Szerző Téma: Vallásos érzület, hit, Istennel való közösség  (Megtekintve 8846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 21:41:45
Magduska, az üdvbizonyság nem azt jelenti,hogy előre ismerjük a feladatainkat minden részletét,hanem,hogy megvagyunk győződve a hitünk céljának beteljesedéséről. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 21:52:46
Magduska, az üdvbizonyság nem azt jelenti,hogy előre ismerjük a feladatainkat minden részletét,hanem,hogy megvagyunk győződve a hitünk céljának beteljesedéséről. :szelid:

Akkor még mindég nem értem.

Mi az én hitem célja?
A te hitednek mi a célja?

1Pt 1,9    
Elérvén hitetek czélját, a lélek idvességét.

Ez nem választható le az előtte és az utána levőkről:

3.    
Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szűlt minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által,
4.    
Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, a mely a mennyekben van fenntartva számunkra,
5.    
A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.
6.    
A melyben örvendeztek, noha most kissé, ha meg kell lenni, szomorkodtok különféle kísértések között,
7.    
Hogy a ti kipróbált hitetek, a mi sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor;
8.    
A kit, noha nem láttatok, szerettek; a kiben, noha most nem látjátok, de hisztek benne, kibeszélhetetlen és dicsőült örömmel örvendeztek:
9.    
Elérvén hitetek czélját, a lélek idvességét.
10.    
A mely idvesség felől tudakozódtak és nyomozódtak a próféták, a kik az irántatok való kegyelem felől jövendöltek:
11.    
Nyomozódván, hogy mely vagy milyen időre jelenté azt ki a Krisztusnak ő bennök levő Lelke, a ki eleve bizonyságot tett a Krisztus szenvedéseiről és az azok után való dicsőségről.
12.    
A kiknek megjelentetett, hogy nem magoknak, hanem nékünk szolgáltak azokkal, a melyeket most hirdetnek néktek azok, a kik prédikálták néktek az evangyéliomot az egekből küldött Szent Lélek által; a mikbe angyalok vágyakoznak betekinteni.
13.    
Annakokáért felövezvén elmétek derekait, mint józanok, tökéletesen reménykedjetek abban a kegyelemben, a melyet a Jézus Krisztus hoz néktek, mikor megjelen.
14.    
Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek;
15.    
Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
16.    
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.
17.    
És ha Atyának hívjátok őt, a ki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét:
18.    
Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
19.    
Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén:
20.    
A ki eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek,
21.    
A kik ő általa hisztek Istenben, a ki feltámasztotta őt a halálból és dicsőséget adott néki; hogy a ti hitetek reménység is legyen Istenben.
22.    
Lelketeket az igazság iránt való engedelmességben képmutatás nélkül való atyafiúi szeretetre tisztítván meg a Lélek által, egymást tiszta szívből buzgón szeressétek;
23.    
Mint a kik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek ígéje által, a mely él és megmarad örökké.
24.    
Mert minden test olyan, mint a fű, és az embernek minden dicsősége olyan, mint a fű virága. Megszárad a fű, és virága elhull:
25.    
De az Úr beszéde megmarad örökké. Ez pedig az a beszéd, a mely néktek hirdettetett
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 20. - 22:23:56 írta Magduska »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 22:41:14
Ne haragudj,de most én nem értem, hogy mit nem értesz túlajdonképpen. :irulpirul:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 22:46:13
 hehe



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 22:56:02
A kiinduló pont, megkérdezik az embert "Van üdv bizonyságod?"
Az illető meglepődik, hÍmez, hámoz, és közöl valamit, - ha nincs, akkor nem is vagy megváltva!

Ezért aztán felmerült a kérdés - bennem - hogy mi a csodát bizonyít egy igen, vagy egy nem?

Mert mit is érthetünk azon, hogy üdvbizonyság?

Szóval nem értem minek ilyen kérdést feltenni, akkor amikor én még mindég nem értem ki miért mond igent, vagy nemet.

Mennyivel jobb, ha nem is tud rá válaszolni.

Na nem a katolikusok hozzáállására gondolok, mert ők azt mondják - általában - nem lehet tudni.

Arra gondolok, hogy a kérdés fals, és mára elcsépelt lett.
Az ember mindent be tud magának beszélni, és mindennek az ellenkezőjét is.

De ha azt kérdezem, beszél veled az Úr Jézus, hallod az Ő hangját?

Erre már lehet konkrétan válaszolni, mert Ő azt mondja:

"...Az én juhaim hallják az én hangom és követnek engem..."

Ha nem hallom, és ha nem tudom Őt követni akkor már ott probléma van  -  ezt gondolom!

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 23:04:01
 Ha valaki szereti  Krisztust,de nincs üdvbizonysága,az nem azt jelenti,hogy nincs megváltva, hanem valamiféle lelki zsarnokság alatt sínylődik, ez általában az arminiánus testvérek lelki betegsége, melyet az általuk képviselt theológia gerjeszt.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 23:18:44
  :'(

Aki szereti az Úr Jézus Krisztust, abban nem gerjeszthet senki semmit, mert tökéletes védelem alatt van.

Akiben valami, valamit gerjeszthet, az nem az Úr Jézus Krisztust szereti, hanem a maga gondolatát, amivel kapcsolódik valamilyen elmélethez.

Az Úr Jézus Krisztus nem elmélet, Ő egy létező élő személy aki az én szívemben lakik, és Ő velem marad a világ végezetéig, mert Ő ezt mondta.
Ő ül a trónon, Vele vagyok állandó közösségben, mert Ő ezt megígérte, és én tudom Kinek hittem hiszek, és hinni fogok!

 :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 08:43:22
'Aki szereti az Úr Jézus Krisztust,abban nem gerjeszthet senki semmit, mert tökéletes védelem alatt van.'
Az üdvösségre nézve valóban tökéletes a védelem, ami alatt állunk, de hogy semmi ne gerjesztene bennem semmit ezt az én életemre nem merném kimondani. Az is lehet, hogy nem szeretem eléggé az Urat, de bennem felgerjednek olyan érzelmek, mint az aggodalom saját, vagy mások sorsa felett, felgerjed bennem a harag és még sorolhatnám azokat a dolgokat estig, amit biztos nem Krisztus munkál bennem. Szóval,ha valaki az üdvössége miatt aggódik, én méltatlan vagyok reá, hogy a Krisztus iránti szeretet hiányát rójam fel számára. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 08:49:29
Bennem is vannak aggodalmak, félelmek, de egyet tudok, tudhatok, hogy Jézus Krisztus elment, hogy helyet készítsen az én számomra is a Mennyben. És már "itt a földön" tudom, hogy oda kerülök melléje, és vele találkozhatok stb.....



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 09:18:02
'Aki szereti az Úr Jézus Krisztust,abban nem gerjeszthet senki semmit, mert tökéletes védelem alatt van.'
Az üdvösségre nézve valóban tökéletes a védelem, ami alatt állunk, de hogy semmi ne gerjesztene bennem semmit ezt az én életemre nem merném kimondani. Az is lehet, hogy nem szeretem eléggé az Urat, de bennem felgerjednek olyan érzelmek, mint az aggodalom saját, vagy mások sorsa felett, felgerjed bennem a harag és még sorolhatnám azokat a dolgokat estig, amit biztos nem Krisztus munkál bennem. Szóval,ha valaki az üdvössége miatt aggódik, én méltatlan vagyok reá, hogy a Krisztus iránti szeretet hiányát rójam fel számára. :szelid:

Nem értek veled egyet, de ez nem baj, talán te velem értesz egyet, és ez jó  :2funny:

Szóval én méltatlan vagyok, de Akiben vagyok és aki bennem van az méltó!

Felszólít az írás, hogy gondoljátok, és ezért, ha nem tudom gondolni, akkor kérem Őt!

Az aggodalmaskodás, pedig bűn, még pedig nagy bűn, és kérni kell, hogy vegye el tőlem, mert nem akarok benne lenni.

Ha nem kérem, akkor benne maradok - ez biztos, tapasztaltam!
Tapaszt is nyaltam, de ezt tapasztaltam  :2funny:

Egy bűnt hagyott meg nekünk a KERESZT után és ez a hitetlenség, ha nem hiszek BENNE.

Mondom az édesapával, aki ott volt a Megdicsőülés hegyének a lábánál!

Hiszek Uram, légy segítségül a hitetlenségemen, ahányszor elővesz az ami a hitetlenségre utalna, akkor mindég ezt kérem újra és újra zörgetek, addig amíg el nem veszi, és semmi felől nem aggódom!

Az írás mondja: a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, azt is mondja: kérjetek és adatik, zörgessetek és megnyittatik :piroska:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 21. - 09:20:56 írta Magduska »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 09:32:08
Hogyan kezdődött, próbálom összeszedni az emlékeimet de az elsők nagyon koraiak 3-4 éves koromra datálódhatnak.
Velem semmi sem történt úgy ami normális, azt már észre kellett vennetek, hogy én nem vagyok normális - de tényleg.

Mostanában kezdem ezt elfogadni, sok problémám akkor lett amikor elfogadtam a megváltásomat úgy, ahogy kell!!!
Addig nem vettem észre, hogy nagyon nem vagyok normális, és mindenkit magamhoz mértem.

Ez jó kis bemutatkozás szerintem ebben a témában
 hehe



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 09:34:18
 Magduska, ha Jézus nem halt meg MINDEN BŰNÖMÉRT A KERESZTEN, akkor hiába halt meg.  Ha a hitetlenségem nincsen megbocsátva általa, akkor a kárhozat alatt vagyok.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 09:40:20
Valóban igazad van, így van 
de
aki Hisz BENNE az átment a halálból az életbe ennyi!

 vint



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 10:02:38
 Egyet értek, de vannak akikbe azt súlykolták bele, hogy a hit nem elég. :(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 10:08:32
Itt most kikre gondolsz Csaba? A JT-ra?