Szerző Téma: A megváltásról  (Megtekintve 35534 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2019. Március 04. - 20:22:11
[valasz author=Kamilla link=topic=16.msg89431#msg89431 date=1551727087]

[/valasz]
Szerintem sem folyhatott ki a vére, de ugye a szinbolumok az Újszövetség  szerint nem is voltak tökéletesek, csak igyekeztek rámutatni arra.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #61 Dátum: 2019. Március 04. - 20:32:52
És mi van, ha Jézus áldozata 2 az 1-ben?
Ugyanis, Ő betöltötte a törvényt. Mindent. Nincs benne semmi hiány, tökéletlenség.
Az Ő vére elégséges áldozat mindenre.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2019. Március 04. - 20:50:05
[valasz author=Kamilla link=topic=16.msg89433#msg89433 date=1551727972]

[/valasz]
Én éppen ezt állítottam fentebb.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2019. Március 05. - 18:18:08
[valasz author=Kamilla link=topic=16.msg89429#msg89429 date=1551726731]

[/valasz]

Köszi a megerősítést! Érdekesek ezek a titkok, pl. a hit titka, az evangélium titka, a kegyelem titka, az Isten titka.

A 2. részéről a hozzászólásodnak kérdeznék.
Honnan tudhatjuk azt, hogy az Úr Jézus vérét megvizsgálták a pokolban? És hogyhogy Jézus vére a mennyben van? Én ezekről még így nem hallottam.

 :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2019. Március 05. - 19:35:58
Sziasztok.

Szabados Ádám a DIVINITY-n bőven foglalkozik ezzel a témával.

Én nem értek egyet azzal, hogy a Jézus áldozata a Sátánnak való fizetség lett volna.
Az engesztelés is arról szól, hogy az Urat kellett ki engesztelni. S az Isten  Ítélete,  és haragja alól lettünk kiváltva. Mi nem a gonosznak tartoztunk, hanem az Úrnak, és az Úr törvénye és igazsága felé volt adóságunk.  Ez lett kifizetve helyettünk.
Ezs.53.
Kol.2.14

Ugyanakkor, az ige úgy beszél rólunk, mint akik a világ teremtése óta az övéi voltunk, még akkor is ha elveszettek, halottak, Isten ellenségei s ítélet alatt valók. Az Atya már a teremtés előt a Fiúnak adott bennünket, hogyan adhatta volna Fiának azt ami nem az övé?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 05. - 20:59:41 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #65 Dátum: 2019. Március 05. - 23:22:11
[valasz author=Zoltan link=topic=16.msg89436#msg89436 date=1551810958]

[/valasz]

Szia Zoli!

Abban számomra sincs kétyel, hogy Jézus áldozatának volt egy engesztelő szerepe is.
Elfordította rólunk Isten haragját.

"Atyám meghalok az emberért! " Én nem vagyok apa, de te igen! :szelid:
Ha a te gyermeked az életét adná egy olyan emberért, akire nagyon, de nagyon haragszol, tudnál-e reá továbbra is haragudni? Vagy
azt látnád benne, hogy a gyermekednek annyira fontos volt, hogy meghalt érte?

Próbáltam megérteni, hogy mit akarsz mondani Ézsa 53 résszel és Kolossé 2:14-gyel.
Sajnos nem értem. irulpirul

Én nem azt olvasom, hogy a világ teremtése előtt oda adott bennünket Jézusnak, hanem általa (Jézusban) kiválasztott magának.
Olyan ez, mint amikor kinézett valaki magának egy kecskegidát, de csak akkor lett az ő tulajdona, amikor elkűldte a fiát, hogy fizesse meg annak az árát, akinek az aklában született.
Minden ember Sátán aklában látott napvilágot az első emberpár bukása óta. Erről beszél az Efézusi levél 2:1-10-ben.
:szelid:

Abban egyetértünk, hogy minden teremtmény Isten tulajdona, de ettől még születhettünk fogságban, de kerülhettünk is oda.
A váltságdíj pedig a fogolyért fizetendő a fogvatartónak.
Lásd pl. Ef4:
Ezokáért mondja az Írás: Fölmenvén a magasságba foglyokat vitt fogva, és adott ajándékokat az embereknek.
9
(Az pedig, hogy fölment, mit jelentene mást, mint hogy előbb le is szállott a föld alsóbb részeire?
10
Aki leszállott vala, ugyanaz, aki fel is ment, feljebb minden egeknél, hogy mindeneket betöltsön.)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 06. - 07:31:42 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2019. Március 06. - 09:09:57
Az Ezs. 53  -al arra akartam rámutatni, hogy Krisztus a mi bűneinkért lett megrontva, Isten büntetése őt sújtotta , helyettünk.

A Kol.2. 14 – el arra akartam, rá mutatni, hogy a Törvény – ami Istené – tehát a törvény megrontása által Isten felé lettünk adósok és nem a sátán felé.

Ugyanakkor nem hiszem, hogy az Úr kéne fizessen bármit is a Sátánnak.
Isten Igazságossága kellet kielégítve legyen.

Mivel Istennek van hatalma bennünket bármlyen fizetség nélkül ki menteni bennünket a gonosz rabsága alól.
Az Úr feltámadása által győzelmet aratott és legyőzte a gonoszt és a halált. Nem fizetett, hanem győzelmet aratott. Lefegyverezte a gonoszt, legyőzte azt, diadalt aratott felette. Így mi – mondhatnám „a zsákmány vagyunk” akiket az Úr kiszabadított a gonosz rabságából.
Kolossé 2:15 
Lefegyverezte a fejedelemségeket és a hatalmasságokat, nyilvánosan megszégyenítette őket, és Krisztusban diadalmaskodott rajtuk.
hasonlatosan a : (Mt12.29)

Az Ef. 9 pedig a 68 Zsoltárból idézet – ami ugyancsak a Messiás győzelméről beszél.
Zsoltárok 68:18
(19) Fölmentél a magas hegyre, foglyokat ejtettél, - embereket kaptál ajándékul, mégpedig lázadókat. Most már ott laksz, URam Isten!


Utoljára pedig, én még mindig vallom az eleve elrendelést, azt, hogy bennünket az Úr már a világ teremtése előtt Ismert – az övéinek tekintett - kiválasztott, elhívott.

Jn 17:6
 Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.

Jn 17:9
 Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, a kiket nékem adtál, mert a tiéid.

Jn 10:15
 A miként ismer engem az Atya, és én is ismerem az Atyát; és életemet adom a juhokért.
Jn 10:16
 Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor.

« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 06. - 09:30:27 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #67 Dátum: 2019. Március 06. - 10:22:34
"Mivel Istennek van hatalma bennünket bármlyen fizetség nélkül ki menteni bennünket a gonosz rabsága alól."
Ezzel akaratod ellenére azt mondod, hogy Isten simán kimenthette volna az embert a Sátán hatalmából, de mivel Ő egy dühöngő Isten, ezt nem tette meg. Csupán Krisztus halála volt képes lecsillapítani a haragját. Azóta pedig lenyugodott és kimenti az embert?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 06. - 10:23:52 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #68 Dátum: 2019. Március 06. - 10:31:16
Bocsi, de Kol. 2:14-15 kiről beszél Jézusról, vagy az Atyáról?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2019. Március 06. - 10:33:17
Kiragadtál egy gondolatot.
Az Úr diadalt aratott a gonosz felett. Az Úr legyőzte a gonoszt, nem fizetett a gonosznak értünk. Ahogy egy Birodalom legyőzött egy másikat, s annak minden tulajdona a győztesé lett.

Az Úr Igazságossága együtt van jelen a szeretetével, haragjával, szentségével, jóságával, kegyelmével irgalával.
Elsőképpen az Úr haragja a bűn ellen irányúl. Ezért Krisztus halála előt is Isten kiválasztott embereket, megmentett, üdvözített embereket.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #70 Dátum: 2019. Március 06. - 10:38:48
"Ezért Krisztus halála előt is Isten kiválasztott embereket, megmentett, üdvözített embereket."
Ezt most, hogy érted Zoli?
Mi az üdvösség?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #71 Dátum: 2019. Március 06. - 10:39:26
[valasz author=Csaba link=topic=16.msg89448#msg89448 date=1551864676]

[/valasz]

Az Atyáról.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #72 Dátum: 2019. Március 06. - 10:41:12
Akkor kit győzött le Krisztus?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2019. Március 06. - 10:42:09
[valasz author=Csaba link=topic=16.msg89450#msg89450 date=1551865128]

[/valasz]

Amit írtam erre írtam válaszként:

Idézet
Csupán Krisztus halála volt képes lecsillapítani a haragját. Azóta pedig lenyugodott és kimenti az embert?


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #74 Dátum: 2019. Március 06. - 10:48:22
[valasz author=Csaba link=topic=16.msg89452#msg89452 date=1551865272]

[/valasz]

 A gonoszt.
Ez az Amikor Szétszedjük Istent.
Isten Krisztusban és Krisztus által aratott győzelmet a gonosz felett.

Ezért van az, hogy az Ige egyszer úgy beszél Krisztus feltámadása felől mint amit Isten tett. Krisztus arról beszél, hogy van hatalma letenni az életét és újra felvenni - tehát ő maga veszi azt vissza a feltámadás által.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 06. - 10:52:41 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.