Szerző Téma: Tévtanítások vizsgálata  (Megtekintve 222744 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 14:37:34
Csaba hermeneutikai módszerével egyet értek (a hit analógiája, vagyis az Írást az Írással magyarázzuk) két kiegészítéssel:
1./ a Biblia egyes részeinek értelmezésekor figyelembe kell venn az adott irodalmi műfajt; vagyis másként olvasunk egy egyszerű narratívát (pl. Bírák) mint mondjuk egy verset (Énekek éneke).

2./ A Biblia alapvetően egy nagy narratíva és nem osztandó két részre (ÓSZ és ÚSZ). Vagyis egy egységes műként kell olvasnunk. Így például a testté lett Ige (Krisztus) előképe már a korábbi (egyszerűség kedvéért ÓSZ) kinyilatkoztatésokban is felfedezhető. Emiatt fontos a biblia ún tipológiai értemezését is felfedezni (Krisztus előképei az ÓSZ-ben).

A gyermekkeresztségről: Csak azért mert a Bibliában nincs minden szó szerint leírva még nem jelenti, hogy akkor már nincs. Pl. a szentháromság sincs így egyértelműen leírva, de logikusan egyértelműen kikövetkeztethető. Vagyis ha azt nézem, hogy ha a=b és b=c, akkor a=c. Ha csak a=b és b=c van leírva, de az hogy a=c nincs, abból következik, hogy a=c még ha nincs is szó szerint leírva. Az 1. Kor 10 egyértelműen ír arról, hogy a vörös tengeri átkelés egy típusa volt a keresztségnek, tudjuk, hogy ott az Izraeliták mind átkeltek és tudjuk, hogy ott gyermekek is voltak, hiszen Mózes nem volt hajlandó elmenni a gyermekek nélkül, így következik, hogy a gyermekek is részesültek a keresztségből. Azt gondolom, hogy az Igéből 100%-osan látszik, hogy a hívők gyermekei is részesülnekbelőle, mert ők is tagjai az egyháznak.

a 8 számról: Péter levelében is említi a 8-as számot, ennyien voltak, akik megmenekültek a keresztség ítélete elől, vagyis az özönvíz elől. Ők voltak az új kezdet, az új emberiség első lényei. Krisztus is a 8. napon támadt fel: pénteken (6. nap meghalt; 7. a nyugalom napja vagyis szombat; a rá következő nap pedig az 1. vagy a 8.). A 8-as azért meggyőzőbb, mint az 1, mert a feltámadással egy új korszak kezdete lett, véget értek a véresáldozatok, mert Krisztus az új emberiség első zsengéje.

EGW: sajnálom, hogy ezt mondom, de meggyőződésem, hogy ő egy hamis próféta volt, amennyiben a Szentlélektől származtatja valaki tanításait. Nem mondom, hogy az adventisták mind eretnekek (mint ahogy a katolikusok sem azok), de aki mindent komolyan vesz EGW írásaiból, úgy, ahogy a korai adventisták tették az 1919-es Bibliai konferencia előtt (vagyis, hogy valóban szólt hozzá Isten és kinyilatkoztatásokat adott neki, amelyek ellentmondanak a korábbi kinyilatkoztatásoknak), az eretnekségben hisz. Meg kell vallani, bűnbánatot tartani és megtérni.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 25. - 14:46:53 írta athanasius »

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető korintus

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 19:41:39
Jaj ne!!



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #77 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 21:31:54
Hmm. Komoly ellenérveid vanna.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető korintus

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 16:37:39
Szóval  azért írtam amit írtam, mert erre ép ésszel nem számítottam. Nem akarok semmit bizonyítani nincs rá szükségem. Egyszerűen nem értek veled egyet. Szinte semmiben. Az amit Ellen G. Whitéről írtál csak annyit Ő sohasem mondta, hogy próféta. És én sem mondtam ilyet. Véleményem, hogy mindenki kaphat álmot , látomást aki az Úrral kapcsolatban van. Maga az Ige mondja nekünk, ne nyelveken szóljunk hanem prófétáljunk. Vagyis Ellen G. White nem olyan értelemben vett próféta ahogyan azt sokan gondolják. Erről ennyit. És ha szerinted ezzel én eretnek vagyok ám legyen. Voltam már szektás (holott a sz értelmét sem ismerik igazán) és bigott ortodox, de ez sem zavar. A tudatlanság ami az ismeretek hiányából fakad az viszont igen. Ezt általánosságban mondom. A 8-as szám ilyen-tény magyarázata meg sántít. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ilyen magyarázatot honnan lehetett meríteni? Mindenféle okoskodást hallottam már a kivonulás utáni átkelésről, de ez űberelt mindent! Most mást nem is akarok közölni, még mindig emésztenem kell. Természetesen ez a Te véleményed és én tiszteletben tartom. Ennyi, de csak ennyi.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 18:42:40
Bibliai értelemben a hamis pròféta az a személy,aki Isten nevében, Istenre hìvatkozva àllìt valòtlan dolgokat, be nem következo eseményeket.
E.G .W. valòban nem àllìtotta magàròl,hogy pròféta, ezt egyes adventista szakadàsokban valljàk ròla.
Ö egyszerüen csak Isten hìrnökeként beszélt önmagàròl.
Ellen G.White testvérno szàmomra, egy, az
Istent rajongva szereto asszony, akit gyermekkori balesete következtében gyakran megcsalt az ön-ön elméje.
Nem tudok reà hamis pròfétaként tekinteni,hiszen a hamis pròféta tisztàban van önmaga hazùg voltàval.
Ha valaki olvasta màr "A Nagy Küzdelem"-cimu könyvét,észreveheti,hogy telle van tàrgyi,történelmi,logikai tévedések sorozatàval.
Ellen G. White jò értelembe vett orvosi eset,amit bizonyos adventista körök nem a helyén kezelnek!
Nem bàntò szåndékkal,hanem a tények kedvéèrt ìrtam! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #80 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 18:58:44
>>" A H. N. Adventista Egyház és a Keresztény Advent Közösség hitvallásában egyaránt szerepel Ellen Gould White neve. A mai h.n. adventizmus személye és szolgálata nélkül elképzelhetetlen lenne. Ellen White ott volt kislányként a Miller-mozgalomban, átélte annak első és nagy csalódását. Látomásain és álmain keresztül folyamatosan figyelmeztette azt a maradékot, amely a csalódások után kitartott a többször megváltozott üzenet mellett. Egyik alapítója volt a H.N. Adventista Egyháznak (1863), és a mai napig a h.n. adventizmus legfontosabb szerzője.

Szolgálata valóban csak ennyi? Egyszerűen egy népszerű szerzővel állunk szemben, vagy valamivel többel? Saját állításai szerint az ő szolgálata nem fedhető le a próféta szolgálatával, hanem több annál. Egyszerűen az "Úr Hírnöke". Adventista szóhasználatban szolgálata/személye a prófétaság Lelke, akinek írásai mértékadók a mindennapi élet és a hit dolgainak megítésében. Valóban így van ez? 
"<<


(Forrás: http://www.adventizmuskutatas.hu/egw.html  )

Érdemes  megnézni,és  tanulmányozni  az  egész  honlapot: http://www.adventizmuskutatas.hu

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető korintus

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 18:59:49
szeretném  ha konkrétumot idéznél akár oldalszámmal, hol miben tévedett, milyen tévedés sorozatai voltak?



Nem elérhető korintus

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 19:24:52
http://www.adventizmuskutatas.hu
 Brátán János honlapja ismerem.
Számomra nem autentikus.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #83 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 22:46:58
Kedves Korintus!
Elöször arra gondoltam,hogy rendszerezem E.G.W. tàrgyi,logikai,theològiai és egyéb tévedéseit,ebben a könyvben,aztàn ràdöbbentem,hogy 6O2 oldalròl van szò és akàr komplett fejezeteket is kimàsolhatnék.
Athanàsiusnak azt ìrtad a 8-as szàmmisztika magyaràzatàval kapcsolatban,hogy az mindent überel,hàt én valahogy ìgy vagyok a könyv 2O. fejezetétol a téves pròfécia értelmezések kimagyaràzàsàval,de Athanàsius legalàbb nem hìvatkozott
"Isten ùjjàra" mely eltakarta elöle a teljes igazsàgot pròbaképpen. Ne haragudj,de nincs türelmem ennyi  tévedést itt feldolgozni,csak ìzelitönek màsolok ide egy olyan tàrgyi tévedést,amely jòl tükrözi Ellen G. White fellengzös lelkivilàgàt .

A nagy küzdelem/318.o ./1bek.  (2OOO-es kiadàs)

"Pàl apostol figyelmeztette a gyülekezetet,hogy Krisztus eljövetelét ne a sajàt koràban vårja.>Nem jön el addig-mondta-,mìgnem bekövetkezik elébb a szakadàs,és megjelenik a bun embere< 2Thess2:3

Pàl sosem figyelmeztette a gyülekezetet arra,hogy az ö idejükben nem jön el Krisztus

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #84 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 23:04:20
Ez a testvérno tudatlansàgàt és fellengzös lelkivilàgàt ecseteli,amely végigkìséri a könyv nagy részét!
Pàl ugyanis azt  éreztette a gyülekezettel,hogy még az ö idejükben eljöhet az UR!
Ezért is kezdte ìgy a feltàmadàssal kapcsolatos tanìtàsàt:"Mert azt mondjuk néktek az Ur szavàval,hogy MI,AKIK ÉLÜNK,AKIK MEGMARADUNK AZ UR ELJÖVETELÉIG,ÉPPEN NEM ELÖZZÜK MEG AZOKAT,AKIK ELALUDTAK."
1Thess.4:15

Krisztus vàràsanem adventista talàlmàny,a keresztyének Krisztusvàràsban éltek és élnek,csak nem mindenki szàmolgat és magyaràzkodik szükségtelen mòdon...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 09:51:27
Én nem hiszek a számmisztikában, sőt teljesen elítélem azt. Ennek ellenére vannak olyan szimbolikus számok a bibliában, amelyeknek - mint szimbólumoknak van mondanibvalója pl. 10 csapás, 10 parancsolat - a mennyiségi teljesség száma; 7 nap, Isten 7 Lelke - minőségi és lelki teljesség száma; 3 - Isten száma (pl. Szentháromság); 6 és 666 az ember száma, 4 - a világ száma (a világ négy égtája). Ezek azonban nem valami misztikus számok, csupán olyan képek, amelyeknek jelentősége van egy Bibliai textus megértésében exegézisében. Ennyi. A 8-as számot azért írtam, mert azt gondolom, hogy annak is van szimbolikus jelentősége (pl. körülmetélést a 8. napon kellett elvégezni, jelezve, hogy a gyermek egy új közösség tagja lett, az egyháznak; a 8. nap volt a 3Móz 14-ben a tisztulás napja; a sátoros ünnepen 7 napig kellett tűzáldozatot bemutatni és a 8. napon "(3Móz 23:36) Hét napon át mutassatok be tűzáldozatot az ÚRnak. A nyolcadik napon szent összegyülekezésetek legyen, és mutassatok be tűzáldozatot az ÚRnak. Ünnepnap ez, ne végezzetek semmilyen foglalkozáshoz tartozó munkát." Nem tűnik ismerősnek? 


Kedves Korintus!
Elöször arra gondoltam,hogy rendszerezem E.G.W. tàrgyi,logikai,theològiai és egyéb tévedéseit,ebben a könyvben,aztàn ràdöbbentem,hogy 6O2 oldalròl van szò és akàr komplett fejezeteket is kimàsolhatnék.
Athanàsiusnak azt ìrtad a 8-as szàmmisztika magyaràzatàval kapcsolatban,hogy az mindent überel,hàt én valahogy ìgy vagyok a könyv 2O. fejezetétol a téves pròfécia értelmezések kimagyaràzàsàval,de Athanàsius legalàbb nem hìvatkozott
"Isten ùjjàra" mely eltakarta elöle a teljes igazsàgot pròbaképpen. Ne haragudj,de nincs türelmem ennyi  tévedést itt feldolgozni,csak ìzelitönek màsolok ide egy olyan tàrgyi tévedést,amely jòl tükrözi Ellen G. White fellengzös lelkivilàgàt .

A nagy küzdelem/318.o ./1bek.  (2OOO-es kiadàs)

"Pàl apostol figyelmeztette a gyülekezetet,hogy Krisztus eljövetelét ne a sajàt koràban vårja.>Nem jön el addig-mondta-,mìgnem bekövetkezik elébb a szakadàs,és megjelenik a bun embere< 2Thess2:3

Pàl sosem figyelmeztette a gyülekezetet arra,hogy az ö idejükben nem jön el Krisztus

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #86 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 09:58:28
Amit írtam a keresztségről, azt közkeletű. A Belga Hitvallás (Confessio Belgica) így ír többek között a keresztség sákramentumának magyarázatáról:

"...Ezzel [ti. a keresztséggel] jelzi nekünk, hogy amiképpen a víz elmossa a test szennyét, mikor ránk töltik, vagy a megkeresztelt testére hintik, úgy mossa el Krisztus vére ugyanazt belsőleg, a lélekben, a Szentlélek által. Kimos és megtisztít minket a bűnökből, s átalakít minket a harag gyermekeiből Isten gyermekeivé. Ez nem a fizikai víz által, hanem Isten drága Fia vérével történő meghintés által történik meg, Aki a mi Vörös-tengerünk, melyen át kell mennünk ahhoz, hogy kimeneküljünk a fáraó, azaz az ördög zsarnokságából, és beléphessünk Kánaán lelki földjére..."

Mindenféle okoskodást hallottam már a kivonulás utáni átkelésről, de ez űberelt mindent! Most mást nem is akarok közölni, még mindig emésztenem kell.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 10:29:47
Kedves Korintus, a 8-as számról, mint az új teremtés napjáról én is hallottam már. A régieknek is élt a szívében, elméjében ez a gondolat, arról van szó - persze nincs 8 nap egy héten -, hogy az Úr Jézus megváltói halála és feltámadása, és amit az jelent, olyan horderejű a megromlott emberiség számára, mintha egy új teremtés történt volna. De hiszen így is van (2Kor 5:17).  :szelid:  Egy új időszámítás. Jelképes ez a 8-as szám, de a szabadulásunkra, az új, bűntől szabad életünkre utal. Jelképes, mert továbbra is hét nap van, de mégis az Úr váltsághalálával és feltámadásával valami egészen új kezdődött. Úgy tudom, hogy a korai egyház gondolkodásában ez pl. úgy jelent meg, hogy a keresztelő/bemerítő medencéket is nyolcszögűre készítették sok esetben. A hívő gondolkodásban több helyen tetten lehet érni még a 8-as számot, pl. a református templomok tetején lévő csillag - nyolcágú. Vagy még kb. száz éve tartották azt, hogy a református gyermekeket a nyolcadik napon keresztelték meg.

Nem meggyőzni szeretnélek, ha számodra ez a gondolat nagyon idegen, nem gond, van ilyen. Én sem tudok elfogadni mindent.  :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 13:27:22
Kedves Athanasius!
A "szàmmisztika"-kifejezést nem àrtò szàndékkal hasznàltam,s nem okkùltista varàzserot kìvàntam vele kifejezni.Csupàn arra a misztériumra utaltam a kifejezéssel,amely a szàmokhoz kapcsolòdik,s amelyek miértjét nem érthetjük meg.Pl . Isten hat nap alatt teremtette a földet,a hetediken megnyugodott. Szàmàra biztosan van jelentosége ennek,hiszen a Mindenhatò 5 nap alatt is megteremtethette volna mindezt,s nyugodhatot volna a 6. napon,de nem ìgy tette!Ezek és a hasonlò,szàmokhoz kötött eseményeket tekintem szàmmisztìkànak, bàr elismerem,hogy tényleg félreértésekre adhat okot a kifejezés.
:irulpirul:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 27. - 13:35:10 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2011. Szeptember 27. - 14:03:43
Semmi baj  ;)

Ám azt gondolom, hogy ha nem is mindent, de pl. ezt a számot (6-os) nagyon is megérthetjük, sőt meg kell értenünk ahhoz, hogy alaposabban megérthessük a Bibliai narratívát. Amikor Isten csinál valamit, akkor egyben mintát is állít és közöl is magáról valamit. Vagyis fontos megkérdeznük, hogy Isten miért éppen 6 nap alatt teremtette meg a világot, miért nem több miért nem kevesebb. Miért éppen a 6. napon teremtette meg az embert? A prófétai irodalomban (pl. Jelenések könyve) rengeteg szám szerepel, amelyeket legtöbbször jelképesen kell venni. Ha nem tesszük, akkor oda jutunk mint a JT a 144,000-rel.

 

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!