Szerző Téma: Az ember helyzete  (Megtekintve 21776 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 22:36:16
Nahát az igehelyek szám szerinti helyét én sem tudom megjegyezni! :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2012. Október 04. - 11:44:42
Azt hallottam, hogy aki elfogadja a megváltást, aki megtért, aki új teremtés, az örökbefogadott gyermek lesz!

Ti ehhez mit szóltok?

 :piroska:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2012. Október 04. - 12:17:31
Róma 14-17:"Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.
15
Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, aki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
16
Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.
17
Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg."

Csak örökbefogadott gyermekek lehetünk.  :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2012. Október 04. - 12:24:17
Hogyan születik az ember újonnan? --Istentől:"Istentől születtek." :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2012. Október 04. - 13:09:33
Kedves Flóra, szerintem meg nem lehetünk örökbe fogadottak, akik újonnan születtünk nem romlandó magból  :angel:

Az apámtól anyámtól örökölt hiába való életem meghalt és új teremtés vagyok Krisztusban.

Kitől fogadott örökbe, ki volt az én addigi szülőm, szóval az örökbefogadás feltétele, hogy az előtt is létezett mielőtt örökbe fogadták, én pedig nem léteztem az előtt, mert most teljesen új vagyok!
Ilyennel még Ádám sem rendelkeszett, ez csak Krisztusban valósult meg.

 :piroska:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2012. Október 04. - 13:27:06
Kedves Magduska!
Csak magamról írom:Én magam Istentől születtem újjá, új teremtés vagyok, Isten gyermeke vagyok.
Mivel ember vagyok és maradok, csak örökbe fogadhat.--ez rólam szól.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2012. Október 04. - 13:57:28
Sziasztok!
Az evoluciós-elmélettel ellentétben minden teremtmény Istené, az ige szerint a gonosz is.
Tehát örökbe fogadásról ''jogi szempontból'' nem beszélhetünk.
Hogy Isten a fiaivá fogadja a megváltott embereket és örököseivé teszi őket, ez egy olyan rendkivül bensőséges kapcsolatot akar kifejezni, amire nincs más példa a teremtett világban.
Hiszen a hűséges angyalokat tűznek lángjává teszi, minket pedig fiakká. Senkinek nem mondta az angyalok közül '' én Fiam vagy te'' , csupán az emberré lett Krisztusnak. Viszont nekünk sem ígér kevesebbet!
Lássuk be a bukott angyalok bűne sem volt nagyobb, mint Ádámé, ő nekik azonban nem egy Krisztus adatott, hanem a kárhozat készítetett az ige szerint. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2012. Október 04. - 14:05:52
 Minden teremtmény Istené!
Nem minden teremtményt fogad gyermekévé. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2012. Október 04. - 14:10:01
Szia Flóra, akkor az Ember Fia is örökbe fogadott?

Jn 1,13    
A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.
    1Jn 4,7    
Szeretteim, szeressük egymást: mert a szeretet az Istentől van; és mindaz, a ki szeret, az Istentől született, és ismeri az Istent.


A zsidóknál, akik Ábrahámtól születtek, az örökbefogadás lehetséges volt, és ugyan azokkal a jogokkal rendelkeztek, mint akik természetes gyermekeik voltak.

A testem még nincs megváltva, ezért azt naponta meg kell feszítenem indulataival és kívánságaival, hogy ne uralkodjon, de a Szellemi születéssel, nem testi létem a döntő.

Amennyiben azt ismerem el, hogy örökbefogadott vagyok, akkor van még a réginek rajtam keresni valója a testi létemet helyezem előre, de

hitben járunk, nem látásban, a régiek elmúltak - elmúltak - teljesen megsemmisültek ott és akkor a kereszten, amikor oda szegezték a bűnt.
Az utolsó Ádám megelevenítő szellem lett, a régi Ádám nincs többé, amit látunk az csak látszat, csalás, trükk, mert csak az új él, a réginek van lehetősége a kereszt kapuján új teremtésnek lenni, ha elfogadja, hogy ő is meghalt és él Krisztusnak.

Nem lehet két felé sántikálni, vagy új vagyok Krisztusban és akkor a TEST=EGYHÁZ része vagyok, vagy kinn vagyok belőle.
Két helyen nem lehetek egyszerre, gondolom más sem.
 :piroska:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2012. Október 04. - 14:17:11
Bocsi! csak az első mondatot olvastam.
Jézus Krisztus Isten! Én csak ember vagyok, ezért nem lehetek édes testvére! Örököstársa vagyok.
Biblia alaptanfolyamban utána lehet nézni.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2012. Október 04. - 14:19:34
A bűnt odaszegezték? Vagy a bűn átkát? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2012. Október 04. - 14:23:17
Mikor? Hol? születtem úgy, mint Jézus Krisztus?Legfeljebb akkor, amikor embernek született Isten létére. DE! Ő Isten!
ÉN ember vagyok! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2012. Október 04. - 14:33:17
"A zsidóknál, akik Ábrahámtól születtek, az örökbefogadás lehetséges volt, és ugyan azokkal a jogokkal rendelkeztek, mint akik természetes gyermekeik voltak."

A Biblia minden szava Isten beszéde! A fentiek is, Isten feleslegesen nem beszél. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2012. Október 04. - 15:29:36
Kedves Flóra, szerintem meg nem lehetünk örökbe fogadottak, akik újonnan születtünk nem romlandó magból  :angel:

Az apámtól anyámtól örökölt hiába való életem meghalt és új teremtés vagyok Krisztusban.

Kitől fogadott örökbe, ki volt az én addigi szülőm, szóval az örökbefogadás feltétele, hogy az előtt is létezett mielőtt örökbe fogadták, én pedig nem léteztem az előtt, mert most teljesen új vagyok!
Ilyennel még Ádám sem rendelkeszett, ez csak Krisztusban valósult meg.

Idézet
Az utolsó Ádám megelevenítő szellem lett, a régi Ádám nincs többé, amit látunk az csak látszat, csalás, trükk, mert csak az új él, a réginek van lehetősége a kereszt kapuján új teremtésnek lenni, ha elfogadja, hogy ő is meghalt és él Krisztusnak.

A régi olyan értelemben múlt el, hogy nem vagyunk már a halálban, a folyamatos hiábavalóságban, de amíg ezen a földön élünk az óember mindig elő-előtolakszik, és harcunk van vele. Nem múlik el az óember, mert akkor nem kellene harcolni vele az újembernek naponta az ige szerint.

Idézet
a réginek van lehetősége a kereszt kapuján új teremtésnek lenni, ha elfogadja, hogy ő is meghalt és él Krisztusnak.
Ez nem így van: a régi, romlott, bukott természetünk soha nem fog átváltozni, jobbá lenni, nem akar elfogadni semmit, mert gyűlöli az Istent, és nincs lehetősége semmire, csak a halálra. Ha lenne bármi lehetősége, akkor nem lett volna szükség megváltásra. Ettől, az óembertől  fogunk megszabadulni a testi halálunkkor.

Az újember, az újjászületés vagyis új teremtés, azt is jelenti, hogy valami teljesen új jött létre. Nem a régi lett megjavítva, hanem egy új keletkezett, teremtetett. Mivel eredeti voltunkban a halálra voltunk hivatottak, vagyis az Istentől, az Ő házától való elvettetésre, ezért az új teremtés, új élet azt jelenti, hogy ebbe a házba befogadtatunk, de nem magunktól, hanem az Úr Jézus áldozata érdeméért egyedül. Ez az örökbefogadás véleményem szerint. Az apám és anyám ebben az értelem Ádám és Éva, és a régi Ádám fennhatósága alól (amely a halálhoz vezet), ragadott meg az új Ádám, és részesített a maga örökségében. Az Ő áldozata miatt lehetünk csak abban a házban, lehetünk istenfiak.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 04. - 15:36:39 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2012. Október 04. - 15:46:32
Talán közelednek az álláspontok, ha először az örökbefogadás -fogalmát tisztázzuk! :szelid:
Örökbefogadni annyit jelent, hogy valakit, a magaménak tekintek függetlenül attól, hogy VÉR SZERINT, nem az én leszármazottam.
Mégis úgy gondoskodom róla, mintha a saját gyermekem lenne.
Ha állat örökbefogadásáról beszélünk, akkor azt mondjuk, hogy a saját tulajdonunknak tekintjük az azzal járó minden kötelességgel és joggal együtt.
Nem untatni akarlak benneteket a fentiekkel, de ennek a témának nagyon mély theológiai háttere van!
Amikor a Fiú Isten emberi testet vett magára, az Ő vére nem csak embernek vére, de Istennek vére is lett egyben! Nem is véletlen, hogy csak ez a vér (a Krisztus vére) képes váltságot szerezni az ember számára.
S ne feledjük, hogy a keresztyén ember az Úrvacsorában a sákramentálisan Jézus vérével vállal közösséget, mely valóságos vérkapcsolatba hozza Krisztussal, annélkül, hogy a bor ténylegesen Jézus vérévé válna.
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13