Szerző Téma: Egyházi ünnepek  (Megtekintve 27080 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2015. Április 03. - 19:03:46
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2015. Április 03. - 19:44:21
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2015. Október 30. - 12:43:18

Halottak napja-, Halloveen-, a halálkultusz eredete


 HITÉLETI  BLOG


Nem tudom, hogy a baptistáknál, reformátusoknál mi a szokás ezzel az "ünneppel" kapcsolatban?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2015. Október 30. - 17:43:21
A reformátusoknál a Halloveen nem ünnep. Igazából nem tudok olyan keresztyén közösségről, ahol ez annak számít. A halottak napja szerintem teljesen más ettől. Az ember meglátogatja a szerettei sírját, rendbe teszi, de jó esetben máskor is.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 30. - 17:53:16 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2015. Október 30. - 17:54:12
De látod, mi a halottak napjának, meg a mindszenteknek az eredete, gyökere...   :szelid:

A Halloveen csak hab a tortán....   :o

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2015. Október 30. - 18:06:34
Bocs, csak átfutottam egyelőre az írást, de egyébként ismerek pár szörnyű dolgot a Halloveennel kapcsolatban. Most akkor a halottak napja egy emberáldozatot bemutató szertartásból fejlődött ki? De teljesen más a kettő.

 nemertem

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2015. Október 30. - 18:25:14
Nem az ember áldozatból, az csak egy része volt ennek az ünnepnek. Az írásból az derűl ki, hogy október 31 a nyár halála volt, vagyis annak tekintették, s mint a halál napját. Utalás van arra is, hogy az akkoriak, úgy gondolták, hogy ezen a napon a halottak világa összemosódik az élőkkével, s tulajdonképpen hallotak és gonosz szellemek térnek vissza ilyenkor, rémiszteni és kisérteni. Talán ez az ünnep háttere, az áldozás és különbféle rituálék csak ennek következménye, velejárója volt.

Mi nem vesszük figyelembe sem a Hellowint, sem a halottak napját. Igyekszünk, halotaink sírját más napokon meglátogatni és rendbe tenni, ezekben a napokban semmi féle képpen.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2015. Október 30. - 18:34:34
Nem az ember áldozatból, az csak egy része volt ennek az ünnepnek. Az írásból az derűl ki, hogy október 31 a nyár halála volt, vagyis annak tekintették, s mint a halál napját. Utalás van arra is, hogy az akkoriak, úgy gondolták, hogy ezen a napon a halottak világa összemosódik az élőkkével, s tulajdonképpen hallotak és gonosz szellemek térnek vissza ilyenkor, rémiszteni és kisérteni. Talán ez az ünnep háttere, az áldozás és különbféle rituálék csak ennek következménye, velejárója volt.

Mi nem vesszük figyelembe sem a Hellowint, sem a halottak napját. Igyekszünk, halotaink sírját más napokon meglátogatni és rendbe tenni, ezekben a napokban semmi féle képpen.

Így már teljesebb. De miért nem mentek ki azokban a napokban semmiképpen a temetőbe? Ez nem babonás tartózkodás? Elnézést, nem sértésnek szántam ezt. Nekem mindegy, hogy ki mikor megy ki a szeretteihez, csak ezen megakadt a szemem, mintha ebben lenne valami félelem, mintha ezáltal valami rosszban venne részt az ember. (Szerintem ha valaki tiszta szándékkal megy oda, akkor ő nem lesz részesévé semmi rossznak.)


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2015. Október 30. - 18:39:48
A sirt rendbentartani egy dolog,de az hogy halottaknak napot tartani......nem igei.Amugy ez nem a mindenszentek napja?Mert az katolikus szokas.A Tisztitotuzben levo elhunytakert konyorognek.

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2015. Október 30. - 18:48:49
A mindenszentek van 1-jén, a halottak napja 2-án.

Miért kell a halottaknak egy nap? Nem kell tulajdonképpen. De a halál is az élet része, találkozunk vele időnként. Amennyiben nincsen hozzá kapcsolva vallásos cselekedet, akkor szerintem az egy alkalom, egy felhívás az emlékezésre, megállásra.
 :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2015. Október 30. - 19:03:26
Nem az ember áldozatból, az csak egy része volt ennek az ünnepnek. Az írásból az derűl ki, hogy október 31 a nyár halála volt, vagyis annak tekintették, s mint a halál napját. Utalás van arra is, hogy az akkoriak, úgy gondolták, hogy ezen a napon a halottak világa összemosódik az élőkkével, s tulajdonképpen hallotak és gonosz szellemek térnek vissza ilyenkor, rémiszteni és kisérteni. Talán ez az ünnep háttere, az áldozás és különbféle rituálék csak ennek következménye, velejárója volt.

Mi nem vesszük figyelembe sem a Hellowint, sem a halottak napját. Igyekszünk, halotaink sírját más napokon meglátogatni és rendbe tenni, ezekben a napokban semmi féle képpen.

Így már teljesebb. De miért nem mentek ki azokban a napokban semmiképpen a temetőbe? Ez nem babonás tartózkodás? Elnézést, nem sértésnek szántam ezt. Nekem mindegy, hogy ki mikor megy ki a szeretteihez, csak ezen megakadt a szemem, mintha ebben lenne valami félelem, mintha ezáltal valami rosszban venne részt az ember. (Szerintem ha valaki tiszta szándékkal megy oda, akkor ő nem lesz részesévé semmi rossznak.)

Ez nem babonás tartózkodás, (nem félünk a holottaktól), csak éppen nem akarunk résztvenni ebben a szokásban.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2015. Október 30. - 19:16:08

Ez nem babonás tartózkodás, (nem félünk a holottaktól), csak éppen nem akarunk résztvenni ebben a szokásban.

            :like:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lajter Imre

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2015. Október 30. - 19:18:19
Sok olyan hagyomány, szokás van, ami pogány eredetű, de mára már elszakadt, kiüresedett eredeti szellemi talapzatáról. Ki tartja számon, hogy a hónapok római istenekről vannak elnevezve, vagy, hogy a Bújj,bújj zöldág..., vagy a Gólya, gólya gilice.. eredetileg táltos énekek voltak? Az elhunytakról megemlékezni nem bűn, a halált ünnepelni viszont az.Én nem járok temetőbe se most, se máskor, de nem vetem meg azt aki tartja ezt a szokást.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2015. Október 30. - 19:38:26
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2015. Október 30. - 19:42:17
Nem rég azt olvastam, hogy nem szép dolog mások hitét kigunyolni. Mások érzelmeit semmibe venni a szekták szokása.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13