Szerző Téma: A megváltásról  (Megtekintve 35550 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2014. Július 17. - 19:21:52
"Isten nemcsak tökéletesen szent, hanem a szentség forrása és példája is. Ő a világmindenség erkölcsi rendjének alkotója és fenntartója. Neki igazságosnak kell lennie. Az egész világ bírája kénytelen igazságosan cselekedni. Így saját lényéből kifolyólag nem hunyhatott szemet a bűn felett és nem adhatott le szentségéből. Ha a bűn egyáltalán megbocsátható, ez olyan alapon kell történjen, amely megvédi Isten szent törvényét, amely nem csupán egy puszta kódrendszer, hanem az egész teremtés erkölcsi rendje. Csakhogy a törvényszegésnek rendkívül nagy ára van. Ki fizeti meg? Nem a bocsánatot nyert bűnös, vele nem lehet a bocsánat árát megfizettetni, egyrészt mert olyan óriási adósságról van szó, melynek törlesztése messze meghaladja a lehetőségeit, másrészt pedig Isten nem eladni, hanem ajándékozni akar. Ezért maga Isten vállalta magára a fizetés felelősségét, olyan óriási áldozatot ajánlott fel, hogy bár a bűnt megbocsátotta, a bűn iránti gyűlöletét lehetetlen megkérdőjelezni, ugyanakkor álmélkodásra készteti az angyalokat az a végtelen szeretet, mely Őt az adósság átvállalására indította és a megváltott bűnös nem tehet mást, minthogy hálatelt szívvel imádja az Urat.
A Golgotán Isten fizette ki az adósságot: a Fiú bűneinket és átkunkat felvéve magát áldozta oda; az Atya odaadta Fiát, egyetlen szeretett Fiát. Isten úgy fizette ki a bűn miatti adósságot, hogy emberré lett, és így nemcsak elfoglalta a bűnös ember helyét, hanem képviselte is őt...
Helyettünk ajánlotta oda magát áldozatul, saját testében hordozva bűneinket a fán. Nemcsak a szörnyű fizikai kínt szenvedte el, hanem azt a kimondhatatlan lelki gyötrelmet is, hogy azonosult a bűnnel, azzal, amelyet végtelenül gyűlölt. Ilyen módon a bűn átka alá került és egy időre megszakadt az Atyával való tökéletes kapcsolata. Isten úgy nyilvánította ki a bűn iránti végtelen irtozatát, hogy eközben hajlandó volt a bűnösök helyett önmaga azonosulni vele azért, hogy az igazságosság sérelme nélkül megbocsáthasson. Isten szeretete így tökéletességre jutott, mert nem riadt vissza ettől a legvégső áldozattól sem annak érdekében, hogy az Ő szenvedése árán megváltást nyerjünk az örök haláltól."

- H. E. Guillebaud -



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2014. Október 04. - 23:00:27
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető marina75fable

  • Mariann
  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Nő
  • keresztény
Válasz #47 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 13:41:26
 :angel: A megváltás számomra azt jelenti hogy szabad vagyok a bűneimtől mert Isten fel mentett a gonosz uralma alól és ezáltal kegyelmet kaptam, emlékeztek arra amikor Jézus találkozott a bűnös nővel ?a nőben le zajlott az hogy mi van ha meg dobnak kővel?de ahogy látjuk Jézus asszony pártját fogja és őt védi nem azokat akik tetten kapták mint házasságtörőt. A kegyelem magyarán feloldozást jelent

Zsoltárok 90:12; Taníts minket úgy számlálni napjainkat hogy bölcs szívhez jussunk.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 14:35:13
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 11:15:28
 O0



Nem elérhető Piros Tulipán

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Nem: Nő
  • Törölt tag
Válasz #50 Dátum: 2019. Február 06. - 16:13:38
A megváltás számomra az örök életet jelenti. Tudom, hogy nem érdemlek semmi mást, csak büntetést és halált, de Jézus a saját életével megváltotta az enyémet, kifizette azt a büntetést amit nekem kellett volna, így örökre az adósa leszek. Soha nem fogom tudni kifizetni ezt az adósságot, de neki adtam az életemet, remélve, hogy egy ici-picit törleszthetek az adósságomból. Szeretnék úgy élni, hogy ne okozzak csalódást neki, szeretnék egyszer úgy megállni előtte, hogy szemtől-szembe megköszönhessem, hogy megmentette az életemet. Köszönöm Uram! Egyelőre itt és most csak a neten tudom ezt leírni.




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2019. Március 03. - 12:14:56
Mostanában foglalkoztat ez a téma, Jézus áldozata.
A Biblia alapján kétféle névvel illetik. Váltság-, és Engesztelő áldozat.
Tudjuk, hogy Jézus egyetlen áldozatáról van szó, de valójában ez az áldozat kétféle cselekedetet jelent.
Egyrészt Engesztelő áldozat, mert kiengesztelte az Atyát a bűnös emberrel szemben, elfordította rólunk Isten jogos haragját.
Jézus ebben az esetben áldozatát Isten felé mutatta meg.

Sokan úgy vélik, hogy a Váltságáldozatot is Isten felé végezte Jézus, hiszen az Atyának váltott meg bennünket.
Szerintem itt fontos meglátnunk azt is, hogy mitől és kitől váltott meg bennünket Krisztus.
Elég logikátlan feltételezés az, hogy Jézus az Atyának fizetett váltságot azért, hogy az Atyáé lehessünk.
Mivel a Biblia tanítása szerint a bűnbe esett ember, Sátán fogságába került, logikusnak tűnik, hogy Jézus a fogvatartónak adott váltságot az ővéiért. Azaz az életét adta Váltságdíjként értünk a kereszten, ezt az árat pedig nem Istennek, hanem Sátánnak fizette ki.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2019. Március 04. - 19:44:12
Én úgy gondoltam eddig, hogy a váltságot is Istennek fizette meg Jézus. De van abban valami, amit mondasz, hogy az nem logikus, hogy Isten számára váltott meg minket az Úr Jézus, és neki is fizette a váltságot.

Kicsit idegen ez a gondolat, hogy az ördögnek lett kifizetve a váltság. De azt hiszem, hogyha így van, az ördög cseppet sem akarta, hogy ki legyen fizetve.
Az árat sem ő szabta meg, hanem szerintem Isten. És az ördögnek nem volt erre befolyása. Tehát úgy lett neki fizetve, hogy nem ő mondta meg az árat, nem tudott azon változtatni, módosítani sem.
Vajon az ördög mennyit tudott az Atya és a Fiú tervéből? Szó van néhány helyen titkokról az Újszövetségben, Isten elrejtett titkáról, ami az Úr Jézus halála és feltámadása után lett csak felfedve. Ez alapján lehet, hogy az ördög egyáltalán nem tudta, hogyha Jézust megöli, az emberek megmenekülnek?

Nem igazán volt irányítója a történéseknek.

df1
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 04. - 19:45:14 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2019. Március 04. - 19:46:31
Akkor az ószövetségi áldozatokat, amik előképei a megváltásnak, kinek mutatták be?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2019. Március 04. - 20:00:32
[valasz author=Kamilla link=topic=16.msg89423#msg89423 date=1551725191]

[/valasz]

Szia Kamilla!
Jogos a kérdés!
3Móz.16:5-16 versek árulkodnak Jézus áldozatának majdani kettős szerepéről.
Az egyik kecskebak bűnéért való áldozat az Úrnak bemutatva engesztelésül.
A másik Azázel részére elkűldetett a pusztába.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2019. Március 04. - 20:02:39
[valasz author=Virág link=topic=16.msg89422#msg89422 date=1551725052]

[/valasz]
Ezek is fontos kérdések Virág!
Nem is mernék reájuk rögtön választ adni, inkább picit kutatnék előbb utána.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2019. Március 04. - 20:04:11
Igen, és az első áldozat véres, a második viszont élő bak... ez mit jelent?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2019. Március 04. - 20:12:11
[valasz author=Virág link=topic=16.msg89422#msg89422 date=1551725052]

[/valasz]

Péter első levelében az van megírva, hogy a próféták is kutatták, mikorra szólnak az üdvösség felőli próféciák.
Az angyalokról azt írja, hogy vágyakoznak az evangéliumba betekinteni. Íyg azt gondolom, hogy Lucifernek, a kérubank ill. sátánnak a bukott angyalnak sem volt betekintése.   

A Bárány a mennyben van, aki a Krisztus, és a vére is ott van az Atya előtt.
Előtte lement a pokolba, ahol megvizsgálhatták a vérét is, és nem találtak benne bűnt, vagyis okot arra, hogy ott tarthassák, ez után felment a mennybe bemutatni a vérét, az Atya elé, és Ő is rendben találta.
Ha jól értem....    vmosoly11

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2019. Március 04. - 20:14:07
[valasz author=Kamilla link=topic=16.msg89427#msg89427 date=1551726251]

[/valasz]
Erre sem mernék csípőből válaszolni, bár a "csak nem minden vér által tisztítatik meg, vérontás nélkül pedig nincs bűnbocsánat" - kinyilatkoztatás számomra arra enged következtetni, hogy Jézus vére a mennyei szentélybe került, földi élete, halála pedig Sátán markába átmenetileg.
A pusztába kikűldött kecskebakra valószínűleg szintén a halál várt.
Persze ezt csak feltételezem.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2019. Március 04. - 20:18:07
Igen, biztos a halál várta, de annak a vére nem folyhatott ki Isten "házában", az oltáron...

Én is csak gondolkodám itten...  :) 

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.