Szerző Téma: Hit és ìgazsàg  (Megtekintve 6662 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2012. December 05. - 23:17:50
Köszönöm én is Flóra! :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2013. Április 22. - 21:43:22
1 János 5/
" 4. Mert mindaz, a mi az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, a mely legyőzte a világot, a mi hitünk.
  5. Ki az, a ki legyőzi a világot, ha nem az, a ki hiszi, hogy Jézus az Isten Fia?! "

Tegnap János leveleit olvastam. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2013. Október 12. - 21:23:33
1 János 5/
" 4. Mert mindaz, a mi az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, a mely legyőzte a világot, a mi hitünk.
  5. Ki az, a ki legyőzi a világot, ha nem az, a ki hiszi, hogy Jézus az Isten Fia?! "

Tegnap János leveleit olvastam. :2smitten:

Tehát aki Istentől született, az hiszi, hogy Jézus az Isten Fia és ezzel legyőzi a világot, azt, aki nem hiszi, hogy Jézus az Isten Fia.
1Ján 5:1 
Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született, és mindaz, aki szereti a szülőt, azt is szereti, aki tőle született.

És hogyan győzedelmeskedhetünk?
1Ján 5:2  Abból ismerjük meg, hogy szeretjük Isten gyermekeit, ha szeretjük Istent, és megtartjuk az ő parancsolatait.
1Ján 5:3 Mert az az Isten iránti szeretet, hogy a parancsolatait megtartjuk; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.

Azzal a győztes hittel Krisztus Jézusban, Isten Fiában, Iránta való szeretetünkkel, ami megnyilvánul abban, hogy engedelmeskedünk és megtartjuk parancsolatait és ezzel szeretjük testvéreinket.

Ez különböztet minket, Isten gyermekeit a világ gyermekeitől.
 
   
      :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.