Szerző Téma: A Szentlélek/Szent Szellem vezetése  (Megtekintve 19835 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. Július 29. - 11:56:11
Mit jelent ez, hogyan "történik"? Tapasztalok, kérdések, kétségek megbeszélése.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2010. Július 29. - 11:56:27
Az Ószövetségben a Szentlélek vezetésének elsődleges fórmája a prófétai kinyílatkoztatás és történet leírás volt, melyeket az Ószövetség Szent írataiban rögzítettek.
Ha megfigyeljük, a próféták Szentírásba gyűjtött ihletett kijelentéseit, egyértelműen nyomonkövethetjük azok tökéletes összhangját, egységes voltát. Az ihletett prófétai kinyílatkoztatások soha sem mondanak ellene egymásnak, hanem támogatják, kiegészítik, magyarázzák egymást!
A Szentírás kanonizációjával tulajdonképpen az addig ismeretes összes ihletett prófétai kinyílatkoztatás egységbe lett gyűjve. A Szentírás csodálatos belsőösszhangja tanúskodik erről, Mózes első könyvétől, a Jelenések könyvéig! A Szentlélek elsőszámú vezetési eszközévé napjainkra az ihletett prófétai beszédek és történeti beszámolók által a Szentírás lett!
A biblia alapján nyílík lehetőségünk arra, hogy korunk prófétai kijelentéseit feltudjuk ismerni, avagy eltudjuk utasítani.
A Szentlélek vezetésére az imádságos lelkűlettel gyakorolt Biblia tanúlmányozás által tehetünk szert!
Testvéreim!
 Bibliai ismeret nélkűl nincs prófétai kijelentés!
Prófétai ajándékban a Szentlélek olyan személyeket részesít, akik keresik az Úrat!
Mert Isten először elhív, aztán pedig felken a szolgálatra!
'Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged az egyedűl igaz Istent, és akit elkűldtél, a Jézus Krisztust'
Jn. 17:3
 
Az igaz, 'új prófétai' kijelentésnek éppen úgy kell illeszkednie a biblia egészébe, mint Mózes, vagy János apostol szavainak!
Ha egy próféta szavai ellentmondanak, vagy nem illeszthetőek bele a Szentírás kinyílatkoztatásaiba, akkor hamis prófétával van dolgunk!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. Január 14. - 19:54:59
A biblia tanulmányozásához kell a Lélek vezetése, mert az összefüggéseket megmutatja, és segít kimunkálni a biblia egységére való rálátását. Úgy szokták ezt mondani, hogy az Isten kifeszített íve mentén mutatja meg a kijelentéseket. Hogyan lehetne ezt érzékeltetni? Ha a táblára felrajzolunk egy pontot, és megkérünk valakit, hogy húzzon egy egyenest a ponton keresztül, látjuk, hogy bármelyik irányba lehet húzni a vonalat. Ám ha több pontot adunk meg, akkor csak egyetlen vonal lehet a megoldás.
Ehhez hasonló, amikor csak egy-egy kiragadott Igét magyaráznak minduntalan,  az ilyen magyarázatba még az is belefér, hogy valaki szembemegy az Igével. Ám amikor elkezdjük a biblia első oldalától a tanulmányozást, teljesen más lesz a helyzet.  Vegyük csak példának a Mózes öt könyvét: Ha valaki ezt nem ismeri, nem tudja, hogy Jézus mire hivatkozik minduntalan. Nem tudja, hogy az Ószövetség folyamatosan Jézusra mutat, tele van Jézus eljövetelének ígéreteivel. Például a harmadik könyv, az áldozatok magyarázata nélkül nem lehet teljes ismeretünk Jézus áldozatáról. Aki a Mózes könyveket nem ismeri, nem érti meg a Zsidóknak írt levelet, egyszerűen nem értheti.
Így van az, amit Csaba testvér is ír - ha látja valaki ezt az ívet, és olyan Igemagyarázattal találkozik, amiről még nem hallott, két mondat után felismeri, hogy igazodik-e a magyarázat Isten kijelentéseihez, egyáltalán mond-e valamit a beszélő, vagy csak felkészületlenül kiállt a szószékre, és össze-vissza beszél butaságokat, ami éppen az eszébe jut. Ha valaki ilyenre kíváncsi, hallgasson bele vasárnaponként egy egy rádióban, vagy tévében elhangzó "Istentiszteletbe". Hallhat majd olyanokat, hogy Jézus "gyakorlatilag válságkezelő"... :-[

Viszont vissza is lehet élni, amikor valaki arra hivatkozik, hogy neki nem kell semmilyen tanítás, mert őt közvetlenül vezeti a Szentszellem - na ilyenkor szoktam menekülőre venni a dolgot...



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2011. Január 14. - 20:10:59
Kedves Ambrus!Most valami olyanra világitottál ra amelyet eddig nemigazán ártettem.Régebben Az ó szövetséget egy szükséges rossznak tartottam,a sok megjegyezhetetlen nevekkel és helyekkel.De már kezdem látni az összefüggéseket.A pontok es a vonal példája is nagyon jo!! O0
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 14. - 20:46:58 írta Virág »



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2011. Január 14. - 20:44:05
A holland testvéreknek van erre egy nagyon szemléletes hasonlata, ami teljesen igaz: Az Ószövetségben úgy benne van a teljes Újszövetség, mint ahogyan a tulipánhagymában benne van a teljes tulipán.



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2011. Január 14. - 21:17:32
Nagyon jo!!Én jártam Hollandiában,de ilyen mondásokat nem hallottam!



Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2011. Január 22. - 10:14:56
 :2smitten:
1Móz 1,2: A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett. Ézs 48,16: Közelegjetek hozzám, halljátok ezt, nem szóltam eleitõl fogva titkon! mióta ez történik, ott vagyok! És most az Úr Isten engem küldött, és az õ lelkét. 1Kor 3,6: Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést. 1Kor 6,19: Avagy nem tudjátok-e, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentõl nyertetek; és nem a magatokéi vagytok? ApCsel 5,3-4: Monda pedig Péter: Anániás, miért foglalta el a Sátán a te szívedet, hogy megcsald a Szent Lelket, és a mezõnek árából félre tégy? Nemde megmaradva néked maradt volna meg, és eladva a te hatalmadban volt? Miért hogy ezt a dolgot cselekedted szívedben? Nem embereknek hazudtál, hanem Istennek. Mt 28,19-20: Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén õket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, tanítván õket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és íme én tiveletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen. 2Kor 1,21-22: Aki pedig minket tiveletek egybe Krisztusban megerõsít és megken minket, az Isten az; aki el is pecsételt minket, és a Léleknek zálogát adta a mi szíveinkbe. Gal 3,14: Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek igéretét elnyerjük hit által. 1Pt 1,1-2: Péter, Jézus Krisztusnak apostola, a Pontusban, Galátziában, Kappadóciában, Ázsiában és Bithiniában elszéledt jövevényeknek, akik ki vannak választva az Atya Isten eleve rendelése szerint, a Lélek megszentelésében, engedelmességre és Jézus Krisztus vérével való meghintésre: kegyelem és békesség adassék néktek bõségesen. 1Kor 6,17: Aki pedig az Úrral egyesül, egy lélek õvele. ApCsel 9,31: A gyülekezeteknek tehát egész Júdeában, Galileában és Samáriában békességük vala; épülvén és járván az Úrnak félelmében és a Szent Léleknek vigasztalásában, sokasodnak vala. Jn 14,16-17: És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja õt és nem ismeri õt; de ti ismeritek õt, mert nálatok lakik, és bennetek marad. 1Pt 4,14: Boldogok vagytok, ha Krisztus nevéért gyaláznak titeket; mert megnyugszik rajtatok a dicsõségnek és az Istennek Lelke, amit amazok káromolnak ugyan, de ti dicsõítitek azt. :2smitten:



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2011. Február 13. - 14:21:42
Kedves Testvérek!nem igazán tudtam eldönteni hová irjam le a mai történetet:végül ugy gondolom hogy a Szent Lélek munkálkodásat fedeztem fel.Történt pedig hogy a faluban lako nagymama jelentkezett a lelkésznél hogy az unokáját meg szeretné kereszteltetni a gyülekezetben.Az előzmeny hogy ő egyáltalán nem jár az Isten tiszteletre.A lelkész ezt elég  kemény feltételekhez kötötte .Ezen ők fel voltak háborodva,mondván örüljünk hogy akarják!Az egyház megtisztitásához megtettük az első lépést./gondolom én/igazitsatok ki ha nem igy látjátok!! :2smitten:



Nem elérhető Esther

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 97
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2011. Február 13. - 14:34:25
Kedves József!
Nagyon örülök, amikor ilyet hallok. vbiblia
A lelkészek is megtérhetnek... engedelmesek lehetnek ...
Nem tudom, egy népegyházi lelkész fel tud-e vállalni elkülönülést?
Bár! Tudna a Tiétek Isten kegyelméből! vsport virag4



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2011. Február 13. - 14:54:20
A gyülekezetben ember emlékezet óta nem volt ugymond kizárás,most lett.Sokan ugy voltak hogy befizették az "egyházadót" akkor nekik jár minden! Most ugy történt hogy aki nem jár az alkalmakra nem került fel a tagok listájára ,Ezáltal elesett azoktól a jogoktól ami a tagoknak jár.



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2011. Február 13. - 14:57:15
A kivállás a népegyházbol nagyon hosszu folyamat lessz meglátásom szerint.De már az is nagy öröm hogy mernek egyet-egyet lépni.



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2011. Február 13. - 17:37:00
Kedves József, az nagyon jó jel, hogy egyházfegyelem kezd kialakulni, illetve már működik bizonyos szinten. Magyarországon nem igazán lehetett olyat hallani, hogy aki nem jár az alkalmakra, azt kizárják. Az ilyennek Úrvacsorát sem lehet adni, amíg a gyülekezet előtt meg nem vallja a vétkét, és el nem kezd rendszeresen járni.
Bár én a mai napig azt tartom, hogy belülről nem lehet megreformálni az egyházat, de ha nektek sikerül, akkor máris visszavonom a nézetemet. Sőt, nagyon örülnék, ha sikerülne nektek ezt megtenni. Mint mondtam, azt hallottam, hogy nálatok sok hívő van.
Azt is írtam, hogy itt azt tanítják, illetve úgy épül fel a református egyház, hogy a sok gyülekezetből tevődik össze az egyház. Biblikusan pedig nem így van, mert minden gyülekezet önálló egyház.

Ha azt meg tudja tenni a gyülekezetetek, ha a hívők vannak többségben, hogy hoznak egy olyan határozatot, hogy ők önálló egyház, és nem tartoznak a RE-hoz, nem vállalnak velük közösséget (ez még azt is jelenti adott esetben, hogy ha a püspök elmegy hozzátok, nem kap Úrvacsorát, mert nem tagja a gyülekezeteteknek) akkor gyakorlatilag megújult az egyházatok.

Milyen vonzata lenne ennek:  1. Nem tudom, a templom és a hozzátartozó ingatlanok kinek a nevén vannak, ki a tulajdonos? Lehet, hogy kirúgnák a gyülekezetet a templomból és a lelkészlakból.  2. A gyülekezetnek kell eltartania a lelkipásztort. 3. A gyülekezetnek kell gondoskodni önmagáról.

Ez azonban csak látszólagos probléma, mert Isten eltartja a saját gyülekezetét, és nem halna éhen senki sem.

Jönne a következő probléma: a támadások a zsinat, a bibliaszövetség, a többi gyülekezet felől. A vörösberényi lelkipásztor tette meg egyedül Magyarországon, hogy felmondta a közösséget az áruló püspökséggel, zsinattal, és otthagyta a gyülekezetet, mert amikor arra került volna sor, hogy na, testvérek, akkor lépjünk, ne csak a szánk járjon - senki sem ment vele.

Nem egyszerű, de aki bízik Istenben, azt Isten megtartja, megvédi. Kíváncsian várom a fejleményeket, és imádkozom értetek.



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2011. Február 13. - 18:29:16
Kedves Ambrus!Ezek még nagyon pici jelek!Arról amit irtál még csak álmodni lehet.Ezekkel a dolgokkal azt akartam erzékeltetni hogy a népegyhazakban is vannak helyek akik próbálnak az igenek érvényt szerezni.tekintsük ezeket egy folyamat elindulásának,melyet nem szabad siettetni.Bizzuk az Urra és segitsük a gyülekezetett ezen az uton. vint



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2011. Február 13. - 19:20:19
Kedves József, ezek valóban pici jelek, egyrészről. Azonban az, hogy te ezt már észrevetted, az nekem sokatmondó. Majd meglátjuk, úgy két év múlva mi lesz belőle? Ha te addig szorgalmasan tanulsz, akkor nagyon sokat tudsz segíteni a többi testvérnek.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2011. Február 13. - 19:52:35
Szia József tesóm!
:2smitten:
Én nagyon örülök, amikor gyülekezeti szinten történnek ébredések, s próbálják a testvérek magukat Isten igéjéhez szabni!
A lelkészetek megtette az első lépéseket, amelyekre válaszúl valószínűleg "megtorló" lépések fognak bekövetkezni egy elistentelenedett egyházszervezet részéről!
Tulajdonképpen ilyenkor a lelkész kockáztatja a legtöbbet: Megélhetését, morális egzisztenciáját...
Ilyenkor lesz esetleg nagy szűksége egy hitvalló gyülekezet szellemi-anyagi támogatására !
Az Úr adjon erőt, kitartást Nektek!
:2smitten: 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 14. - 09:41:22 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13