Szerző Téma: Nők a szolgálatban  (Megtekintve 22885 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2013. December 28. - 16:59:16
Menj el egyszer Bata Mária gyülekezetébe és nézd meg a saját szemeddel...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2013. December 28. - 17:17:54
Nem tudtam róla, de most belenéztem egy youtube-s videójába.
Hát....
Legalább tisztességesen felöltőzhetett volna. sad Ha nem is az emberek miatt, akkor legalább Istenért.

más...
sok évvel ezelőtt elmentünk egy gyülibe szilveszterkor. Nem tudtuk, hogy lesz külföldi vendég. Egy 40 körüli holland nő szolgált. Vastag smink 20 éveseknek való divatos ruhát hordott.
Már 25-30 perc után meguntuk a testvéremmel együtt akivel ott voltunk, mert állandóan ugráltatott minket és emellett hiába beszélt semmit sem mondott vele.  :huh
Álljatok fel, üljetek le, tapsoljátok meg az Urat, fordulj a szomszédod felé és mond a szemébe:" I'm happy "
Ezek mentek felváltva 3-4 percenként.
Na a mellettem lévő tesó szólt nekem: " menjünk innen, mert nem vagyunk mi marionett bábuk".
Hát nem a legszebb élményem volt ez.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2013. December 28. - 17:33:08
Mondjuk nekem Mária öltözetével nem volt gondom, a korának megfelelő, izléses ruházatban láttam több alkalommal is.
Persze ez nem jelenti azt, hogy máskor nem öltözhet úgy, hogy az esetleg másoknak is tetszene.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 28. - 17:35:49 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2013. December 28. - 17:52:52
Szerintem ebben az idézetben :
"....    A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben...."

a tanítás, meg az uralkodás két különböző cselekedetként van megjelölve. De miután mind a kettőre azt irja az Ige: nem engedem! Nincs miért külön választani. De csendben megjegyezném, hogy nagyon sok házasságban láttam, hogy ugyan nem tanította a férfit a felesége, dehogy uralkodott rajta az látszott. Sokféleképpen le lehet valakit uralni, de mindre azt mondja az Úr a hivő feleségnek : ne tedd!




Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2013. December 28. - 18:00:24
Szép estét mindenkin :)ek.Csabától kérdezném hogy ez a Bata Mária  rokona -e Ambrusnak?Ha jól tudom ő is Bata.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2013. December 28. - 18:12:21
Szia József tesó! :int
Szerintem csak névrokonságról van szó, különben az egyikőjük már nem élne! hehe irulpirul

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2013. December 28. - 18:13:39
 ;D ;D ;D



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2013. December 28. - 18:20:42
 vfetreng



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2013. December 28. - 19:50:31
Szerintem ebben az idézetben :
"....    A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben...."

a tanítás, meg az uralkodás két különböző cselekedetként van megjelölve. De miután mind a kettőre azt irja az Ige: nem engedem! Nincs miért külön választani. De csendben megjegyezném, hogy nagyon sok házasságban láttam, hogy ugyan nem tanította a férfit a felesége, dehogy uralkodott rajta az látszott. Sokféleképpen le lehet valakit uralni, de mindre azt mondja az Úr a hivő feleségnek : ne tedd!

 O0



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2013. December 28. - 20:40:07
Szia József tesó! :int
Szerintem csak névrokonságról van szó, különben az egyikőjük már nem élne! hehe irulpirul

háátt... tudod Csaba ....   :2funny:   

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2013. December 29. - 08:41:57
Mondjuk nekem Mária öltözetével nem volt gondom, a korának megfelelő, izléses ruházatban láttam több alkalommal is.
Persze ez nem jelenti azt, hogy máskor nem öltözhet úgy, hogy az esetleg másoknak is tetszene.

Szia Csaba!

Nekem ezt a videót adta elsőnek a google:
Isten kegyelme! Bata Mária - YouTube

Lehet, hogy én tévedek, de mintha mackó nadrág lenne rajta.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2013. December 29. - 10:03:50
Szia István!

Szabadidő ruha nadrágja van rajta. De nem ez a legnagyobb baj - mert valószinű egy nyári alkalommal vették ezt fel - hanem azzal, amit tesz. Azt mondja megkérdezte az Urat mire tanítsa ezeket az embereket? Vajon a Szent Szellem ellenmond az Ige tanításának ? Ugye hogy nem. Tehát aki őt megbízta azzal, hogy mit tanítson az vajon kitől volt?



Nem elérhető Kecskés István

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 393
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2013. December 29. - 11:00:42
Kedves Irma!

Régen a köznyelvben a szabadidőruhát, tréningruhát mackónak hívták.
Magyarán a szabadidőruha vagy tréning ruha alsó része = mackó alsó

Én voltám már cigány gyülekezetben is nem egyszer nem kétszer, de nem hogy a szószéken még a tagok sorai közt sem volt senki sem szabadidő ruhában nyáron sem. Azért mert tudták hogy hogyan illik megjelenni. (pedig ott igen nagy volt a nyomor)
Az asszonyok és a nők szoknyát hordtak nem nadrágot.

Természetesen ezek csak külsőségek, amik nem elsődleges szempontok, de azért nem árt pici figyelmet ezekre is fordítani, szerintem.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2013. December 29. - 11:26:34
Hát igen a Tiszteletett meg kell adni.
Mondjuk milyen érdekes volna, ha rövidnadrágba mennék fel a szószékre.

Ha megtisztiszteljük, a világi hatalmakat, mert szerintem senki nem jellene meg a polgálester előt, vagy mondjuk az miniszterelnök előt szabadidő ruhábn, főleg ha egy meghívásnak tenne eleget.
Szerintem a legdrágáb és legszebb ruhában jelenne meg, és persze amit az alklom és illendőség megkíván.

Akkor mennyivel ikább mikor a Sereg Ura, a Mindenható Isten elé járulunk, még akkor is ha Ő a mi szerető atyánk.

Eszembe jut Eszter királynő története, mikor a férje elé járúl, de akkor mint Király elé, úgy olvassuk:

Eszt 5:1  Történt pedig harmadnapon, hogy Eszter felöltözött királyiasan, és megállt a király házának belső udvarában, a király háza ellenében, és a király üle királyiszékében, a királyi házban, a ház ajtajának átellenében.



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2013. December 29. - 11:43:11
Ha Viktor ''királyfi'' meghívna lehet, hogy tréning mezben kellene megjelennem a felcsuti focipályán. :)
Valószínűleg magát Krisztust is kinézné a 21.sz.-i etiket az egyetlen ruhája miatt.
Őszíntén szólva én nem díjazom, ha valakit megszólnak az öltözete egyszerűsége miatt. Ez valószínűleg inkább az embereket foglalkoztatja, mint Istent.
Én nem láttam Mária videóját, de illetlenebbnek tartanám, ha miniszoknyában és egy toppban állt volna kamera elé...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13