Szerző Téma: Az ember helyzete  (Megtekintve 21779 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2012. Október 25. - 22:37:41
    " A Gal. 4,6-ban azt olvassuk: „Mivel pedig fiak vagytok, Isten kibocsájtotta az Ő fiának Szellemét a ti szíveitekbe, aki ezt kiáltja: „Abbá, Atya!” .
Isten szó szerint a bensőnkbe helyezi az Ő Szellemét, és most egy új életminőség, egy új személyazonosság birtokába jutunk, aki egy teljesen új személyiség a szellemünkben."
Magát az Igét értelmezem, amikor azt mondom, a Szentlelket helyezte Isten a mi SZÍVÜNKbe.

Ebből a SZÍVből aztán lett bensőnk, ami igaz, de végül lesz belőle a mi szellemünk. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #76 Dátum: 2012. Október 25. - 22:44:00
1Thessz.5/23:” Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.”

23Αὐτὸς δὲ ὁ θεὸς τῆς εἰρήνης ἁγιάσαι ὑμᾶς ὁλοτελεῖς, καὶ ὁλόκληρον ὑμῶν τὸ πνεῦμα καὶἡ ψυχὴ καὶ τὸ σῶμα ἀμέμπτως ἐν τῇ παρουσίᾳ τοῦ κυρίου ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ τηρηθείη.--- τὸ πνεῦμα καὶἡ ψυχὴ---Itt kettő kifejezés van, ez tény! vint vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #77 Dátum: 2012. Október 25. - 22:50:40
"Ez    A szellem az a részünk, amely megváltozik, és újjá lesz a megtérés után. Ez a ténylegesen életadó terület. A Jak 2,26-ban az áll: „Mert ahogyan a test halott a lélek [szellem] nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül.”
 Ez azt mutatja, hogy a szellem az, amely valójában életet lehel fizikai testünkbe. az, ahonnan az életünk ered."

Bent van zárójelben a (szellem)!!!
A szellem az, amely valójában életet lehel fizikai testünkbe. az, ahonnan az életünk ered.!!!!
A mi szellemünk lehel életet a fizikai testünkbe?-- Nem értem! vint vint


« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 27. - 09:04:40 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #78 Dátum: 2012. Október 25. - 23:03:33
Drága vagy Flóra, tegyük félre és aludj rá egyet, kérd meg az Úr Jézust, hogy adjon neked reggelre annyi világosságot amennyit el tudsz hordozni.
Nekem ez a Zsoltár szokott segíteni:
Zsolt 3,6    
Én lefekszem és elalszom; felébredek, mert az Úr támogat engem.


Holnap térjünk vissza rá.

Szoktam mondani, hogy amikor a kislánya az ember lányának megszületik, akkor nem a születés körülményeit kell neki elmagyarázni - talán érted.

Amikor az Úr Jézus Krisztus feltámadása után találkozik a tanítványaival akkor rájuk lehelt - ezt biztos olvastad.

Ő a megelevenítő szellem.

 :piroska: vszeretet4 :hug5:








Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #79 Dátum: 2012. Október 25. - 23:06:58
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #80 Dátum: 2012. Október 25. - 23:41:48
Látom még itt vagy, akkor írok neked egy két dolgot.
Amikor megteremtette Ádámot a Teremtő Isten akkor lelket lehelt belé, így lett Ádám élő lélekké.
A lelkünk az a láthatatlan - szellemi - részünk Nem tudok rá jobb kifejezést, mert olyan mint a levegő, kileheli az aki elhagyja ezt a világot.

Ez nem az éltető Szellem, ez a működő rész ami összeköti a láthatatlant a láthatóval. Ez az ember lelke, érez, lát, hall hideget, meleget érzi a bőrén.
Érzékeli a külvilágot és ezt megismeri ezzel a részével.
A megismerés abban is jelentkezik, hogy értelmezi, értelmével feldolgozza, ez is a lélek.
Megállapítja, hogy valami kellemes, vagy kellemetlen érzelmileg vonzódik a kellemeshez és elutasítja ami nem kellemes - érzelmi élete is kialakul.

Tehát a lélek feladata a gondolkodás, az érzelem, és az akarat, mert elfogad és elutasít, választ és dönt.

Ezt használjuk mielőtt találkozunk a Megváltónkkal.

Túl használjuk, ezzel élünk és a sátán ezt erősíti fel bennünk.
Ez volt az első kísértési területe.
Le van írva miért választotta Éva anyánk azt amit nem volt szabad, mert egy dolgot tiltott csak meg Ádámnak a Teremtő.

A lelkünk nincs megváltva, és továbbra is uralkodni akar rajtunk - ezzel nekünk a Megváltást elfogadó embernek van dolga.
Ebben segíti a Szent Szellem és a saját új teremtett szelleme ami addig nem volt működő képes.
Most is csak akkor működik, ha engedem - mert ez a részünk nem erőszakos, de a lelkünk bizony az.
Tehát kérnem kell naponta az Úr Jézust, hogy segítsen, és engedelmeskednem kell HITBŐL olyan dolgoknak amik nem ellentétesek az írott igével.

Na elég sokat leírtam, talán most már tudsz aludni.

 :piroska:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #81 Dátum: 2012. Október 26. - 08:07:48
Nagyon köszönöm Magduska! :2smitten:

" a saját új teremtett szelleme ami addig nem volt működő képes."Tudom, hogy az egész ember bűn alatt van, így semmi sem működik az emberben tökéletesen.-
Én úgy érzékelem, hogy a hit dolgai, az ó-és új ember küzdelme,--- a lelkiismeretem, ami állítólag a szellememben van,--én a lelkemben érzem, tudom, ugyanis az többé, kevésbé a megtéretlen emberben is működik.

Köszönöm még egyszer a késői munkádat, a segíteni akarásodat, ez egy darabig még a levegőben fog lógni nekem, az én elmémnek ez idegen.Köszi!!! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #82 Dátum: 2012. Október 26. - 08:26:38
Na várjunk csak, itt jön be az, hogy a Teremtő nem vár el vak hitet - csak olyan hitet, amire Ő ad meggyőződést.

Ezt pedig Tőle mindég kérni kell, mert Ő nem avatkozik be, és ha nem kérem, akkor nem kapom.

Hinnem azt kell feltétel nélkül, hogy az Ő szava igaz,és, ha valamire azt mondja ne tedd, akkor ne tegyem!
Ha még is megtettem, akkor el kell jutnom arra, hogy megbánom és kérem a megbocsátó segítségét!

De ezt Ő mondja, és lehet, hogy a szamár szájával mondja, nekem mindenen keresztül Őt kell hallanom - ezt kell akarnom.

Ezért mondja az Úr Jézus, hogy az Ő tanítványa csak az lehet, aki még a saját lelkét is meggyűlöli.

A szellemi részünk, nem érzékelhető, soha nem érzékelhető, ez az új teremtés!!!

Ezt mindég hittel fogadom el, mert Isten mondta, és az az Úr Jézus Nikodémusnak!

Szóval, ha valaki csak akkor fogad el valamit, ha érti, akkor a " Lázár"izmusban van hehe

Azért fontos a Zsidó levélben leírt kétélű kard, mert ha az IGÉBEN járok a Szent Szellem vezetésével, akkor lassan lassan elválasztódik SZÁMOMRA

Ha valamit előbb értek mint cselekszem hitből, akkor az az én magamba vetett hitemből van.

Nagyon keskeny az Út!

 vpacsi



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2012. Október 26. - 08:43:32
Köszönöm szépen Magduska! :2smitten:

Ha nem vezetett volna a Szentlélek, akkor most szombatista, vagy nem tudom, mi lennék?
Hála a Mindenható kegyelmének! Hogy nem mindent enged elfogadni, amit emberektől hallok.
DE! szükségem van Testvéreimtől visszajelzésre, hogy megpróbáljam magamat.


A tanulmányaim elején találkoztam a test-lélek-szellem egységével, természetesen elfogadtam, aztán, másról lettem meggyőzve...
Kérdés? Kitől lettem meggyőzve? embertől? Szentlélektől? :2smitten: :2smitten:

Nagyon sok mindent nem értek, amit hittel fogadok el,Te is tudod, a véges a végtelent fel nem foghatja... vint vint vint
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 27. - 10:34:44 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2012. Október 26. - 11:13:22
 :2smitten:



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #85 Dátum: 2012. Október 26. - 11:27:58
Flóra, áthelyeztem a beszélgetést, de ez ne zavarjon. szivetadja
Az apologia.hu oldalon van egy írás a lélek-szellem kifejezésekkel kapcsolatban, ha szeretnél később foglalkozni vele. Vagy ismered Sebestyén Jenő dogmatikáját? Ő is ír a dichotómista és a trichotómista elméletekről, igehelyekkel. :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #86 Dátum: 2012. Október 26. - 11:40:53
Igen, ismerem és örültem is neki, számomra meggyőző volt! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2012. Október 26. - 12:28:04
Az apológiát régóta nem látogattam meg, most gyorsan átnéztem, de nem igazán találtam meg, amit kerestem. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #88 Dátum: 2012. Október 26. - 12:34:15
Végülis a válaszokban nem kellett olyat írnom, ami ellentétes lett volna a meggyőződésemmel.-- :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #89 Dátum: 2012. Október 26. - 12:46:50
Szia Flóra, te mit nevezel meggyőződésnek, és hogyan teszel szert rá?
Tegnap pont ezen filóztam, esetleg segíthetnél nekem.

 vint