Szerző Téma: Egyházi ünnepek  (Megtekintve 27048 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2015. Október 30. - 19:44:27
Nem vetem meg azokat, akik ezt tartják, sokan teljes szabadságban tartják ezt a napot. Semi gonosz, babonás, vagy vallásos háttér nem vezérli őket. Mégis érdekes, hogy egy adott naphoz szabják ezt, mintha ennek így lenne jelentősége. Ugyanakkor vannak akik igenis lelkiismereti kérdésből végzik ezt, ugyanakkor, úgy viszonyúlnak ehez mint egy szertartás, mint amit a halottért tesznek meg.

Én egy olyan háterű gyülekezetben szolgálok, ahol a megtértek egy, még erős a babobás és okúlt háttérből érkeznek. Ezek hittek, és rokonaik még erősen hisznek a ezekben a dolgokban, sőt gyakorolják. Ezért fontos, hogy ezek az emberek szakítsanak az ilyen babonákkal és szokásokkal. Ezért nekünk vigyáznunk kell, milyen példával járunk előtük.

Nekem megvan a szabadságom ere, de másnak nem. De mivel sok buta gondola és szokás kapcsolódik a halottak napjához, ezért amennyiben lehet nem akarok abban résztveni, sem hogy mások vádoljanak (még akkor is ha tiszta a lekiismeretem), hogy részt vettem valami efélében, vagy okot adjak arra, hogy más résztvegyen de nem tiszta lelkiismerettel.

Ez egy fontos alap elv, amit szeretnénk betartani, amennyire csak lehet.

1Kor 8:9 -13
De vigyázzatok, nehogy ez a szabadságotok valamiképpen megütközést ne váltson ki az erőtlenek között.
Mert ha valaki meglát téged, akinek ismereted van, amint a bálványtemplomban asztalnál ülsz, vajon nem fog-e erőtlen lelkiismerete felbátorodni arra, hogy ő is megegye a bálványáldozati húst?
És így ismereteddel vesztét okozod erőtlen testvérednek, akiért Krisztus meghalt.
Így aztán amikor a testvérek ellen vétkeztek, és erőtlen lelkiismeretüket megsértitek, Krisztus ellen vétkeztek.
Ezért tehát, ha az étel megbotránkoztatja testvéremet, inkább nem eszem húst soha, hogy őt meg ne botránkoztassam.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #61 Dátum: 2015. Október 30. - 19:54:57

A diagnózis szerint katolikus szokás a halottak napja. A katolikusok többsége nem igazán ismeri azokat a pogány meséket, amik ezekhez tartoznak. Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy ne tévedjen el a koborló lélek. A megemlékezés egyházi szokássá vált, a hitetlenek közül is sokan követik ezt a példát, minden spirituális szándék nélkül.
Nincs nagyobb kára, mint a másik "pogány ünnepnek" a Karácsonynak...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2015. Október 30. - 20:27:09
Nálunk a gyülekezetben minden évbern tartunk "Gyászolók vasárnapját" ami most vasárnap lesz.Ide azokat külön meghivják akik egy éven belül veszitették el szereteit.Én nem itélem ezt el.Szerintem bele fér egy ilyen.



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2015. Október 30. - 21:32:48
Én egy olyan háterű gyülekezetben szolgálok, ahol a megtértek egy, még erős a babobás és okúlt háttérből érkeznek. Ezek hittek, és rokonaik még erősen hisznek a ezekben a dolgokban, sőt gyakorolják. Ezért fontos, hogy ezek az emberek szakítsanak az ilyen babonákkal és szokásokkal. Ezért nekünk vigyáznunk kell, milyen példával járunk előtük.

Nekem megvan a szabadságom ere, de másnak nem. De mivel sok buta gondola és szokás kapcsolódik a halottak napjához, ezért amennyiben lehet nem akarok abban résztveni, sem hogy mások vádoljanak (még akkor is ha tiszta a lekiismeretem), hogy részt vettem valami efélében, vagy okot adjak arra, hogy más résztvegyen de nem tiszta lelkiismerettel.


Ez nagyon korrekt! Így már értem a korábbit is!  :like:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 30. - 21:33:55 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #64 Dátum: 2015. Október 31. - 06:34:13
[valasz author=Zoltan link=topic=186.msg72089#msg72089 date=1446230667]

[/valasz]

Tulajdonképpen sokan ilyen hátterűek a "keresztény Magyarországon", a katolikus többség miatt, a katolikus gyökerek miatt.
Határozottan el kell különülni, szerintem, a pogány hagyományoktól mind a saját, mind a környezetünk érdekében, képviselve Istent és Igéjét.
Vajon, ha nem így teszünk, akkor mondhatják ránk, hogy ez Isten népe, ezek krisztusiak?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #65 Dátum: 2015. Október 31. - 06:34:58
Nálunk a gyülekezetben minden évbern tartunk "Gyászolók vasárnapját" ami most vasárnap lesz.Ide azokat külön meghivják akik egy éven belül veszitették el szereteit.Én nem itélem ezt el.Szerintem bele fér egy ilyen.

Akkor a halottak napját nem ünneplitek, nem tartjátok?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #66 Dátum: 2015. Október 31. - 09:13:24
Szerintem Imre nagyon jól rátapintott a lényegre. Ma a halottak napját nem okkult alapokon tartják. A keresztyéneket legalább is kétlem, hogy így tennék . A katolikus egyház jó pár pogány ünnep jelentéstartalmát érvénytelenítette. Valamilyen színten magának az egyháznak van is erre hatalma én úgy gondolom. Cifrázhatjuk, de a vasárnappal is ezt tette. Pécsett a Széchenyi téren a törökök mecsetét is keresztyén templommá szentelték át. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #67 Dátum: 2015. Október 31. - 09:20:41
A katolikus egyház jó pár pogány ünnep jelentéstartalmát érvénytelenítette. Valamilyen színten magának az egyháznak van is erre hatalma én úgy gondolom. Cifrázhatjuk, de a vasárnappal is ezt tette.

melyik ünnepekkel tette ezt?
Hogyan tudja érvényteleníteni az egyház?
És melyik egyházról van szó, Csaba?  :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #68 Dátum: 2015. Október 31. - 09:22:13
Cifrázhatjuk, de a vasárnappal is ezt tette.

Nagyobb hatlama lenne, mint Istennek, Aki a szombatot rendelte el?
A vasárnapról nem szólt Isten.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lajter Imre

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
Válasz #69 Dátum: 2015. Október 31. - 10:20:18
"A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére..."(Ap.csel.20,7) Már a tanítványok is, a feltámadás napján "vasárnap"jöttek össze. Egyébként pedig:" Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot [egyformának] tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. Aki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és aki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel." (Róm. 14.5-6)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #70 Dátum: 2015. Október 31. - 17:03:19
Egy pogány ünnep úgy érvényteleníthető az egyház által, hogy a szellemi tartalmát elveszi, helyette a keresztyénség érdekeinek megfelelő jelentéstartalommal látja el. A történelem jól bizonyítja, hogy a "fa imádásának" pogány szokása Európában Jézus születésére mutató eseménnyé vált.
Hogy ma a cicoma mellett elvész a Krisztus az nem a katolikus egyház hibája, hanem hogy a kűlsősége megtetszett a világnak is. Azt mondják a szeretet ünnepe, de fogalmuk sincs róla kinek a szeretére mutat az egyházi ünnep. Egy hithű katolikus azonban ezzel legalább annyira tisztában van, mint bármelyik evangélikus, vagy református aki gyakorolja a hitét. :szelid:
A "kulcsok hatalmát" az egyház ténylegesen megkapta, mégha a protestánsok ezt időként kérdőjelek elé is helyezik...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 31. - 17:09:12 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #71 Dátum: 2015. Október 31. - 18:11:57
Egy pogány ünnep úgy érvényteleníthető az egyház által, hogy a szellemi tartalmát elveszi, helyette a keresztyénség érdekeinek megfelelő jelentéstartalommal látja el. A történelem jól bizonyítja, hogy a "fa imádásának" pogány szokása Európában Jézus születésére mutató eseménnyé vált.
Hogy ma a cicoma mellett elvész a Krisztus az nem a katolikus egyház hibája, hanem hogy a kűlsősége megtetszett a világnak is. Azt mondják a szeretet ünnepe, de fogalmuk sincs róla kinek a szeretére mutat az egyházi ünnep. Egy hithű katolikus azonban ezzel legalább annyira tisztában van, mint bármelyik evangélikus, vagy református aki gyakorolja a hitét. :szelid:
A "kulcsok hatalmát" az egyház ténylegesen megkapta, mégha a protestánsok ezt időként kérdőjelek elé is helyezik...

na persze  :)

HITÉLETI  BLOG

FERENC PÁPA 2015. OKTÓBER 28.-ÁN  BEJELENTETTE  MINDEN  VALLÁS EGYESÜLÉSÉT

     nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #72 Dátum: 2015. Október 31. - 18:20:00
A keresztyének közül sokan nem hajlandóak tudomást venni a zsidó gyökereikről, a protestánsok a katolikus származásukról, a neoprotestánsok a protestáns vonalukról. Egyiket sem a szamár rúgta ki a falból. Nem vagyok az ökomenizmus híve Ferencé meg a legkevésbé. Tökéletes egyházszervezet pedig nincs.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #73 Dátum: 2015. November 01. - 18:40:30
Csak hogy lássék a különbség az "egyházi ünnep" és a világ állatsága között:

Erzsébet Mészáros
Különleges vendégek, Halloween after-party és sok más meglepetés vár titeket!".
„Minden bizonnyal egyedülálló koncert lesz" – tette hozzá az énekes, Andrei Galut. Végül mindkettőjüknek igaza lett, de valószínűleg nem pont erre gondoltak az interjú idején.
Robbanás vagy tűzvész
Egyes források szerint valami felrobbant, mások szerint nem volt robbanás, csak a tűzijátékoktól kigyulladt a falakat hangszigetelő ponyva, és égő szövet hullt a tömeg fejére. Az egyik résztvevő az Adevarul című újságnak elmondta: harminc-negyven perccel a kezdés után a színpadon tűzijátékokat kezdtek használni. A színpad elé épített oszlopokon meggyulladt a textília, a láng hamar felfutott a mennyezetig. Az egyre nagyobb füst és a fentről lehulló égő szövetdarabok elől menekülő tömeg feltorlódott a kijáratnál, aki elesett a tumultusban, azt a többiek összetaposták. Sokan arról számoltak be, hogy amikor tágra nyitották a szórakozóhely ajtóit, a benti tűz hirtelen nagyon felerősödött.
Az este tizenegy körül bekövetkezett tragédia után a klub nemhivatalos rajongói oldalát ellepték a túlélők beszámolói. „A halál éjszakáján jól akarod érezni magad egy koncerten, szórakozni vágysz, de végül azt látod, hogy körülötted égnek az emberek, mindenütt halottak, kétségbeesett emberek. Egy mennyezet rászakad lépcsőstől a fiatalok fejére. 26 halott és kétszáz sérült. Rettegek a szirénák hangjától." – írta egyikük.
– „Arra sem volt idő, hogy elővegyem a telefonomat. Mindenki menekülni próbált. Megégett fiúkat láttam, sokkos állapotban, a lányok sírtak és sikoltoztak, kint ápolók próbáltak újjáéleszteni embereket. Valószínűleg ilyen lehet a pokol. Imádkozzatok az utcára kiterített, leállt szívű fiatalokért." – írta egy másik szemtanú.
Nem tudtak a kórházak megbirkózni az érkezőkkel
A riasztott mentősök nem tudták a nagyszámú segítségre szoruló fiatalt ellátni – a könnyebb sérültek egy része taxival, vagy gyalog ment kórházba. Az egészségügyi intézmények sürgősségi osztályai nem tudtak megbirkózni a nagyszámú sérülttel – késő éjjel is arról számoltak be a román hírtelevíziók, hogy a könnyebben sérülteket egyelőre nem tudják ellátni.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #74 Dátum: 2015. November 02. - 07:30:22
Bácsi István
Tegnap óta motoszkált a fejemben, hogy Halottak Napján menjek ki a temetőbe. Édesapám temetése óta nem voltam.
Ma istentisztelet után eldöntöttem, hogy menni akarok.
Fiam elvitt kocsival, Pesterzsébetre. A főbejáraton nem engedték be az autókat és ahol bementünk az a terület teljesen ismeretlen volt nekem.
Mentünk egy kört és nem találtuk meg a sírt. Majd mentünk még egyet, és megálltunk egy számomra ismerősnek tűnő helyen. Vitt a lábam egyenesen a keresett sírhoz.
3 szál krizantémot vettem, beillesztettem a vázába. Imádkozni kezdtem és pár szó után rázkódó sírásban törtem ki. Tartottam ettől már otthon, mielőtt elindultunk volna, hogy erőt vesznek rajtam az érzelmek és az emlékek.
Zsolti fiam átkarolt és úgy tartott addig amíg le nem csillapodott a lelkem.
Négy kicsi mécsest gyújtottam meg, és hálát adtam Istennek szüleimért, akik tisztességgel felneveltek. Ők már mindketten a közös sírban fekszenek.
Nem tudom miért volt most ennyire erős a késztetés, hogy Halottak Napján a temetőben emlékezzem meg szüleimről, de most, hogy megtettem, Istentől békességet kaptam.

O0

Az a gyülekezet, aki theológiai alapokon próbálja megfosztani a tagjait alapvető emberi érzelmektől, számomra nem tekinthető élhetőnek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13