Szerző Téma: Tüntetés. Ellenállás. Harc.  (Megtekintve 8307 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2013. Június 29. - 19:33:40
Egyet értek veletek!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2013. Október 27. - 10:06:20
Attól függ mi a célja a tüntetésnek, mert láttam én már olyan tüntetést, ahol az abortusz törvény vagy eutanázia elfogadása ellen tüntettek, én az ilyen tüntetésre minden keresztény testvéremet meghívnám, hogy mutassuk meg, hogy nekünk drága az élet védelme.
Aztán láttam békés felvonulást a Nők a Nőkért az erőszak ellen, ide is aki úgy érzi, hogy tenni kell/ene valamit és van lehetősége, az menjen el.
De a politika szerintem nem a keresztények asztala, és Isten Szelleme jónak látta felhívni a figyelmünket, hogy mi a helyes magatartás a felsőbbségekkel szemben, jobb ha nem tesszük ki magunkat még annak is, hogy esetleg jól meg is vernek.
Nincsen hatalmasság Isten engedélye nélkül !



Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2014. Január 02. - 08:39:17
Attól függ mi a célja a tüntetésnek, mert láttam én már olyan tüntetést, ahol az abortusz törvény vagy eutanázia elfogadása ellen tüntettek, én az ilyen tüntetésre minden keresztény testvéremet meghívnám, hogy mutassuk meg, hogy nekünk drága az élet védelme.
Aztán láttam békés felvonulást a Nők a Nőkért az erőszak ellen, ide is aki úgy érzi, hogy tenni kell/ene valamit és van lehetősége, az menjen el.
De a politika szerintem nem a keresztények asztala, és Isten Szelleme jónak látta felhívni a figyelmünket, hogy mi a helyes magatartás a felsőbbségekkel szemben, jobb ha nem tesszük ki magunkat még annak is, hogy esetleg jól meg is vernek.
Nincsen hatalmasság Isten engedélye nélkül !

Kedves Testvérek!

Én nagyon sokat hallgattam és olvastam Derek Prince testvérünket.
Nagyon sok véleményével egyet is értek.
A tüntetések kapcsán neki az volt a véleménye, hogy jogos az ha az igazságtalan dolgok ellen és a jogokért kiáll az ember, de ennek nem lehet a tüntetés az eszköze. Isten adott minden kereszténynek eszközöket ehhez.
Sajnos ezzel sokan nincsenek tisztában , hogy miféle hatalmat kaptunk és ezt hogyan gyakorolhatjuk?
Ezek az eszközök: az ima és a közbenjárás. Amelyik keresztény ezen eszközök használatával, nem tud hatást gyakorolni, az bármilyen más testi eszközzel sem tud. Ez a véleményem nekem is.

István