Szerző Téma: Tapasztalatok a Helyreállítás Szolgálatából  (Megtekintve 14081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. Július 03. - 13:06:27
Sziasztok!

Több mint egy éve, hogy a szívemre, szívünkre helyezte az Úr a Helyreállítás Szolgálatát.
A sok-sok elméleti informácíó gyűjtés mellett már gyakorlati megtapasztalásaink is vannak.
Gondoltam megosztom veletek ezeket az informácíókat, amelyek a Biblikus egyházmodell és a keresztyén egység helyreállításának szolgálatát érínthetik.

Sajnos a híreim között csupa-csupa negatívumról tudok beszámolni, de szűkségesnek tartom ezeknek az informácíóknak a megosztását is a szolgálat jővőbeli racionális megítélésének érdekében.


Legelőször is azt szeretném kiemelni, hogy az erre a szolgálati területre elhívott testvérek (beleértve magamat is)  közös hibába estek.
A Biblikus helyreállítás kúlcsfontosságú tényezőjének tekintettük az önmagunk által favorizált dogmatika
alkalmazását a másodlagos theológiai kérdésekben is.

A másik súlyos probléma az ökumenista  elképzelések megjelenése a Helyreállítás szolgálatában.
Konkrétan nem theológiai, hanem egyházfegyelmi kérdések háttérbe szorítását értem ez alatt.

Hogy mennyire rossz vonalon indúltunk el a Biblikus helyreállítás tekintetében, azt talán azok a másodlagos theológiai kérdések jellemezhetnék, amelyek a Biblikus egyházmodell kialakúlását nem gátolják, de áthídalhatatlan szakadékot képeznek a keresztyén egység biblikus megvalósításában.

Az ökumenével ellentétben mi nem  törekszünk arra, hogy összemossuk a felekezeti határokat.
Egyikünk sem vágyik arra, hogy Katolikus pap misézzen a református templomban, vagy hogy Református liturgiát kövesenek egy Baptista imaházban!

Nem tekinthetjük a jövőben Biblikus helyreállítási kísérletnek egy-egy felekezet másodlagos theológiai kérdésekre írányúló dogmatikájának a többiekre történő ráerőltetését.

Az elkövetkező időszakban újra kell értékelnünk a szeparácíóra
( elkűlönülésre) okot adó kérdések tárgykörét, mind felekezeti, mind pedig gyülekezeti szinten.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. Július 03. - 21:22:01
Kedves Csaba, kedves Mindenki!

Érdekes téma ez a szolgálat, én is sokat gondolkoztam már ilyenen, ha nem is fogalmazódott meg bennem ennyire konkrétan.

Nekem csak az a keresztény egyház/közösség hiányzik, amit Lukács leír az ApCsel-ben, ill. amirôl az apostoli levelek is beszámolnak. Az a közösség, aki az Úrral jár, és akiknek a tanúságtételét, igehirdetését, munkáját az Úr jelekkel és csodákkal bizonyítja. Akik szeretik egymást, akiknek Jézus a Mesterük és Ôt követik. Akik akár javaikat is megosztva, életközösségben is tudnak egymással élni, anélkül, hogy egymást kihasználnák, átvernék, stb.

Csaba, ez részben válasz a Re:Őszíntén, rólam témád utolsó hozzászólására. Én is keresem.

És akkor idéznék egy fantasztikus filmbôl, melynek címe: Mindent elsöprô szerelem. Ha valaki nem látta, elmondom, hogy ez egy keresztény dokumentumfilm, amelyben Isten szeretetét "tették próbára" a legdurvább környezetben/helyeken (Sátánizmus, boszorkányok, new age, hindu környezet, prostitúció, kábítószer függôk stb.) Keresstek rá a neten, több helyen letölthetô, csak elég nagy (1,2 Gigabájt), de legalább jó minôség.

Az idézet egy holland lelkésztôl való a filmben:

"Meginterjuvoltak egy holland egyháztörténészt. A holland egyházról kérdezték, mire egy rendkívül érdekes dolgot mondott: Rengeteg protestáns és keresztény felekezetünk van, mert a hollandok számára az igazság fontosabb az egységnél. Én ezt egy egész prédikációben sem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni. Mert mi az igazság?
Az igazság – ahogy ô helyesen mondta –, az én saját bibliaértelmezésem. Az én hitvallásom, az én hitelvi nézeteim.
De Jézus azt mondta: "Én vagyok az igazság."
Az igazság nem egy tanítás, hanem egy személy. Ha ez a személy benned él, az igazság is benned van. És ebben a személyben mindig egység uralkodik. De ha a hitelvi nézeteinket Jézus személye fölé helyezzük, – most talán kemény dolgot mondok, de senki ne vegye sértésnek – bálványimádókká váltunk.
Bármi, amit az Úr Jézus fölé helyezünk, az bálvány.
Az egységünk nem egy tanításban, hanem egy személyben van, és benne mindig megtaláljuk egymást."




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. Július 03. - 22:09:54
Ámen!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 04. - 02:05:15 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #3 Dátum: 2011. Július 05. - 17:23:20
Az,hogy  egy  adott  tanrendszer az "Igazság", nekem  fájdalmasan  ismerős....!  Istennek  hála, Ő  megszabadított  engem is!  Bővebben  írtam  korábban  erről: http://zsotza.blogspot.com/2011/04/az-igazsag-jezus-krisztus.html

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2011. December 03. - 00:54:50
Eltelt újabb pár hónap és azt vettem észre, hogy a Helyreállítás szolgálatát többen a gyülekezet-rombolás fogalmával azonosítják.
Elgondolkodtam a Magyar Nemzet mentalitásán és rá kellett döbbenem, hogy mi, magyarok akkor is hajlamosak vagyunk dolgokat félbehagyni, amikor lehetőségünk lenne a véghezvitelre.
Az 1848-as Szabadságharc alkalmával érthetetlen módon megálltunk Bécs alatt, aztán közel százötven év múltán félbehagytunk egy "rendszerváltást".
A Reformáció idején pedig képtelenek voltunk befejezni az egyház reformját.
Úgyvélem érdemes összefoglalni, hogy miként viszonyulunk ma ehhez a kérdéshez,feladathoz.
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2011. December 03. - 01:20:42
Először is nem árt tisztázni, hogy a hajdani egyházreformerek céljai között nem szerepelt a szakadások szítása, ez elkerülhetetlen "mellékterméke" volt csupán a tevékenységüknek.
E területen is igaznak bizonyúltak az Úr Jézus szavai, miszerint nem lehet új bort tölteni a régi tömlőkbe.
Ma, akik az egyház reformjának a Biblikus befejezésére vágyunk, szintén nem a szakadások szítását jelöltük ki célunkként.
A testvérek pedig a jól bevált magyar mentalitással közelítenek a feladathoz.
Ezekhez hasonló, megdönthetetlen érveik vannak, mint például:
"Minden felekezetben vannak hibák..."
"Ezekhez a kérdésekhez én túl piciny vagyok, nem az én feladatom ezekkel foglalkozni..."
Ez kedves testvérek nem más,mint a személyes felelősség elhárítása, ostoba strucc-politika, melynek megvoltak és meglesznek a következményei!
A témában való elmélkedésre ajánlanám Jel.1-3 fejezeteit!
Csupán annyit szeretnék szeretettel megjegyezni, hogy az Úr Jézus Krisztus mindvégig elítéli a személyes érdektelenséget...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2014. Április 13. - 18:12:16
Szia Csaba

Leállt a beszámoló.... pedig érdekes   :szelid:

Folyt.köv.?  roll

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2014. Április 13. - 21:08:43
Szia Kamilla! :int
Közel 5 évvel ezelőtt egy testvérünket megajándékozta az Úr egy üzenettel:
''Sokan mondják majd, hogy a helyreállítás szolgálatába hívtam el őket, de amit tesznek, az nem a helyreállítás szolgálata, csupán hamisítvány.''
Én azt látom, hogy ez az időszak már itt van.
Gyakran olvasni az intézményesített egyházak elhagyására sűrgető felhívásokat.
Ez számomra inkább rombolás sem mint helyreállítás.
Nincs ezek mögött a sűrgetések valódi alternatíva...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2014. Április 13. - 21:20:10
Mondjuk van alternatíva, a házankénti összejövetel, mint az Apcselben.

Nekem az a gondom a bentmaradással, hogy ha valaki lát, Isten kegyelméből, és az Igével zömmel összeegyezhetetlen dolgokat tapasztal, akkor mimódon maradhana? Nem bűne-e neki, ha nem távolodik el attól, ami nem Igei?

Hogyan engedelmeskedhet olyan vezetőknek, akik nem engedelmesek Istennek?
Egy rendszerhez való tartozás, egy klérushoz, emberi törvényekhez, amik sokszor ütköznek Isten Szavával... szóval... érted :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2014. Április 13. - 22:03:10
Persze értem.
Ezért kell meglátnunk azokat a rossz dolgokat is, amit Pál ír pl. a Korinthusi gyülekezetről, vagy amit Jézus mond a Jelenések könyvében a 7 gyülekezetnek.
Sehol sem olvasok gyülekezetrombolásról.
Megtérésre való felhívással annál inkább.
A házicsoportoknak is megvan a maga gyengéje, pl. hogy nem helyettesití, hanem megelőzi a gyülekezetbe szerveződést, erről az átmeneti állapotról nem nagyon nyilatkoznak a testvérek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2014. Április 14. - 06:55:21
Csak egy példa:
Ha anglikán lennél, és odajárnál a templomba, ahol úgymond "Isten színe előtt" áldást adnak a homokos párra, te tudnád hallgatni azt a papot, aki ezt teszi, akármilyen más témában prédikál?
Mikor tudván tudod, hogy nyíltanm, durván lázadnak Isten Szava ellen?

A gyülekezeteket, felekezeteket, egyházakat, mint rendszert össze fogja dönteni az Úr, mégpedig úgy, hogy mindegyik, amelyik egy szellemiségben van, össze fognak kapcsolódni az Új Világrendben.
Az egyéneknek azt mondja Isten, fussatok ki belőle én népem... azért, mert nem térnek meg a vezetők, akik vezetik ezeket a rendszereket.
Igazából ezek nem Krisztus uralma alatt vannak már nagy részben... hasonlóak lettek a Jézus korabeli vallásos réteghez, szokásokhoz, rendszerekhez.

A 7 levélben is az van: "Aki győz", tehát egyének, nem egyházak.
Nem?   :szelid:

Ezt nem értem:
Idézet
A házicsoportoknak is megvan a maga gyengéje, pl. hogy nem helyettesití, hanem megelőzi a gyülekezetbe szerveződést, erről az átmeneti állapotról nem nagyon nyilatkoznak a testvérek.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2014. Április 14. - 08:44:07
Én úgy gondolom, hogy a gond az mikor gyülekezet vagy egyházvezetőkben gondolkodunk és nem gyülekezetben.

Az Úr a jelenések künyvében még ha a gyülekezet vezetőjének is címzi a levelet a gyülekezetett szólítja meg.
Az Úr mindig egy közösségetegy népet szólít meg.
Pál nem a vezetőknek ír és nem azokat szólítja meg hanem gyülekezeteket (persze van Pálnak olyan levele is ahol Tim, vagy Tit. szólitja meg)

Bennünket az Úr nem egy bizonyos emberért helyez egy gyülekezetbe, hanem agy közösségért.
Nem a vezetőért kéll járjunk a gyülibe, hanem egy közösségért.
Nem a vezetőt kéne lássuk a középen hanem Krisztust.
A baj, hogy most már a keresztyének is alkalmazkodtak a fogyasztói gondolkozáshoz. Csak fogyasztani járnak gyülibe, tehát hogy kapjanak valamit (igét, tanítást, lelki anyagi támogatást, szeretetett, szórakozást, élményt, gyógyulást... stb), adni már annál kevésbé, vagy szolgálni ...
Mivel fogyasztók lettek így a hívek egyrésze egyre válogatósabb, és kényesebb. Így elkezdődik a gyülekezetkből -gyülekezetekbe való vándorlás. A probléma az, hogy soha nem fog találni egy tökéletes gyülit tökéletes vezetővel, mivel mind a gyülekezetek mind a vezetők - emberből -  vannak.

A kérdés az mit teszek én , mivel szolgálok, mivel járulok én hozzá a gyülekezetem épüléséhez?
Hogyan viszonyulok gyülekezetem testvéreihez?

Ha ezeket a kérdéseket tennénk fel, úgy gondolom, elkezdődne a helyreálítás.
A helyreállás nem csak a vezetők áll, hanem sokszor - nagyon sokszor a tagokon -

Mindig ez az ige jut eszembe ahogy most is:

Jer 3:12  Menj el, és kiáltsd e szókat észak felé, és mondjad: Térj vissza, elpártolt Izráel, ezt mondja az Úr, [és] nem bocsátom reátok haragomat, mert kegyelmes vagyok én, ezt mondja az Úr, nem haragszom mindörökké.
Jer 3:13  Csakhogy ismerd el a te hamisságodat, hogy hűtelenné lettél az Úrhoz, a te Istenedhez, és szertefutottál útaidon az idegenekhez mindenféle zöldelő fa alá, és az én szómra nem hallgattatok, ezt mondja az Úr.
Jer 3:14  Térjetek meg, szófogadatlan fiak, azt mondja az Úr, mert én férjetekké lettem néktek, és magamhoz veszlek titeket, egyet egy városból, kettőt egy nemzetségből, és beviszlek titeket Sionba.
Jer 3:15  És adok néktek szívem szerint való pásztorokat, és legeltetnek tudománynyal és értelemmel.


Én úgy gondolom, egyetlen okk kéne legyen a gyülekezet elhagyására, ha onnan kihalyítanak, ha onnan kiűznek ...  így látom Jézus tanítását.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #12 Dátum: 2014. Április 14. - 10:23:01
Idézet
Én úgy gondolom, egyetlen ok kéne legyen a gyülekezet elhagyására, ha onnan kihajítanak, ha onnan kiűznek ...  így látom Jézus tanítását.

Ezzel én is egyetértek. Mert ha azok az emberek elhagyják azokat a gyülekezeteket ahol félresiklás történik akkor ki fogja ezt a tudomásukra hozni. Én úgy tekintek egy egy gyülekezetre mint az állampolgárságra. Isten nem véletlenül helyezett oda.
Nem véletlenül találkoztam azokkal az emberekkel vagy születtem abba a családba akik végül az adott gyülekezetbe bevezettek.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2014. Április 14. - 10:27:36
Persze :)
Ha a testvérek tudomására hozod, akkor lázadó vagy és ilyenek.
Ha a vzetők tudomására hozod, akkor is, és ha nem igazodsz, akkor repülsz :)

Vagy tudsz példát mondani, amikor Te megmondtad a félresiklást, és korrigálták, kedves Clio?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2014. Április 14. - 11:02:29
A kérdés nem az, hogy korigáljáke ha meg mondod, hanem az hogy kész vagy-e megmondan?
Vajon hányan halgattak Jéremiásra, Illésre vagy a prófétákra .. mégis tették.

Ján 15:20  Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

Aztán meg nem biztos, hogy az a feladatod hogy megmond.
Nem biztos, hogy egydűl vagy aki keresed az igazságot (Illés azt gondolta, hogy egyedűl maradt, nem tudta, hogy még van 7000).
Lehet, hogy még vannak a gyülekezetben olyanok akik azt várják amit te, csak senki sincs aki összegyüjtse őket.
Aztán, Jézus azt mondja, ha ketten hárman, az én nevembe,  gyülnek össze én ott vagyok közöttük.
Ha találsz egy vagy két embert (de biztos van több is), akikkel együt tudsz imádkozni utmutatásért, vezetésért, ez már a hlyráálás kezdete lehet.
Mert az Úrnak nem a sok kell, sem az erő, hanem az oda szánt szív, aakik tudnak bízni az Úrban, hogy legyenek olyanok akiket fel tud használni. (  pl. 1Sám14)

 :2smitten:



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.