Szerző Téma: Egyházi ünnepek  (Megtekintve 27063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. December 14. - 22:37:08
Közeleg a karácsony! Vannak testvérek, akik a készülődés lázában élnek, mások teljes közönyösséget mutatnak,megint mások ellenszenvvel tekintenek erre az ünnepre.
A legtöbb keresztyén tísztában van a ténnyel, hogy az Úr Jézus Krisztus nem ezekben a napokban született.
Egyesek pogány összeeskűvést látnak ebben az ünnepben.
Valóban nincs bibliai parancsunk a karácsonyi ünneplésre, ahogy pünkösdről sem rendelkezik az ige...
A kérdés az, hogy ünnepelhető-e a karácsony üzenete, minden naptári pontatlansága ellenére.
El tudjuk-e választani a karácsony tartalmát, a drága,de értéktelen külsőségektől, függetleníteni tudjuk-e a népi hagyományoktól, vallási baklövésektől.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #1 Dátum: 2011. December 15. - 11:27:48
Sajnos  vannak  tesók,akik  tuttira  veszik, hogy  "december 24.-én  van a  Jézus(ka)  szülinapja.... :-[ :( :-X
Ja  persze  az  orthodox tesóknál  meg  január  6.-án.
Fontos  dolog  lenne  tisztán  látni,-  ezen a  téren is.
Mivel  úgy  nőttem  fel,hogy  nem  volt  semmiféle  hagyománya  a  karácsonynak,
így  - a  gyerekek  miatt  is-  próbáltam egy  visszafogott,szolid  hagyományt  meghonosítani.
Kezdetben  a  cserepes  szobafenyőt  díszítettük  fel,annak  kipusztulása  után összecsukható  műfenyőt.
Többször  is  hangsúlyoztam:  nem  tanít  a  Biblia  -közvetlenül-semmit  a karácsonyról,semmi  bizonyíték  nem szól a  dec.24  mellett.
Karácsony  este  olvasok  a  Szentírásból Jézus  születéséről, imádkozunk  mindannyian,és  jön  az  ajándékozás.
Megemlékezünk  arról,hogy  eljött  a  Világ  Világossága.
Abszolút  szolíd,és  visszafogott  "karácsonyozás"  ez.


« Utoljára szerkesztve: 2011. December 15. - 11:30:19 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. December 15. - 12:39:46
Nekem ez nagyon szimpatikus Zsotza!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2011. December 15. - 20:35:12
Én katolikus családban nőtem fel, volt fenyődíszítés, csengettyűszó és persze a "Jézuska" hozta az ajándékot.
Volt bethlehemi játék, éjféli mise, halászlé, töltöttkáposzta, beigli...
Felnőttként nagyjából ezt a nyomvonalat követtem csak Jézus és a mise kimaradt a karácsonyból...
A megtérésem után döbbentem rá, hogy mennyire semmi közöm sem volt a karácsony üzenetéhez, s hogy mennyire nem értettem belőle a lényeget!
"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne,el ne vesszen, hanem örök élete legyen."
Jn.3:16
Ma már nem diszítek fenyőt és igyekszem a valódi ajándékra koncentrálni, az Úr Jézus Krisztusra!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Antee

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2011. December 16. - 22:39:09
Jól teszed Tesókám!  O0



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2011. December 24. - 19:42:46
A mai napról a hívőnek nem mondható emberek is úgy beszélnek, mint a "szeretet ünnepéről".
Ők is felállítják a maguk karácsonyfáját,
ajándékokkal lepik meg egymást...
Az esti Híradóban döbbenten figyeltem,hogy a "szeretet ünnepén" összeverekedtek az emberek egy bevásárlóközpont parkolóhelyeiért. Az utcai fenyőfa-árusok közül néhányan 2-3 ezer forinttal próbálták átverni a vásárlóikat...
A hitetlenek a karácsonyt az emberi szeretet ünnepének szeretnék kisajátítatni, ez a szeretet,ahogy a fenti példák is mutatják hazug, képmutató, önző és álnok...
A keresztyének a mai napon egy olyan önzetlen szeretetért adnak hálát, amelyet a görög egyetlen szóval jelöl:Agapé
Ez a szeretet az, ahogy csak Isten képes szeretni!
"Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az Ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért."
1Jn. 4:9

Drága Mennyei Atyánk!

Kérjük gyújts világosságot minnél több embertársunk szívében, hogy a karácsony üzenete valósággá váljon az életükben!
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2011. December 24. - 21:19:55
A hitetlenek a karácsonyt az emberi szeretet ünnepének szeretnék kisajátítatni, ez a szeretet,ahogy a fenti példák is mutatják hazug, képmutató, önző és álnok...
A keresztyének a mai napon egy olyan önzetlen szeretetért adnak hálát, amelyet a görög egyetlen szóval jelöl: Agapé
Ez a szeretet az, ahogy csak Isten képes szeretni!
"Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az Ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért."
1Jn. 4:9

Köszönjük szépen ezeket a gondolatokat!

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2011. December 25. - 20:19:46
Sziasztok!
Még egyszer áldott Karácsonyt nektek! Olyan VALÓDIT, az Úrral valót!
Köszönöm a gondolatokat.

Egy hozzáfûzni valóm van Jézus születése napjához, ill. annak idôpontjához: olvastam egy érdekes könyvet, amit ajánlok mindenkinek.
Arnold G. Fruchtenbaum - A Messiás élete, Evangéliumi kiadó.

A szerzô Messiási (vagy más szóval Messiás (Krisztus)-hívô) zsidó. Érdekes nézôpontokból beszél Jézus életének különbözô pontjairól, szakaszairól, ezért is ajánlom mindenkinek az olvasását, ha be tudja szerezni (kb. 1200 Ft).
Kölcsönadtam a könyvet, ezért emlékezetbôl idézném: a karácsony idôpontjával kapcsolatban azt írja, hogy ha valaki nem élt Izraelben, nem ismeri az éghajlatot, stb., elôszeretettel hivatkozik sokmindenre (Római egyház Gergely-naptárra való áttérés, pogány hagyomány, stb.), hogy miért nem akkor született Jézus, amikor is ma a keresztények nagy része ünnepli. Ezután viszont leírja, hogy miért nagyon valószínû, hogy mégis akkortájt született. Nem emlékszem indoklásának pontos részleteire, de ír az éghajlatról, hogy ôsszel van az évben az egyetlen esôsebb idôszak, ami után dús fû nô az egyébként, kietlen és száraz Betlehem és Jeruzsálem környéki vidéken, és a pásztorok ilyenkor kihajtották a nyájat legelni. Természetesen írja az izraeli hónapneveket és leírja az annak megfelelô Gergely naptár-beli idôszakokat. Valamint még azt is, hogy a december közepi-végi idôszak hûvös ugyan Izraelben, de messze nem olyan a tél ott, amit Európában vagy Észak-Amerikában ismerünk. És a végén levonja a következtetést, hogy szinte biztos, hogy ha létezik olyan idôszak ott, amikor pásztorok a nyájat kint legeltetik (legeltették), akkor az a mi naptárunk szerint a december közepi-végi idôszak.

De más érdekes gondolatot és tényt is leír, pl. hogy Jézus mennyire egyértelmûvé tette különbözô jelekkel és az un. messiási csodákkal a farizeusok, vallási vezetôk és a fôpap számára, hogy ô a Messiás és tudatosan utasították el és szándékosan, hamis, gyorsított perrel (Mózesi törvényeknek nem megfelô módon) itélték halálra és feszíttették keresztre. S hogy mennyire nem vakság volt ez, hanem Isten Felkentjének szándékos visszautasítása. Errôl beszél Jézus is, tehát ez mind benne van az evangéliumokban, csak a szerzô összefoglalja a négy könyv által írottakat és a Mózesi törvények ill. a farizeusi/szadduceusi hagyomány fényében is megvizsgálja a történteket.

Üdv mindenkinek!
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 25. - 20:22:22 írta Logosz74 »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2011. December 25. - 20:54:32
Szia Logosz!
Köszönjük szépen az ünnepi jókívánságaidat és az infókat!
Áldott, békés karácsonyt Nektek is!
ui. Mizú a babátoknál? :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2011. December 26. - 21:40:18
Szia Csaba!

Köszönöm, a babánk jól van, hála Istennek, növöget, okosodik, ügyesedik és még mindíg nagyon szép.

Mostanában idôm sem volt a fórumon lenni és ôszintén bevallom, eléggé elszomorított Barnabással való viszonyotok, amirôl mindkét fórumon olvastam, aztán már csak ezen, mert másnap az Ébredésrôl minden Veled kapcsolatosat kitörölt. Nem akarok döntôbíró lenni, nem is tudom azóta (kb. 2 hónapja) a történteket ezzel kapcsolatban, de akkor talán átéltem valamit abból a "szent szomorúságból", amit ilyenkor a mi Urunk érezhet.  Szörnyû, hogy az ellenség milyen rombolást tud végezni még komoly hívô emberek életében is... (magamat is beleértve, ha egyáltalán komolynak és hívônek számítok...) Írni akartam mindkét fórumra (ugyanazt) a vitáitokkal, nézeteltéréseitekkel, viselkedésetekkel kapcsolatban. Egy kicsit éreztem az Úr indítását is, de elnyomtam lelkiismeretem és nem tettem meg, amit tán meg kellett volna.

Most már nem is akarom pótolni, de az akkor legalább ürügyet adott nekem, hogy miért nem nagyon nézegettem egyik fórumot sem. Közben pedig arra jöttem rá (amire szerintem Ti is - mintha olvastam is volna itt errôl...), hogy egy ilyen internetes kapcsolat messze nem tud olyan lenni, mint egy személyes kapcsolat. Nyilván nagyon sok haszna és öröme is lehet (imában hordozni egymást, kérdésekben, nehézségekben tanácsokkal támogatni, stb...), de amennyi idôt nekem elvesz a képernyô elôtt való üldögélés, azt elsôsorban a személyes (családi, baráti, Testvéri) kapcsolatoktól veszi el, illetve az Istennel való kapcsolattól (imádság, Szentírásolvasás). Tehát ezért is hanyagolom mostanában mindkét fórumot.

De nem haragszom senkire, ne érts(etek) félre, csak ôszintébbnek láttam, hogy leírjam mindezt.
Most ráadásul költözés elôtt állunk (Isten kegyelmébôl), ezért sem hiszem, hogy gyakori látogató leszek. Ha már az új helyen leszünk, és ha az Úr indít rá, megpróbálok egy rövid tanúságtételt írni a költözésrôl és Isten gondviselô kegyelmérôl.
No mindez nem ide illett volna, de most már itt lesz, ha Virág át nem teszi egy másik témába...

Szeretettel és köszönettel mindenki felé:
KZoli




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2011. December 26. - 22:02:50
Kedves Zoli!
Először is köszönöm az őszínteségedet!
A "Csőpostát" éppen azért töröltem annak idején, mert nem okozott örömöt számomra a Barnabással kialakúlt viszony.
Barna éppen azokban a napokban kereste meg Virágot, előzőleg pedig Zsotzát.
Virágot finoman szólva kipaterolta az Ébredés portálról,amiért közösséget vállalt velem, éngem pedig olyan rágalmakkal illetett, amit sem férfiként, sem keresztyénként nem voltam hajlandó szó nélkül hagyni...
Neked is csak azt tudom írni,amit Józsefnek:Nem várom el tőletek, hogy Ti tegyetek ígazságot Barnabás és köztem. Van Isten az égben, Aki leplezetlenül látja mindkettőnk szívét és szavait, cselekedeteit!
Én Barnabást nem kívánom a továbbiakban ebben a kérdésben mínősíteni, s ha tehetem kerülöm a vele való további konfliktust.
Kívánom, hogy áldja meg az Úr a költözködésed körülményeit, s ha majd teheted számolj be róla!
Testvéri szeretettel és tisztelettel Irántad:
Csaba

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2011. December 27. - 07:32:46
No mindez nem ide illett volna, de most már itt lesz, ha Virág át nem teszi egy másik témába...
Szia Zoli!  :piroska:
Nincs semmi gond, nem teszem át más témába a beszélgetést, csak ha kéritek. Az életben is úgy van sokszor, hogy egyik témából következik a másik.  :szelid: Legalább kicsit életszerű így a topic.
Én is köszönöm, hogy mindezeket leírtad.

Idézet
Egy hozzáfûzni valóm van Jézus születése napjához, ill. annak idôpontjához: olvastam egy érdekes könyvet, amit ajánlok mindenkinek.
Arnold G. Fruchtenbaum - A Messiás élete, Evangéliumi kiadó.
Ezt a könyvet már hónapok óta nézegetem, köszönöm szépen az ajánlót, most már biztos, hogy majd be fogom szerezni; nagyon érdekes az Úr Jézus születéséről, amit írtál.

Én is gyors és könnyű költözést kívánok Nektek!
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 27. - 08:05:43 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #12 Dátum: 2011. December 28. - 17:46:35
Ha már az új helyen leszünk, és ha az Úr indít rá, megpróbálok egy rövid tanúságtételt írni a költözésrôl és Isten gondviselô kegyelmérôl.


Kívánok  én  is  törésmentes , sikeres  költözködést, Logosz FórumTárs!

Várunk....  visszavárunk!

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2011. December 29. - 20:02:44
Köszönöm a jókívánságokat!
Isten legyen Veletek!



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #14 Dátum: 2012. Február 06. - 05:10:41
Ünnep  lenne, ha Logosz  FórumTárs  írna  valamit...   akkor  is,ha  nem  "egyházi  ünnepnek"  minősülne.....! ;)
Remélem  jól  Vagy, Zoli...? Hiányzol! vint tel1  Nem  Lettél  "elhavazva"  -nagyon...?

"Leben,und leben lassen!"