Szerző Téma: Hit és ìgazsàg  (Megtekintve 6661 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. November 11. - 09:32:46
"...Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordìtvàn, a ti hitetek mellé ragasszatok jò cselekedetet,a jò cselekedet mellé tudomànyt..."
2Pét.1:5

Az elmùlt 8 évben rengeteg olyan emberrel talàlkoztam,akik oszìntén hittek valamiben,de ennek a hitnek a tartalma sem jò cselekedetekkel,sem pedig tudomànnyal nem volt megtàmogatva.
A jò cselekedetek megrekedtek a beszéd szìntjén, vagy az ìgazsàg felleléséhez szukséges tudomàny  emberi képzelgéseknek bizonyùlt.
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. November 11. - 09:44:59
Ehhez az egészségtelen bibliai hithez àltalàban hozzàtartozik egy igei igazsàg:
"...Az ismeret felfuvalkodottà tesz, a szeretet pedig épìt.
Ha pedig valaki azt hiszi,hogy tud valamit,még semmit sem ismer ùgy,amint ismernie kell."
1Kor.8:1-2

Oszìntén megvallva, a hitéletem soràn én is jòpàrszor beleestem az ismeretnek ebbe a kelepcéjébe.
Egyetlen vìgasz maradt szàmomra a fenti igehely folytatàsa:
"Hanem ha valaki az Istent szereti,az ismertetik o tole."
1Kor.8:3


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2011. December 04. - 20:49:05
Talán az idővel is változik az, hogy az ember hogyan áll a hitbeli és teológiai ismeretekhez. Eleinte, az újjászületéskor természetes szinte, hogy az élmény, az új életnek való öröm dominál. Sajnos sokan el is vetik az ismeretek fontosságát. Azonban a Lélek fokozatosan hajtja az újjászületett hívőt afelé, hogy egyre jobban próbálja megtérteni a Biblia szavait. Az évek során kit előbb, kit később, de mozdít az alapos igeolvasás, átgondolás és utánajárás irányába, véleményem szerint. A Biblia azonban halott szöveg, ha a Lélek nem eleveníti meg. Emlékszem, az újjászületésem előtt és után a különbségre. Életre kelt a Biblia.  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2011. December 04. - 22:07:37
Az újjászületetlen ember számára a Biblia is csak egy könyv.
Általában az ilyen "hívők" hírdetik, hogy nem minden könyve ihletett a Bibliának, nem kell komolyan venni, szabadon lehet belőle válogatni...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2012. December 05. - 21:06:46
 Isten akaratának a betöltése: 1 János 5:3, 4:
" 3. Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.
   4. Mert mindaz, a mi az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, a mely legyőzte a világot, a mi   hitünk." vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2012. December 05. - 21:12:24
 Igazán boldog ,aki nem feledékeny hallgatója az Igének, hanem cselekvője: Jakab 1:25:
" De a ki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad a mellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében." vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2012. December 05. - 21:16:00
Megtörténik, hogy Isten akaratának a betöltése nem éppen kívánatos körülményeket vagy következményeket hoz számunkra.

a)Zsidók 5:8, 9
b) Zsidók 12:3
c) 2 Timótheus 3:12

a/Szenvedést:"8. Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;

9. És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek,"

b/Csüggedés, félelem:" 3. Gondoljátok meg azért, hogy ő ily ellene való támadást szenvedett el a bűnösöktől, hogy el ne csüggedjetek lelkeitekben elalélván."

c/Üldöztetés:"12. De mindazok is, a kik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak." vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. December 05. - 21:19:41
Gyümölcse az Isten iránti engedelmességnek az örök élet: Róma 6:22:

" Most pedig, minekutána felszabadultatok a bűn alól, szolgáivá lettetek pedig az Istennek: megvan a gyümölcsötök a megszenteltetésre, a vége pedig örök élet." vint
 

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2012. December 05. - 21:32:01
Nem élhet megosztott életet egy keresztyén,nem engedelmeskedhetik Istennek és az ördögnek is: Lukács 16:13:
" Egy szolga sem szolgálhat két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok az Istennek és a mammonnak." vint

Akiket Isten elismer mint gyermekeit, tanítványait :Aki ismeri és megtartja a parancsolatokat: János 14:15, 21:
" A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak." vint

 

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2012. December 05. - 21:36:35
A MátéI 13:3-8, 19-23 - ban találhatunk akadályokat az Úrnak való engedelmességben:Az Ige meg nem értése, az Ige megtagadása,a világgal való törődés:
"19. Ha valaki hallja az ígét a mennyeknek országáról és nem érti, eljő a gonosz és elkapja azt, a mi annak szívébe vettetett vala. Ez az, a mely az útfélre esett.

20. A mely pedig a köves helyre esett, ez az, a ki hallja az ígét, és mindjárt örömmel fogadja;

21. De nincs gyökere benne, hanem csak ideig való; mihelyt pedig nyomorgatás vagy üldözés támad az íge miatt, azonnal megbotránkozik.

22. A mely pedig a tövisek közé esett, ez az, a ki hallja az ígét, de e világnak gondja és a gazdagságnak csalárdsága elfojtja az ígét, és gyümölcsöt nem terem.

23. A mely pedig a jó földbe esett, ez az, a ki hallja és érti az ígét; a ki gyümölcsöt is terem, és terem némely száz annyit, némely hatvan annyit, némely pedig harmincz annyit."
 

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. December 05. - 21:43:07
Akiknek Isten Igéje csak elmélet és nem cselekszik azt, nem mennek be a mennyek országába: Máté 7:21-23

" Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." vint
 

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2012. December 05. - 21:46:58
Ha csak hallgatója vagy az Igének, elfelejtem az Igét Jakab 1:22-24:

  " Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat,

23. Mert ha valaki hallgatója az ígének és nem megtartója, az ilyen hasonlatos ahhoz az emberhez, a ki tükörben nézi az ő természet szerinti ábrázatát:

24. Mert megnézte magát és elment, és azonnal elfelejtette, milyen volt." vint
 

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. December 05. - 21:49:58
Hová vezet ha ismered Isten akaratát, de nem akarod tenni azt? Róma 1:21-26 , 2:5-9
Bálványimádáshoz, Isten büntetéséhez, halálhoz:

" az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával. " engednek a hamisságnak, búsulással és haraggal.

9. Nyomorúság és ínség minden gonoszt cselekedő ember lelkének, zsidónak először meg görögnek; " vint
 

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2012. December 05. - 21:54:25
A gyakorlati életben mit kell tennem: A Szentírás olvasása, magyarázatok hallgatása, gyülekezetbe járás, imaélet, bizonyságtevés, szokások-életmód változása... :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2012. December 05. - 22:47:01
Szia Flóra! Köszönjük szépen ezt a gyűjteményt! szivetadja

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1