Szerző Téma: "Nyughatatlanság" :)  (Megtekintve 30528 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #15 Dátum: 2012. Július 04. - 19:23:27

Éppen annak nem akarok rászokni az ízére, hogy csak a Vasárnap miatt beüljek valahová igehírdetést hallgatni.
Ennyiből maradhadtam volna Római katolikus is...

"És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,
El nem hagyván a magunk gyülekezetét, amiképpen szokásuk némelyeknek,
hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget."
(Zsid 10,24-25)

Korunk kereszténységének kórja az  egyszemélyes  szektaként működő  közösség- független hívő.
Én  nem "a vasárnap" miatt  megyek  gyülekezetbe,ahogy a  többi  újjászületett keresztény sem.
Gyülekezet  nélkül  nem  tudnék fejlődni nagykorú,közösségi kereszténnyé,és Istennek  engedelmeskedni.
Ha  a  keresztény  gyülekezet vezetői  kitiltanának   engem, mert  ragaszkodom a  Bibliához,
és  nem  lenne  elérhető más  keresztény  gyülekezet,
akkor  lenne  legális szükségállapot  a "gyülekezet-független  kereszténység".
 Valaki  egyszer  azt  mondta nekem,hogy azért  nem  lesz  tagja  egy  keresztény  gyülekezetnek sem,
 mert "nem  ért  egyet  mindenben" (?!)  A  házastársammal, és a munkatársammal sem
  értek egyet mindenben,-mégis vállalom a közösséget  Velük.
Áder  János  köztársasági  elnök úrral sem  valószínű,hogy  mindenben  egyetértenék,
 -ha  meghívna  ebédre,kiderülne  ;D -mégsem  disszidálnék  Észak-Koreába, mert  ott  totális egység  uralkodik!  :police:

Szeretettel  ajánlom:  -->> http://www.ujremeny.hu/biblia/elgondolkodtato/667-maradj-isten-nepe-koezoett.html  <<--
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 04. - 19:27:31 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2012. Július 04. - 19:53:49
A Krisztus nélküli keresztyénség ismeretlen fogalom számomra, a Biblia nélküli gyülekezet, és a gyülekezet nélküli keresztyénség tagadhatatlanul jelen van a világban.
Nem örülök neki, de tény!
A példádnál maradva biztosan nem vennék feleségül egy olyan nőt, akiről előre látom, hogy nem tudunk együtt haladni...
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #17 Dátum: 2012. Július 04. - 21:45:08
A Krisztus nélküli keresztyénség ismeretlen fogalom számomra, a Biblia nélküli gyülekezet,
és a gyülekezet nélküli keresztyénség tagadhatatlanul jelen van a világban.

:szelid:



Az  Úr  Jézus Krisztus  azt  tanította,hogy "kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat,
és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat."

Jobban  lehet  igazolni  azt,hogy  Jónás  nyelte  el az  óriási halat,mint a  magányos  kereszténység létjogosultságát.
Tapasztalatból  tudom,hogy  vannak  Bibliahű  gyülekezetek,-amelyek  bár  messze  nem  tökéletesek,
de  ezekben a  közösségekben  lehet,- és kell- praktizálni  a  gyakorlati  kereszténységet.
Még a  Korinthusi  keresztényeknek  sem  adott felmentést  a  gyülekezetből  Pál apostol,
pedig  azt  aztán  tényleg  nagyon beteg  állapotban  volt.
Ennek  ellenére  így  köszönti a  korinthusi  testvéreket:

>>"  Pál, Jézus Krisztusnak Isten akaratából elhívott apostola, és Sosthenes, az atyafi.
   Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek,
elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen,
a magokén és a miénken:
   Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól.
"<<

(1.Kor. 1:1., 2.)

Az  Úr  Jézus  sem   függetleníti  a  halódó gyülekezet  tagjait:

>>" A Sárdisbeli gyülekezet angyalának is írd meg:
 Ezt mondja az, a kinél van az isteni hét lélek és a hét csillag: Tudom a te dolgaidat,
hogy az a neved, hogy élsz, és halott vagy.
     Vigyázz, és erősítsd meg a többieket, a kik haló félben vannak;
mert nem találtam a te cselekedeteidet Isten előtt teljeseknek.
"<<

(Jelenések 3:1.-2.)


Aki  igazolni  akarja  a  privát kereszténység  helyességét,
annak a  bizonyítani  kellene  a  Bibliából,hogy  Krisztus  Egyházán 
mégis  diadalmaskodott az  Ördög,
és  ezért  Isten  létrehozza a  remetekereszténység  gyakorlatát.
Ha   valaki  Krisztust  tekinti  Főnek, akkor  közösséget  kell  vállalnia  keresztény gyülekezettel,
ha  nem  akar  fejetlenséget  a  gyakorlati  kereszténységben.
Olvastam    internetes  "úrvacsoráról"  (?!?), de nem  csodálkoznék virtuális  keresztelkedésen,
és  digitális  beteglátogatáson, és  cyber-temetésen  sem.
Korunk  kereszténységének kórságai  ezek,-intő,és  figyelmeztető  jelek.
Nem  lehet  magányos  keresztényként  gyakorlati  Krisztus-követést  tanulni,
maximum  nagy  lexikális  Bibliaismeretre  lehet  szerezni.
Ezért  is  hozta  létre  az  Úr  Jézus  az  Egyházat,
hogy  látható legyen  a  meggyógyuló, Isten  által  helyreálló  közösség.

Már  az újszövetségi  szentségek  is  közösséghez  kötöttek.
A  gyülekezet  nélküli  kereszténységhez  ragaszkodó  magányos  emberek
 önmagukat  keresztelik  meg,
önmagukat  tanítják,  önmagukat intik,  egyedül  úrvacsoráznak...
de az  új  megtérteket  hogy  tanítják  a  gyülekezetről?
Sok, az  egyházról szóló   tanítás  teljesen  értelmetlenné  válik
a  közösség-nélküli egyszemélyes kereszténységben.

     


1.     Mt 16,18   
De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.
2.     Csel 8,3   
Saulus pedig pusztítá az anyaszentegyházat, házról-házra járva, és férfiakat és asszonyokat elővonszolva, tömlöczbe veti vala.
3.     Csel 20,28   
Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.
4.     1Kor 12,28   
És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.
5.     1Kor 15,9   
Mert én vagyok a legkisebb az apostolok között, ki nem vagyok méltó, hogy apostolnak neveztessem, mert háborgattam az Istennek anyaszentegyházát.
6.     Gal 1,13   
Mert hallottátok, mint forgolódtam én egykor a zsidóságban, hogy én felette igen háborgattam az Isten anyaszentegyházát, és pusztítottam azt.
7.     Ef 1,22   
És mindeneket vetett az Ő lábai alá, és Őt tette mindeneknek fölötte az anyaszentegyháznak fejévé,
8.     Ef 3,10   
Azért, hogy megismertettessék most a mennybeli fejedelemségekkel és hatalmasságokkal az egyház által az Istennek sokféle bölcsesége,
9.     Ef 3,21   
Annak légyen dicsőség az egyházban a Krisztus Jézusban nemzetségről nemzetségre örökkön örökké. Ámen!
10.     Ef 5,23   
Mert a férj feje a feleségének, mint a Krisztus is feje az egyháznak, és ugyanő megtartója a testnek.
11.     Ef 5,24   
De miképen az egyház engedelmes a Krisztusnak, azonképen az asszonyok is engedelmesek legyenek férjöknek mindenben.
12.     Ef 5,25   
Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;
13.     Ef 5,27   
Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.
14.     Ef 5,29   
Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat;
15.     Ef 5,32   
Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.
16.     Fil 3,6   
Buzgóság tekintetében az egyházat üldöző, a törvénybeli igazság tekintetében feddhetetlen voltam.
17.     Fil 4,15   
Tudjátok pedig ti is, Filippibeliek, hogy az evangyéliom hirdetésének kezdetén, mikor Macedóniából kimentem, egyetlen egyház sem volt részes velem a kölcsönös adásban és vevésben, csak ti egyedül:
18.     Kol 1,18   
És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;
19.     Kol 1,24   
Most örülök a ti érettetek való szenvedéseimnek, és a magam részéről betöltöm a mi híja van a Krisztus szenvedéseinek az én testemben az Ő testéért, a mi az egyház;
20.     1Tim 3,5   
(Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)





 

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2012. Július 04. - 21:58:15
Szép estét mindenkinek.Jó dolog az internet mert enélkül most sem lehetnék köztetek.De a "hús-vér gyülekezetet nem pótolja.Biztos hogy nincs olyan gyülekezet ami hibátlan,sőt biztos van mindegyik valami amit vitatni lehet.De keresztény embernek szüksége van a gyülekezetre.Gyerekkoromban a katolikus templomban még latinul mondtak sok  misei elemet,amiből a jó nép egy szót sem értet,de mégis vágytunk a templomba,mert ott megéreztük Isten közelségét! Sőt még azt is megmerem kockáztatni hogy sokkal "biblikusabb" volt az emberek életvitele.,annak ellenére hogy kevesebb lehetőség volt az ige megismerésére!!



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2012. Július 04. - 22:21:39
Kedves Zsotza tesó!
Nyitottam egy topicot
"Szűkség van-e gyülekezetekre?"-címmel.
Szóval kétlem, hogy valaha is "Jónással akartam volna elnyeletni a bálnát." Valóban csak a lexikális tudásom fejlődik, s nem sokat tudok Krisztus testének gyakorlati oldaláról. Amit mégis, abból nagyon szépen köszönöm, de nem kérek!!! Talán nem véletlen vagyunk itt páran ezen a fórumon is, akik okkal maradnak távol a "testi közösség vállalástól", ez nem azt jelenti, hogy szerintünk nincs szűkség gyülekezetre!
"Épülni és építeni"- hallom szokszor olyan testvérektől, akik némán ücsörögnek a saját gyülekezetükben.
Nem vonom kétségbe, hogy épülnek, de ők maguk vajon mit építenek?
Ha valahol nem építek, sőt a szavaimmal inkább csak viszályt szítok, akkor az nem az Istentől rendelt helyem!
Hálásan köszönöm a többi testvér nevében is akik a helyüket keresik, (picit komolyabb alapokon annál, mint a "de jól érzem itt magam"), hogy számon kéritek rajtunk a Vasárnapot és Isten igéjét,
a testi gyülekezetet, aminek nem vagyunk részesei.
Fk

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2012. Július 04. - 22:34:16
A MRKE-ba beleszülettem test szerint, a helyem pedig ott van, ahová lélek szerint születtem. Sajnálom, de ezt a helyet még nem leltem meg!
Nem leszek sem Református, sem Baptista, sem Evangélikus, sem Karizmatikus, sem Adventista ábrándozó, sem Jehova Tanújaként Jézus káromló.
Senkinek sem mondom, hogy távozzék onnét, ahol a helyét érzi, s megköszönném, ha nem más szeretné megmondani, hogy mit kellene elfogadható helynek tartanom a magam számára, s hol kellene a Vasárnapjaimat töltenem, amint meglesz a magam helye ott leszek!
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 05. - 19:00:35 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2012. Július 05. - 14:36:29
Az egyházreformerek mindig olyan kérdéseket fírtattak a Biblia alapján, amely szakadásokhoz vezetett, s az "anya gyülekezet"kivetette őket magából.
Több alkalommal kértek meg finoman, hogy távozzak egy-egy közösségből, amikor a Reformáció léptékeihez mérten jelentéktelen kérdésekben foglaltam állást.
Tisztán látszik, hogy az egyház emberek által működtetett szervezete nem a toleranciáról híres.
Isten Szentlelkének kegyelméből ma pedig már nem apró-cseprő kérdésekről, hanem olyan témakőrökről beszélhetek, amelyek alapjaiban rázzák meg és kérdőjelezik meg az egyházszervezetek működésének Biblikus voltát. Teljesen egyértelmű számomra, hogy ugyan annyi esélyem van beépűlni az emberi találmányok által működtetett egyházszervezetbe, mint amennyi esélye Luthernek és Kálvinnak volt, hogy Római katolikus maradjon...
Folyt.köv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2012. Július 05. - 14:50:51
Ha majd több testvér fejében is megfogalmazódik, hogy az egyháznak, mint látható szervezetnek nem az a rendeltetése, hogy a testvéreket szórakoztassa és a szabadidejüket kitöltse,  hanem a VALÓS megtérésük és megszentelődésük mellett munkálkodjon, s ráeszmélnek arra, hogy a világ felé nem a diakónia, hanem az evangélium hírdetésének parancsát kapta, hogy az igehírdetés ajándéka "nem egy vasárnapi ingyen ebéd", amivel jól lehet lakni, aztán el lehet felejteni.  Akkor talán már egy picit könnyebb helyzetben leszek én is.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 05. - 19:01:49 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2012. Július 05. - 19:21:08
Kedves Testvérek!
:2smitten:
Az utolsó hozzászólásomban megengedtem magamnak egy ide nem illő kifejezést.
:irulpirul:
Mondhatnám, hogy a meleg teszi, csakhogy ez nem lenne igaz, nagyon is az óemberi természetem volt!
Közben moderáltam magam, de elnézést kérek mindenkitől, aki olvasta!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2012. Július 21. - 17:34:06
Kedves Testvérek!
:2smitten:
Az utolsó hozzászólásomban megengedtem magamnak egy ide nem illő kifejezést.
:irulpirul:
Mondhatnám, hogy a meleg teszi, csakhogy ez nem lenne igaz, nagyon is az óemberi természetem volt!
Közben moderáltam magam, de elnézést kérek mindenkitől, aki olvasta!
Ez tetszett

 :2smitten:



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 13:02:09
Egy kicsit régi a téma, de ez most jutott eszembe, hogy milyen sokan vannak, (az én gyülekezetemről beszélek csak) akik ott vannak vasárnapról-vasárnapra az Isten házában, és látom, tudom a hét többi részében mit csinálnak, hogyan élnek, hogyan beszélnek... Elszomorító, mivel tudom, hogy csak képmutatás, vagy hagyományként vannak jelen az I.T.- en. Közöttük persze presbiter is van akik szépen az első padban ülnek...


Megértelek Csaba. :)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 13:09:53
Egy református fórumon folytatok beszélgetést néhány testvérrel, elképesztő "igeértelmezést" produkál néhányuk, nemcsak a saját hitvallási írataikkal, egyháztörténetükkel kapcsolatban vannak hiányosságaik, de magát a Bibliát is nagyon felületesen forgatják... :(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 13:59:01
Egyáltalán, ha forgatják.  :(
Egyháztörténeti ismeret az kizárólag a lelkész dolga. Hallottam ilyen kijelentést is.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 16:19:03
Kezdem én is belátni, hogy valami ilyesmi van! hehe
Na meg hogy a presbiter-képzés, mint olyan sem létezik... :(

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 16:31:32
Aki komolyan venné esetleg a presbiteri feladatait, továbbképzőkön vesz részt: azt a többi presbiter kineveti.
Miért is vannak ott akkor 20-30 an? Ez nem fér az én fejemben.  :-[