Szerző Téma: Leltár az óesztendőről  (Megtekintve 41260 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2014. Január 03. - 22:03:57
Köszönöm mindannyiótok kedvességét!  :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2014. Január 03. - 22:41:27
 virag19



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2014. December 31. - 12:24:19
Kedves Testvéreim! :2smitten:
Ismét elrepűlt az óesztendő...
Gondolom erre magától senki sem jött
volna reá közületek! :)
Szóval valóban ideje az óévi leltárnak,
de Isten kegyelméből nincs reá
szűkségem, hogy közhelyek
ismételgetésével töltsem ki a
rendelkezésre bocsájtott
karakterállományt! :2funny:
Az utóbbi időben úgy látom, hogy az
aktív tagjaink megtalálták a fórumon
azt a fajta írásos szolgálatot, amelyre
Isten indítja a szívűket.
Külön öröm számomra, hogy a fórumot
''kivűlről'' olvasva úgy tűnhet, hogy a
tagjaink egymást ''lájkokkal''
jutalmazzák.
Nekem ez azt jelenti, hogy mindenki
talált a testvérei szolgálatában
számára tetsző, építő hozzászólásokat!
Véleményem szerint, ha ez nem így
történik, egy keresztyén fórum nem
töltheti be, még részben sem az
Istentől nyert szerepét.
:szelid:
Ha számot kell adjak az óesztendő
pozítív tapasztalatiról, számomra az a
legszebb, hogy lassan a moderátori
státuszom olyan lesz, mint a
Köztársasági Elnökünké: reprezentatív!
A ''lájkos''-figurák osztogatásán kívűl
nem sok dolgom akad! :)
Higgyjétek el, hogy ez egy modi
számára, a legszebb ajándék, amit egy
virtuális közösségtől kaphat!
Hála érte Istennek, és köszönöm
szépen MINDANNYIÓTOKNAK!
szivetadja
A leltárhoz hozzá tartozik a negatív
dolgok számbavétele is.
Idén számomra a legnagyobb
csalódást azok a regisztrálók
jelentették, akik valójában sosem
léptek be, így sem nekünk, sem nekik
nem vált nyereséggé az itteni tagság...
Talán még teljesebb képet
mutathatna az óévi leltár, ha a Ti
számadásotokat is olvashatnánk itt.
 S az észrevételeitek, ötleteitek által,
talán mégkedvezőbb írányba fejlődhet
a virtuális közösségünk!
:szelid:
Végezetül minden kedves
Testvérünknek, tagoknak és
olvasóknak egyaránt Áldott, Krisztus
szerelmében gazdag Új Évet kívánok!
B.Ú.É. K. !
:szilv3:  :szilv2:
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 31. - 12:31:39 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2014. December 31. - 14:29:58
Jó volt olvasni, Csaba az Ó évi értékelésed. És nem csak azt, hanem gondolataid, és mind azokat az írásokat amiket megosztasz.
Köszönöm, mindanyiótok írását és megosztását, mert sokat lehetett épűlni általuk.
Köszönöm, Kálmán fáradhatatlan munkáját, az idézetek terén. Nagyon jók.
Köszönöm Kamilla igéit, amiket megoszt.
Köszönöm Írma bizonyságait, és megosztásait.
Köszönöm, hogy Virág adminisztrálja és fentartja a Fórumot.
És köszönöm nektek  József, Jázmin, Pacific, Gábor, azokat az épító hozzászólásokat amiket megosztottatok az év folyamán.
 Az Úr áldjon meg benneteket szolgálataitokért.

Örülök, hogy e közösséghez tartozhatom, és szívemen hordalak benneteket. Talán úgy tünt, hogy az utóbbi hónapokban hanyagoltam, a fórumot. Sajnos, nagyon elfoglalt voltam, igyekeztem olvasgatni, de mindig a szívemen hordoztalak benneteket.
Kívánom, hogy a jövő év is legyen gazdag az áldásokban, kívánom, hogy az Úr vezessen ide aktív és áldásos tagokat, hogy egymás hite által épüljünk.

Legyetek áldottak, és kívánok áldásokban gazdag boldog új évet.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2014. December 31. - 14:36:19
Én ezen az éven rengeteg kudarcon mentem keresztül, DE Isten megerősített, pl a kálvinista alapelvekben, nyertem testvéreket szellemi anyukát, és igazi családot is a válásom után az engem befogadó testvérek személyében! Bár veszítettem de nyertem is! :)

Remélem hogy az elkövetkező évem már jobb lesz mert ez a válással tarkított év szörnyű volt számomra...

Legyetek áldottak! :)



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2014. December 31. - 16:25:09
Köszönöm én is Istennek, hogy létezik ez a fórum és hogy én is tagja lehetek ennek. Ez egy megtiszteltetés számomra. Köszönöm én is Csabának és Virágnak azt a hatalmas szolgálatot amit ebben az évben is befektettek azért, hogy ez a fórum jól működhessen. Most ha itt lennétek akkor kapnátok tőlem egy ölelést és két puszit. De reméljük, hogy majd összejön ez is. Ugyanakkor én is köszönöm a többi testvéreimnek is a sok építő írásaitokat amikkel megajándékoztatok. És titeket is ölellek és puszillak. Bár vannak dolgok amikben nem mindnyájatokkal értek egyet, de azért én úgy gondolom, hogy ennek ellenére lehetünk testvérek az Úrban, hogyha elfogadtuk az Úr Jézust Urunknak és Megváltónknak. És hiszem, hogy majd fenn a mennyben ott teljes egyetértésben leszünk.
Köszönöm Istennek, hogy szolgálhattam itt ezen a fórumon is ebben az évben. Köszönöm, hogy megoszthattam veletek sok írást azok közül amik tetszettek nekem. Remélem, hogy a jövőben is folytathatom ezt az áldott szolgálatot. Bár el kell hogy mondjam nektek, hogy a családom számára nagyon nehéz esztendőt tudunk a hátunk mögött az autista fiam miatt, akinek a gondozása óriási erőfeszítésünkben került, sok bánatban, sok kimerültségben, sok elkeseredésben, sok aggódásban. Imádkozzatok értünk, hogy drága Istenünk az Ő kegyelmével és erejével támogasson minket, hogy tudjuk dicsőíteni őt a szolgálatunkkal a fiúnk felé. Köszönöm nektek, hogy ebben az évben is imádkoztatok értem és családomért.

 vszeretet2

 virag3

 :int




Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2015. Január 01. - 11:50:34
Draga Testvereim! Örülök ennek a forumnak,és hálás vagyok érte,és értetek is ,hogy befogadtatok. :) Sokat épültem általatok,és remélem én is épithettelek titeket,amennyire tőlem tellett.Az jó,hogy annak ellenére,hogy különbözünk,mások vagyunk,néha mások a nézeteink, a hitünk egy,az igaz ISTENBEN.Kívánom továbbra is,hogy épitsük egymást szeretetben és békességben.Áldjon meg MINDEKIT az ÚR!! :2smitten:

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2015. Január 01. - 12:05:40
Ámen!



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2015. Január 01. - 14:59:59
Ha már a számvetésnél tartunk, akkor én is csatlakozom azokhoz, akiknek ez a fórum sokat adott és ezért nagyon hálásak. Boldog vagyok, hogy ezt tehetem, és hogy köztetek lehetek. Nagyon sok örömet kaptam itt mindegyik testvéremtől. Kitől-kitől abban a szolgálatban, amelyben megerősítette őt az Úr. Nekem külön öröm ahogy -Csabával alakult a kapcsolatunk. Mi több helyen is fórumoztunk már együtt és sokszor vitatkoztunk össze keményen, bántottuk meg egymást. Mára az Úr kiformálta köztünk as krisztusi szeretetet. Nagy öröm olvasni mindegyiktek irásait, jó figyelni kit miben tanít éppen Isten. Jó érzés feljönni erre a fórumra, mert itt általában nem az egymás letiprása megy. Jó egymás hite által épúlni.
Az újvében kivánom, hogy Isten adjon erőt kinek-kinek a meglévő terhek elhordozásában, érezzétek meg és lásssátok meg, hogy jó az Úr az Őhozzá folyamodókhoz. Tartson meg Isten az Ő hatalmas erejében, oltalmazzon szeretetével.

Isten legyen veletek kedves Virág, Csaba, Zoltán, Gábor, Jázmin, Margit, Kamilla, Pacific József testvéreim, tiveletek többet találkozom, de mindazoknak kivánok Istentől megűldott boldog újévet, akik itt megfordulnak a fórumon!


IMÁNUEL  -   Velünk az Isten!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2015. Január 01. - 15:45:25
Én köszönöm szépen az Úrnak és Nektek egyen-egyenként, hogy itt vagytok, hogy ismerhetlek Bennetek, hogy közösséggé formálódtunk az együtt töltött idő alatt.

Szeretettel, Virág  :sziv2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2015. December 31. - 10:25:02
Kedves Testvéreink a Krisztusban!
Ötödik alkalommal érkezett el fórumunk életében, hogy visszatekintsünk az esztendőre.
Köszönjük a "régi" testvérek kitartását, akik szolgálatukkal fent tartják a közösségünk mindig friss igékkel, gondolatokkal, versekkel történő olvashatóságát.
Idén regisztrált testvéreink közül Szatinak és Nagy Lajosnak szeretnénk külön is megköszönni az új tagjainkra nem éppen jellemző aktivítást!
Ez az esztendő hozott ugyan viharokat hazánk körül, kűlső és belső okokból egyaránt, de örülök, hogy a forumozó testvérek közé ezek az események nem tudtak oly módon éket verni, mint ahogy ezt a honfitársaink közé tették.
Köszönjük állandó és alkalmi olvasóinknak a megtisztelő figyelmét, reméljük mindannyiuk és mindannyiunk számára sikerült építő élményekkel is megajándékoznunk egymást.
Sajnos az év szomorú eseményekkel végződött, de bízunk Megtartó Istenünkben, hogy vígaszt nyújt majd ígéretei beteljesedésével.
Kívánom mindannyiunk számára, hogy testvéri és baráti kapcsolataink tovább erősödhessenek itt a fórumon,s egymás megerősítésére, hitben és szeretetben való kölcsönös növekedésünkre szolgáljanak a Krisztus testének egységében.
Isten áldásaival és kegyelmével teljes Boldog Újévet Kívánunk minden Testvérünk számára!
Testvéri szeretettel irántatok:
Virág és Csaba

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2015. December 31. - 10:52:55
Kedves Testvéreim a Krisztusban!Csatlakozom én is Csaba jókívánságihoz és kívánok mindenkinek  sok örömet és boldogságot és főleg áldást életetekre az új esztendőben.Kicsit visszatekintve elmondhatom hogy volt sok jó dolog és volt ,van szomoruság gyász is.De mindezeket elfogadva Isten  jobban tudja hogy mire van szükségünk!Sok munkának megvolt az eredménye.Gyarapodtunk  sok mindennel de a lelkiekben is sok jó dolog történt.Sajnos az év elején meghalt apósom az év végén meg Anyósom.
Remélhetőleg ők már jó helyen vannak.Köszönöm hogy itt lehettem.Kívánok  még egyszer boldog uj évet! :szilv6: :szilv5:



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2015. December 31. - 17:04:05
Köszönöm Csaba, Virág, Józsi a jókívánságokat. És a többi testvéreknek is köszönöm.

 vszeretet1



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2017. December 31. - 10:43:48
Kedves Testvérek! :2smitten:

Rohan az idő és repülnek az évek, sorra érik egymást az események.

Hatodik alkalommal tartozom számadással a fórumon, a fórummal kapcsolatban.

A testvéri közösségi kapcsolatok terén ez a forma sokat veszített a népszerűségéből.
Nem csupán a mi fórumunkkal van ez így, a "szomszédoknál" sem jobb a helyzet. Sőt talán azt mondhatom, hogy a többségüknél rosszabb.
Persze ez egyáltalán nem okoz örömöt!
Egy-egy kihalt keresztyén fórum hasonlít az elnéptelenedett gyülekezetekhez.

Itt is ott is kiderül, hogy valami nem működött igazán jól.
Vannak akik fórumtalálkozókat szerveznek, hogy erősítsék a kapcsolatokat.
Én nem tartom ezt rossz dolognak, de azt látom hogy ez sem képes életben tartani egy virtuális közösséget...

Annak, hogy az Örömhír fórum idáig nem jutott az enyészet sorsára, valószínűleg rajtunk túlmutató oka van.

A felesleges további szócséplés helyett, Isten írott igéjével szeretnék Áldott, boldog Új esztendőt kívánni minden kedves tagunknak és olvasónknak!

Jeremiás Siralmai

3:22. Az Úr kegyelmessége az, hogy még nincsen végünk; mivel nem fogyatkozik el az ő irgalmassága!
23. Minden reggel meg-megújul; nagy a te hűséged!
24. Az Úr az én örökségem, mondja az én lelkem, azért benne bízom.
25. Jó az Úr azoknak, a kik várják őt; a léleknek, a mely keresi őt.
26. Jó várni és megadással lenni az Úr szabadításáig.


 :szilv4:
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 31. - 10:46:03 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2017. December 31. - 13:16:46
Köszönjük a jó kívánságokat!Mi elmondhatjuk hogy jo évet zártunk!Köszönjük ezt baz Úr kegyelmének és nem a saját erőnknek!Ma este teszem le a presbiteri esküt!Szeretném az Urat szolgálni továbra is ujjult erővel!Kívánok mindenkinek Istentől áldott boldog új évet! :2smitten: