Szerző Téma: Beszélgessünk a Szövetség-theológiáról  (Megtekintve 8138 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 16:21:55
Szóval én elfogadom igaznak az írott írást!

És hiszem, hogy amire szükségem van ma azt mindég eszembe juttatja a Szent Szellem, és szövetséget kötöttem a végtagjaimmal és az érzékszerveimmel, hogy azok csak úgy cselekedhetnek ahogy a Szent Szellem vezet.(Jób 31,1 volt a példám)

Bízom a Mindenható Istenben, ha ezt RÁ bízom, akkor nekem nincs más dolgom, mint megcselekedni azt is ha a vízre kell lépnem. :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 16:27:40
 Magduska nem a gyermekkeresztségben kell hinni,mert az önmagában csak egy jel, (áldássá,de akár átokká is lehet), a hozzá kapcsolódó Isteni ígéretben kell(ene) hinnie a keresztyéneknek, hiszen ez a sákramentomok mondandója...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 16:31:11
:igen2:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 21. - 16:39:39 írta Virág »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #33 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 16:43:04
1984 nyarán Bulgáriában a - ha jól tudom - Pravoszláv "templomokban" láttam azokat az ábrákat, amik azért kellenek, hogy hitük legyen az oda járóknak.
Akkor még nem jártam meg a felfelé vezető utat, és akkor csak a látható világban hittem - mint bérmálkozott katolikus!

Mondhatom rémséges látvány, a maga különlegességében.
Aztán 1984 december 12-én visszaküldtek onnan, amiben nem hittem.
1988 nyarától pedig az Úr Jézus Krisztus tanítványa vagyok.

Abban hiszek, hogy most ebben a korban itt van a Szent Szellem, és elvezet minden igazságra, és eszembe juttatja az igéket - nem öncélúan, hanem azért, hogy megcselekedjem!

Szóval mindent Neki kell megerősíteni, mert a hitemet is Ő adja - a cselekvő hitet!



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 16:46:48
Meg voltam keresztelve,
anyám zárdában apácának készült, (egészségi állapota miatt nem maradhatott ott)
apám hívő református volt.
Még is megtapasztaltatta velem a Mindenható Isten azt az utat amit Ő jelöl ki azoknak akik elfogadják a megváltásukat.

 Folyamatosan megtapasztaltatja, hogy hitből cselekedjem és aztán értem meg, a miérteket.
 :angel: