Szerző Téma: A Szentlélektől van?  (Megtekintve 24967 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2015. Október 23. - 15:52:34
Ha van egy Jézusunk, mert ugye van, honnan ismerjük meg? Honnan tudjuk milyen Ő? Mit az amit Ő elvár tőlünk? Milyennek akarja az ő menyasszonyát, és az ő egyházát?


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2015. Október 23. - 16:05:35
Lajos ha nem létezne az Ószövetség, pl. miből állapítanád meg, hogy Isten ígért egy újat.
Ha az Újszövetség Krisztusa nem lenne kijelentve az Óban, mi alapján ítélnéd meg, hogy Ő az, akit valóban vártunk?
Ha Jézus számára lényegtelen lett volna az Ószövetség, miért próbálta volna abból igazolni magát?
Ha az Ószövetség jelentéktelen, miért annak betöltése által lehetett Jézus Krisztussá?
Ha csak fogják és keresztre feszítik az nélkül, hogy maradéktalanul  betöltötte volna az ószövetségi próféciákat és törvényeket, azután pedig feltámad, nem történt volna más, minthogy bebizonyította volna, hogy Istennek hatalma van a halál felett, de a megváltás elmaradt volna. Az Ószövetség szerinti hibátlan élete, halála és feltámadása együtt jelenti a Megváltást.
Amúgy biztos vagyok benne, hogy Zolinál az Ószövetség nincs magasabb pozicióban az Újnál. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2015. Október 23. - 16:12:32
Idézet
Amúgy biztos vagyok benne, hogy Zolinál az Ószövetség nincs magasabb pozicióban az Újnál. :)

Ebben biztos lehetsz.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2015. Október 23. - 16:15:08
Érdekes, más katolikusoktól is hallom, hogy nem nagyon olvassák az Ószövetséget, és a Jelenések könyvét sem. Még karizmatikusok sem.
Vajon miért?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2015. Október 23. - 16:20:53
Majd Lajos megmondja! :)
Amikor én voltam katolikus a Bibliát sem volt divat olvasni. Úgy jártam 4 évig katolikus hitoktatásra, hogy nem volt a kezemben.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #65 Dátum: 2015. Október 23. - 16:24:05
ajjajj...  :o

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #66 Dátum: 2015. Október 23. - 16:27:28
Idézet
másképpen ; Jézus egy 'hibrid'. Az anyai ágon ember (éppolyan, mint mi mindannyian -kivétel
persze az, hogy O buntelen-), az apai ágon Isten, ill. isteni.

Az szöget ütött a fejembe, hogy Jézus apai ágon Isten, isteni. Ez így van az öröktől fogva való létét illetően. De a fogantatásakor az apai ág is az emberi megtestesülését szolgálta. Vagy legalábbis úgy mondanám, hogy apai ágon emberi és isteni az Úr Jézus származása. Hiszen a Fiú már létezett, az emberré válása volt ekkor a megvalósulásra váró állomás.

De nem fontos, csak úgy elmorfondíroztam.  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #67 Dátum: 2015. Október 23. - 16:57:45
alig tudlak benneteket követni !!

amikor Zoli, Te azt kérded; honnan ismerhetjük meg Jézust ..., azt várod; hát a Bibliából ! Ez nem
feltétlen így van. Egy jó ideig a ma Ujszövetségnek mondott írások csak szóban forogtak. Azt hiszem több apostol is írástudatlan volt ....

szerintem az Egyház ("Jézus menyasszonya", mint mondod szépen) nagyon szépen meg lett volna
minden írás nélkül is. Isten MINDENT a SZAVAVAL teremtett. Maga a megtestesült Isten, az Ige SEM
IRT semmit ....
ha mi egymással szemben, fizikailag ... ülnénk, egyetlen sort nem írnánk, hanem beszélnénk. Szerintem
a hittétel is komolyabb részünkrol szóban, mint írásban. Mintha a mi szavainkban lenne valami
ero, valami ami sokkal meghatározóbb, mint az írás ...

a Biblia semmi más (szerintem), mint egy szerszám, hasznos szerszám arra, ahhoz, hogy ne kelljen
ezeket másoktol szóban hallanunk ....
ha nem történt volna meg a Reformáció, lehet még ma is a keresztények csak szóban ismernék
Jézust, ill. az O szavait ....



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2015. Október 23. - 17:06:21
Azt hiszem több apostol is írástudatlan volt ....

Bocs, de nem analfabéták voltak, hanem nem voltak írástudósok, hogy így mondjam. :)

Idézet
szerintem az Egyház ("Jézus menyasszonya", mint mondod szépen) nagyon szépen meg lett volna
minden írás nélkül is. 

Nem lett volna el.
Pl Pál ezt írja Timóteusnak:
2Tim 3:13  A gonosz emberek pedig és az ámítók növekednek a rosszaságban, tévúton járnak, és tévútra vezetnek.
2Tim 3:14  De te maradj meg azokban, amiket tanultál, és amikről meggyőződtél, tudva, kiktől tanultad,
2Tim 3:15  mivelhogy gyermekségedtől fogva ismered a szent írásokat, amelyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által.
2Tim 3:16  A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,
2Tim 3:17  hogy tökéletes, minden jó cselekedetre felkészített legyen Isten embere.


Aztán ott vannak a béreabeliek, akik az írásból = ószövetségi ítélték meg, hogy amit Pál mond, Istentől való, vagy sem, mert, mint ahogy mondod, akkor még nem volt Újszövetség, mint olyan.

Maga Jézus is idézett az Ószövetségből, onnan vett igékkel verte vissza a sátán kísértését is....

Aki elveti az Ószövetséget, az a gyökereket vágja el.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #69 Dátum: 2015. Október 23. - 17:07:24

a Biblia semmi más (szerintem), mint egy szerszám, hasznos szerszám arra, ahhoz, hogy ne kelljen
ezeket másoktol szóban hallanunk ....
ha nem történt volna meg a Reformáció, lehet még ma is a keresztények csak szóban ismernék
Jézust, ill. az O szavait ....

Naaa... ezt inkább hagytad volna!

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #70 Dátum: 2015. Október 23. - 17:13:44
 Csaba ;
nincs szükségünk az Oszövetségre ahhoz, hogy Jézust elfogadjuk. Azon vak, aki tole segítségét
kérte ..., mondjuk 'érezte' azt, hogy O, (ezen "Dávid Fia") meg fogja ot segíteni. Honnan érezhette ?
Szerintem mert szerényen hagyta magát a szent Lélek álltal vezetni. A szent Lélek (nem látok
mást !) volt az, aki neki mondta, tanácsolta ezt ...

nagyon jó dolog a Biblia olvasása (üdvös, élteto ...), de az nem feltétlen fontos Jézus elfogadásához,
megvallásához. Szerintem (én katolikus vagyok) Ti túlzásba viszitek a Biblia jelentoségét. Ez még
értheto, logikus volt a Reformkorban (ahol még az Egyház nagyon rossz szemmel vette azokat,
akik nem rajta keresztül jutottak Jézushoz. Ezért feltétlenül a Bibliára fel kellett hívnotok a figyelmet)
...
már régen nem tudok olvasni (papíron). Amikor még tudtam és volt 'lelkierom' a Bibliát olvasni,
emlékszem még ma is, milyen jó érzést, mint valami megkönnyebülést, a gondok teljes helyretételét
(rosszul érezve magam, sok bajom emberekkel, lehangoltság .... és mindezek mintha el lettek
volna simítva ...). Amikor úgy éreztem, elhagyott vagyok, amikor azt hittem nem birom ki a
nehézségeket ..., minden elsimult ...

de még egyszer; ha én nem tudnák olvasni és mások szavára lennék utalva ... is egy jó hívo
keresztény lehetnék. Semmi szükség ehhez az olvasni-tudás, ill. ennek használata ...
de még egyszer ; nem kivánlak Benneteket 'megtéríteni'. Ez az én véleményem, egyszeruen ...



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #71 Dátum: 2015. Október 23. - 17:20:32
Nem kívánsz megtéríteni, Lajos? :)
Miből kellene megtérnünk?
A Biblia olvasásából?  nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető nagy lajos

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
Válasz #72 Dátum: 2015. Október 23. - 17:23:00
kedves Kamilla !
a katolikusok még az Ujszövetséget sem igen olvassák. Nahát ha ennyire 'spórolósak' ebben,
akkor logikus is, hogy az Oszövetséget kevésbé is ...

6 éven keresztül adtam katekizmust (3 X 2 -ot, a mondjuk bérmálkozás felkészítéséhez). Na
ott a gyerekeknek egy Uj-Testamentum-ot ajándékozott a parókia. Ezt azért, mert a legtöbb
családban még egy Biblia sincs. Ha legalább a Jézus-os cuccokat elolvasnák, az már valami
lenne. Sajnos semmit, ill. alig valamit ...
egy kihaló-félben-lévo nép vagyunk mi ma (Ti is, persze). Soha sem felejtem el azon Jézus-i
szavakat (mintha önön magához tette volna fel ezen kérdést) ; amikor visszatér az Ember
Fia, lesz-e még hit a földön ? (±). Mintha a hitünk kihalása azt is jelentené, hogy az Urunk
visszatérése hamaros lenne ...



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2015. Október 23. - 17:33:25
Ha egymással szemben ülnénk és beszélgetünk, akkor szavaink háta mögött kell legyen valami ami annak súlyt ad.
Ahhoz, hogy az amit mondasz, az Istenről, a hitről, az imáról, az egyházról, közösségről, magáról a Krisztus követésről, hitelre méltó legyen, kell legyen egy alapja, egy hátere.

Beszélhetünk dolgokról, bár miről, de ha annak nincs valós, le ellenőrizhető oldala, háttere, csak egy mese, történet marad.

Tudom, nekem is van katolikus hátterem, és mi is úgy voltunk, hogy elég az amit a pap bácsi mond. Gyónás, 10 miatyánk, és 5 Üdvözlégy Mária, és mindjárt feloldozást nyertünk, és ezt el is hittük, így volt jó, addig ameddig az Ígéből, a Bibliából rá nem jöttünk, hogy elég ha saját szavainkkal bocsánatott kérünk az Atyától, mert Krisztus áldozata elégséges.

Aztán rájöttünk arra is, hogy nem kell nekünk Máriához imádkozni és Szent Antalhoz, elégséges Istenhez imádkozni, sőt egyenesen téves halottakhoz imádkozni, mert nincs más közbenjárónk csak Jézus Krisztus. Persze ezt se tudtuk, mert elhittük a pap bácsinak, hogy nekünk nem elég Istenhez imádkozni, sőt sokkal jobb ha Máriához vagy a szentekhez imádkozunk, aztán Isten igéjének megismerése által, megismertük Krisztust mint aki az igaz közbenjáró.

Sorolhatnám tovább azokat a ceremóniákat amiket készek voltunk megtenni, csak hogy kedvességet találjunk Isten előtt.

Igenis fontos a Biblia, mert nem mindegy hogy milyen Krisztust fogadunk el, nem mindegy, hogy emberi ötleteknek, és meséknek hiszünk. A legtöbb embernek Jézus nem más mint egy édi-bédi pólyás baba, a legtöbb embernek fogalma sincs milyen Jézus Krisztus és mit is akar Ő tőlünk.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #74 Dátum: 2015. Október 23. - 17:38:38

Igenis fontos a Biblia, mert nem mindegy hogy milyen Krisztust fogadunk el, nem mindegy, hogy emberi ötleteknek, és meséknek hiszünk. A legtöbb embernek Jézus nem más mint egy édi-bédi pólyás baba, a legtöbb embernek fogalma sincs milyen Jézus Krisztus és mit is akar Ő tőlünk.

Igen, kisbaba, vagy pedig egy feszületen lógó, erőtlen valaki, vagy esetleg egy anyja karjaiban levő...
zsebre lehet tenni, nyakba akasztani, eltenni, előhúzni, amint éppen akarja az ember...

Ilyen az istenképe is a legtöbb embernek: "jó istenke majd így, majd úgy..."  brrr
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 23. - 17:40:49 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.