Szerző Téma: Az igehírdetés válsága  (Megtekintve 9185 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2012. November 08. - 21:15:37
""Ha a kérés engedelmesség kérdése (is), akkor a megváltatlan ember hogyan tud kérni? Csak akkor tudna kérni, ha engedelmes lenne. De ha az ember engedelmes lenne, akkor a megváltásra sem lenne szüksége.""----A Biblia alapján  ezt logikus levezetésnek látom.

Még csak az engedetlen, megváltatlan ember tud kérni!  Sőt! Annál többet is tud. :2smitten: vint


Bocsánat, ezt nem értem.  irulpirul

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2012. November 08. - 21:23:18
Kedves Virág! :2smitten:

Én nem tudok olyan Igét, amelyben Isten biztatja a pogányt, hogy kérjen Tőle.
A kérésre felszólító Igék a hívőknek szólnak.- Akkor is, ma is.--Nagyon rendben volt a gondolatmeneted.
-Remélem, csak beszélgetünk, mert én ahhoz kicsi vagyok, hogy bármely szinten osszam a tudnivalót.-

A végén még hozzátettem, amit Te is megemlítettél, hogy bizonyos helyzetekben kér Istentől a pogány, miközben káromolja a Mindenhatót egész életében. :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2012. November 08. - 21:27:20
Flóra, persze, hogy csak beszélgetünk!  :2smitten:
Én csak itt elmorfondíroztam az előzményeken. Osszad nyugodtan az észt!  hehe
Köszi a megerősítést!

szivetadja

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2012. November 08. - 21:28:33
Szia! :2smitten:

Azt hiszem, meg is válaszoltam, ami nem volt érthető, azt csak úgy odaírtam a pogányról, hogy kérni tud,
meg többet is tud, az Isten káromlására gondoltam...Bocsi! Talán rossz téma?--Naponta arra ébredek, az egyik szomszédban... és az ilyesmi kijön az emberből. vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2012. November 08. - 21:29:20
Bocsánat!  brush1  Nem az észt, a tudnivalót, illetve nekem jöhet mindkettő!  :2funny:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2012. November 08. - 21:32:58
Szóval :2smitten: Nekem is az ész kifejezés volt a számon, akarom mondani a billentyűmön, de nem akartam ezt a kifejezést, és nem magam miatt, mert mondok ilyeneket, hanem még gondolatban sem tételezem fel azt, hogy
én észt oszthatok.... :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2012. November 08. - 21:38:00
Szia! :2smitten:

Azt hiszem, meg is válaszoltam, ami nem volt érthető, azt csak úgy odaírtam a pogányról, hogy kérni tud,
meg többet is tud, az Isten káromlására gondoltam...Bocsi! Talán rossz téma?--Naponta arra ébredek, az egyik szomszédban... és az ilyesmi kijön az emberből. vint

Aha, most már értem.  ezigen2
Nem rossz a téma szerintem, inkább nagyon érdekes/fontos.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2012. November 08. - 21:41:15
Szóval :2smitten: Nekem is az ész kifejezés volt a számon, akarom mondani a billentyűmön, de nem akartam ezt a kifejezést, és nem magam miatt, mert mondok ilyeneket, hanem még gondolatban sem tételezem fel azt, hogy
én észt oszthatok.... :2smitten:
:2smitten:

Ez a kifejezés most nagyon elterjedt.  hehe

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2012. November 08. - 22:07:59
Megjöttem, és mindjárt   megszűnik az Internet, mert átállnak, :)

A hívő Saulus és a hívő Paulus közt is érdemes különbséget tenni

 :szelid:

Az objektív hívő és az objektív hitetlen közt is érdemes határ vonalat szabni, meg ugyan így a szubjektív Péter "... ments Isten, hogy ez megtörténjen veled ..." mondja az Úr Jézusnak.

Az Úr Jézus a feltámadás után azt mondja "...amit parancsoltam..."
Nem tudok róla, hogy azon kívül, hogy azt mondta "...aki szeret engem megtartja az én beszédemet...", valaha ezt elváróan mondta volna.

Kedves Flóra nem volt bennem feszültség, és most sincs.

A "feszültség" a jelző rendszer ami figyelmeztet, ha magamtól szólok.
Megszűnik az a mérhetetlen békesség amit akkor éltem át eső alkalommal, amikor a Mennyek országát megtapasztalhattam.
Ezt kaptam vissza a Szent Szellem keresztségemmel, és ez az ami vezet 24. éve.
 :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 09. - 10:13:46 írta Magduska »



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2012. November 09. - 12:50:20
Magduska, ezek szerint úgy áll a helyzet, hogy amit Te mondasz, az mindig a Szentlélek által vezetett, így számunkra megkérdőjelezhetetlen. Ha egy esetleges, számunkra a Bibliának ellentmondó gondolatmenetedet a Biblia alapján megcáfolunk, akkor ez Téged nem érint meg, nem gondolkodtat el. Mert ha ellentét van közöttünk, akkor az kizárólag azért van, mert mi a saját emberi szűrőnkön keresztül látjuk a Bibliát.

Jól látom?   sad
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 09. - 12:56:54 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2012. November 09. - 13:26:34
Kedves Virág nem gondolom, hogy jól látod, mert én nem tudom, hogy a következő percben mi lesz velem, ez nem az én birtokomban van, el vagyok kötelezve teljes mértékben az Úr Jézus Krisztusnak és az Evangéliumnak.

Azokkal kapcsolatban írtam amiben kétségeitek voltak.
Ezek nekem gyöngyök, nem kipattantak az elmémből, hanem ezek  értek a 24 év alatt,
mint a kagylóban, így bennem
Gondolok itt az "én teológiámra"!
Amikor a névcserét eszközöltem, akkor bocsánatot kértem, ha valaki kerek perec valamire azt mondja ellent mond a Bibliának, és ekkor más nem Bibliai szerzőre ír, akkor azt nem tudom megvizsgálni a Szent Szellem jelenlétében.
Mert Ő vezet el minden igazságra, és Ő juttatja eszünkbe az igéket!
A Béreabeliekre azt mondják azért voltak nemesebb lelkűek mert megvizsgálták, és úgy tudom azért mert ők nem támadtak Pálra, a lelkük nem volt olyan agresszív.
A Szent Szellem vezeti el azokat az igazságra akik Isten fiai, de ellene lehet állni ennek, - én így tudom.
Eddig tudatosan nem álltam ellene, de a hitetlenséggel kapcsolatban volt már amikor magam akartam elintézni a biztonságomat.
Hát ez bizony súlyos bűnöm volt és elég sokára, jutottam el a felismeréséig.
A fiammal kapcsolatban juttatott el a Szent Szellem, hogy felismerjem, hogy még az aggodalmaskodás munkál bennem, ez is jó félévig tartott.
Ő dolgozik rajtunk, ha kérjük, és én naponta kérem, néha több alkalommal is!

 :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 09. - 13:34:25 írta Virág »



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2012. November 09. - 14:25:17
Idézet
Kedves Virág nem gondolom, hogy jól látod, mert én nem tudom, hogy a következő percben mi lesz velem, ez nem az én birtokomban van, el vagyok kötelezve teljes mértékben az Úr Jézus Krisztusnak és az Evangéliumnak.
Igazából csak a fórumon zajló hitbeli beszélgetésekkel kapcsolatban írtam a korábbi sorokat.

Magduska, ha úgy lenne, ahogy írtam, akkor sem baj, itt nem. Vagy hogy mondjam? Nem nekünk lenne rossz elsősorban, hanem Neked. sad Nehéz úgy beszélni, segíteni egymást, ha nincs közös alap. Magam is úgy tudom magamról, hogy a Szentlélek vezetése alatt állok, de tisztában vagyok emberi gyengeségeimmel is. Vannak kérdések, tanítások, amikben engem (sem) lehet meggyőzni róla, hogy az nem jó, mert a Lélek megerősítése által tudom, hogy jó, hogy Tőle van. Teljesen mindegy, hogy hányan mondanak mást. Kell ez is, egy egészséges bizalom az Úrral való kapcsolatunk felé. Azonban az Úr közösségbe is helyezett minket, egy testbe, és a testrészek összetartoznak, függnek egymástól. A Szentlélek sokszor tanít úgy, hogy egy másik "testrész" által szól (belülről megerősítve minket, hogy ez Tőle van).

Azt gondolom, hogy a többiek is az igazságot keresik és vágyják, egyfelé tartunk. Bukdácsolunk, tévedünk, de felállunk. Töredékes az ismeretünk (1 Kor 13:9).

Idézet
ha valaki kerek perec valamire azt mondja ellent mond a Bibliának, és ekkor más nem Bibliai szerzőre ír, akkor azt nem tudom megvizsgálni a Szent Szellem jelenlétében.
Értem ezt, jobb, egyszerűbb igék alapján beszélgetni, én is jobban szeretem. De van az úgy, hogy más már jól leírta azt, amit szeretne az ember közölni, ilyenkor beteszünk egy-egy témába vágó írást. Szerintem meg lehet egy emberi írást is vizsgálni a Lélek jelenlétében, én szoktam.  :szelid:

Idézet
Ő dolgozik rajtunk, ha kérjük, és én naponta kérem, néha több alkalommal is!
Én is szoktam kérni az Úr Jézust, hogy formáljon, tisztítson engem. Semmi baj önmagával a kéréssel - most vissza utalva a beszélgetések legelejére.

 :piroska:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2012. November 09. - 18:07:50
--- Idézet ---ha valaki kerek perec
valamire azt mondja ellent mond a
Bibliának, és ekkor más nem Bibliai
szerzőre ír, akkor azt nem tudom
megvizsgálni a Szent Szellem
jelenlétében.
Nem emlékszem reá, hogy ennek a fórumnak a történetében lett volna olyan, hogy magát a Bibliát nélkülözve mondtuk valamiről, hogy az ellentmond az igének.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2019. Május 07. - 07:53:19
"Péter apostol az ACs. 2.részében ( húsvéti kérügma) nem olvasta a hallgatóság fejére a bűneiket."
???????

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13