Szerző Téma: "Nyughatatlanság" :)  (Megtekintve 30531 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2012. Június 24. - 08:51:12
Ebben a topicban beszélgethetünk arról, hogy kinek mit jelent a "nyughatatlanság". :)
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2012. Június 24. - 08:59:46
Csak azért próbálom elsőként megfogalmazni a gondolataimat, mert így talán kedvet és bátorságot kaptok hozzá Ti is! :szelid:

"Nyughatatlannak" lenni számomra annyi, mint nem megrekedni egy ponton az Isten felé vezető úton. "Nyughatatlanként" nem megalkúdni a hamissággal, de akkor is gyönyörködni az igazságban, ha azzal a saját meglátásaim közül többet is hátra kell hagynom...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Katinka12

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2012. Június 24. - 11:37:03
Én is épp így gondolom, ahogyan te, Csaba.
De most olyan meleg van, hogy gondolkozni sem bírok...



Nem elérhető Erzsó áldás

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2012. Június 24. - 14:09:58
Ti nem Isten tiszteleten vagytok?????????
Nekem a nyughatatlan azt jelenti hogy ne legyek nyugodtan azért ha itthol vagyok ahelyett hogy az Úr házába lennék ,mert Isten ott szeretne látni hogy tudjon hozzám szólni .
A vasárnap azért van hogy Istennek szenteljük és menjünk az Ő házába nem pedig itthol Nyugodtan lenni mert itt a monitor előtt nem fogunk vele találkozni . :(
Épülni és erősödni fogunk itt is egymás bizonyság tétele által .



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2012. Június 24. - 15:35:51
Kedves Erzsó!
Teljesen igazad van, ma illene az "Úr házában" egybegyülnünk! :irulpirul:
Én már írtam, hogy per pillanat nem tartozom egyetlen fizikai gyülekezethez sem.
Csak azért nem fogok beülni a tőlem 500 méteren belül lévő Baptista imaházba, vagy Református templomba, hogy megőrizzem a "jó nevelt" keresztyén látszatát...
Nagyon szomorú lennék, ha Vasárnap csak a templomban tudna szólni az Úr, s a lélekben és igazságban történő imádathoz ma muszáj lenne, hogy egy templom tornya csúcsosodjon a fejem fölé...
Ennek ellenére, ha lenne gyülekezetem, ma biztosan köztük lennék!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #5 Dátum: 2012. Június 24. - 15:47:02

Ti nem Isten tiszteleten vagytok?????????

Én  két  (gyülekezeti) Istentisztelet  között  vagyok,
mindjárt  indulok  a  tőlem  15 km-re  lévő  baptista  imaházba.
Hiszem,hogy -bár nem üdvösség  kérdése a gyülekezethez  tartozás,
de -Bibliaismeretem  szerint- nincs  teljes keresztény élet  gyülekezet  nélkül. 



"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2012. Június 24. - 16:14:56
Egyet értek Zsotza tesó, áldott alkalmat kívánok!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Erzsó áldás

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2012. Június 24. - 16:52:40
Bibliaismeretem  szerint- nincs  teljes keresztény élet  gyülekezet  nélkül.

Én is egyet értek Zsolt irásával
Én református vagyok és megosztom veletek a mai Istentiszteleten szóló igerészt
Kor 1levél 15 fej 12_20-ig
Nem akarok megbántani senkit tudom hogy vannak akadályok a Templomba menetel miatt is .
Igazad van Csaba nem csak az Isten házába találkozhatunk az Urral !
De gondolj csak bele ha egy szülő vasárnap várja haza a gyerekeit és süt főz mert minden testi jóval elszeretné látni a gyerekeit és fáradozik de a gyerekei nem mennek el mert valami közbe jött esetleg egy jobb lehetőség.
Igy van ezzel a mi Mennyei Édesatyánk is .
Vár bennünket mert a vasárnap az a nap csupán az egész hétből amit szeretne az Ur hogy együtt legyünk vele és hiv a lelki táplálásra amit szivből el készitett nekünk,és mi nemet mondunk mert nincs időnk hiszen most van szabad napunk és mennyi munka vár reánk vagy épp jobb ha inkább elmegyünk egy kirándulásra  vagy sorolhatnám .
A lényeg az hogy hogy ne szóljon hozzám az Ur személyesen mert lehet ha elmegyek személy szerint nekem fog szólni az üzenet .
Tudom ez nem azokra vonatkozik akik itt vannak azért is kérem hogy ne haragudjon meg senki , mert senkit nem akarok meg bántani .
Csak most is őszinte vagyok mint mindig  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 24. - 16:56:01 írta Erzsó áldás »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2012. Június 24. - 18:05:30
Nagyon kedves a hasonlatod Erzsó!
:fel:
Gyülekezet nélkül valóban kimarad az ember sok-sok áldásból, hogy az Úr asztaláról már ne is beszéljek... :(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #9 Dátum: 2012. Június 27. - 15:41:14


Ebben a topicban beszélgethetünk arról, hogy kinek mit jelent a "nyughatatlanság". :)
:szelid:

Ami  számomra  a keresztény  "Nyughatatlanság": 
Szeretem a  békességet,de jobban  Istent,a  Szentírást,és a  tiszta  lelkiismeretet.
Az  Úr  Jézus  megváltott  drága  áron, ezért  nem  kell  a  nyugalom  minden  áron
Vállalom  azt,hogy  elutasíthatnak,-  még  közvetlen  útitársaim is-, a  Jézusi Keskeny Útról,
azért,mert  a  teológiai-kegyességi  Világukban  idegennek  tekintenek.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Katinka12

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2012. Június 30. - 17:41:21
Nyughatatlannak lenni, egyet jelent szomjasan vágyakozni Isten jelenlétének még teljesebb átélésére, amikor is tisztábban látunk az addigiakhoz képest. Ez a nyughatatlanság főleg belső, aminek vannak külső jelei is. Pld. nem hagy nyugodni egy gondolat, egy ige, egy ismeret, egy tanítás, egy történet, és addig keresem rá a választ, amíg Isten Szent Lelke meg nem adja a megnyugtató megértést. Ez nem mindig értelmi szinten zajlik, sőt, leginkább nem ott. Hanem a szellemünkben. Pld. úgy, mint amikor a gyermek szeme rácsodálkozik valamire, amit addig is nézett, de nem "látott".



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2012. Június 30. - 21:54:09
Szép estét Mindenkinek! Azt hiszem egy véleményen vagyok Katinkával.Az már nagy baj ha bele nyugszunk a dolgokba,elkönyveljük hogy kicsi vagyok én ehhez külömben sem tudnám megoldani.Sajnos a mai fiatalok között sok olyan ember van,hogy ha valami nem sikerül elsőre feladják a dolgott.Én 57 évesen is megpróbálom ujra,legyen az a hit életeben vagy a munkámban lévő dolog.És sokszor segitett az Ur a megoldásban!! vint vint



Nem elérhető Katinka12

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2012. Július 01. - 09:19:31
"Azt hiszem egy véleményen vagyok Katinkával."

Köszönöm neked, kedves burian jozsef!

Hogy mennyire szükségünk van egy emberi egyetértésre!

Nagy biztatást jelent a hozzászólásod számomra. Én sem akarom feladni , sőt, most 62 évesen akarok belelendülni igazán és mélyebben,  mint eddig.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #13 Dátum: 2012. Július 01. - 16:13:22
Kedves Erzsó!

Csak azért nem fogok beülni a tőlem 500 méteren belül lévő Baptista imaházba,
 vagy Református templomba, hogy megőrizzem a "jó nevelt" keresztyén látszatát...


Van egy  ex-Jehova Tanú sorstárs-testvérnő,akit  személyesen is  ismerek
a  szabadult, ex-Jehova Tanú testvérek  közreműködésével  indult  felekezet-független Hétfői Bibliakörből.
(A  Bibliakörről  egy  régebbi  blog-postom :  -->> Zsotza NET-naplója: "500"  <<-- )

Ilonka néni 81 éves, és a Bibliakörön kívül rendszeresen  jár az  óbudai Református Gyülekezetbe,
a vasárnapi Istentiszteleteken kívül  a  hétköznapi - közösségi, "megbeszélős" Bibliaórára is,
ahol építi a  lelki közösséget a  hozzászólásaival.
Mivel  néhány  dologgal  nem  tud  azonosulni a  Magyarországi  Református Egyházzal,
így  nem annak nem  tagja.
Kortárs  példaképemnek  tekintem  Ilonka Nénit.
Tisztelem  példáját,hogy túllát a  felekezeti falakon,
és  ápolja,építi a  közösséget: még ha  papíron nem  is  tagja  annak!

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2012. Július 01. - 19:51:19
Én az utóbbi 1,5 évben csak akkor és oda megyek, amikor és ahová meghívnak.
Nem véletlenül írtam, hogy nem ülök be csak úgy Istentiszteletre, a Baptista imaházba, vagy a Református templomba. Az utóbbi egy elég nagy közösség, valószínüleg fel sem tünnék senkinek.
A Baptista tesókkal jó viszonyban vagyok, de ez ettől még nem gyülekezeti közösség velük, s nem ott van a helyem.
Éppen annak nem akarok rászokni az ízére, hogy csak a Vasárnap miatt beüljek valahová igehírdetést hallgatni.
Ennyiből maradhadtam volna Római katolikus is...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13