, hanem Isten Mindenhatóságának következménye, szent titok, amelyet emberi elme fel nem foghat!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 08. - 19:58:02 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2011. Június 09. - 20:23:04
Kedves Csaba!
Kedves fórumtagok!

Köszöntelek téged és minden kedves fórumozót! Isten áldja meg életeteket, szolgálatotokat!

Külön köszönöm (Csabának), hogy foglalkozol a másik fórumon felvetetett kérdéseimmel, amiket már olvasgattam a napokban, csak még érdemben nem reagáltam rá. Azt hiszem, most sem fogok, mert mostanában kicsit idôhiányban szenvedek (ami nem jó, mert leginkább az Úr dolgai maradnak el).
Sajnos sok kérdést tettem föl (aminek egy kisebb része költôi volt, hisz a választ sejtettem, csak megerôsítést szerettem volna), köszönöm Csaba, hogy ennek ellenére ennyire szíveden viseled megválaszolásukat! Szeretnék majd neked egy privát üzenetet küldeni, elsôsorban nem a kérdéseimmel/válaszaiddal kapcsolatban, de ehhez egy kicsit több fórum elôtt eltöltendô idôre van szükségem.

Addig is Isten Szelleme/Lelke vezesse gondolataitokat, szavaitokat, cselekedeteiteket és erôsítsen meg benneteket a mi Urunkban, Jézus Krisztusban!
Üdv:
Logosz



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2012. Október 28. - 09:24:57
Kedves Csaba, kérlek írj konkrét megtapasztalásaidról az Adventista közösségnél.
Az is érdekel meddig voltál tagjuk, és hogy került arra sor, hogy elhagyd őket.
 :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2012. Október 28. - 13:16:41
Nem voltam az Adventista Reformmozgalomnak tagja, ''barátkozói'' státuszban voltam náluk. A Hetednapi Adventista Egyház szektaként tekint erre a kb. 600 lelket számláló közösségre, ők meg hite hagyottként a ''nagy gyülekezetre''. A képlet hasonló, mint az MRE és a Magyar Kálvinista Egyház viszonyához.
Azt tudom mondani, hogy Istent teljes szívűkkel szeretik, de az elmélyük megcsalja őket.
Az ''átkozott ÉSek'' voltak azok, amik miatt szakítottam velük.
Náluk az üdvösséghez nem elegendő a Krisztusba vetett hit, olyan emberi cselekedetekkel kell kiegészíteni, mint pl. a naptári szombatnap megünneplése, s a vegetáriánus életmód gyakorlása.
A Biblia mellett ihletettnek kell elfogadniuk Ellen G. White testvérnő ''prófétikus'' irodalmát is.
Gyakori és kedvenc szállóigéjük az adventista tanokkal kapcsolatban, hogy ''a Szentlélek nélkül ezt nem lehet megérteni !''
Kb. 1 esztendőt töltöttem náluk, s Istenhez való tényleges megtérésem közöttük ment végbe, sokat tanúltam tőlük abban a tekintetben, hogy a hit nemcsak beszédből áll, s a testvéri szeretet, törődés több az üres szavaknál.
A kapcsolatunk meglehetősen viharos körülmények között ért véget...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2012. Október 28. - 14:15:16
Köszönöm a kedvességed a válaszolásban, most még a viharos körülményeket várom.
Olvastam a lábmosásról írtakat, - és te említetted a Jelenések könyvével kapcsolatban, - gondoltam rákérdezek.
Valóban érdekes, hogy olyant is ténynek kezelnek, aminek nem voltak részeseik.
Tőled első kézből több info. és hiteles érkezik.

 :piroska:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2012. Október 28. - 19:56:53
Hetekig őrlődtem, hogy megmerjem-e
mondani a gyülekezetben, hogy mire
jutottam a Bibliából. Ki vagyok én
egyáltalán, s miként veszem a
bátorságot, hogy olyan testvérek
nézeteit kérdőjelezzem meg, akik akár
30 éve, naponta kutatják az írásokat.
Nagyon kegyetlen időszak volt a
hallgatásé, aztán amikor egyszer
éppen a húsevőket és a vasárnap
ünneplőket kárhoztatták, Isten
Szelleme felindított, s ha akartam sem
tudtam volna hallgatni.
Először, mint a tudatlan, együgyű kis
"barátkozót" kezeltek, s próbáltak
néhány igével meggyőzni. Amikor ezen
"igei érvek" elvéreztek a Bibliai
szövegkörnyezetük fényében,
felajánlották, hogy írjam meg az
aggályaimat X atyafinak, aki az egyik
vezető személye volt e felekezetnek.
Hamarosan maga az illető személy
keresett meg, egy nagyon kedves
hangvitelű levélben, s arra buzdított,
hogy foglaljam össze és igékkel
támasszam alá az aggályaimat.
Őszintén, de tisztelettudóan
válaszoltam számára, nagyon örültem,
hogy egy ilyen nagy ember
leereszkedett hozzam. Egyetlen igei
ellenérvet sem kaptam, de egy
teljesen más stílusú levéllel találtam
magam szemben:
"Nem tudom megérteni, hogy aki
adventista igazságokkal foglalkozik,
miként lehet ennyire engedetlen és
ostoba a bibliai igazság
befogadására..."
"Nem érdemes az időmet a maga
győzködésére pazarolnom!"
Picit mellbevágott a válasza, nem
egészen erre számítottam. Ezek után a
mindig szelíd gyülekezet is
farkasfalkává változott:
"Azt hiszed, hogy csak  téged vezet a
Szent Lélek?!" (Ilyet mar csak azért
sem hittem, mert azt sem tudtam,
hogy az pontosan mit is jelent!)
"Téged teljesen megvakított az
ördög!" - kiabálta felém az egyik,
számomra legkedvesebb testvér.
Életemben először próbáltak
megalázni a bibliai igazság miatt...
Aztán nyíltan nekem szegezték a
kérdést:
"Ellen G. White testvérnő Isten
prófétája, vagy az ördögé?! Döntsd el,
mert egyéb lehetőség nincsen!"
Tisztában voltam a válaszom
következményeivel...
Ma már tudom, hogy Ellen G. Whiteot
gyermek korában egy súlyos
fejsérülés érte, melynek
következményei a hitéletére is
hatással voltak
Akkor tudtam utoljára bizonyságot
tenni abban a gyülekezetben arról,
hogy Noé a húsevést nem átok
gyanánt kapta, és hogy a Vasárnap
nem lehet a sátán "bélyege".
"Ezeket azért mondod, mert újra húst
akarsz enni." - hangzott a
megdönthetetlen ellenérv velem
szemben.
5 évig vegetáriánus maradtam, hogy
hitelesen tudjak szólni a kárhoztató
tanításuk ellen. Kb. 2 évig még a
Szombatokat is megtartottam, s
érveltem a Vasárnap
"megbélyegzése" ellen.
Az adventista "karrierem" röpke 1 év
alatt a végére jutott, de az "egyetlen
igaz és üdvözítő egyház" - fizikai
teóriája még évekre meghatározta a
gondolkodásomat és a helyem
keresését Krisztus testében.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2012. Október 28. - 20:03:20
Bocsi, a fenti hsz-t a saját témámból másoltam át, igazából többet ma sem tudok hozzá tenni a távozásom körülményeihez.
Azt azonban biztos meggyőződéssel állítom, hogy egyetlen keresztyén szektában sem lehet megmaradni képmutatásból, Isten iránti valóságos szeretet nélkül, de sokkal fontosabb, hogy egyetlen keresztyén szektából sem lehet megszabadulni Isten kegyelme nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 28. - 20:06:06 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2012. Október 28. - 20:26:52
Köszönöm ismét a beidézésed, nagyon nagyon örülök neki.
Gondolom ismét átélted az akkori borzalmakat, mert igazi borzalom amikor kiderül, hogy amit az emberrel addig tanúsítottak az egy kegyes álarcba bújtatott képmutatás.
A valódi szeretetet csak a bennünk lakozó Szent Szellem tudja úgy, ahogy összefoglalja az 1 Kor 13-ban.
Gondolom csak hálával tudsz most visszagondolni azokra az elszenvedett próbákra, amelyben érlelt az Úr, és gondolom, hogy imádkozol is azokért, hogy nyerjenek ők is világosságot.
Mind arra amivel a "hitüket" körbebástyázzák.
Nyilván való, hogy személy - földi személy - áll a hitük középpontjában.
Az is nyilvánvaló, hogy Isten a dicsőségét másnak nem adja, ezért az a szellem ami ott munkál:
IIThes.2.
11.    
És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;
12.    
Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.
13.    
Mi pedig mindenkor hálaadással tartozunk az Istennek ti érettetek atyámfiai, a kiket szeret az Úr, hogy kezdettől fogva kiválasztott titeket Isten az üdvösségre, a Lélek szentelésében és az igazság hitében;


Aki nem keresi Isten igazságát, az nem is találhatja meg, aki bizonyítékokat keres a maga igazolására, az azt meg is találja.

1Pt 2,8    
A kik engedetlenek lévén, megütköznek az ígében, a mire rendeltettek is.


Bizony az igében meg lehet ütközni, és ezt neked is jó korán megmutatta a Szent Szellem.

Még egyszer köszönöm.
Érdemes erről szerintem beszélgetni, ha már az ember a megbocsátás talajáról tud erről szólni.
 :angel:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2012. Október 28. - 21:03:58
Nincs harag bennem irántuk. Nem test és vér ellen...
Valóban kívánom számukra a Krisztusban való tényleges szabadságot, az Ő igáját az emberi tanítások láncai helyett.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2012. Október 28. - 21:19:20
Érdekes dolog az ami az emberrel történik a tudatos életében.
Nézzük Mózest, az egyiptomi meggyilkolása nélkül nem menekül  el, és a 40 év tanulás a birkák mellett mekkora ajándék a későbbi feladatához.

Az én életemnek viszontagságai, benne a 2, Világháború átélése az 56-os események, csak kis pontok ahhoz, amit a családomban átéltem.
Mind-min megalapozta, a jelenlegi járásom az Úrral.

Ezért is kérdeztem meg Tőle, hogy valójában mi változott meg a Megváltásom elfogadásával.
Azt kaptam válaszul, hogy "most már tudod, hogy Én vezetlek".
Valóban, érdekes volt, hogy a Megváltásom elfogadása után úgy rendezte a történéseket, hogy visszavezetett azokra a helyekre, amiken éltem, és felidézte azokat a történéseket.
Teljesen élővé tette, ez maga az élő csoda számomra, ahogy a feladatoknak megfelelően kimunkál körülöttem helyzeteket.

Ahogy Ádámhoz oda vitte az állatokat és Ádám megnevezte őket a jellegzetességeik alapján, így hozza elém a dolgokat, hogy felismerjem azt amit aztán vissza tehetek az Ő kezébe, és kérhetem az Ő cselekvését.

Jól elkanyarodtam a te történésedtől, de mindent az Úr munkál a mi javunkra, csak nem mindég tűnik fel nekünk.

 :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2012. November 15. - 17:25:02
Mit tudnánk elmondani egy emberről, akit a gonosz megkötözött? -Természetesen, ezt Ő nem tudja, nem is tudhatja, úgy gondolom. Miről ismerszik meg? Hogyan kell vele viselkedni? Bármilyen kicsi részletnek is örülnék, hogy összerakjuk. :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω