Szerző Téma: Üdvbizonyság  (Megtekintve 11326 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2012. Július 29. - 09:48:51
Kedves Csaba amit írsz azt köszönöm, de a dolog nem állt meg ott, hogy valaki megváltójának mondja az Úr Jézus Krisztust, és ott sem,, hogy elfogadja ŐT Isten fiának!

Mert a teremtett angyalok is Isten fiai, és Jób könyvéből tudjuk, hogy még a satan is az!

Jn 3,36    
A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.


...aki nem enged a Fiúnak...
Aki hisz, az enged a Fiúnak!

Hiszek, hiszek mondják sokan és a nevében tesznek hatalmas dolgokat, de

nem engednek = nem azt teszik amit Ő mond!

Találnak sok kigondolást!

Hivatkoznak Bibliai példákra, és azt teszik a középpontba és kikerül onnan amit az Úr Jézus Krisztus mondott!

Aki hallja tőlem!

Az én juhaim hallják!

Az megcselekszi!

Te többet tudsz belülről a Jehova Tanúiról, de a Szent Szellem vezetését nem fogadják el - rosszul tudom?

Tehát aki hisz és - betölti a feladatokat amiket maga a mindenható Isten adott nekünk, arra érvényes, hogy megtalálta az üdvösség útját - gondolom én!

A célba érést pedig maga a Szent Szellem engedelmes követése adja - megint csak gondolom én!

A pusztában egy jó tevehajcsár, már az első kitérőnél otthagyta volna a tábort - mit bolyongtok itt!

De a VAGYOK volt a vezető, és Mózes hű szolgája volt a Mindenható Istennek - na persze ő is 2x ütött az egy helyett!

Bizonyos csak BENNE lehetek, és mivel benne vagyok így a VAGYOK felügyelete alatt is vagyok  hehe



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2012. Július 29. - 10:16:39
Életemben legalább 20 éven át masszívan imádkoztam Máriához, az Atya mellett. Hallottam a Szenlélekről és a vezetéséről, csak fogalmam sem volt róla, hogy miben nyílvánul meg.
Ha ma imádkoznék Máriához, vagy részt vennék egy ilyen ökumenikus imaalkalmon nem lenne mentségem. A "tudatlanság idejét elnézi az Isten."
Jehova Tanúi a Szentlélek vezetésében egy Jehovától származó élettelen erőt látnak, amely a brooklyni vezetőtestület tanításait is írányítja.
Jézus azonban nem emberek alkotta szervezeteket üdvözít, hanem egyéneket, akik az Ő tényleges egyházát alkotják.
A karizmatikus testvéreink általában arra hívatkoznak, hogy "a hívőket pedig ilyen jelek kisérik..." Máté evangéliuma 7. fejezetén elvérzett ez a történet. Az Úr Jézus Krisztus nem azt mondja az ővéiről, hogy a "karizmáikról ismeritek meg őket", mégcsak azt sem, hogy "az ismeret tanúskodik mellettük". "A gyümölcseikről ismerítek meg őket"!!!
És én láttam a Léleknek gyümölcsét megteremni Jehova Tanúján, katolikuson, baptistán, reformátuson stb... 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2012. Július 29. - 11:27:50
Számomra úgy tűnik igazuk van! Vannak választottak, csak nem mi döntjük el, mint ahogy azt sem, hogy milyen indítékből kedves velem valaki, mit akar vele elérni.
Gondolom ezzel te is így vagy.
:)
El akartam menni de nem tudtam!

Most kezdődik egy élő közvetítés, én valamiért nem tudom megnézni

bibliaszol-élő
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 29. - 12:10:51 írta Magduska »



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2012. Július 29. - 13:57:55
Lehet az én hibám, nem voltam elég figyelmes amikor a fórumra jöttem, de miért is hangzik el olyan sokszor a jehova tanuiról ennyi minden???
Segítenétek?

Nem térve el a vita indítótól, még annyit szeretnék írni, hogy az mondja Jézus, hogy aki én után jön annak örök élete van!!! Azt hiszem ennyi elég, lehet katolikus, református, baptista, pünkösdis, evangélikus.



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2012. Július 29. - 14:03:54
Lehet az én hibám, nem voltam elég figyelmes amikor a fórumra jöttem, de miért is hangzik el olyan sokszor a jehova tanuiról ennyi minden???
Segítenétek?

Nem térve el a vita indítótól, még annyit szeretnék írni, hogy az mondja Jézus, hogy aki én után jön annak örök élete van!!! Azt hiszem ennyi elég, lehet katolikus, református, baptista, pünkösdis, evangélikus.

Sose bánd, mindég ott vagyunk ahol bennünket a Teremtő Mindenható Isten látni akar, mert mindent javunkra fordít.

Ki gondolta volna, hogy a KERESZT a legnagyobb TETT!

Amikor nekem azt mondják mostanában:"vigyázz magadra"

Akkor azt kell - KELL -  válaszolnom:
Ments Isten, hogy én vigyázzak magamra, rám vigyázzon az Úr Jézus Krisztus, mert Ő az én Megváltóm, és Ő az én Megtartóm  :2smitten:



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2012. Július 29. - 14:10:33
Magduska, ez rendben van, de úgy érzem, hogy nem kaptam választ ezzel a kérdésemre. :)



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2012. Július 29. - 14:20:38
Bocsánat


Idézet
Nem térve el a vita indítótól, még annyit szeretnék írni, hogy az mondja Jézus, hogy aki én után jön annak örök élete van!!! Azt hiszem ennyi elég, lehet katolikus, református, baptista, pünkösdis, evangélikus.

Szerintem is elég, annak aki megy utána.
Feltámadni csak az tud aki előbb halálba adja magát VELE!

Új teremtés csak a régiből kelhet ki,
olyan nincs, hogy a babot megfőzöm levesnek de új bab kel ki belőle :)

Kivéve a krumpli - ha olvastad - de ott is a csírás részt elültettem  :hahot



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2012. Július 29. - 14:26:25
Igen, persze. Aki Jézus után megy az elér a keresztig. Aki elér a keresztig, az megy tovább is. Annak van Nagypénteke, Húsvétja, Pünkösdje és így tovább.

 ;)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2012. Július 29. - 14:26:54
Kedves Eca!
Sosem tudhatjuk, hogy nem-e néz be hozzánk vendégül egy-egy "tanú". Többen is úgy gondoljuk, hogy szabadításra van szűkségük, ők pedig ugyanezt gondolják rólunk! Zsotzának, Virágnak és nekem is volt már dolgunk és szolgálatunk feléjük, csak bizakodni tudunk benne, hogy Isten kegyelme által egy-egy szavunk tán áthatol a sötétségnek azon páncélán, amely lepelként borúl rájuk.
Én a magam részéről igyekszem a jót és a rosszat is elmondani róluk, hogy ne essünk az egyoldalú megítélés hibájába velük kapcsolatban.
Ezért talán gyakrabban kerül terítékre az "egyetlen üdvözítő és igaz felekezet" nálunk, mint másoknál.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2012. Július 29. - 14:37:44
Csaba én is köszönöm amit leírsz, mert Istennél semmi sem lehetetlen és Ő még a szamarat is tudja használni.

Ha mi nem szólunk, akkor a kövek is szólhatnak.
A kereső szív biztos talál, és biztos jó helyre vezeti az Úr, még akkor is, ha az emberi elme fel sem tudja fogni nekem a legjobb példa erre a KERESZT BOTRÁNYA

 :angel:



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2012. Július 29. - 14:39:57
Köszönöm Csaba, amit írtál.



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2012. November 16. - 21:56:18
1 János 5/12-13:
"Akié a Fiú, azé az élet: akiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.
Ezeket írtam néktek, akik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében."

Az üdvbizonyosság jelentése: Az üdvbizonyosság“ teljes bizalom és belsőŒ meggyőŒzŒődés arról, hogy Isten gyermeke vagyok, bűneim meg vannak bocsátva, és egyszer az Úr Jézusnál leszek az örök dicsőŒségben.

Kinek lehet üdvbizonyossága? --Annak, aki valóban megtért és újjászületett. vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2012. November 16. - 21:59:17
Melyik két csoportra osztja a Biblia az egész emberiséget?

Akik megtértek és világosságban élnek.

Akik sötétségben élnek.

Kol 1,13:" A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;"

ApCsel 26,18:" Hogy megnyissad szemeiket, hogy setétségből világosságra és a Sátánnak hatalmából az Istenhez térjenek, hogy bűneiknek bocsánatát és a megszenteltettek között osztályrészt nyerjenek az én bennem való hit által."

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2012. November 16. - 22:03:31
Milyen utat használ Isten, hogy az embereket üdvbizonyossághoz vezesse?

Örülnék a válaszoknak! :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2012. November 16. - 22:07:14
Flóra írta:
Milyen utat használ Isten, hogy az
embereket üdvbizonyossághoz
vezesse?
Örülnék a válaszoknak! :2smitten: vint''

Keskenyet! :)


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13