Szerző Téma: Az igehírdetés válsága  (Megtekintve 9182 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2012. November 08. - 11:26:04
Lehetséges, bár Péter korában is voltak, akik szimplán megpróbálták a saját gondolataikhoz igazitani a tanítást, s voltak akik eleve rossz szándékkal, anyagi haszon reményében forgatták (ki) az igazságot.
Egyszer Anti tesómnak is felajánlottam, hogy menjünk a Faraó történetén az elejétől végig, hogy mit mond Isten, mielőtt bármit is tehetne, vagy nem tehetne a Faraó...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2012. November 08. - 11:34:37
Itt a probléma gyökere Magduska:
''Lehet olvasni a fáraó szívének
megkeményítéséről, de ez abból az
alapból indul, hogy ő engedetlen volt.''

Nem, nem ebből indul ki, ebből a Te következetlenséged indul ki!
A dolog onnét indul ki, hogy a Faraót Isten eleve a ''becstelenség edényének'' készítette.
Lásd  Római levél 9.fejezet.
Az megint fából vaskarika, hogy a faraónak volt lehetősége az engedelmességre, ''testi ember'' volt, képtelen arra, hogy Istennek engedelmeskedjék. Egyikünk sem azért válik lelkivé, merthogy akarja, vagy mert szabad választása van reá, hanem mert Isten újjászüli. Ef.2:1-9
Persze még ezerszer leírhatom  ezt az igét, ettől még Téged a meggyőződésed szerint másként vezet a Szent Szellem...

Csaba gondold végig milyen Teremtő Isten képed van!

Miben különbözik ez az 1 talentumos szolga gondolatáról, amikor elássa azt amivel gazdálkodni kellett volna?



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2012. November 08. - 13:36:05
Megmentő Istenképem van!
Megvagyok győződve róla, hogy Aki elkezdte bennem a jó dolgot, véghez is viszi a Jézus Krisztusnak napjára.
Az én bugdácsolásokkal fűszerezett tökéletlenségeim ellenére. Olyan Istenképem van, Akit nem nekem kellett behívnom az életembe, hanem Aki behívott az Ő jelenlétébe, Aki engedelmességet vár el Tőlem, s nem az engedélyemet kéri. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #33 Dátum: 2012. November 08. - 13:55:09
Megmentő Istenképem van!
Megvagyok győződve róla, hogy Aki elkezdte bennem a jó dolgot, véghez is viszi a Jézus Krisztusnak napjára.
Az én bugdácsolásokkal fűszerezett tökéletlenségeim ellenére. Olyan Istenképem van, Akit nem nekem kellett behívnom az életembe, hanem Aki behívott az Ő jelenlétébe, Aki engedelmességet vár el Tőlem, s nem az engedélyemet kéri. :szelid:

Kedves Csaba a kérés is az engedelmesség kategóriájába tartozik.
Kérni!

Sok embernek ez a legnehezebb.

Te mit szoktál kérni, és kitől?

Én most tőled kérem, hogy írd le nekünk   :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2012. November 08. - 15:51:08
Kérni azt szoktam, amiről tudom, hogy szűkségem van reá, mert híjján vagyok.
Istentől elsősorban engedelmes szívet, alázatos lelket és kellő bölcsességet, hogy az igéje szerint tudjak szólni, élni és cselekedni.
S lám továbbra is kéreti  velem az Isten...
Aztán kérni szoktam a szeretteim megtérését, mert ehhez is kevés vagyok.
Apámtól néha kölcsön szoktam kérni. Néha másoktól bocsánatot, ez sem gyakori, de ha jogosnak érzem megteszem.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2012. November 08. - 16:03:01
Igen az embernek szabad akaratot adott, hogy kérje, és akarja azt, hogy megváltott legyen.
El kell fogadni, és ezt a kérésemmel fogadom el
 :szelid:

Úgy érzem, különbséget kell tenni, a megtért és a még meg nem tért ember között, a kérés tekintetében.
Van-e olyan ige, amely a hitetleneknek mondja, hogy kérjenek? A kérésre felszólító igék nem a hívőknek szólnak mind?


Idézet
Kedves Csaba a kérés is az engedelmesség kategóriájába tartozik.
Kérni!

Sok embernek ez a legnehezebb.

Ha a kérés engedelmesség kérdése (is), akkor a megváltatlan ember hogyan tud kérni? Csak akkor tudna kérni, ha engedelmes lenne. De ha az ember engedelmes lenne, akkor a megváltásra sem lenne szüksége.  :-\

Ezeket gondoljuk át egy kicsit.
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 08. - 16:08:46 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2012. November 08. - 18:38:07
""Úgy érzem, különbséget kell tenni, a megtért és a még meg nem tért ember között, a kérés tekintetében.
Van-e olyan ige, amely a hitetleneknek mondja, hogy kérjenek? A kérésre felszólító igék nem a hívőknek szólnak mind?""

A Biblia egy verse sem íródott a hitetlenek számára, --egyébként a kezükbe sem veszik.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2012. November 08. - 18:43:19
Ez igaz Flóra,vagy ha kézbe veszik, azt inkább irodalmi alapokon teszik.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2012. November 08. - 18:48:11
""Ha a kérés engedelmesség kérdése (is), akkor a megváltatlan ember hogyan tud kérni? Csak akkor tudna kérni, ha engedelmes lenne. De ha az ember engedelmes lenne, akkor a megváltásra sem lenne szüksége.""----A Biblia alapján  ezt logikus levezetésnek látom.

Még csak az engedetlen, megváltatlan ember tud kérni!  Sőt! Annál többet is tud. :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2012. November 08. - 18:52:44
A ''Kérjetek és adatik''-egyébként nem parancs, hanem egy megállapítás,tanács Krisztus részéről.
Milyen viszony az, az Atya és a gyermeke között, ahol a gyermekre  rá kell parancsolni, hogy kérjen?! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2012. November 08. - 18:55:22
""Milyen viszony az, az Atya és a gyermeke között, ahol a gyermekre  rá kell parancsolni, hogy kérjen?! "" :2smitten: :2smitten: vint vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2012. November 08. - 19:14:40
Kedves Testvéreim! :2smitten:

Nagyon reménykedem, hogy Magduska belátja a Biblia-ellenes voltát az alább idézett szövegnek! :2smitten:
Szeretettel kérem is erre! Csaba is féltő szeretettel hívta fel a figyelmét! :2smitten:

"''Az én leírásom soha sem szubjektívek,”

Na látod ebben tévedsz, nem mondok semmit magamtól.
Amennyiben az én gondolatom lenne, akkor igazad lenne, de ez úgy az enyém, ahogy Krisztus értelme lakozik bennem.
Amennyiben hasonlítani akarsz még is, akkor csak és kizárólag a MESTEREMHEZ

Azokban amiket leírtam nem találsz olyant ami ellentétes a Bibliával, le sem írnám.

''Csaba, hogy valakinek mi áll meg és mi
nem az Írás fényében az a saját
szűrőjétől függ.'"

Ki emelem még: Minden ember szubjektív is!
Egy emberben Krisztus értelme lakozik?-Isteni értelme lenne?
Valakit csak magához Istenhez lehet hasonlítani?
Az utolsó idézetben maga Magduska írja a saját szűrőt. Isten adott egy kijelentést, az a mérce.

Magduska ezeket tele belső feszültséggel írta le, nem gondolta át. vint vint

Magduskának: :2smitten: :2smitten: vint vint




Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2012. November 08. - 20:07:07
Isten ma is osztja az ajándékait, s valóban írhat valaki betöltekezett állapotban. Az ilyen jellegű ajándékhoz azt a képességet is adja az Isten, hogy megtudja különböztetni a saját gondolatait a Szentlélek szavától, sajnos bizonyos karizmatikus környezetben eltöltött idő nem éppen kedvez ennek a képességnek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2012. November 08. - 20:09:00
 :2smitten: :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2012. November 08. - 20:59:50
"Úgy érzem, különbséget kell tenni, a megtért és a még meg nem tért ember között, a kérés tekintetében.
Van-e olyan ige, amely a hitetleneknek mondja, hogy kérjenek? A kérésre felszólító igék nem a hívőknek szólnak mind?"

A Biblia egy verse sem íródott a hitetlenek számára, --egyébként a kezükbe sem veszik.

Nem jól fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy olyan igéket keressünk, amely akkor, amikor elhangzott, egy pogány embernek vagy embereknek szólt, és hogy ezek között van-e olyan, amelyben Isten arra biztatja őket, hogy kérjenek Tőle ezt vagy azt, bármit. Nem emlékszem ilyen igére.

Eszembe jut azonban néhány más ige:

Mt 9:38    "... kérjétek tehát az aratás Urát, hogy küldjön munkásokat az aratásába."

Lk 11:9-13 "Én is azt mondom nektek: kérjetek, és adatik, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert mindaz, aki kér, kap; aki keres, talál; és aki zörget, annak megnyittatik. Melyik apa az közületek, aki fiának kígyót ad, amikor az halat kér tőle, vagy amikor tojást kér, skorpiót ad neki? Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok gyermekeiteknek jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ad mennyei Atyátok Szentlelket azoknak, akik kérik tőle?"

Jak 1:5-6 "Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen bölcsességet Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja. De hittel kérje, semmit sem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél sodor és ide-oda hajt."

Ezek hívő embereknek szóló tanácsok/parancsok. De nem találok olyat, amelyben pl. valamelyik apostol pogányokhoz szólva mondja, hogy - kérj Istentől, és kapsz. Ez nem azt jelenti, hogy egy még Istenhez meg nem tért ember nem szólhat és nem szól Istenhez bizonyos élethelyzetekben, (sok ateista is válsághelyzetben Istenhez fordul, de a helyzet megoldódása utána el is felejti az esetet, nem igényli a kapcsolatot, nem keresi Istent).
Csak azt szeretném mondani, hogy biztatást nem találok arra, hogy nem hívő ember kérjen bátran Istentől. És főleg hozzá kapcsolódó ígéretet nem, hogy ezeket Isten teljesíti. Szóval a Bibliában nem látok példát arra, hogy az ember arra kapna biztatást, hogy kérjen Istentől valamit, mielőtt szövetséges kapcsolatba kerülne Vele (megtérne). De ha Ti tudtok, akkor mondjatok ilyen igehelyeket, bibliai történeteket.  :szelid:

Inkább azt látom, hogy amikor pogányokhoz szól az Úr, pl. prófétákon keresztül, akkor az üzenet a megtéréssel, a hitre jutással kapcsolatos:

Pl. a filippi börtönőr esetében így szól hozzá az Úr Pálon keresztül:
"... ezt kérdezte: "Uraim, mit kell cselekednem, hogy üdvözüljek?" Ők pedig így válaszoltak: Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!"

Szóval ezért írtam, hogy tegyünk különbséget a Biblia ígéretei, parancsai, tanácsai között a tekintetben, hogy azok hívőknek vagy hitetleneknek szólnak (vagy szóltak, amikor elhangzottak).

 :2smitten:


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1