Szerző Téma: A Szentlélektől van?  (Megtekintve 24969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 11:13:31
Kedves Korintus!
Az elobb olvastam a måsik topicban az igeértelmezéssel kapcsolatos szabàlyrendszered,amit nagyon hasznosnak tartok,sajnos az ott ìrt vàlaszom elszàllt,de ez nem ritka nålam!:hi

Nem baj, majd megìrom ùjra!hehe

Na szòval teljesen mindegy,hogy mit gondolok én egy-egy ajàndékkal kapcsolatban a lényeg,amit a Biblia mond ròluk!
"Aki nyelveken szòl,magåt épìti;de aki pròfétål, a gyülekezetet épìti."
1Kor.14:4

"Ha pedig nincsen magyaràzò,hallgasson a gyülekezetben;
hanem magànak szòljon ès az Istennek"
1Kor.14:28

Én nem hiszem,hogy eme megållapìtàsait és egyhàzfegyelmi ìntézkedéseit Pàl humanista törekvések jegyében szülte volna, "tapintatosan" kimélve a Korinthusi gyülekezet tévelygéseit!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető korintus

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 11:21:28
Egyetértünk.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #32 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 22:10:51
Egy -sajnos- ma is időszerű, a hamis "prédikátoroknak" látszó showmeneket leleplező,
 és sokkoló üzenet  a néhai evangélistától, David Wilkersontól: http://dotsub.com/view/7baf9d18-e8dc-49d1-b91f-4ca854871820

Fontos  tudni,hogy  David Wilkerson  hívő,karizmatikus  Igehirdető  volt!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 28. - 22:21:15 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 18:40:14
Az elmúlt napokban sokat gondolkodtam azon, hogy szűkséges-e foglalkoznom az alábbiakkal, de aztán Isten igéje meggyőzött róla, hogy igen!
Azok az alapvető kérdések, hogy taníthat-e a Szentlélek két keresztyént teljesen ellentétesen, egymásnak ellentmondóan?
Aztán lehet-e valami a Szentlélektől, ha az még attól sem riad vissza, hogy az Úr Jézus Krisztus tanításait, konkrét kijelentéseit is kiegészítse, megmásítsa?
Lehet-e két keresztyén között bármiféle értelmes párbeszéd, ha nem a Biblia  a közös és sérthetetlen alap?
Rászabad-e hagyni egy testvérre, ha a Szentlélekre hívatkozva állít a Bibliától eltérő, vagy annak ellentmondó dolgokat?
Kellemetlenek a kérdések, de szűkségszerűek a válaszok!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 19:50:37
Elég problematikus lenne, ha a keresztyéneket egy témában teljesen ellentétesen tanítaná a Szentlélek.
Képzeljétek el azt a "Szentlelket", amely azt tanítja a katolikus testvéreinknek, hogy az Úr Jézus Krisztus földi helytartója a római pápa,ezért "hit, erkölcs és tanítás kérdéseiben ő a legfőbb tekintély." Közben a Bibliában meg azt nyílatkozza Krisztus, hogy a Szentlélek vezet el bennünket minden igazságra.
Szóval nem lehet egyszerre igaza a katolikus dogmatikának és az annak ellentmondó Bibliának !
Ugyan így nem mondhatja a Szentlélek az egyik testvérnek, hogy van eleve elrendelés, a másiknak pedig, hogy szó sem lehet róla!
Ha Isten Szent Lelke így tanítana bennünket, méltán pályázhatna a Mindenható a "káosz istene"~címre, hála néki éppen az ellenkezőjét mondja magáról, s a "rend Isteneként" azonosítja önmagát!
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 20:38:52
Nincs értelme a keresztyén párbeszédnek, ha legalább arra nem törekszünk, hogy "csak" a Biblia legyen a kiegyezéses alap.
Nem lehet úgy értelmes párbeszédet folytatni, ha előkerülnek a Biblia mellett, ellenérvként a "szent hagyományok", vagy az újdonsűlt "prófétai kijelentések".
Sajnos manapság nagy divat felelőtlenül a Szentlélek tanítására hívatkozni.
Zsotza tesó indítványozta egyszer, az Istentől kapott bölcsessége szerint, hogy célszerű lenne a mondandónkat így kezdeni:"Én Így látom a Biblia alapján... "
Gondolom nem nehéz belátni a hatalmas különbséget a "nekem így tanította a Szent Lélek ", és a fenti mondat között.
Az előbbiben benne van az emberi tévedés lehetősége, minden következmény nélkül, az utóbbi Isten tekintélyét túlajdonítja magának, s tévedése esetén a hamis prófétálás, hamis tanítás bűnébe ejtve önmagát.
"Atyámfiai ne legyetek sokan tanítók, tudván azt, hogy súlyosabb ítéletünk lészen."
Jak.3:1
Folyt.köv.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 29. - 21:00:13 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 21:05:51
Már magát a tanítást is alaposan meg kellenne fontolnunk a fentiek alapján, hát még a Szentlélek nevében tett nyílatkozatainkat!
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem szólhat valakihez a Szentlélek, de azt mindenképpen célszerű az igén megvizsgálni, mielőtt a tekintélyére hívatkozva közre adnánk...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2015. Október 20. - 19:32:01
kedves Csaba !

most olvastam el eloszor ezen fantasztikus fontos, életbe-vágóan fontos témájú 'topick'-ot
(gratulálok Virágnak ezért). Na csak egyet (álltalános értelemben) ;

csak a szent lLélek álltal érthessük meg a Bibliát, de foként fogadhatjuk el Jézust. Azt, hogy
amikor azt halljuk, olvassuk, hogy Jézus halottaiból feltámadt, ha azt, hogy O a megtestesült
Isteni Ige, Isten ..., csak a szent Lélek segedelmébol fogadhatjuk el ...

még ezt ; az elso vértanúnk ... a szent Lélek vértanúja. Ha valaki az Irásokban (Mózes, a
próféták ...) ütközött volna össze a Vének Tanácsával ..., lehet még élve hagyták volna,
Istvánt nem ...

na most neked, hozzád, kedves Csaba ellenfelem (már kezdek ehhez hozzászokni);

amikor Te egy tökéletlen szó-csavarással példázol arról, hogy összeütköztetésedhez
a katolikus felfogást ( a szent Lélekre-való referenciát a Bibliai referenciával) megpróbálod
összeütköztetésbe hozni, ez erkölcstelen ...

az, hogy Ti a Biblia szerinti felfogásotokban hogyan veszitek Ráma püspökének személyét,
nem tudtam soha teljességgel, viszont azt igen, hogy mi katolikusok a pápa kiválasztását
a szent Lélek akaratának, közben-lépésének tartjuk ...
na ha esetleg tévedünk, azt, arra egész biztos a szent Lélek 'figyelmeztetne' bennünket
...

na vegyük azt, hogy hogyan is szól, ill. szólhat a szent Lékek az Egyház dolgaiba ?
Amikor Jézus elhagyta barátait, a szent Lelket kuldte saját maga helyett/ Ezzel mi
(ok) megerosödtek, 'felnottekké' váltak. Az egyik elso tettük az volt, hogy egy 12.-et
választottak (azt hitték, hogy ennek valami fontos szerepe van Jézusnál) Júdás
helyett. Ezen választás sikerességéért a szent Lélek segített-e, vagy sem ? A szent
Lélek választotta ezen 12.-et, vagy a véletlen ?
na ezek után is folyamatosan az Egyház ilyen választásokat tett ... és a választások
eredményét a szent Lélekének vette (nem a Bibliának !). Igazunk van ebben Csaba ?
Az elso század, mint a 14-15 utána közös számunkra Csaba. Akiket én a hitben,
Jézusban elodeimnek tartok, azok normálisan a tiedék is ...

na az apostolok egy 12.-et választottak, mondjuk a szent Lélek segítsségével, ill.
az O engedélyével. Amikor a Tarsus-i Sault kiválasztotta a szent Lélek (mi ezt
álltalában magának Jézusénak mondjuk), ahhoz semmi köze nem volt a véletlennek,
a sors-húzásnak...

nekem úgy tunik, hogy mi még ma sem jutottunk el odáig, ameddig István eljutott.
Még a nagy apostolaink sem lehettek tényleg apostolok a nélkül, hogy a szent Lélek
számára helyet adtak magukban. A szent Lélek nélkül egyikünk sem fogadhatja el
Jézust, nem értheti meg pontosan azt, hogy a Biblia mit is tanít ...
azt merem neked mondani (nagyképuen !!), hogyha én azt mondom neked, hogy
Jézus nagyobb a Bibliánál, hogyha valami ellentmondásra találnánk Jézus szavai és
a Biblia máshonnan, másutt található 'szavai' között, akkor is MINDIG Jézusnak van
igaza ..., ezt nekem a szent Lélek 'mondja' ....

áttérve arra, amikrol itt Ti már sokat beszéltetek ;
az, hogy a szent Lélek mit is ad és kinek is ..., az tényleg nem ránk tartozik. Amikor
szent Pál rendre-utasít néhány olyan személyt, akik lehet a szent Lélek befolyására
(én egy kicsit biznytalan lennék ebben) látványoskodnak a hívek összejövetelén és
ezzel zavarják az összeséget .., akkor Pál nem teszi kétségben azt, hogy ez ténylegesen
is szent Lékek muven de mégis ezeket nyugalomra szólítja föl. Még odáig is megyek,
hogy szent Pál közbelépése hasonló avval, amikor az Ura, Jézus megróta a megszálott
hallgatóságát (akik felfedezték benne és kimondták Messiás-i mivoltát) ...
mintha a szent Léleknek lenne haszontalan' adományai, tettei is. Viszont ha ez van,
lenne akkor a kérdés az, kiben, miben bízhatunk mi emberek ?
szeretettel ; L



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #38 Dátum: 2015. Október 20. - 20:56:33
Kedves Lajos!
Én nem érzem úgy, hogy itt lennének ellenfeleim. Kétlem, hogy bárki is felettem szeretne győzedelmeskedni, s én sem táplálok ilyen érzéseket mások iránt.

Jézus valóban nagyobb a Szentírásnál, Ő váltott meg, s nem a Biblia. Ő, az élő Ige uraknak Ura, királyoknak Királya, s nem az írott szöveg.
Látom szereted a történelmet. Én az egyháztörténetet is. Szíves figyelmedbe ajánlom Kálmán testvérünk " Egyetemes egyháztörténet"- topicját. Jól tetten érhető benne, hogy a Szentlélek vezetését miként veszi át az emberi hatalom.

Amíg egy ember csalhatatlannak tartja magát hit, erkölcs, igazság és tanítás dolgában csupán csak Istennel szeretne helyet cserélni. Nem kell hozzá nagy fantázia, hogy a Szentlélek ilyen pimaszságra senkit sem juttat el.
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2015. Október 21. - 19:11:31
kedves Csaba !

az egyháztörténet ... is a történelem ..., sot még annál is 'történelmebb' ! Ugyanis az abban
foglaltak sokkal hitelesebbek, mint a profán történelem. Itt persze nem az Oszövetségrol
beszélek, hanem az Ur-Jézussal kapcsolatosak, ill. az Ot követo "egyház-történelem"-rol
...

abban vagyunk mi ketten ellenfelek, hogy Te református, én pápista vagyok. Ami engem
idevonzott (maga a téma persze !!!), az a Te megjegyzésed, ahol kérdésbe teszed a
katolikusok szent Lélekben, ill. a szent Lélek és a katolikus egyház, ill. pontosan a
pápai tévedhetetlenség elve, állítása. Egy olyan ügyes hasonlattal éltél, hogy abban
a katolikusok egyértelmuen a 'rövidet húzzák' ...

nem ezen kérdésrol akarnék, hanem 'egyszeruen' arról, hogy honnan, mibol ... is
tudhatjuk azt, hogy ez, az a szent Lélektol jön ?

ezen kérdés egy alapveto dolog hitünkben és mégis csaknem lehetetlen ezt
ismernünk. Közben az Ur-Jézus többször figyelmeztetett bennünket arra, hogy a
Lélekkel szemben olyan bunt követhetünk el, amely megbocsájthatatlan. Tehát
nem látunk tisztán a kérdésben ... és épp ez a kérdés az élet-fontosságú
számunkra ...

emlékezz arra (-zetek !), hogy hányszor vádolták Jézust olyanok, akik nem
akarták Ot elfogadni, szavát, tanítását ... az egy ördögi, az ördöngosséggel.
Amikor Jézus ezek olyan gondolataikat, amelyekkel ezek még önmaguk sem
voltak tisztában ("meg akartok ölni ±") ... az ilyen csak valami külso segítséggel
tudhatja. Na mivel ok nem akarják Ot elfogadni, akkor természetes is, hogy
Jézus nem jöhet csak Sátán, Belzebut, az ördögtol. Ha gyógyít, akko is ...
amit erre Jézus válaszol ... valahogy az sem teljesen tiszta, értheto számomra.
Talán csak az, amikor egy emberi ésszrusséggel, logikával válaszol (ha az ördög
önmagát uzi ki ...)

hogyan lehetünk biztosak abban, hogy nem vétünk a szent Lélek ellenében,
amikor halvány fogalmunk sincs arról, hogy mit, mikor tesz ? Amikor valami
természetfeletti történik, az O 'keze muve' az ? Ha az ové, a szent Lélek
ellenes tett lenne részünkrol az, ha mi ebben nem hiszünk ?

mik a szent Lélek 'tettei' ? Mi a szent Lélek ellenes tett ?
(ez a Te 'kérdésed') ; mi a biizonyítékunk abban, hogy a pápáinkat a szent
Lélek irányítja ? Az, hogy amikor a bíborosok választanak a fejükre egy pápát,
akkor a szent Lélek segítségét kérik ehhez. Tehát azt tudjuk, hogy ezek ezt
ténylegesen kérték, de azt nem, hogy a szent Lélek közbelépett volna ...
igaz késobb, ezen pápa szavaiban, tetteiben kinyílváníthatja a 'választ' erre.
Viszont még ez sem igaz. Ugyanis mindannyiunk, így persze a pápáink is
gyarlók. Mégha a szent Lélek pártfogásában is tartaná ..., az nem menti fel,
hogy valami Isten-'ellenest' mondjon, tegyen ...

még nem néztem bele a tanácsolt topic-ba. Majd holnap ...
szeretettel; L



Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2015. Október 22. - 13:28:46
kedves Csaba !
nem találok rá a Te álltalad tanácsolt 'topic'-ra. Ejtem (a keresését), mert teljesen tökéletlen
vagyok az ilyesmiben ...

de visszatérve a témára. Vegyük azt Csaba, hogy mi ketten egy csaknem 2000 évvel ezelott
lennént és az akkor Judea-i tartományban (vagy Szamariában) és látnánk, hallgatnánk ott
egy embert, aki tanít és gyógyít. Hogy a fenében tudjuk azt mi megállapítani, hogy ezen
ember(társunk) isteni, vagy ördögi 'jövevény' ? Amikor prófétáskodik (ti az életemre törtök,
mert a szavaimat nem tartjátok meg ±), vagy amikor ördögöket uz ki, pl-ul ...

egy anekdótával ;
van egy közös ismerosünk ott, aki egy vezeto egyházi személyiség. Nikodémusnak hívják.
Na ezt tudtuk meg róla ;
volt kétszer ezen Jushuah-nál, a Názáret-i Jézusnál beszélgetni (valahogy többet megtudni
róla). Na ott o csaknem üres kézzel jött vissza. Jézus neki ott semmi bizonyságot, biztosat
nem mondott az 'isteni' eredetérol (hogy o Isten küldötte). Na késobb megtudtuk ezen
Nikodémustól azt, hogy a nagy zsidó Tanácsban volt egy tanácskozás Jézussal kapcsolatosan.
Az összeggég ott kimondta ot, mint hamis prófétát. Na akkor o közbeszólt és megkérdezte
társaitól ; a törvényeink megengedik nekünk azt, hogy valakit is elítéljünk a nélkül, hogy
kikérdezzük, hogy szavait halljuk ? ... Na erre ok visszaküldtek engem az írásokhoz (mint
farízeus, mi azokra alapozódunk); vizsgáld meg, hogy a próféták egyike sem beszél
egy isteni küldöttrol aki Názáretbol jön ! ...

na itt mi ketten ott fel kell tegyük ezen kérdést; ha ezen Jézus az írásokkal ellenkezik,
akkor lehet-e isteni ? Ha szépeket mond, jókat tesz ... elfogadhatjuk azt, amikor o nem
felel meg az Irásoknak ?
igaza van-e ezen Nikodémusnak, aki annak ellenére is, hogy Jézus Názáret-i, Gallile-i
... és így nem lehet Isten-i küldött, Nikodémus mégis hisz benne ?!
ha hisz Nikodémus, mire alapozódik akkor hite ?

volt-e ezen rendhagyó hitben a szent Léleknek befolyása ?
érted, hogy mit kérdezek, mit akarok mondani ...

mire föl hitt Nikodémus Jézusban, amikor O nem lehetett, jöhetett Isten-tol (mert nem
volt egyezés a prófétaival) !?
de ez minden egyesünk esete is ; Jézus Isten(volt és lesz mindörökké) és Isten-i küldött
köztünk. Miért van az, hogy egyeseink ezt elhiszik, elfogadják, mások nem ?
van-e ebben a szent Léleknek része ?

ha Jézus halottaiból feltámadt (hiszem és vallom), akkor hogy lehet az, hogy sokunk,
nagy többségünk ezt nem hiszi el ?
mit jelent azon mondata Jézusnak a társaitól-való elbúcsúzása közben (az áldozatához
menet) a mennyei Atyához; visszadom neked ezeket, mert ezek a tieid voltak már elobb
(±) ? Ha ezek Istenéi voltak, mielott Jézus ezeket kiválasztotta ..., mi ebben a szent
Lélektol jövo ? Van-e egyáltalán neki ehhez köze ? Van-e a szent Léleknek ahhoz köze,
hogy egyeseink hiszünk Jézusban ?
vagy amikor Jézus kimondta azt, hogy ; veletek leszek a világ végezetéig ..., ezt a szent
Lélek koztünki jelenléte tenné  (szerintem igen) ?
ami meg Titeket illeti; az, hogy Ti jól megértitek, helyesen értitek meg a Bibliát, van-e
ebben a szent Léleknek szerepe ?

érdekelne ezen kérdésekre a véleményed ...
szeretettel



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2015. Október 22. - 18:34:19
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 22. - 18:36:22 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2015. Október 22. - 19:36:37
Kedves Lajos.
Erről már beszéltünk.

Jézus megfelelt az írásoknak, és betöltött minden reá történő próféciát, s ugyanakkor egynek se mondott ellent.
Az, hogy nem tudták Jézus származását (Nikodémus és a tanács) nem Jézus, vagy Isten hibája. Ő attól még betöltötte az írásokat.

Ha egy kicsit is érdekelte volna őket és utána jártak volna, akkor megtudták volna.

Idézet
Miért van az, hogy egyeseink ezt elhiszik, elfogadják, mások nem ?
van-e ebben a szent Léleknek része ?

Éppen ez a Szent Lélek munkája. Azok hisznek akikben a Szent Lélek elkezdte a munkát, akiket Isten megajándékoz a hittel. Maga Jézus mondja: "Senki sem jöhet én hozzám, hanem ha az Atya vonja azt ... "

Péter mikor vallást tesz Jézusról, hogy Ő a Messiás, Jézus megmondja, hogy ez nem Péter felfedezése, hanem az Atya (a Szent Lélek) kijelentése.

 :2smitten:


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2015. Október 22. - 21:38:40
Jn. 5:39 Ti azért kutatjátok az Írásokat, mert azt gondoljátok, hogy azokban van az örök életetek: pedig azok rólam tesznek bizonyságot,

No comment!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2015. Október 23. - 09:51:22
kedves Zoltán !
(veled, mert a témára kezdem)

nem érted meg amit írtam (nem teljesen). Ma TUDJUK azt, hogy Jézus Betlehemben született,
Júdeában. Teljesen egyezo ez a prófétai jövendöléssel (engem személyesen nem érdekel ez,
viszont Jézus kortársainak, hit-vallás-társainak ez nagyon, de nagyon fontos volt !!!). Itt én
arról írtam, hogy ezt Nikodémus NEM TUDTA. O még azt TUDTA, hogy Jézus gallileai, Názáret
szülötte ...
de nem csak Nikodémus, MINDENKI ezt így tudta akkoriban ...

na most jövünk oda, amikor Nikodémus felemeli szavat a Vének tanácsában Jézus védelmére
(igazából nem személyesen az ovére, hanem a jog, az igazságszolgáltató védelmére). Na
persze társai jól megértik, hogy ezt kimondottan Jézus védelmére mondta. Akkor épp Jézus
hitelérol 'kérdezték' ot ki egy kérdéssel, tanáccsal ;
(±) nézz utána, hogy Gallileából nem jön isteni küldött !

én nem ismerem a próféták jövendöléseit (ezeknek Jézus óta semmi értelme, jelentosége,
szerintem), viszont ezen Tanácstagok nagy része tökéletesen ismerte ezeket. Nikodémus
is egész biztosan. Tehát ha lett volna jövendölés egy Názáretben születendo, jövo prófétáról,
isteni küldöttrol, akkor errol Nikodémusnak tudnia kellett volna ...
na ezen 'Biblia' ismeretére küldték társaik Nikodémust azért, hogy os is megértse, hogy
Jézus NEM jöhetett Istentol. Ugyanezt kellett volna Nikodémusnak is gondolnia ...
ha akkor Nikodémusnak lett volna tudomása arról, hogy Jézus nem Gallileában, hanem
a kis Jeruzsálem melletti Betlehemben született, ott rögtön meg is mondta volna társainak.
Nem tette, mert o is biztos volt abban, hogy Jézus gallileai ...

a kérdésem az, kedves Zolikám, ha Nikodémus tisztában volt avval, hogy Jézus nem lehet
isteni küldött, miért, mire föl hitt benne, hitt neki ?
erre persze egész biztos Te is a szent Lélek jelenlétét benne válaszolnád (mint én is) ...

de itt egy álltalános dolog van. Ez ma is megtörténhet bármelyikünkkel és szerintem
az ilyen meg is történik ....

de hogyan ismerjük mi azt, hogy amit gondolunk, hiszünk ..., az megegyezik a szent Lélek
álltalival, vagy még tovább is elmegyek; ha valami, mondjuk a Biblia 'szavaival' ellenkezovel
találkozunk, hogy az nem jön, jönne a szent Lélektol ?
ez egy nagyon kényes dolog ..., viszont közben nagyon fontos is ...

az apostolok sorsot húznak, de elotte kérik a szent Lelket, hogy legyen O az, aki kiválaszt.
A választásuk egy Jóskára esik. Mi a biçzonyságunk arra, hogy ezt a szent Lélek tette ?
Hogy nem a véletlen. Ha ezen második, akkor ez azt is jelenti, hogy a szent Lélek nem
áll a mi szolgálatunkra ! Az, hogy mi Krisztust valljuk, az még nem ad jogot arra nekünk,
hogy a szent Lelket magunk hasznára felhasználjuk (ezt megtalálhatjuk azon mondatban;
-±- olyan mint a szél -teljesen szabad-, onnan, oda fúj, ilyen, vagy olyan erovel ..., ahogy
O akarja) ...

ha megengeded ..., amikor veletek találkozom, akkor nekem úgy tunik, mintha Ti a szent
Lelket be akarnátok skatulyázni azon Irásokba, amelynek O a 'költoje'. Ez teljesen jogtalan.
Mint ahhogy Nikodémus tett, nem az Irások, hanem a 'költo' a fontos, a lényeges ...

de visszatérve; hogyan tudjuk mi azt, hogy mikor vagyunk szemben a szent Lélekkel ?
Van-e, volna-e egy ilyenre ..., lehetne-e ilyenre választ kapnunk ?
szeretettel ; L