Szerző Téma: Antropológia:"Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra"  (Megtekintve 35700 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2017. Április 07. - 08:58:31
[valasz author=czimerl link=topic=135.msg82840#msg82840 date=1491464112]

[/valasz]

Még ha külömbség is van – bizonyos értelemben -  Jézus feltámadása és a közt ami majd a feltámadáskor lesz, lényegében mégsincs – legalább is szerintem.
Jézus lényegében más testben támadt fel,  még akkor is ha ez magán hordozta is az előbbi fizikai test képét, sebeit, tehát ujra kellet teremteni vagy alkotni (változtatni) Jézus emberi fizikai testét (atomi szinten ha lehet ezt így mondani) egy megdicsőűlt testé (ami számunkra megmagyárahatatlan módon egyszere volt fizikai és szellemi, tehát teljesen más). Ha Isten mindenható, akkor el kell fogadnunk azt a tényt, hogy számára nem lehetetlen az ember atomjaira bomlot testét ujra alkotni, egy megdicsőűlt testé.

Igen.. csak az jutott eszembe, hogy vajon ezt a régi, vagy az új föld anyagából teszi-e majd?
Ugyanis a régi átkozott....

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető czimerl

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2017. Április 07. - 12:01:33
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82853#msg82853 date=1491548221]

Sajnos a reggeli pörgésről lemaradtam, de nálunk ilyenkor vannak elvégzendő feladatok, amelyek nem halaszthatók későbbre.
Kamilla! Elsőre csak azt éreztem meg, hogy sértődöttségből reagáltam, ami az én gyengeségem. Aztán a második reakcióm előtt megértettelek, nyilvánvaló dolog volt, csak nem figyeltem oda. Most örülök, hogy ez a dolog rendeződött közöttünk.  :)
Majd leírom a véleményemet az alaptémáról is, de ahhoz nyugalom és idő kell.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #77 Dátum: 2017. Április 07. - 16:41:57
Az Isten Lélek (Szellem) - mondja Jézus. Viszont mindenható is. Magyarán bármikor azzá lesz, amivé akar.
Ezek után értelmes kérdés-e az, hogy van-e teste? :szelid:

Kérdés az, hogy Isten, Aki Szellem, miért akarna egy alacsonyabb létformát?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2017. Április 07. - 21:29:54
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82854#msg82854 date=1491548311]

[/valasz]

Szerintem az ige világosan beszél erről:

1Thessz 4:16-17
Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;

Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.

Tehát először a feltámadás, s ez még a régi föld.
Szerintem maga az "anyag" - önmagában nem rosz, sem nem átkozott.
Gondolj csak arra, hogy  miből készűlt a Frigyláda, vagy a szent sátor, a Templom, hogy lehetett volna jelen Isten egy olyan helyen ami átkozott, vagy tisztátalan  :szelid:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2017. Április 07. - 21:34:44
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82856#msg82856 date=1491576117]

[/valasz]

Isten bármilyen testben Isten marad. Jézus, mint kőszikla sem lehetett túl spirituális Mózes előtt.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #80 Dátum: 2017. Április 07. - 21:55:19
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82854#msg82854 date=1491548311]

[/valasz]

Szerintem maga az "anyag" - önmagában nem rosz, sem nem átkozott.
Gondolj csak arra, hogy  miből készűlt a Frigyláda, vagy a szent sátor, a Templom, hogy lehetett volna jelen Isten egy olyan helyen ami átkozott, vagy tisztátalan  :szelid:

Úgy, hogy megszentelődött, megtisztult az Isten által mutatott módon, a vér és tűz áldozat által, ahogyan mi is Krisztus Jézus vér áldozata által.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #81 Dátum: 2017. Április 07. - 21:57:07
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82856#msg82856 date=1491576117]

[/valasz]

Isten bármilyen testben Isten marad. Jézus, mint kőszikla sem lehetett túl spirituális Mózes előtt.
:szelid:

Szerinted szó szerint a kőből való szikla Jézus volt? Felvette a kőből való szikla "testet"? 


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2017. Április 07. - 22:07:33
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82861#msg82861 date=1491595027]

[/valasz]

Pál ezt állítja:

    
Hallgatás      
   
<<      >>

Korinthusbeliekhez írt I. levél 10. rész

1.    
Nem akarom pedig, hogy ne tudjátok, atyámfiai, hogy a mi atyáink mindnyájan a felhő alatt voltak, és mindnyájan a tengeren mentek által;
2.    
És mindnyájan Mózesre keresztelkedtek meg a felhőben és a tengerben;
3.    
És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;
4.    
És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, a mely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2017. Április 08. - 18:35:07
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82853#msg82853 date=1491548221]

Sajnos a reggeli pörgésről lemaradtam, de nálunk ilyenkor vannak elvégzendő feladatok, amelyek nem halaszthatók későbbre.
Kamilla! Elsőre csak azt éreztem meg, hogy sértődöttségből reagáltam, ami az én gyengeségem. Aztán a második reakcióm előtt megértettelek, nyilvánvaló dolog volt, csak nem figyeltem oda. Most örülök, hogy ez a dolog rendeződött közöttünk.  :)
Majd leírom a véleményemet az alaptémáról is, de ahhoz nyugalom és idő kell.

Várom írásodat :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető czimerl

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • Nem: Férfi
Válasz #84 Dátum: 2017. Április 09. - 08:15:16
[valasz author=Kamilla link=topic=135.msg82867#msg82867 date=1491669307]

Kedves Kamilla!
Nem hagylak cserben (  :) ), de most elég sok elfoglaltságom van, mellette nincs meg a szükséges nyugalom.
Egy kis provokációt azért hagyok itt: Jézus azt mondja: "legyetek tökéletesek, ahogy a mennyei Atyátok tökéletes!"
mondhatta volna, aki hisz bennem, tökéletes? vagy "látszatok tökéletesnek, ..."?
Mit jelent "legyünk tökéletesek"?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2017. Április 09. - 09:54:58
[valasz author=czimerl link=topic=135.msg82872#msg82872 date=1491718516]

[/valasz]

Kedves László!
Az igazi provokáció az lett volna, ha Jézus azt mondja, hogy "legyetek OLYAN tökéletesek, mint a ti Mennyei Atyátok."

Sokan így is értelmezik ezt az igét, s azt tanítják hogy az embernek Istenhez hasonlóan bűntelenné kell lennie.
Az ember csupán önmaga szintjén próbálkozhat a tökéletességre.
Amúgy az idézett ige az én véleményem szerint a más emberek iránti szeretetre, tiszteletre van kidomborítva.
(Mt.5:38-48)
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #86 Dátum: 2017. Április 09. - 11:08:28

Mit jelent "legyünk tökéletesek"?

Isten hűséges, szövetségmegtartó, féltékenyen szerető Isten.
Szerintem tökéletesek lehetünk, ha megmaradunk a Szövetségben, Isten Szövetségében.
Nem leszünk paráznák, nem keresünk és szolgálunk idegen isteneket.
Akkor Isten mindig elér, formál, Vele járunk, Őt szolgáljuk.... stb. vagyis Isten az ÚR és Atya az életünkben, mi pedig a fiai vagyunk.
Így betöltjük a Királyi parancsolatokat, amire Csaba is utalt, a szeretet törvényeit.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 09. - 11:09:13 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető czimerl

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • Nem: Férfi
Válasz #87 Dátum: 2017. Április 09. - 13:15:18
Megszületünk az életre ismeretek, tapasztalatok nélkül azzal az adottsággal, hogy élni tudjunk. Ha úgy tetszik az eredendő bűnnel. Aztán kezdünk tanulni, törekedni arra, hogy életben maradjunk, sőt gyarapodjunk ismeretekben, anyagi javakban, érzelmekben stb. Közben szinte mindig tökéletesnek érezzük magunkat, csupán a kudarcaink döbbentenek rá arra néha (ha nem másokat hibáztatunk éppen érte),  hogy van még mit tanulnunk, javítani magunkon.
Csaba, valóban a közvetlenül előtte levő versekben a felebaráti szeretetről van szó, de az ötödik rész fejeződik be ezzel a mondattal, s ebben a részben sok dologról van szó.
Kamilla, számodra mit jelent a paráznaság és az idegen istenek szolgálata?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2017. Április 09. - 14:15:25
[valasz author=czimerl link=topic=135.msg82883#msg82883 date=1491736518]

[/valasz]

László, igazad van! A Mt.5.fejezet sok mindenről szól. Viszont ha alaposabban megnézed, akkor az két fő témát érint csupán: Istennek és az embereknek a szeretetét, tiszteletét :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető czimerl

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2017. Április 09. - 14:57:56
Így igaz, más tulajdonképpen nincs is :) (a természethez való viszonyunk tulajdonképpen Istenhez való viszonyunk)