Szerző Téma: Útravaló  (Megtekintve 110860 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2012. December 25. - 23:13:57
Csel 4,12    
És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

Mt 10,22    
És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

Mk 13,13    
És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik.

.    Lk 21,12    
De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

    Lk 21,17    
És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

    Jn 15,21    
De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

    Csel 9,16    
Mert én megmutatom néki, mennyit kell néki az én nevemért szenvedni.

.    Jel 2,3    
És terhet viseltél, és béketűrő vagy, és az én nevemért fáradoztál és nem fáradtál el.

JÉZUS KRISZTUS Úr, az Atya Isten dicsőségére!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2013. Január 05. - 06:18:28
2Kor.12:9. És ezt mondá nékem:
Elég néked az én
kegyelmem; mert az
én erőm erőtlenség
által végeztetik el.
Nagy örömest
dicsekeszem azért az
én
erőtelenségeimmel,
hogy a Krisztus ereje
lakozzék én bennem.

Őszíntén kívánom mindannyiunk számára az efajta erőtlenséget és időnként a ''tamási''-mentalitást, amely nem volt rest fizikailag is belekapaszkodni a Krisztus sebeibe.
Mert szűkséges a hívő ember életébe, hogy a hite ne csupán a reménylet dolgoknak valósága, s a nem látható dolgokról való meggyőződés, hanem a megtapasztalás csodája is legyen egyben.
Ne csupán egy elméleti Jézusunk, hanem egy élő Krisztusunk legyen, Akibe ténylegesen megkapaszkodhatunk és átélhetjük hatalmának erejét, szeretetének végtelen voltát, mellyel az ővéi iránt viseltetik.

ÚR JÉZUS KRISZTUS!
KÖSZÖNJÜK, HOGY ÉLETEDET ADTAD ÉRTÜNK, S A HALÁLBÓL MEGVÁLTOTTÁL BENNÜNKET AZ ÖRÖK ÉLETRE.
KÖSZÖNJÜK, HOGY AZ ÍGÉRETEIDET MÁR EBBEN AZ ÉLETBEN IS VALÓSÁGGÁ TESZED SZÁMUNKRA!
NÉKED HAJOLJON MEG MINDEN TÉRD AZ ATYA ISTEN DICSŐSÉGÉRE!
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #77 Dátum: 2013. Január 05. - 12:14:13
ÁMEN!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2013. Március 11. - 06:00:59
Róma5:6. Mert Krisztus,
mikor még
erőtelenek
valánk, a maga
idejében meghalt
a gonoszokért.
7. Bizonyára igazért
is alig hal meg
valaki; ám a jóért
talán csak meg
merne halni
valaki.
8. Az Isten pedig a
mi hozzánk való
szerelmét abban
mutatta meg,
hogy mikor még
bűnösök voltunk,
Krisztus érettünk
meghalt.
9. Minekutána azért
most
megigazultunk az
ő vére által,
sokkal inkább
megtartatunk a
harag ellen ő
általa.
10. Mert ha, mikor
ellenségei
voltunk,
megbékéltünk
Istennel az ő
Fiának halála
által, sokkal
inkább
megtartatunk az
ő élete által
minekutána
megbékéltünk
vele.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #79 Dátum: 2013. Március 11. - 07:49:30
Köszönjük kedves Csaba! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2013. Március 17. - 16:01:25
Élet a halál után


"Mert szorongattatom e kettő között, kívánván elköltözni és a Krisztussal lenni; mert ez sokkal inkább jobb." Fil.1:23

Szüksége van az embernek egyfajta élettapasztalatra, és az életével való beteljesedésére, hogy a testből való elköltözését, halálát Pál apostol szavaihoz hasonlóan nyereségnek tartsa. Úgy vélem, ez a fajta bölcsesség az idős kor mértéke szerint egyre inkább megadatik az embernek. Valamennyien ismerjük Jób történetét, ezért nem is szűkséges szólanom róla, hogy Jóbot mennyi szomorúság, bánat, betegség és gyász érte. Ő tisztában volt földi pályájának szükségszerű végével, s az azt követő reménységgel:
"Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll. És miután ezt a bőrömet megrágják, testem nélkül látom meg az Istent." Jób.19:25-26

Jób mégsem a nehézségei között kívánta levetkőzni testének sátorát, ekként számol be haláláról a Szentírás:
"És meghala Jób jó vénségében és betelve az élettel." Jób.42:17

Képmutatás lenne részemről azt állítani, hogy vágyom e testből elköltözni, s megdöbbent amikor fiatal testvérek dobálóznak felelőtlenül az ige ezen szavaival. Egyszerűen hiteltelenek a szavaik, mert a koruknál fogva nem lehetnek betelve azzal, amit Isten ez életben szánt számunkra.

Azonban kétségtelen a Bibliának az a tanítása is, hogy a hús-vér testben eltöltött életünkben nem fognak beteljesedni azok az ígéretek, amelyeket Isten kínál az ővéinek. Éppen ezért a Szentháromság Egy Igaz Isten teljesen másként fordul a halál kérdéséhez, mint ahogy általában az emberek teszik. Több bizonyságot is találhatunk a Bibliában arra vonatkozólag, hogy az ember testi halálát az ige, mintegy alvó állapotnak tekinti, s több helyen ellentmond az ember halálról alkotott képének. Az Úr Jézus Krisztus egyszerűen kizárja a hívő ember életéből a halál lehetőségét, kidomborítva az emberi és az isteni halál-értelmezés közötti különbséget:
"Monda néki Jézus: Feltámad a te testvéred. Monda néki Mártha: Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor az utolsó napon. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él; És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?" Ján.11:23-26

"Hiszed-é ezt?"- ez a kérdés a keresztyén hit egyik alappillérévé vált, s a reá adott válasz ma, akár eretnek tanítások alapját is képezheti. Jézus ugyanis egyértelművé teszi, hogy az ember testének halálával, nem szűnik meg az ember létezése. A szellem/lélek halhatatlan voltának elfogadása képes csak megalapozni a mennynek és pokolnak és a feltámadásnak a valóságos voltát.
"Lőn pedig, hogy meghala a koldus és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe;meghala a pedig a gazdag is, és eltemetteték. És a pokolban felemeli az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében. És ő kíáltván monda: Atyám Ábrahám! Könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel. És Mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek." Luk.16:22-26

Jézus másútt teljesen konkrétan beszél az ember lényének hús-vér testtől való függetlenségéről:
"És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban." Luk.23:43

Péter apostol is ezzel összhangban vélekedik:
"Elérvén hitetek célját, a lélek idvességét." 1Pét.1:9
A lélek halhatatlansága mellett a feltámadás biztos reménysége is adatott a hívő embernek. Jogosan merülhet fel bennünk a kérdés: Ha az ember lénye a lélek/szellem halhatatlanságával megmarad, miért van szűkség a feltámadásra? A hosszantartó ágyhoz kötött betegségem kapcsán megértettem, hogy a létezésnek is vannak különböző szintjei, s Isten a legjobb életminőséget szánja az övéinek, azt a létformát, amelyben leginkább kiteljesedhetnek. Az ember a fizikai testének halálával, egy rosszabb mínőségű életformába kerül, mint amit az Isten néki szánt. A Biblia szerint máris korlátok közé kerül, hiszen nem lesz képes megjelenni a teremtett fizikai világban, s ott semmiféle cselekedetekkel sem bírhat.
"Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé, mivelhogy emlékezetök elfelejtetett. Mind szeretetök, mind gyülöletök, mind gerjedezésök immár elveszett; és többé semmi részök nincs semmi dologban, amely a nap alatt történik." Préd.9:7-8

Nem véletlenül írja Pál apostol:
"Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk." 1Kor.15:19
Az Úr Jézus Krisztus feltámadása a garancia a hívő emberek feltámadására:
"Mert ha nincsen halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadott fel. Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is." 1Kor.15:13-14

Égi Atyánk következő ígérete a feltámadott embernek szól:
"Mert ímé új eget és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem említtetnek, még csak észbe sem jutnak." Ésa.65:17

Láthatjuk, hogy van élet a halál után, de az elköltözésünket felesleges sűrgetni, hiszen a Mindenható Isten kezében van életünk, halálunk és feltámadásunk egyaránt. A feltámadás ténye az az esemény, mellyel a hívők gyász idején egymást vígasztalhatják.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 17. - 16:13:27 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2013. Március 30. - 11:48:28
Ferenci Erika
Kérlek, Uram, taníts az örökkévaló
értékekre!
Áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát
Istent testetekben. (1Kor 6,20)
Diéta, fogyókúra, aerobik, fittnes,
welness, aromaterápia? Csak néhány a
divatos irányzatokból, amik mind-mind
azt ígérik, hogy a módszer követői
egészségesek lesznek, és jól érzik majd
magukat a bőrükben. És tessék, itt van
Pál apostol, aki mintha szintén beállna
az egészséges életmódot hirdetők közé.
Csakhogy Pál nem a fittnes, hanem Jézus
Krisztus apostola. Miért vigyázzunk
testünkre? Hogy szépek legyünk, hogy
letagadhassunk 3-4 évet a korunkból,
hogy le ne maradjunk néhány divatos
hóbortról? Nem! Mert áron vétettetek
meg - mondja Pál. Gondoljunk a
keresztáldozatra. Jézus nem azért halt
meg értünk, hogy mi csak úgy
elfogadjuk az ajándékot, kelletlenül egy
szekrény mélyére tegyük, és éljünk úgy,
mintha semmiről sem tudnánk. Nem
azért szenvedett, hogy mi valami
felesleges dologért agyonhajszoljuk
magun kat, és nem is azért, hogy
valaminek a rabjává válva
tönkretegyünk mindent magunkban és
környezetünkben. Jézus lekötelezettjei
vagyunk. Hihetetlen árat fizetett értünk,
ami arra kötelez, hogy mi is tegyünk
valamit. Dicsőítsük Istent! Ezt nem lehet
savanyúan, elgyötörten, kifacsarva
megtenni. Arra van tehát szükségünk,
hogy minden porcikánkat szolgálatába
állíthassuk.
Érezd jól tehát magad a bőrödben.
Próbáld ki, mi az, ami jót tesz neked,
torna, fogyókúra, futás? Mi az, amitől
mosolyogva ébredsz, mert ha ez sikerül,
akkor semmi sem akadályoz meg abban,
hogy dicsőítsd az Istent reggeltől estig.
Kívánságaink oly gyakran nem akarnak
egybeesni Isten nagy terveivel. Parányi
énünk közbeékelődik. (U. Broll)
Urunk Istenünk, szabadíts meg minket a
megfelelni akarás kényszerétől, a
divathóbortok abszurditásától,
sodrásától. Add, hogy mindent csak
annak az érdekében tegyünk, hogy
erősek és hitelesek lehessünk, Isten
dicsőítésében. Ámen.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #82 Dátum: 2013. Március 30. - 17:48:23
Ámen.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #83 Dátum: 2013. Április 14. - 06:29:22
1Kor.11:23. Mert én az Úrtól vettem, amit néktek előtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,
24. És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek
megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.
25. Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új
testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.
26. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg
eljövend.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 14. - 09:19:12 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2013. Április 14. - 13:13:04
" az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend."

Akkor most hogy van ez? Bűnt vallunk úrvacsorakor? vagy az Úrnak halálát hirdetjük, amíg eljövend? :2smitten: vint
Nagyon fontos kérdés számomra, ugyanis az  eddig tanultakkal szemben kezdem másképp értelmezni az Igét.
Létezik olyan ember, aki fel tudja sorolni a bűneit? :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2013. Április 14. - 14:54:32
Kedves Flóra! :2smitten:
A Reformátusok úrvacsorai liturgiájának része a bűnvallás, amely a tágabb kontextust figyelve biblikusnak tekinthető:
''Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből és úgy ígyék abból a pohárból...
Mert ha mi ítélnénk magunkat, nem ítéltetnénk el.''
Számomra mégis az a szomorúság, hogy reformátusnak nem vagyok elég református, baptistának nem vagyok elég baptista, kálvinistának nem vagyok elég kálvinista, adventistának adventista stb. szóval nem vagyok elég keresztyén ahhoz, hogy az Úrvacsorának ne csak szemlélője, hanem részese is lehessek.
Így nem hírdethetem az Úr halálát az Úrvacsorában...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #86 Dátum: 2013. Április 14. - 15:20:21
Kedves Csaba! :2smitten:
Köszönöm a választ! Mondjuk én másra is el tudom képzelni a saját magam megpróbálását és megítélését, nem csak a bűneimre!-Általában tudtam csak bűnbocsánatot kérni, mert én nem tudom felsorolni a bűneimet, nem is tudom valamennyit. :2smitten:
Tudjuk, hogy azonos a cipőnk Veled, csak a színe más. vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #87 Dátum: 2013. Április 14. - 17:59:28
Flóra írta:''Tudjuk, hogy azonos a cipőnk Veled,
csak a színe más.''
:) Hát ígen!
Most, hogy itt a tavasz, s a Mindenható megtartott és meggyógyított újra érzek energiát arra,hogy teljes szívvel keressem Isten akaratát, s a helyemet.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #88 Dátum: 2013. Április 14. - 18:45:10
Örülök! :2smitten: vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2013. Április 14. - 20:52:55
Egyet értek veletek,de véleményem szerint kell tartozni valahová,gyülekezetbe.Tökéletes gyülekezetet  nem fogunk találni  mivel emberek alkotják és mint tudjuk nem vagyunk tökéletesek.De akkor is vallom hogy szükségünk van rá.Amennyit tehetünk a saját gyülekezetünkben,akár milyen ici picit is a bajok megszüntetésére azt meg kell tennünk.Az egyházak fő vezetői,még a magukat kereszténynek valók is sokszor messze járnak attól amit a biblikusnak nevezhetünk.De ezért még nem kell kilépni,törekedni kell hogy azon aszinten ahol vagyunk neigy legyen.Még akkor ha szembe megyek Bölcskei Gusztáv püspökkel! :sherlock: