Szerző Téma: Karizmák, szolgálatok  (Megtekintve 16611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2010. Július 27. - 15:14:34
PINTYÓ HOZZÁSZÓLÁSA


Idézet
tudod mit?...leegyszerűsítem a dolgodat...kizáratom magam és kész...nagyobb ugyanis az esélye annak  hogy disznót lássak repülni, minthogy veled együtt, bármiféle "helyreállítás szolgálatában" szeretetben, egyetértésben, alaposan megfontolt munkában, Krisztus valódi érdekeinek a helyes megítélésében, részt tudjak venni...az az Igerész amelyet most ide be fogok tűzni, pontosan az olyanokra vonatkozik mint te, aki alaposan kitart a hazugság makacs megvédelmezése mellett, aki, (miközben tekintélynek képzeli magát a Szentírások helyes fejtegetésében), még annyit sem képes megérteni, hogy testvérek között, egyszerűen lehetetlen "üdvösség elvesztéséről" beszélni, merthogy valójában ujjászületet testvér sosem követi el a  Szent Szellem káromlását...íme az Ige:

2Thessz. 2,9
Mert ennek a törvénytiprónak az eljövetele a Sátán munkája a hazugság minden hatalmával, jelével és csodájával; [Mt 24,24 ]
2Thessz. 2,10
és a gonoszság mindenféle csalásával azok számára, akik elvesznek, akik nem szerették az igazságot, hogy általa üdvözüljenek.
2Thessz. 2,11
Ezért szolgáltatja ki őket Isten a tévelygés hatalmának, hogy higgyenek a hazugságnak,
2Thessz. 2,12
hogy ezáltal mindazok elvegyék ítéletüket, akik nem hittek az igazságnak, hanem a hamisságban gyönyörködtek.

A Szent Szellem, tehát egyszer eljött, hogy kijentse neked az igazságot és te befogattad e utóbbit...aztán eljött a gonosz szellem és elkezdett 'a Szellem káromlásával" vádolgatni, mire te igen naívan bedőltél neki...most újra itt a Szent Szellem, aki újból bizonyságot akar tenni neked az igazságról...élj a lehetőséggel...

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2010. Július 27. - 15:15:23
Kedves Pintyó! Kérlek, ne menj el. Van, más téma is a fórumon, biztos vagyok abban, hogy lenne sok minden, amiben közös látásotok lenne, és felépülhetne közöttetek, ami most lerombolódni látszik. Nemcsak arról van szó, hogy kinek hol a helye, milyen szolgálatban, milyen munkacsoportban, közösségben, hanem hogy testvérek vagytok, ne így váljatok el. Kérlek.

Ne haragudjatok, hogy közbeszóltam.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2010. Július 27. - 15:15:40
Kedves Testvérem Jani!
Neked nem velem kell egyűtt dolgoznod abban a szolgálatban amire Isten elhívott, hanem a Szent Szellemmel!

Mondhatsz rám bármit tesókám, nem haragszom Reád!
Amíg az indulataid vezetnek nem találtál rá a helyes utra!
Vagdalhatsz hozzám igéket, s most én is tehetném ezt visszakézből!

S meg is tenném, ha szűkségét látnám, de nem látom!

Áldjon meg a Mindenható Isten!

Szeretettel:

Csaba

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2011. Március 23. - 22:28:53
Ma visszaolvastam Pintyó hozzászólásait.
Kezdem megérteni, hogy miért hiszi amit hisz...
Amikor egy nem karizmatikus lelkész eljut arra a szintre a nyelveken szólással kapcsolatban, amit még a magukat karizmatikusnak mondó személyek sem vallanak, akkor ott már komoly problémák vannak! Amikor egy nem karizmatikus lelkész a nyelveken szólásról kijelenti, hogy az adatott az egyén épűlésére és minden további karizma szűrőéjűl,alapjául, akkor felmerűl bennem a kérdés, hogy mi keresni valója van bármelyik Református felekezetben?
Ha annyit nem ismer, vagy nem képes felismerni Isten Igéjéből, hogy mire adta a Mindenható Isten a nyelveken szólást, akkor hogy a csudába szerzett teológiai diplomát?
Ha annyi tisztánlátást sem kapott Istentől, hogy az elméleti teologiájának következtetéseit összevesse a gyakorlattal, miként  állhat egy nyáj élén?
A karizmatizmus tévelygések az egész internetet átitatták már, s tönkreteszik az evangéliumi hitet, szégyent hoznak mindenkire, akiknek Isten karizmákat adott!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 22:41:51 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2011. Március 24. - 14:02:11
Nagyon félrevezető, hogy míg egyfelől azt hangzik el, hogy a Szentlélek-keresztség csak egy plusz ajándék, lehetőség, amitől a szolgálat válik teljessé, másrészt mégiscsak kibukik a sorok közül, hogy a Szentlélek-keresztség/betöltekezés által, azt követően, minőségileg jobb keresztyénekké válnak az emberek. Egy következő szintet jelent, és korántsem csak a szolgálatban, hanem látszik, hogy jellembeli, gyümölcsbeli változást, jobbá válást is tulajdonítanak az ajándékokkal rendelkezőknek. Az hogy a szolgálatban ez minőségi változást jelent, rendben van. De hogy a jellembeli fejlődést, a Krisztus képére való életen át tartó átformálódást miért nem az újjászületéstől, vagy a megtéréstől datálják, és miért a Szentlélek-keresztségtől, ez több, mint furcsa számomra.

De lehet, hogy rossz következtetést vontam le, a sorok között olvasva.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 24. - 15:00:49 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2011. Március 24. - 15:33:13
B. szerintem egy egyszeri esetbol kreal dogmat, valoszinuleg arra gondol, amikor a tanitvanyok Janos keresztseget vettek, ergo lovesuk sem volt arrol, hogy mit jelent a Jezus nevere torteno vizkeresztseg.
Minden esetre egy lelki pasztor reszerol ez egy olyan targyi tevedes, hogy mar egyaltalan nem csodalkozom rajta, hogy idonkent "hivatlan vendégek jegyzetelnek nála"!
Amugy meg igazad van Virágom, hiába szépítgetik a véleményűket a lényeg az, hogy csak az lesz "árja" keresztyén aki nyelveken szól!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 24. - 15:49:38 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2011. Március 24. - 18:38:03
ApCsel 2 - A Szentlélek kitöltetése
ApCsel 8 - a samáriai hívők kapják a SzL-t
ApCsel 9 - Pál megtelik SzL-kel
ApCsel 10 - Kornéliusz és a vele lévők Szentlélek-keresztsége, beteljesedése + idetartozik a 11. fejezet, ahol utólag értékelik ezt az eseményt
ApCsel 19 - Keresztelő János tanítványai kapják a SzL-t

Ezek a fő igehelyek, amelyek a Szentlélekkel való első betöltekezésről, vagy SzL-keresztségről szólnak. Csak a samáriaknál nem írja az ige, hogy nyelveken szóltak voltak, és Pálnál, de róla tudjuk későbbről, hogy rendelkezett azzal az ajándékkal. Gondolkodni kellene az igehelyeken, szövegkörnyezeten, hogy miért lehetett úgy, hogy legtöbbször szóltak nyelveken.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2011. Március 24. - 20:03:55
Számomra ennek az üdvtörténeti korszaknak egyértelmű szerepe van.
Egy pogány-zsidó világban szűkség volt jelekre és csodákra, hogy a keresztyén hit létjogosultságát igazolják. Azt is érdemes lenne figyelembe venni, hogy az ige nem beszél semmit sem arról, hogy ezen események közepette NEM  BESZÉLT EMBERI NYELVEKEN szóltak volna az érintettek!
Maga Pál írja: "A nyelvek tehát jelül vannak, nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek..."
1Kor. 14:22
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 25. - 05:45:14 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2011. Március 24. - 20:24:22
A Szentlélek-keresztséggel kapcsolatos igéket nézve nekem nem egyértelmű, hogy itt maga a nyelveken szólás ajándéka volt önmagában fontos.

Az első SzL-kitöltetésnél a nyelveken szólás egyértelműen jel volt.

A Kornéliusznál történt eset számomra gyönyörű mondanivalójú.

44Míg ezeket a szavakat mondta Péter, leszállt a Szentlélek mindazokra, akik hallgatták az igét. 45És elámultak a zsidó származású hívők, akik Péterrel együtt jöttek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szentlélek ajándéka. 46Hallották ugyanis, amint nyelveken szóltak, és magasztalták az Istent. Akkor megszólalt Péter: 47"Vajon megtagadhatja-e a vizet valaki ezektől, hogy megkeresztelkedjenek, akik ugyanúgy megkapták a Szentlelket, mint mi?"48És úgy rendelkezett, hogy keresztelkedjenek meg a Jézus Krisztus nevében.

Látszik, hogy itt az előítéleteket kellett ledönteni, nem is csak Péternél, hanem a vele lévő többi zsidó szívében. Itt a nyelveken szólás számomra egy üzenet Istentől a zsidóknak, nem maga a nyelveken szólás volt a fontos itt, hanem, hogy ez jelezte: megkapták a Szentlelket.
És a zsidók ebből azt a következtetést vonták le, hogy ezek a pogányok megkeresztelhetők.

A 11. fejezetben még szebben kijön, hogy Isten mire használta a jelet:

15Amikor pedig elkezdtem beszélni, leszállt rájuk a Szentlélek, ahogyan ránk is leszállt kezdetben. 16Ekkor eszembe jutott az Úr szava, aki így szólt: János vízzel keresztelt, de ti Szentlélekkel fogtok megkereszteltetni. 17Ha tehát ugyanazt az ajándékot adta nekik is az Isten, mint nekünk, akik hittünk az Úr Jézus Krisztusban, akkor ki vagyok én, hogy akadályozzam az Istent?" 18Amikor mindezt hallották, megnyugodtak, dicsőítették Istent, és így szóltak: "Akkor tehát a pogányoknak is megadta Isten a megtérést az életre."

A nyelveken szólást ebben a kontextusban szemlélem e történet esetében. Úgy érzem, így teljesebb, mint pusztán azt észrevenni, hogy milyen ajándékot kaptak. A legtöbb ajándék külsőleg nem észlelhető, a nyelveken szólás igen. Szerintem csupán erről van szó. De akinek bármilyen karizmája van, az már a Szentlélek jelenlétére utal, arra, hogy megkapták a SzL-t. Az igeszakasz bizonysága szerint Péterék számára éppen a nyelveken szólásból lett egyértelmű, hogy Kornéliusz közössége megtért, Isten elfogadta őket.

Érdekes még a pünkösdi prédikációból Péter válasza a megtérő zsidóknak, hogy mit kell tenniük:

Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg valamennyien Jézus Krisztus nevében, bűneitek bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát.

Itt azt látom, hogy a Szentlélek ajándéka megtéréshez kapcsolódik, szinte természetes módon. Bár a samáriai hívőknél nem így történt, az apostolok külön leutaztak, hogy megkapják a Szentlelket. (Próbálok gondolkodni.)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 24. - 21:46:30 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2011. Március 25. - 05:59:35
Vajon ezekben az esetekben - amikor a Szentlélek kitöltetett, pl. Kornéliuszék közösségére - a nyelveken szólás ajándéka megmaradt, vagy egy egyszeri eset volt? Most jutott eszembe.
 nemertem
Pál azt mondja, ha nincs magyarázó, ne szóljanak. És itt jelként szerepeltek. Vagy erre nem vonatkozik a Pál által közölt "szabály", hogy olyanok is hallhatják, akik nem értik az adott nyelvet, és az nem épít?


És mire utalhat az ige, amikor azt mondja, hogy épít ez az ajándék? Hogyan épít, mit épít az emberben?  nemertem2
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 25. - 06:18:58 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2011. Március 25. - 08:06:27
Hogy mit épít az emberben a nyelveken szólás azt csak az tudja megmondani aki maga is megtapasztalta,  ezért ebben én nem tudok nyílatkozni.
Pál beszél a nyelveken szólásról, mint imáról, másutt pedig azt mondja Isten igéje, hogy maga a Lélek is kimondhatatlan fohászkodásokkal könyörög értünk. Ez valóban építő lehet. Viszont semmit sem mond az ige arról, hogy Isten az embernek a nyelveken szólás által adna más ajándékokat, vagy bármilyen kinyílatkoztatást.
Kértem is B.-t, hogy mondja el, hogyan kapja meg a prófétai üzeneteket, még csak válaszra sem méltatott...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 25. - 09:04:46 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2011. Március 25. - 08:25:37
Az ige alapján, ami belőle kikövetkeztethető valamit jó lenne megérteni abból, hogy mit jelent az, hogy valaki magát építi.

... Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat. Aki pedig prófétál, emberekhez szól, és ezzel épít, bátorít, vigasztal.

Aki nyelveken szól, önmagát építi, aki pedig prófétál, a gyülekezetet építi. Ha pedig, testvéreim, elmegyek hozzátok, és nyelveken szólok, mit használok nektek, ha nem szólok hozzátok egyúttal kinyilatkoztatásban vagy ismeretben, prófétálásban vagy tanításban? ...



Pl. a párhuzamot ha nézem, hogy az értelmes szó, építi a gyülekezetet, tehát ha valamilyen üzenet érkezik, lehet vigasztalás, feddés, vagy tanítás, pl. akkor ezek építenek.

Az építésre Pál mond egy másik szót is: HASZNÁL.
Azt is mondja, hogyha csak nyelveken szólna a gyülekezetnek, azzal nem használ nekik ... csak akkor ha mellette még kinyilatkoztatást (prófécia), tanítást (ismeret) is mond nekik.


A nyelveken szólás, akkor is épít, ha az illető maga sem beszél az adott nyelven? Miben áll a nyelveken szólás építése?

14Mert ha nyelveken szólva imádkozom, a lelkem ugyan imádkozik, de az értelmemet nem használom.


Itt a lélek lép kapcsolatba az Istennel, egy közösség jön létre, ami nem az értelmet használja. De vajon ez a lelki közösség, ami a nyelveken szólás által létre jön, máshogy nem jöhet létre? Hogyan?

Ha a Biblia egészét nézem, hogy mi az, ami épít, akkor az ige, a hit, a szeretet, a bátorítás ... de ezt lehet, hogy módszeresen össze kellene szedni az igéből.

Mivel én nem gondolom, hogy mindenkinek kell nyelveken szólni, ezért próbálom megérteni, hogy miben áll az a fajta építés. Akik nem szólnak nyelveken, akkor ezáltal elesnének valami fontostól.

* * *

10Ki tudja, hányféle nyelv van ezen a világon, és egyik sem értelmetlen. 11Ha tehát nem ismerem a nyelvet, a beszélőnek idegen maradok, és a beszélő is idegen lesz nekem. 12Ezért ti is, mivel rajongtok a lelki ajándékokért, arra igyekezzetek, hogy gazdagodásotok a gyülekezet építését szolgálja. 13Ezért aki nyelveken szól, imádkozzék azért, hogy magyarázatot is tudjon adni. 14Mert ha nyelveken szólva imádkozom, a lelkem ugyan imádkozik, de az értelmemet nem használom.

Nagyon érdekes a gazdagodás kifejezés Pál szavaiban. Tehát a nyelveken szóló (is), gazdagodik.

Az 1Kor levél 1. fejezetében is szerepel ez a szó:

4Hálát adok értetek Istennek mindenkor, azért a kegyelemért, amely nektek a Krisztus Jézusban adatott. 5Mert a vele való közösségben mindenben meggazdagodtatok, minden beszédben és minden ismeretben,  6amint a Krisztusról való bizonyságtétel megerősödött bennetek. 7Azért nincs hiányotok semmiféle kegyelmi ajándékban, miközben a mi Urunk Jézus Krisztus megjelenését várjátok, 8aki meg is erősít titeket mindvégig, hogy feddhetetlenek legyetek a mi Urunk Jézus Krisztus napján.

Itt a gazdagodás vagy talán lehet használni itt az épülés szót is ... a gazdagodás, az épülés azért jött, jöhetett létre, mert Krisztussal voltak közösségben. És Pál a lelki ajándékokat is erre vezeti vissza: azért nincs hiányuk a korinthusiaknak semmilyen karizmában, mert közösségben voltak Krisztussal, mert a Róla szóló bizonyságtétel, megerősödött bennük.

* * *

Ezeket a felvezetéseket gondolatébresztőnek szántam, nem végkövetkeztetések. Csak szeretném megérteni ezt az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 25. - 09:03:31 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #57 Dátum: 2011. Május 02. - 23:45:32
Bocsánat,ha  "OFF"-olok...!  A  karizmákkal,kegyelmi  ajándékokkal  kapcsolatban volt  szó a  gyülekezetben.  Elhangzott  egy  elvi  kijelentés,hogy  minden kereszténynek  legalább  egy  karizmája/kegyelmi  ajándéka  van  a  szolgálatra.  Ti  ezt  hogy  Látjátok? (Vagy  az  imádság is  ide  sorolható,és  mivel  minden  tesó  tud  imádkozni,ezért  ez  mindenkinek  megvan...?)

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2011. Május 03. - 12:47:44
Szia Zsotza!
:2smitten:

Vannak kegyelmi ajándékok, amiről úgy vélekednek a keresztyének, hogy azok különlegesek, mint pl. a gyógyítás, nyelveken szólás,  és a csodatevő erők. Vannak karizmák, amelyek az egyház vezetését hívatottak elősegíteni, mint a bölcsességnek beszéde, a tudománynak beszéde, prófétálás, vagy a lelkek megkülönböztetésének képessége. Ezen ajándékok jellegűknél fogva nem adatnak meg minden gyülekezeti tagnak.
Azonban vannak olyan kegyelmi ajándékok, amelyek nélkűl nem beszélhetünk keresztyénségről, keresztyén emberről. Az elsőszámú ilyen kegyelmi ajándéknak magát a hitet tartom, de ide sorolhatjuk az általad említett az Istennek tetsző imádságra való képességet is.
Tehát szerintem sem létezik olyan keresztyén, akinek egyetlen karizmája se lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 03. - 13:15:02 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2011. Május 03. - 13:13:54
Sziasztok!  :hi


Szerintem sincs - olyan újjászületett keresztyén - akinek ne lenne kegyelmi ajándéka. Az sem kizárt, hogy van olyan ajándék, amely mindenkinek adatik - két ilyenről biztosan tudok, de majd később térek vissza rá.

Az imádság karizmája szerintem nem mindenkinek van. Nekem pl. nincs. Vagyis akkor nem szoktam imádkozni? De, szoktam. De hallva (esetleg olvasva) egyes keresztyéneket, érzem a különbséget. Pedig olyat is tapasztalok, amikor az én imádságom különleges. Időnként van ilyen. Amikor valahogy több, mintha valaki adogatná a szavakat a számba, érzem, hogy a Lélektől jön ez. De nem mindig van így, sőt ez a ritkább. De vannak, akiknél minden imádságukat úgy érzem, hogy van benne valami plusz. Csaba, hát épp Te vagy az egyik. Mindig olyan mély, telített az imádságod. Talán Te nem is tudva - a saját állapotodból, mert ez a természetes számodra - gondolod, hogy ez mindenkinél így van. Szerintem nincs.  brush1

A hit ajándéka, mint karizma, úgy gondolom, szintén nincs meg mindenkinek. De elfogadom, ha másként gondoljátok. Ezt a karizmát az Úr Jézusba vetett hittől meg lehet különböztetni, akkor és annak adatik, akinek olyan feladatot kell teljesítenie, vagy olyan helyzetben kell megállnia, ami emberileg lehetetlennek tűnik, kilátástalan, amihez nagy hit kell. Ez nem azt jelenti, hogy minden emberileg felfoghatatlan helyzetben adatik ez az ajándék - ez szolgálattal kapcsolatos. Meg lehet különböztetni a "saját" hittől.

Most visszatérnék arra, hogy van-e olyan karizma, amely minden újjászületett keresztyénnek adatik.
Kettőt tudnék megemlíteni:

- Az egyik ilyen az örök élet karizmája Rm 6:23
- A másik a házas állapot, vagy az egyedülálló állapot (vagy az egyiket, vagy a másikat kapja mindenki) 1Kor 7:7

Remélem, nem botránkoztattam meg senkit!  :-\
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 03. - 13:26:02 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1