Szerző Téma: Tapasztalatok a Helyreállítás Szolgálatából  (Megtekintve 14080 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #15 Dátum: 2014. Április 14. - 12:05:08
Persze :)
Ha a testvérek tudomására hozod, akkor lázadó vagy és ilyenek.
Ha a vzetők tudomására hozod, akkor is, és ha nem igazodsz, akkor repülsz :)

Vagy tudsz példát mondani, amikor Te megmondtad a félresiklást, és korrigálták, kedves Clio?   :szelid:

Nem én voltam aki megmondta. Istennek hála egy nagy gyülekezet része vagyok ahol a presbiterek komolyan veszik a feladatukat.
Előző papunk nagyon erősen elcsúszott a politika irányába. Én akkoriban pont a "hűtlenség" időszakát éltem. Később értesültem róla hogy új papunk van.
Én leginkább az imaháttérrel segítem a gyülekezetet. Valamint adakozással. De ha arra kerülne a sor hogy valami erős torzulás következik mindenképp szóvá tenném. De vannak előttem járók én már csak a végső fázis lennék akkor pedig már nagy baj lenne ..
Már meséltem hogy az ige fórumról ezért dobtak ki.
Mivel az adminnak megmondtam hogy a hívő épp úgy követ el szándékos bűnt, mert ez a hajlam újjáteremtésünkig bennünk marad. Az ó ember szerinte halott ezért én még nem tértem meg. Majd amikor tiltakoztam ,le lettem tiltva és többé már nem tudtam belépni.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2014. Április 14. - 13:35:21

Erős torzulás?
Mi a mérték?
Mekkora torzulás az erős, Isten Igéjétől, kedves Clio?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2014. Április 14. - 16:40:34
Érdekesek az itteni hozzászólások, hadd szóljak egy pár szót én is erről! :)
Mostanában olvassuk a Református Bibliaolvasó Kalauzzal a Jelenések könyvét és ott feltűnt valami. A Thiatirai és a Szárdiszi gyülekezet egy az egyben a Katolikus és a Református Egyházakat, beleértve pl. az evangélikust is stb jelképezi! És ezen egyházak a végidőkig, Krisztus eljöveteléig jelen lesznek! Sőt! Maga az Úr mondja a bennük lévő hűségeseknek hogy tartsanak ki és őrizzék meg hitüket ameddig eljön! Én szerintem ez azt jelenti hogyha van egy pár hívő testvér egy adott gyüliben, esetemben a református gyüliben, akkor maradni kell! Miért?

Múltkor elég nagy dilemmában voltam amiatt hogy két gyülekezetet is szeretek, ráadásul karizmatikus is vagyok! Miközben gondolkodtam azon hogy hova tartozzam, hova szán engem az Úr, egy szelíd hang ezt mondta a szívemben:
"Hol van több hitetlen? Hol van több olyan ember akik nem ismernek Engem?"

A válaszom erre ez volt: itt a reformátusoknál Uram! Erre egy csendes hang ezt felelte: "Akkor itt kell maradnod és szolgálnod és bemutatnod Engem!"

Hogy ez nem tőlem ered és nem tőlem jött azt onnan is tudom hogy nem nagyon tetszik nekem ez a válasz...Mert ugye az én elgondolásom szerint ott kéne hagynom a refiseket és az őskeribe járni, DE az Úr számtalan apró dologgal jelzi hogy MARADNOM kell! Mindenesetre nehéz dolog ez, de teologia és hitvallás szerint is, (kivéve a karizmatikusságot talán, mert azt a refisek elvetik sajnos) a Református Egyházzal tudok azonosulni mint hívő! Ezért is vagyok azon a dolgon hogy konfirmálok és nem fogok annyit járni őskeris tesóimhoz, hanem abba a szolgálatba állok bele, amibe az Úr helyezett: a refisek közötti, Krisztust bemutató és Krisztusközpontú hívő életbe...




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2014. Április 14. - 17:17:32
Abban igazad van Kamilla, hogy vannak helyzetek, amikor egyszerűen nem lehet maradni.
A házicsoportoknak néha megvan a létjogosúltsága.
Pl. ha a testvérek olyan távolságra élnek egymástól, hogy fizikailag nem tudnak egy-egy látható gyülekezetet képezni.
Nincs lehetőségük (főként vidéki kisfalvakban), hogy saját imaházat tartsanak fent, vagy éppen az egyháztörvény gátolja őket abban, hogy hivatalos formában is egyházként működjenek. 
Viszont az egyház működésébe tartoznak olyan feladatok, mint a misszió, tanítványképzés, esketés, temetés amelyekre a házicsoportok jellegűknél fogva nincsennek felkészűlve, éppen az egyházszervezet hiányában.
Az, hogy Jeruzsálemben házanként törték meg a kenyeret, vagy hogy Pál apostol időnként némelyeket, s házuk népét külön is köszönti, nem támogatja a házicsoportok befejezett állapotát, s gyülekezet -kiváltó szerepét.
AZ EGYHÁZNAK MINDEN ESETBEN INSTUTÁLÓDNIA (LÁTHATÓVÁ VÁLNIA) KELL.
''NEM REJTHETIK EL A HEGYEN ÉPÍTETT VÁROS''-mondja Krisztus, s NEM TALÁLUNK A LEVELEI KÖZÖTT EGYET SEM, AMELYET VALAMILYEN ''NO NAME'' HÁZICSOPORTNAK CÍMZETT VOLNA...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2014. Április 14. - 17:28:53
Hát... amit ma látni, amit ma bemutatnak a különböző egyházak, felekezetek, nos, az nem igazán a Biblia Istene.... :(

Nekem megfelelne egy jó kis házicsoport, pl. itt, az is remekül be tudná mutatni Krisztust.
Temetés? Kiválóan eltemet a társadalom is, szerintem :) és ott lehet mindenki, akát szólhat is...
Esküvő?
Dettó, úgyis megy az ember fia, lánya az anyakönyvvezetőhöz, aztán nagyszerűen meg lehet áldani a tesóknak az ifjú párt, Isten színe előtt, lehet örvendezni együtt,  bárhol, szerintem :)
Ezekhez nincs szükség ilyen szervezetekre...  a ceremóniás szokásokat pnt ők találták ki... nem kell úgy csinálni... szerintem  :szelid:
 
Az Úr, és Pál nemigen ilyen szervezetekben "gondolkozott", mikor az Ekklézsiának, a kihívottak közösségeinek írt a különböző városokban....
Egy város = egy Eklézsia rész.... nem több száz néven futó szerveződések, más-más alapokon.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 14. - 17:31:59 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2014. Április 14. - 17:53:59
Igaz, hogy több száz különböző felekezet is lehet, más-más alapokon.
Vajon a házicsoportok egységes volta bizonyítható-e?
:szelid:
''Nem tetszik ez, vagy az, csináljunk házicsoportot!''
Mitől lesz ezek között a csoportok között jobb egység, mint az Istentől rendelt formában?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2014. Április 14. - 17:58:14
Hát, attól, hogy valóban az Istentől rendelt formában lennének, a Bibliáraépülve, Krisztus Jézus Fősége alatt.

Vagy szerinted a mostani szervezetek, egyházak felépítése, működése Istentől rendelt, Biblikus?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2014. Április 14. - 18:10:24
Kevés kivétellel NEM BIBLIKUS SEM A SZERVEZETI FORMA, SEM A MŰKÖDÉS.
Van hogy felépítenek egy Biblikus egyházmodellt, de a működése mégsem az.
Ha pedig nem Biblikus az egyházszervezet, egyértelmű okozat, hogy a működése sem lesz az.
Az egyházról és működéséről érthetően tanít Isten igéje.
Mit tudunk megállapítani a Bibliából a házicsoportok felépítéséről, működéséről?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2014. Április 14. - 18:17:51
A házicsoport tulajdonképpen olyan kell legyen, mint amiről Isten Igéje tanít a Bibliában, ahogy mondod, hogy világosan tanít róla.

A lényeg számít, szerintem, hogy Eklézsia a Biblia szerint, kihívottak közössége, újjászületett, Krisztusi emberek közössége, akik összejönnek Krisztus Jézus Nevében, tulajdonképpen Ő hívja egybe őket Isten Szelleme segítségével, és gyakorolják a közösséget, mint az Apcselben.
Aztán, ahogyan az Úr adja nekik a növekedést, elkezdenek működni Isten szellemi ajándékai, ahogyan Ő akarja és így szolgálnak kölcsönösen egymás felé a tagok.
Aztán, ahogyan vezeti őket a Pásztor :) valósággal.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2014. Április 14. - 18:32:08
Én a házicsoportok működéséről nem olvastam semmit a Bibliában.
A gyülekezetek rendjéről viszont sok-sok tanítás van.
Isten igéje arról is beszámol, hogy ezekben a gyülekezetekben (egyházakban) lesznek hamis tanítók (vezetők) és méghamisabb báránykák.
A házicsoport sem fogja megoldani a problémát, csak egy újabb utat nyít a szektásodás és az ''arisztokrata'' keresztyénség felé.
''Nálunk minden Biblikus...''
Mese, mese mátka...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2014. Április 14. - 18:37:27
Persze, ez is benne van.
De azt gondolom, sokan komolyan fogják gondolni, istenfélelemmel, okulva a rossz példából.
Aztán meg a szigorítások az állam részéről, jók ahhoz, hogy ne legyen megint ugyanez, ami most van.
Meglátjuk, ha élünk, és Isten is úgy akarja   :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2014. Április 14. - 18:57:54
Ef.5:  25. Ti férfiak, szeressétek a ti
feleségeteket, miképen a Krisztus is
szerette az egyházat, és Önmagát adta
azért;
  26. Hogy azt megszentelje,
megtisztítván a víznek feredőjével az
íge által,
  27. Hogy majd Önmaga elébe állítsa
dicsőségben az egyházat, úgy hogy
azon ne legyen szeplő, vagy
sömörgözés, vagy valami afféle; hanem
hogy legyen szent és feddhetetlen.

Az az igazság, hogy Jézus az egyházat már megtisztította, annak minden szervezeti formájától függetlenül.
Sajnos a keresztyének akarják azt a munkát elvégezni, amit már Krisztus megtett.
Vannak akik ezt theológiai-; mások szervezeti tökéletesség útján próbálják elérni.
Zsákutca mindkettő!
Nincs szűkség sem új theológiára, sem új egyházszervezetre.
A minta ott van a Bibliában, azt kell(ene) egyéni szinten minnél jobban megközelíteni pásztortól a báránykákig mindenkinek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2014. Április 14. - 20:09:14
Én a házicsoportok működéséről nem olvastam semmit a Bibliában.
A gyülekezetek rendjéről viszont sok-sok tanítás van.
Isten igéje arról is beszámol, hogy ezekben a gyülekezetekben (egyházakban) lesznek hamis tanítók (vezetők) és méghamisabb báránykák.
A házicsoport sem fogja megoldani a problémát, csak egy újabb utat nyít a szektásodás és az ''arisztokrata'' keresztyénség felé.
''Nálunk minden Biblikus...''
Mese, mese mátka...

Nehany igevers  van a Bibliaban ami arrol szol,hogy hazankent   is osszegyultek a keresztyenek.

Apostolok Cselekedetei:2:46   És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.
Apostolok Cselekedetei:5:42   És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust.
Apostolok Cselekedetei:20:20   Hogy semmitől sem vonogattam magamat, ami hasznos, hogy hirdessem néktek, és tanítsalak titeket nyilvánosan és házanként.


Szerintem ,ahol nagy a gyulekezet,tobbszazan vannak,ott a hazicsoport jot tesz,mert jobban megismerhetik egymast,olyan kozossegben lehetnek egymassal,ami nagy letszamban nem mukodik.Tudnak egymassal beszelgetni,megosztani elethelyzeteket,megbeszelni. Szerintem ez nem igeellenes.

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2014. Április 14. - 20:36:31
Hadd reagáljak ismét erre hogy a házicsoportok arra valók hogy jobban megismerjük egymást...Ez valóban így van! Egyfajta házicsoport pl. az ifi, a nőszövetség, a Kék Kereszt stb. Ezeken is jól meg lehet egymást ismerni, illetve a KÖZÖS szolgálatokon!

Sokáig én is abban a dilemmában voltam hogy nekem TÖKÉLETES gyülekezet kell, TÖKÉLETES tanítással... Nos ilyen sajnos NINCS a valóságban! Református lelkész testvéremnek és barátomnak volt egy vicces megjegyzése rólam amikor elmondtam neki hogy az őskerisekhez is járok: Te egy járkáló vagy! :D Na ezen jót nevettem mert a kedvenc zombisorozatomban a Walking Deadben járkálóknak hívják a zombikat :D

de ugyanakkor el is gondolkodtam: meddig fogok még járkálni? Én újra és újra átolvastam az előző gyülijeim és a református hitvallásokat, és azt kell mondanom hogy a legtisztább Igei hitvallások egyike pl. a heidelbergi Káté, vagy a Helvét Hitvallás! Leginkább a református gyülekezet hitvallása egyezik az enyémmel... Rengeteg hiba van ott is, ezek miatt én is meginogtam hogy tényleg ott e a helyem, de hitvallásom, hitem és Isten érezhető útmutatása alapján kijelenthetem végre hogy lenyugodtam: Kálvinista karizmatikus keresztyénként oda szól az elhívásom, a református közösségbe!

A kálvinizmust pedig ugyanúgy nem tudtam megtagadni, pedig akartam hiszen ezért vesztem össze Csabival, mint a Szentháromságot...A legtisztább Igei tanítás a kálvinizmus ezt kell mondanom...én magam győződtem meg erről az Igéből és Isten Lelke által! No m1 a lényeg a kálvinizmus 5 pontjában van pl. Az ember teljesen, mindenestül romlott! Így szerintem nem csoda ha pl a gyülekezetekben is vannak tömegével hibák! Eleve romlott emberektől csak ez várható!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2014. Április 14. - 20:38:12
O0
Egyet értek Jázmin, kiegészítésnek jó, erről beszél az ige is, de nem az egyház helyett!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13