Szerző Téma: Testvérek kérdezték  (Megtekintve 30964 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2014. Október 23. - 20:57:32
Nem mentegetni akarom magam, ilyen bűnöket valószínűleg elkövettem magam is.
Csakhát nem emlékeztem, hogy ilyesmit kérdeztem volna.
Az idézet Magdától származik.
:szelid:

    :2funny:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Ani

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Nő
Válasz #76 Dátum: 2014. Október 23. - 21:01:40
Nem mentegetni akarom magam, ilyen bűnöket valószínűleg elkövettem magam is.
Csakhát nem emlékeztem, hogy ilyesmit kérdeztem volna.
Az idézet Magdától származik.
:szelid:

Bocsánat Csaba , valóban Magdától származik, nem jól emeltem ki az idézetet . Elnézést érte.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #77 Dátum: 2014. Október 23. - 21:04:22
Semmi baj Ani, tényleg meglepődtem a ''szavaimon''! :D
szivetadja

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2014. December 02. - 13:28:49
Mit tud mondani egy lelkész, pásztor egy olyan kérdésre, amikor egy szülő tragikus körülmények között elveszíti a gyermekét, s felteszi a kérdést:
''Miért engedte meg Isten?''

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #79 Dátum: 2014. December 02. - 17:38:50
Mit tud mondani egy lelkész, pásztor egy olyan kérdésre, amikor egy szülő tragikus körülmények között elveszíti a gyermekét, s felteszi a kérdést:
''Miért engedte meg Isten?''

Ez nehéz kérdés.
Kiváncsi vagyok, hogy mit mondanak erre Zoltán és Kálmán, hisz ők gyakorló pásztorok.   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2014. December 02. - 19:55:12
Valóban nehéz kérdés. Először vele együtt sírnék. Aztán azt mondanám neki, hogy "nem tudom a választ". Aztán azt javasolnám neki, hogy kérdezze meg Istent. Majd végül, hogy keresse meg a választ a Bibliában.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2014. December 02. - 20:26:47
Van amire nincs válasz a Bibliában, van, amire nem válaszol Isten,de ettől eltekintve szerintem megtetted érte a tőled telhető legjobbat:Részvéttel voltál, s  nem gyártottál elméleteket!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #82 Dátum: 2014. December 02. - 21:51:30
 Igen, ennyi a jó, a részvét, meg hogy nem gyártottál elméleteket... 
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 02. - 21:53:12 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2014. December 03. - 09:03:34
Valóban nehéz kérdés. Először vele együtt sírnék. Aztán azt mondanám neki, hogy "nem tudom a választ". Aztán azt javasolnám neki, hogy kérdezze meg Istent. Majd végül, hogy keresse meg a választ a Bibliában.

 :like:

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2014. December 05. - 08:47:17
Mit tud mondani egy lelkész, pásztor egy olyan kérdésre, amikor egy szülő tragikus körülmények között elveszíti a gyermekét, s felteszi a kérdést:
''Miért engedte meg Isten?''

Azt gondolom, hogy a hívőket tanítani kell arról, hogy minden amijük csak van, Istentől van és Istené.
Egyik ember a másiknak nem tulajdona, nem rendelkezhet felette, nincs hatalmában a megtartása.
Isten egymásra bíz minket, azt mondja, szeressük egymást.
A gyermek is Isten tulajdona, mint minden lélek, és a szülő mintegy ajándékba, "bizományba" kapja, hogy nevelje, gondozza, és legfőbbképpen Isten ismeretre nevelje, istenfélelemre, az Úrnak.
Persze, szeretjük a gyermekeket, mindent megteszünk értük, de mindig szem előtt kell tartani, hogy ők is, mi is, elsősorban Istenéi, Atyánkéi vagyunk.
Hálásaknak kell lennünk értük, és meg kell köszönnünk az időt, amit együtt tölthettünk Isten kegyelméből.
Nehéz ez, mégis ezt kell tennünk, meglátásom szerint.
Semmihez, senkihez nem szabad jobban ragaszkodnunk, mint Istenhez!
Példaként Jób, és Dávid jut eszembe.

Azt gondolom, ha a keresztények tanítva vannak erről, és hitre jutnak ebben, akkor a természetes gyászon kívül nem roppannak össze felettébb.
Megértik, hogy ha elveszítik a gyermekeküket, az nem végleges, mert találkozhatnak velük majd, és addig is ők jó helyen vannak Istennél, Atyjuknál.

Mindamellett nagy-nagy Istenfélelemmel írom ezeket, mert nem szeretném, ha megpróbáltatnék ebben. 

Eszembe jut, amit Csaba írt egy másik topikban, hogy a ma számít igazán, a mai napot kell úgy megélni, mintha az utolsó lenne, Istenfélelemben, rendezetten, senkinek semmivel nem tartozva, hanem szeressük egymást Krisztusban, Isten Igéjének útmutatása szerint.
Ez sem kis feladat :)


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #85 Dátum: 2015. Július 29. - 10:49:06
Ha valaki nem ismerné "Logosz" testvérünket itt a fórumon el kell mondjam róla, hogy egy olyan katólikus,
aki őszintén próbálja az Íge tekintélyének alárendelni a katólikus hagyományokat.
Ez miatt nagyon kedves a  személye számomra.


Nagyon  rég  láttam  (virtuálisan)  Logosz74  FórumTársat.
Valaki  tud  Róla  valamit?
Kedves    Logosz74!
Ha  Olvasod  még a  Fórumot...?
Nem  találtam  a  Nick-edhez  email  címet, írtam privit.
Hiányzol!

« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 29. - 10:57:16 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"