Szerző Téma: A megváltásról  (Megtekintve 35532 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. Július 24. - 11:07:09
Mit jelent számodra a megváltás? Milyen kérdések foglalkoztatnak a megváltással kapcsolatban?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2010. Július 24. - 11:08:13
A Megváltás számomra Isten közbeavatkozó megmentését jelenti. A Megváltás kegyelemből, hit által, emberi érdemekre való tekintet  nélkűl
jött létre. A Megváltás alapfeltétele az Istentől való szándék és származás.
Erre Jézus Krisztus, a Szentháromság Isten, Fiú személye a garancia.
Jézus Krisztus, hogy éngem (is) megmenthessen az örök haláltól, megüresítette Önmagát, ezzel vállalta, hogy kisebbé váljon az angyaloknál. Megfogant a Szentlélek által, megszületett Máriától, emberré lett.
A golgotai keresztfán feláldozta értem (is) az életét, hogy mindenre elégséges engesztelő áldozatába vetett hitem által üdvösséget nyerhessek.
Jézus feltámadása a bizonyítéka annak, hogy engesztelő áldozata az Atya részéről elfogadásra kerűlt,  beteljesedett!
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2010. December 26. - 12:47:33
"És mindezeken, noha hit által elnyerték az Írás jó bizonyságát, nem teljesült be az ígéret,  mert Isten számunkra valami különbről gondoskodott, és azt akarta, hogy ők ne nélkülünk jussanak el a teljességre." Zsid 11:39-40
(Vesd össze az egész 11. fejezettel.)

Az ószövetségi szentek mire vártak, pontosan mi az a teljesség, amit velünk érhettek el csupán?

Még lenne kérdésem az igehellyel kapcsolatban, de inkább majd a további hozzászólások fényében próbálom megfogalmazni.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2010. December 26. - 13:55:58
Szia Virágom!

Amit ők velünk együtt, de nem általunk fognak elérni, az a mennyeknek országa, az örök élet!
"Asszonyok feltámadás útján visszanyerték halottjaikat; mások kínpadra vonattak, visszautasítván a szabadulást, hogy BECSESEBB FELTÁMADÁSBAN RÉSZESŰLJENEK."
Zsid. 11:35
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 26. - 14:11:00 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2010. December 26. - 14:20:44
Igen, én is így értettem, hogy velünk együtt, csak nem pontosan írtam. De akkor nemcsak az ószövetségi szentekre igaz ez, hanem azokra is, akik már az Úr Jézus váltságáldozata után hunytak el, hitben. Ők is várnak? Miránk? Arra, hogy amikor eljön az idő, mindannyiunk teste feltámadjon? (Van egy ige erről, hogy megszabott száma van azoknak, akik üdvösségre jutnak, valami olyasmi, hogy addig, amíg a nemzetekből választottak teljessége be nem megy .... - de nem találom ezt az igét)

Csak a test feltámadásával lesz teljes a megváltás? Vannak a megváltásnak szintjei, rétegei (nem tudom jobban megfogalmazni), vagy nincsen?

Amikor eljön a teljesség ideje, amikor mind testben is megváltottak leszünk, az miben lesz más azoknak, akik hitben hunytak el, a mostani, még várakozásban való létükhöz képest, majd az akkorival szemben? Van erre valami utalás? Jelent valami rossz érzést a test nélkül a mennyben lenni? Vagy inkább csak várakozás?
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 26. - 14:23:59 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2010. December 26. - 14:26:29
A Zsidókhoz írt levél 11. része alkalmas arra, hogy annak tükrében megvizsgálhassuk a saját hitünket – a hit egy komplex dolog, több összetevőből áll – az egyes hithősök által bemutatott elemeivel összevetve. A levél szerzőjének jellegzetes módszere az összehasonlítás – ókori történeteket vet össze újkori történésekkel. Öszevetette az ószövetségi törvényt és az újszövetségi evangéliumot, az ószövetségi papságot az újszövetségi papsággal, az ószövetségi áldozatot és az újszövetségi áldozatot – Jézus áldozatát. E fejezetben is hasonlóképpen jár el, összeveti az ősatyák hitét és a Krisztusba vetett hitet. Ha elsajátítjuk a biblikus gondolkodásmódot, akkor tudjuk a hitet is úgy kezelni, ahogyan az Isten elvárja. Nem azt várja tőlünk, hogy vakhitünk legyen, hanem azt, hogy ha megkapjuk az Igét, az tudjuk is alkalmazni - meg kell vizsgálni, hogy az adott körülmények tükrében mit mond az Ige? – Sokan azt akarják, hogy ilyen vizsgálatot a hívő sohase tartson, hanem azonnal ugorjon. Csak azt felejtik el, hogy a körülmények is Isten kezében vannak. A kedves testvérek is tudják, hogy van, amikor hiába akarom „teljesíteni” a parancsot, nem tudom, aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy ugyanazt a parancsot nem tudom „nemteljesíteni”. Mi történt? Egyszerűen annyi, hogy Isten munkálkodott az életemben, változtatott valamit láthatatlanul bennem és láthatóan valamit a körülményeimben. Nagyon fontos az irány: Ráhábnál azt látjuk, hogy kihozza őt Isten a nyilvánosházból – nem pedig beviszi. Ha pld. a katolikus gyülekezetben megtér valaki, akkor kihozza onnan Isten, nem pedig beviszi. Amikor valaki megtér, a bűneiből Isten sorban kihozza, nem beleviszi. Lehetett valaki alkoholista, dohányos, drogos, stb., ha megtért, az bizonyos, hogy Isten nem hagyja meg abban. Lehet, hogy lesz még egy pár szenvedő éve, nem tudom, hogy Isten kinél, milyen sorrendben, tempóban dönt, de nem maradhat meg abban. Nem tudjuk elkerülni, hogy a bűn madarai (lásd Ábrámnál a szövetségkötést) ne támadjanak meg, de azt igen, hogy nem engedjük meg, hogy fészket rakjanak a fejünkön.
Ebben a fejezetben gyönyörűen be van mutatva ez a küzdelem, amely a hit harca.  El tudom ezt képzelni, az egyházat, mint egy hosszú szalag, az egyik vége már a mennyben van, ott vannak a hit harcosai, egy része még itt a földön, egy része pedig még az ágyékban, a majd ezután megszületendő egyháztagok. Nagyon jól be van mutatva, hogy mekkora küzdelem folyik. Jó fokmérő: milyen az életem? Nyugodt, csendes, minden nagyon jó, minden nagyon tökéletes – vagy ellenkezőleg, küzdelmes? Ha az utóbbi, akkor jó felé tartasz. Ha egy hajó nem kerül viharba, akkor az nem is hajózik.
Bizony, a hit harcosai kecskebőrsátrakban laktak, rongyosak voltak, hasadékokban húzták meg magukat – de Isten megmutatja az igazi értékrendet – azt mondja róluk, a világ nem volt méltó rájuk. Azért van még a világ, mert Istennek a népének létszáma és a kárhozottaknak a létszáma be kell, hogy teljen.
Mit kaptak e világban a hit harcosai? Üldöztetést, máglyahalált, szétfűrészelést, börtönt, bilincseket – az ígéretet pedig nem. Majd azt odaát. E világban még nem kaphatták meg, mert még nem születtek meg akkor azok, akiknek még meg kellett, meg kell születniük. Gedeon, Jefte, Sámuel és mindazok, akiket a biblia felsorol a hit hőseként – várniuk kellett mireánk, és még azokra, akik majd ezután születnek meg. Kálvin azt mondta, hogy ezek a hithősök csupán a világosságnak egy-egy szikráját kapták, mégis mekkora cselekedetekre voltak képesek – akkor mi, akik a teljes világosság fényében vagyunk, mégsincs bennünk akkora elszántság és odaszánás. Mi már azután élünk, hogy Jézus eljött közénk, és kezünkben a biblia, Isten teljes kijelentésével – mekkora ajándék ez Istentől – mi többet kaptunk, mint az ősök.
Kálvin így fejtette ezt ki:
„Ha a régieket a világosság csekély szikrája is az égbe emelte, állhatatosan megálltak a megismert igazság mellett, tűrtek és szenvedtek, - mivel menthetjük magunkat mi, amikor mireánk az igazság napja ragyog, ha mi még mindig a földhöz tapadunk?”




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2010. December 26. - 14:59:30
Tanúlságos hsz-volt ez Ambrus tesóm!
Nem rég feszegettem ezt a kérdést egy másik fórumon az újjászületett katólikus tesókkal kapcsolatban.
Ha újjászülettek, igazságokat ismertek fel, akkor hogyan tudnak közösséget vállalni a katólikus liturgiával? Hát nem kaptam még konkrét választ! :)  Persze a Hit Gyülit is említhettem volna, csak azt vannak helyek, ahol nem engedélyezett becsmérelni! :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 27. - 07:15:00 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2010. December 26. - 20:56:10
Ha a katolikus liturgiát nézzük, döbbenetes dolgok sülnek ki belőle, ha mindjárt a megváltás művére tekintünk> Az Ószövetségben az áldozattan fokozatosan, 7 aspektusból, 7 előképből megközelítve taglalja az akkor még eljövendő,  tökéletes Krisztus tökéletes áldozatát. Ez az áldozat, mint tudjuk, egyszeri, megismételhetetlen, és tökéletesen eleget tett, amely tökéletességben belefért a megváltásunk is. Itt jönnek a kérdések: Ha egyszer az áldozat tökéletes volt, akkor miért ismétlik a katolikusoknál? Segítenek Jézusnak? Jézus rá van szorulva az újabb áldozatokra? Nem tett eleget valamely bűnért? Ha nem tudott eleget tenni, akkor nem volt Jézus tökéletes? Ha nem volt tökéletes, akkor nem Isten? Ha nem Isten, akkor sutba kell dobni az egész üdvösségtant, a megváltásunkat, és tagadjuk vele Isten mindenhatóságát... Bizony ez herezis a javából!
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 26. - 20:57:45 írta Ambrus »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2010. December 27. - 14:33:08
Virágom, biztosat csak akkor tudnék mondani a kérdéseid döntő többségére, ha én magam is a paradicsomban lennék a szellememmel és várnám a testem feltámadását!

Én úgy vélem a Teremtéstörténet alapján, hogy Isten örök életre szánt testben teremtette az embert, egy olyan "tagozodással", amely együttessen teszi emberré. A Biblia egészét szemlélve az is kiderűl, hogy az ember számára a Föld nevű bolygót jelőlte ki lakhelyűl, s az örökké valóságban is ezt szánja otthonáúl. Az ember a Teremtési túlajdonságai miatt is arra vágyik, hogy testben és a Földön lakozzék közösségben Istennel. Tehát azoknak az állapota, akik jelenleg a paradicsomban vannak, mindeképpen hátrányosabb, mint amit teljességgel, Isten
az embernek szánt! Ezért jogosan feltételezzük, hogy az üdvösségre predestintáltak vágyakozva várakoznak a feltámadásra.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 27. - 14:48:40 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. Július 26. - 13:21:03
Kár, hogy abbahagytátok!

Ha nekem kellene erről írnom, akkor több rétegre kellene osztani a választ.

Mert már jó ideje jártam az Úr Jézus Krisztussal amikor a megváltást megértettem - talán - lehet, hogy igazából még most sem értem!

Kezdem ismergetni a Mindenható Istent és Akit elküldött az Úr Jézus Krisztust, de szinte naponta döbbenek rá, hogy csak ismergetem.

Talán az a Megváltás, hogy járhatok Vele, és ismergethetem ŐT!

 :2smitten:



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 14:52:22
Másik topicban folyó beszélgetés során felmerült néhány, a megváltást is érintő komoly kérdés. Ezek vizsgálatát itt is folytathatjuk.

Az embert különbözőképpen látják a hívők is, test-lélek, illetve test-lélek-szellem együtteseként. A megváltás vonatkozásában az a kérdés merül fel, hogy földi életünkben melyik részünk megváltását élhetjük át, tapasztalhatjuk meg?

Ehhez kapcsolódik egy másik kérdés is:

Idézet
Ami még kérdésem Nikodémus, aki bizony igeszerűen élt, még is bűnben volt, neki is az Újjá születést tette szükségessé az Úr Jézus Krisztus.

:konyv1:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 15:40:25
Köszönöm, hogy újra megnyitottad ezt a témát, kedves Virág.  :2smitten:

Én például örülnék neki, ha leírnánk, miért tartjuk fontosnak ennek az ismeretét, és eddig mit tudunk róla, ennek a tudására hogyan jutottunk el.

Engem legalább is nagyon szokatlan módon tanít a Mindenható Isten, ha más mondaná el, hogy így fog engem tanítani, vagy így tanított, hát elég nagy kételkedéssel fogadnám.

Különben is még manapság is előfordul, hogy azt a példát veszem elő - amit az édesapa mondott a Megdicsőülés hegyéről lejövő Úr Jézusnak: "hiszek uram, légy segítségül a hitetlenségemnek"
Sokszor fordul elő, hogy egy egy helyzetben ezt kérem, és nem csak futólag, hanem zörgetek vele.

Amikor a megváltás, és a kereszt szóba került, még azt megelőzően, hogy elfogadtam volna, akkor mindég azt gondoltam: miért kellene engem megváltani, és különben is akkor én nem is éltem amikor a keresztre feszítés történt, mi dolgom nekem vele.

Ez annyira bennem volt, hogy csak kirobbantással jöhetett ki hehe
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 14. - 16:11:36 írta Magduska »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 20:18:41
Másik topicban folyó beszélgetés során felmerült néhány, a megváltást is érintő komoly kérdés. Ezek vizsgálatát itt is folytathatjuk.

Az embert különbözőképpen látják a hívők is, test-lélek, illetve test-lélek-szellem együtteseként. A megváltás vonatkozásában az a kérdés merül fel, hogy földi életünkben melyik részünk megváltását élhetjük át, tapasztalhatjuk meg?

Ehhez kapcsolódik egy másik kérdés is:

Idézet
Ami még kérdésem Nikodémus, aki bizony igeszerűen élt, még is bűnben volt, neki is az Újjá születést tette szükségessé az Úr Jézus Krisztus.

:konyv1:

A megváltásom teljes mértékben megtörtént!
Mert teljes lényemmel átkerültem az Úr Jézus Királyságába, semennyi részem nem nem maradt kin belőle, tehát teljesen megváltott.

Csak a halálon keresztül hagyhatom el a sátán királyságát, ezt a halált vállalta helyettem Ő, és ezzel a halállal azonosulok.
Elfogadom, hogy meghaltam és átmentem a Sátán hatalmi területéről a halálon keresztül a Mindenható Isten hatalmi területére, akkor amikor feltámadott az Úr Jézus Krisztus. akkor vele én is feltámadtam.

Új teremtés pedig a szellemi részem lett - ez fontos - itt dől el, hogy milyen kapcsolatom lesz az elkövetkező időben a Megváltómmal!

A testemben benne van a régi természetem, ezért ezt nem engedem szóhoz jutni - nem erővel, nem hatalommal, hanem a Szent Szellem segítségével naponta megfeszítem és felveszem a keresztet, mert Krisztusé vagyok.
Át adom a vezetést a Szent Szellemnek, mert Isten fia vagyok és ezért a Szent Szellem vezet.

A lelkemet pedig a Szent Szellemnek való engedelmesség tisztítja meg!

Hol van ebben hiba? - már mit abban amit leírtam!
 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 14. - 20:21:49 írta Magduska »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 20:50:46
"Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.
Mert nem a jót cselekszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekszem, melyet nem akarok.
Ha pedig én azt cselekszem, amit nem akarok; nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn.
Megtalálom azért magamban, aki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.
Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;
De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.
Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok."
Róm.7:18-25
1, Nincs az a "tökéletes" keresztyén, aki a saját testét keresztre feszíthetné, ezért az óemberét sem győzheti le tartósan.
2, A fizikai testünk nincs megváltva. 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 20:51:55
Ezért kell harcolnunk önmagunkkal nap mint nap.