Szerző Téma: "Összecsengő" igehelyek  (Megtekintve 47445 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2013. Október 14. - 10:48:54
Apcs 7:55  Ő pedig mivel Szentlélekkel teljes volt, az égre emelte a tekintetét, és látta Isten dicsőségét és Jézust Isten jobbja felől állni,
Apcs 7:56  és azt mondta: Íme, látom a megnyílt eget és az Emberfiát az Isten jobbja felől állni.
Apcs 7:57  Erre hangosan felkiáltottak, bedugták a fülüket, és egy akarattal rárohantak,
Apcs 7:58  majd kiűzték a városon kívülre, és megkövezték.
A tanúk pedig felsőruháikat egy Saul nevű ifjú lábához rakták le.
Apcs 7:59  Mialatt Istvánt megkövezték, ő így imádkozott: Uram Jézus, vedd magadhoz lelkemet!
Apcs 7:60  Majd térdre esett, és hangosan így kiáltott: Uram, ne ródd fel nekik ezt a bűnt!
És miután ezt mondta, meghalt.



Apcs 12:1  Abban az időben pedig Heródes király kegyetlenkedni kezdett a gyülekezet egyes tagjaival.
Apcs 12:2  Jakabot, János testvérét fegyverrel kivégeztette.


Zsid 11:35  Asszonyok feltámadás útján visszanyerték halottaikat, másokat pedig kínpadra vontak, akik visszautasították a szabadulást, hogy becsesebb feltámadásban részesüljenek.
Zsid 11:36  Mások pedig megcsúfoltatások és megostoroztatások próbáját állták ki, sőt még bilincseket és börtönt is.
Zsid 11:37  Megkövezték, megégették, szétfűrészelték, karddal gyilkolták őket, juhoknak és kecskéknek bőrében bujdostak, nélkülözve, nyomorogva, gyötrődve.
Zsid 11:38  Ezekre nem volt méltó e világ, és pusztákon, hegyeken meg barlangokban és a föld hasadékaiban bujdostak.



Jel 6:9  Amikor felnyitotta az ötödik pecsétet, láttam az oltár alatt azoknak a lelkeit, akik megölettek az Isten beszédéért és a bizonyságtételért, amelyet megtartottak.
Jel 6:10  És hangosan kiáltottak: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állsz bosszút vérünkért a föld lakóin?
Jel 6:11  Akkor mindegyiküknek fehér ruhát adtak, és azt mondták nekik, hogy még egy rövid ideig nyugodjanak, amíg teljes nem lesz szolgatársaiknak és testvéreiknek a száma, akiket ugyanúgy megölnek, mint őket.


« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 14. - 10:53:11 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


ircsi

  • Vendég
Válasz #16 Dátum: 2013. Október 14. - 13:31:31
4. Móz.23,19. Nem ember az Isten, hogy hazudnék, nem embernek fia, hogy bármit megbánna. Mond-e olyat, amit meg ne tenne, ígér-e olyat, amit nem teljesít?
20. Áldásra kaptam parancsot, s ha ő áld, meg nem másíthatom.



Mát. 5,44
Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
45. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.



ircsi

  • Vendég
Válasz #17 Dátum: 2013. Október 15. - 13:46:22
Ezék. 3,20
És ha elfordul az igaz az ő igazságától, és cselekszik álnokságot, és én vetek eléje botránkozást: ő meg fog halni; ha meg nem intetted őt, vétke miatt hal meg és elfelejtetnek igazságai, a melyeket cselekedett; de vérét a te kezedből kívánom meg. 
Ezék. 3,21
Ha pedig te megintetted azt az igazat, hogy az igaz ne vétkezzék, és ő nem vétkezik többé: élvén él, mert engedett az intésnek, és te a te lelkedet megmentetted.



Jak. 5,19
Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti őt valaki, 
Jak. 5,20
Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. Október 15. - 19:27:23
1Móz 1:1  Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet.
1Móz 1:2  A föld pedig kietlen és puszta volt, sötétség volt a mélység színén, és Isten Lelke lebegett a vizek felett.
1Móz 1:3  Akkor ezt mondta Isten: Legyen világosság!
És lett világosság.
1Móz 1:4  Látta Isten, hogy jó a világosság, és elválasztotta Isten a világosságot a sötétségtől.
1Móz 1:5  Isten a világosságot nappalnak nevezte, a sötétséget pedig éjszakának. És lett este, és lett reggel: első nap.



Ján 1:1  Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.
Ján 1:2  Ő kezdetben Istennél volt.
Ján 1:3  Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött.
Ján 1:4  Benne volt az élet, és az élet volt az emberek világossága.
Ján 1:5  A világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be.
....
Ján 1:8  Nem ő volt a világosság, hanem azért jött, hogy bizonyságot tegyen a világosságról.
Ján 1:9  Az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert, már eljött a világba.
Ján 1:10  A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.



Ján 8:12  Ismét szólt hozzájuk Jézus, és azt mondta: Én vagyok a világ világossága; aki engem követ, sosem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 16. - 08:15:50 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2013. Október 15. - 19:37:59
 O0



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2013. Október 16. - 18:41:18
Luk 16:22  Történt pedig, hogy meghalt a koldus, és az angyalok felvitték Ábrahám kebelére.
Meghalt a gazdag is, és eltemették.
Luk 16:23  És amint a pokolban kínok között fölemelte szemeit, látta távolról Ábrahámot és Lázárt annak kebelén.
Luk 16:24  Akkor így kiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy mártsa ujjának hegyét a vízbe, és hűsítse meg a nyelvemet, mert gyötrődöm e lángban!



Jak 3:4  Íme, a hajókat is, noha mily nagyok, és erős szelek hajtják őket, mégis egy igen kis kormányrúddal oda irányítja a kormányos, ahova akarja.
Jak 3:5  Ugyanígy a nyelv is kicsiny tag, mégis nagy dolgokkal kérkedik.
Íme, egy kicsiny tűz milyen nagy erdőt felgyújt!
Jak 3:6  A nyelv is tűz, a gonoszság világa.
 A nyelv tagjaink között olyan, amely beszennyezi az egész testet, lángba borítja egész életünket, és maga is lángba borul a gyehennától.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2013. Október 17. - 13:27:31
Ez 3:4  Azt mondta nekem: Embernek fia! Eredj, menj el Izráel házához, és mondd el nekik az én szavaimat!
Ez 3:5  Mert nem valami érthetetlen beszédű és nehéz nyelvű néphez küldelek, hanem Izráel házához.
Ez 3:6  Nem ahhoz a sok érthetetlen beszédű és nehéz nyelvű néphez, akiknek beszédét nem értenéd.
Bizony ha őhozzájuk küldtelek volna, ők hallgatnának rád.
Ez 3:7  De Izráel háza nem akar rád hallgatni, mert énrám nem akarnak hallgatni, mert Izráel egész háza keményfejű és megátalkodott szívű.



Máté 15:22  És íme, egy kánaáni asszony, aki arról a vidékről jött, így kiáltott fel: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! Leányomat kegyetlenül gyötri az ördög.
Máté 15:23  Ő pedig egy szót sem felelt.
Tanítványai odamentek hozzá, és kérték: Küldd el őt, mert kiabál utánunk!
Máté 15:24  De ő így felelt: Én csak az Izráel házának elveszett juhaihoz küldettem.
Máté 15:25  Az asszony pedig odaérve leborult előtte, és ezt mondta: Uram, légy segítségül nekem!
Máté 15:26  Ő erre így válaszolt: Nem jó a fiak kenyerét elvenni és odavetni az ebeknek.
Máté 15:27  Az pedig azt mondta: Úgy van, Uram, de hiszen az ebek is esznek az uruk asztaláról lehulló morzsákból!
Máté 15:28  Ekkor Jézus azt mondta neki: Asszony, nagy a te hited!
Legyen neked a te akaratod szerint.
És leánya meggyógyult attól a pillanattól fogva.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2013. Október 21. - 18:25:52
Luk 7:12  Mikor a város kapujához közel ért, egyszerre csak egy halottat hoztak ki, egy anyának egyszülött fiát.
Az anya özvegy volt. A városból jókora tömeg kísérte.
Luk 7:13  Mikor az Úr meglátta az özvegyet, szánalomra gerjedt iránta, s megszólította: „Ne sírj!”
Luk 7:14  Azután odament, megérintette a koporsót, mire azok, akik azt vitték, megálltak. „Ifjú - mondta -, hozzád szólok: Támadj fel!”
Luk 7:15  A halott felült, és beszélni kezdett.
Azután odaadta őt anyjának.



Luk 8:49  Még szólott, amikor valaki jött a zsinagóga elöljárótól, és így szólt: „Halott már a leányod. Ne zaklasd tovább a Tanítót.”
Luk 8:50  Jézus azonban, ahogy ezt meghallotta, így szólt hozzá: „Ne félj! Higgy csak! Meg fog menekülni.”
Luk 8:51  Amikor megérkezett a házba, senkit sem engedett be magával, csak Pétert, Jánost, Jakabot és a leányka atyját és anyját.
Luk 8:52  Mindenki sírt, s gyászolta a leányt. De ő így szólt: „Ne sírjatok! Nem halt meg, hanem szunnyad.”
Luk 8:53  Kinevették, mert tudták, hogy meghalt.
Luk 8:54  Ő azonban megragadta a leány kezét, és felkiáltott: „Leányka, támadj fel!”
Luk 8:55  Erre visszatért annak szelleme és azonnal felkelt.
Jézus erre megparancsolta, hogy adjanak neki enni.



Ján 11:38  Jézus most újra megtelt indulattal, és a sírhoz ment.
Ez egy üreg volt, és egy kő feküdt rajta.
Ján 11:39  „Vigyétek el a követ!” - mondotta Jézus. „Uram - szólalt meg Márta, a halott testvére -, már szaga van, hiszen négy napos.”
Ján 11:40  „Nem megmondtam neked - mondta neki Jézus -, hogy ha hiszel, meglátod az Isten dicsőségét?”
Ján 11:41  Erre elemelték a követ, Jézus pedig az égre emelte szemét, és így szólt: „Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál.
Ján 11:42  De tudtam én, hogy mindenkor meghallgatsz!
Csak a körülálló tömegért szóltam, hogy elhiggyék, hogy te küldtél engem.”
Ján 11:43  Miután ezeket mondta, nagy hangon felkiáltott: „Lázár, jöjj ki!”
Ján 11:44  És kijött a halott, kezén, lábán pólyákkal átkötözve, arcát keszkenő takarta.
 „Oldjátok fel, hadd járjon!” - mondta nekik Jézus.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 21. - 19:17:44 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2013. Október 22. - 08:42:11
5Móz 8:6  Őrizd meg az ÚRnak, a te Istenednek parancsolatait, hogy az ő útján járj, és őt féljed.
5Móz 8:7  Mert az ÚR, a te Istened jó földre visz be téged, bővizű patakoknak, forrásoknak és mélyről fakadó vizeknek földjére, amelyek a völgyekben és a hegyeken erednek.
5Móz 8:8  Búza-, árpa-, szőlő-, füge- és gránátalmatermő földre, faolaj- és méztermő földre.
5Móz 8:9  Olyan földre, amelyen nem nyomorogva eszed kenyeredet, és ahol semmiben sem szűkölködsz, olyan földre, amelynek köveiben vas van, és amelynek hegyeiből rezet vághatsz.
5Móz 8:10  Ha majd eszel és megelégszel, dicsérjed az URat, a te Istenedet azért a jó földért, amelyet neked adott.
5Móz 8:11  De vigyázz magadra, hogy el ne felejtkezzél az ÚRról, a te Istenedről, meg nem tartva az ő parancsolatait, végzéseit, rendelkezéseit, amelyeket én parancsolok neked e mai napon.



1Kir 20:28  Akkor odajött Istennek egy embere, és azt mondta Izráel királyának: Azt mondja az ÚR: Azért, mert az arámok azt mondták, hogy csak a hegyek Istene az ÚR, de a völgyeknek nem Istene, mindezt a nagy sokaságot a kezedbe adom, hogy megismerjétek, hogy én vagyok az ÚR.



Ézs 43:1  De most így szól az ÚR, a te Teremtőd, Jákób, és a te Alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!
Ézs 43:2  Mikor vízen mész át, veled vagyok, és ha folyókon, azok nem borítanak el. Ha tűzben jársz, nem égsz meg, a láng nem perzsel meg téged.
Ézs 43:3  Mert én vagyok az ÚR, a te Istened, Izráel Szentje, a te szabadítód. Váltságul adom érted Egyiptomot, Kúst és Sebát adom helyetted.
Ézs 43:4  Mivel drága vagy a szememben, becses vagy, és szeretlek, azért embereket adok helyetted és népeket az életedért.
Ézs 43:5  Ne félj, mert veled vagyok!
Napkeletről visszahozom utódaidat, és napnyugatról összegyűjtelek.
Ézs 43:6  Azt mondom északnak: „Add ide”, és délnek: „Ne tartsd vissza!”
Hozd vissza fiaimat a messzeségből és leányaimat a föld végéről,
Ézs 43:7  mindenkit, akit csak nevemről neveznek, akit dicsőségemre teremtettem, akit alkottam és készítettem!



5Móz 6:4  Halld meg, Izráel: az ÚR, a mi Istenünk az egyetlen ÚR!
5Móz 6:5  Szeresd azért az URat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
5Móz 6:6  Legyenek a szívedben ezek az igék, amelyeket ma parancsolok neked.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 22. - 08:44:15 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2013. Október 23. - 08:57:12
1Móz 18:17  Ezt mondta az ÚR: Eltitkoljam-e Ábrahámtól, amit tenni akarok?
1Móz 18:18 
Hiszen Ábrahám nagy és hatalmas néppé lesz, és megáldatik benne a föld minden nemzetsége.
1Móz 18:19 
Mert tudom róla, hogy megparancsolja fiainak és háza népének, hogy őrizzék meg az ÚR útját, cselekedjenek az igazság és törvény szerint, hogy beteljesítse az ÚR, amit szólt Ábrahám felől.


Péld 1:7 
Az ÚRnak félelme az ismeret kezdete. A bölcsességet és erkölcsi tanítást csupán a bolondok vetik meg.
Péld 1:8 
Hallgasd, fiam, apád erkölcsi tanítását, és anyád oktatását ne hagyd el!
Péld 1:9 
Mert kedves ékesség lesz az a fejednek, és aranylánc a nyakadra.
Péld 6:20 
Őrizd meg, fiam, atyád parancsolatát, és anyád tanítását el ne hagyd!
Péld 6:21 
Kösd azokat szívedre mindenkor, fűzd azokat a nyakadba.
Péld 6:22 
Bárhova mész, vezéreljen téged, amikor alszol, őrizzen téged, mikor fölébredsz, beszélgessen veled.
Péld 6:23 
Mert lámpás a parancsolat, és világosság a tanítás, és az élet útja a tanító feddés,
Péld 6:24 
amely megőriz téged a gonosz asszonytól és az idegen asszony hízelgő nyelvétől.



2Tim 1:5 
Eszembe jut a benned levő, képmutatás nélküli hit, amely először nagyanyádban, Lóiszban, majd anyádban, Eunikében lakozott, de meg vagyok győződve arról, hogy benned is megvan.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2013. Október 24. - 18:56:26
Mik 7:1 
Jaj nekem, mert úgy jártam, mint amikor a gyümölcsöt szedik, és a szőlőt szüretelik, de egy enni való fürt sem maradt, sem egy korai füge, amelyre vágyott a lelkem!



Luk 13:6  És ezt a példázatot mondta: Egy embernek volt egy fügefája a szőlőjébe ültetve, és elment, hogy azon gyümölcsöt keressen, de nem talált.
Luk 13:7 
Azt mondta a vincellérnek: Íme, harmadik éve már, hogy idejárok gyümölcsöt keresni e fügefán, és nem találok.
Vágd ki azért, miért is foglalná a földet hiába!
Luk 13:8 
Az pedig így válaszolt: Uram, hagyj békét neki még ebben az évben, míg körös-körül megkapálom és megtrágyázom,
Luk 13:9 
hátha terem jövőre, ha pedig mégsem, akkor majd kivágod.



Máté 21:19
Látott egy fügefát az út mellett, odament, de nem talált rajta semmit, csak levelet.
Ekkor azt mondta annak: Soha többé ne teremjen rajtad gyümölcs!
És a fügefa azonnal elszáradt.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2013. Október 25. - 07:34:31
 1Móz 3:14 
Akkor azt mondta az ÚR Isten a kígyónak: Mivel ezt tetted, átkozott légy minden jószág és minden mezei vad között.
Hasadon járj, és port egyél életed minden napján.
1Móz 3:15 
Ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között és az ő magva között: ő a fejedre tapos, te pedig a sarkát mardosod.


Zsolt 72:1  [Salamoné.]
Ó, Isten, add törvényedet a királynak és igazságodat a király fiának,
Zsolt 72:2
 hadd ítélje népedet igazsággal, és szegényeidet méltányossággal!
Zsolt 72:3 
Teremjenek a hegyek békességet a népnek és a halmok igazságot!
Zsolt 72:4 
Legyen bírája a nép szegényeinek, segítsen a szűkölködők fiain, és törje össze az erőszakoskodót!
Zsolt 72:5 
Féljenek téged, amíg csak nap és hold lesz nemzedékről nemzedékre.
Zsolt 72:6 
Szálljon alá, mint eső a rétre, mint zápor, amely megöntözi a földet.
Zsolt 72:7 
Virágozzék az ő idejében az igaz és a béke teljessége, amíg meg nem szűnik a hold.
Zsolt 72:8 
Uralkodjék tengertől tengerig és a folyamtól a föld határáig.
Zsolt 72:9 
Boruljanak le előtte a pusztalakók, és nyalják a port ellenségei!



Mik 7:14 
Legeltesd botoddal népedet, örökséged nyáját, amely magányosan lakik az erdőben, a Karmel közepén.
Legeljenek Básánban és Gileádban, mint a hajdankor napjaiban!
Mik 7:15 
Csodákat láttatok veled, mint az Egyiptom földjéről való kijöveteled idején.
Mik 7:16 
Látják ezt a népek, és szégyent vallanak minden erejükkel.
Kezüket szájukra teszik, fülük megsüketül.

Mik 7:17 
A port nyalják, mint a kígyó, mint a föld férgei, reszketve jönnek elő rejtekeikből.
Remegve folyamodnak az ÚRhoz, a mi Istenünkhöz, és félnek majd tőled!

Mik 7:18 
Kicsoda olyan Isten, mint te, aki megbocsátja a bűnt, és elengedi öröksége maradékának büntetését? Nem tartja meg haragját örökké, mert gyönyörködik az irgalmasságban!
Mik 7:19 
Hozzánk fordul, és megkönyörül rajtunk, eltapossa álnokságainkat. A tenger mélyébe veted minden bűnünket!
Mik 7:20 
Hűséget mutatsz Jákóbnak, irgalmasságot Ábrahámnak, amint megesküdtél atyáinknak még a régmúlt időkben.



Luk 10:10 
Ha pedig bementek egy városba, és ott nem fogadnak be titeket, menjetek ki annak utcáira, és ezt mondjátok:
Luk 10:11 
Városotoknak még a porát is leverjük magunkról, amely lábunkra tapadt; mindazáltal legyen tudtotokra, hogy az Isten országa elközelített hozzátok.
Luk 10:12 
Mondom pedig nektek, hogy a sodomaiaknak elviselhetőbb sorsuk lesz ama napon, mint annak a városnak.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2013. Október 27. - 08:38:07
2Kir 9:13 
Akkor mindnyájan nagy sietséggel fogták a ruhájukat, és leterítették alája a lépcső felső részére, megfúvatták a kürtöket, és kikiáltották: Jéhú a király!



Máté 21:8 
A sokaság legnagyobb része pedig felsőruháit az útra terítette, mások meg a fákról gallyakat vagdaltak, és az útra szórták.
Máté 21:9 
Az előtte és utána menő sokaság pedig ezt kiáltotta:
Hozsánna a Dávid fiának!
Áldott, aki jön az Úr nevében!
Hozsánna a magasságban!


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2013. Október 29. - 07:14:33
Róm 10:1  Testvéreim, szívemből kívánom és könyörgök értük Istenhez, hogy üdvözüljenek.
Róm 10:2  Mert bizonyságot teszek felőlük, hogy van bennük Isten iránti buzgóság, de nem a helyes ismeret szerint.
Róm 10:3  Mert nem ismerik Isten igazságát, hanem a magukénak igyekeztek érvényt szerezni, és Isten igazságának nem engedelmeskedtek.



Máté 7:21  Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: „Uram, Uram!”, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
Máté 7:22  Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem tettünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23  És akkor azt mondom nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!
Máté 7:24  Mindaz, aki hallja tőlem ezeket a beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonló a bölcs emberhez, aki kősziklára építette házát.
Máté 7:25  És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, de nem dőlt össze, mert kősziklára épült.
Máté 7:26  Mindaz, aki hallja tőlem ezeket a beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonló a bolond emberhez, aki homokra építette házát.
Máté 7:27  És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba, amely összeomlott, és romhalmazzá lett.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2013. Október 29. - 10:14:42
2Kor 10:3  Mert noha testben élünk, de nem test szerint viaskodunk.
2Kor 10:4  Mert hadakozásunk fegyverei nem testiek, hanem Isten szerint erősek, erősségek lerombolására.
2Kor 10:5  Leromboljuk az okoskodásokat és minden magaslatot, amelyet Isten ismerete ellen emeltek, és foglyul ejtünk minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak,
2Kor 10:6  és készen állunk megbüntetni minden engedetlenséget, mihelyt teljes lesz a ti engedelmességetek.



Máté 5:27  Hallottátok, hogy megmondatott: Ne paráználkodj!
Máté 5:28  Én pedig azt mondom: Mindenki, aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráználkodott vele az ő szívében.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.