Szerző Téma: "Nyughatatlanság" :)  (Megtekintve 30530 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 16:43:40
Hát én leginkább azt nem értem, hogy hogyan kerültek egyáltalán oda, de ez nem csak a Reformátusoknál probléma.
Pár hónapja egy evangélikus presbiter állította, hogy Luther nem vallotta az eleve elrendelést. Mondtam neki, hogy olvassa el a "Szolgai akaratról"-című könyvét, hát nem tette, inkább megkérdezte az egyik theológiát végzett  ismerősét, aki bölcsen támogatta a véleményében. Ekkor bemásoltam neki egy részletet a könyvből, na utánna végre hajlandó volt elolvasni. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 17:12:35
Azt nem nehéz megérteni Csaba. Legalábbis nálunk, és most én a saját gyülekezetemről beszélek, mert azt ismerem. Valahol szerintem írtam arról, hogy Erdélyben élek, és egy városi gyülekezetről van szó. Ezek a presbiterek vasárnapról- vasárnapra a templomban voltak, még a presbiteri tisztség választása előtt is. Hagyományőrzés gyanánt gondolom, mivel az édesapja, nagyapja, dédapja is eljárt templomba minden vasárnap. Ezt a viselkedést hozta a battyujában amikor elkerült városra, vagy ha netalán városon született akkor családostól (apa, fia unokája) ott voltak a templomba. Most már, ha ilyen "vallásos" embör akkor érdemes presbiternek jelölni. Azt, hogy a kötelességeit nem teljesíti amit megfogad a felszenteléskor kit is érdekel????



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 18:35:44
Istent biztosan, hiszen ezt mondja a Szentlélek Pál apostolon keresztül:
"Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek vigyázókká  tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett."
Acs.20:28
Érdemes összevetni 1Pét.5:1-4 részekkel és levonni a következtetéseket...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #33 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 19:07:20
Isten biztosan, ez tény és való.
Hát igen, van egy néhány aki példakép lehet a gyülekezetének, önzetlen.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #34 Dátum: 2013. Június 15. - 10:38:41
Eca  írja: 
>>"  Most már, ha ilyen "vallásos" embör akkor érdemes presbiternek jelölni.
Azt, hogy a kötelességeit nem teljesíti amit megfogad a felszenteléskor kit is érdekel????
"<<

Mit  lehetne    tenni  az ilyen  jelenség  ellen ?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 15. - 21:25:38 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2013. Június 15. - 21:29:00
Kedves Zsotza, felébreszteni ezeket az ilyen presbitereket, hogy amit megfogad azt úgy is tegye. Ha módszer kell ehhez, ám legyen. Hosszú folyamat, de hiszem Isten segítségével, emberi apró lépésekkel csak sikerül. ;)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2013. Június 15. - 21:34:42
Amikor egy disznót noszogatnak, hogy repüljön, nem az tehet róla, hogy képtelen reá!
Ha jól tudom, sehol senki nem jelentkezik, hogy ő presbiter akar lenni, ha egy gyülekezet, vagy lelkész alkalmatlan személyeket kér fel reá, nem szabad csodálkozni a következményeken!
Persze Istennél semmi sem lehetetlen, de emberileg senkit sem lehet megváltoztatni, talán az imának ittis döntő szerepe lehet...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #37 Dátum: 2013. Június 15. - 21:36:17
Gondolkodtam  ezen a  helyzeten.
Nem  gondolom, hogy  nálam  lenne  a  mindent  megoldó-kinyitó  lelki  "mesterkulcs".
Ha  a  gyülekezetnek  van  helyi  újságja, és  van  aki   indíttatást  érez  arra,
hogy  a  Biblia  fényével  világítson  rá  a  gyülekezeti  élet  sötétebb  oldalaira,
akkor  ez  talán  lehetne  egy, vagy  az  első  lépés.
Persze:  ha  a  cenzUra  nem    uralja  teljesen  a  gyülekezeti  újságot.  :(

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Babóca

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2013. November 18. - 09:12:23
Áldott napot mindenkinek!

Szerintem a nyughatatlanság azt is jelenti,hogy nem bele nyugodni abba,hogy:"a világ már pedig ilyen gonosz",hanem menni,és hírdetni az evangéliumot,menni és kibontani a tetőt,és Jézus lábaihoz vezetni az embereket...Azokat,akik még nem hallottak Jézusról és azokat is,akik már hallottak,talán meg is tértek x évvel ezelőtt,de elfelejetették milyen is valójában Jézus arca,milyen is az Ő személye,menni és újra és újra oda vinni az embereket Jézus lába elé.Aztán hiszem Ő tudni fogja,mit kell tenni,és meggyógyítja az emebreket,bekötözi a sebeiket,megszabadítja őket,és szereti,nagyon-nagyon szereti akiket hozzá viszünk.

Bár még új vagyok közöttetetek,de számomra ezt is jelenti a nyughatatlanság...

De magam részéről,nyughatatlan vagyok abban is,hogy még többet,és még többet akarok a Mester lábainál ülni,elcsendesedni és hagyni hogy csak Ő szóljon,hagyni hogy azt adjon amit akar,nem megmondani mit adjon,csak várni,Ő jobban tudja.Nyughatatlannak lenni abban,hogy jobban,és jobban megismerjem Őt,a Megváltót személyesen...

Nekem ezt jelenti...

További áldott napot mindenkinek

Szeretettel:Bogi,alias Babóca



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2013. November 18. - 10:44:46
Köszönjük ezeket az építő gondolatokat!

 O0  :int



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2013. November 18. - 12:43:42
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13