Szerző Téma: Re:A Szent Sátor  (Megtekintve 24941 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 14:33:42
A Szent Sátor a Hajlék azért készült, hogy együtt lehessen a Teremtő a teremtményével.
Aki kívülről nézte, a borz bőrt látta, és nem talált benne semmi vonzót.
A borz bőrből készült takaró fedte be kívülről a Hajlékot.
Talán  nem is sátornak mondható, mert csak kívülről hatott sátornak, mivel a takaró ami befedte betakarta az oldalfalakat, és körbe körbe leért.
Belülről, akik abba bemehettek - csak a papok mehettek be abba - azok látták az oldalfalakról visszatükröződő Menóra fényét.
Egy két oldalról arannyal bevont sitimfa deszka szegélyezte.
A deszkák ak10 sing hosszú, és a szélességük másfél sing volt.
Az oldalról, az arannyal bevont oldalakról a gyertya fénye ragyogóan verődött vissza.
(Gondoljunk csak arra, hogy egy egyszerű tükör a szobában mennyire megnöveli a teret, és a világosságot.)

A sing kb egy emberi könyöknek felelt meg, tehát bent a tér meglehetősen magas volt.
A másfél sing szélességből - a későbbiekben látjuk, hogy 2-2 ként küldte ki a tanítványait az Úr Jézus - két deszka mérete 3 sing.
A 3-as szám pedig nagyon fontos szám az Írásokban.

Ebből azt gondolom, hogy a Hajlék valóságos ragyogás volt, pontosan meghatározva, hogy mit vár el az embertől a Teremtő.

Akivel kapcsolatba hozza, azzal szoros egységet alkosson,- akarjon egységben lenni - és azt tegye amit neki a Teremtő rendelt.

Érdekes dolog ez az egység, mert a fennmaradása is a Mindenható kezében van.
Ahogy én látom ezt is mindég vissza kell adjuk az Ő kezébe, és az igazi ragaszkodásunknak Hozzá kell kapcsolódnia.
Veled azért vagyok egységben, hogy közvetíthessem feléd azt amit rajtam keresztül akar a Mindenható feléd közvetíteni.
 :angel:

A Mózes II. ad hírt nekünk arról, hogyan készült a Szent Sátor a Hajlék



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 15:20:09
Az aki bemehetett a Szent helyre az mit is láthatott ott benn?

A kívülről borz bőrrel fedett sátor szerű építmény belül tündöklő arany volt - kívülről nézve egy megváltott ember (?)

Még jó, hogy a Mennyei Atyánk nem a láthatókra néz  :int2:

Szóval mit is látott, két oldalt visszatükrözött mindent a fénylő, soha meg nem homályosodó arannyal bevont deszka.

Mit tükrözött?
A Hajlék belső teteje kék volt mint az ég - tehát a kék eget látta az oldalakban visszatükröződni. Látjátok?
A Hajlék tárgya a Menóra szín tiszta arany, a  Szent kenyerek asztala arannyal bevont, az Illatáldozati oltár szintén arannyal bevont. nem tudom, hogy az arany az aranyban tükröződik e. Ti tudjátok?
A pitvartól a Szent helyet egy színes vastag kerubokkal hímzett függöny választotta el, és a Szentek Szentjét a Szent helytől ugyan ilyen függöny választotta el.
Ezek egész biztos láthatóak voltak a visszatükröződő arannyal bevont oldal deszkákban.

Ahogy így végig gondoltam, megjelent egy kép - nektek is?

 :angel:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 04. - 15:58:33 írta Magduska »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 12:38:40
A Szent Sátor darabokra szedhető volt.
Annak határozott rendje volt, hogyan kell a részeket szállítani, és kik szállíthatják.
Az Írásból tudjuk, hogy mindennek rendelt ideje van, ezért különösen lényeges számomra, hogy a táborba szállás, és a tábor bontás ideját nem adta meg a Mindenható VAGYOK Mózesnek.

Ide idézem azokat az igéket amiket erre vonatkoztatva különösen fontosnak tartok:

4.Mózes 9. fejezet
15.    
A hajlék felállításának napján pedig befedezé a felhő a hajlékot, a bizonyság sátorát; és estve a hajlék felett vala, tűznek ábrázatjában reggelig.
16.    
Úgy vala szüntelen: A felhő borítja vala azt; és tűznek ábrázatja éjjel.
17.    
Mihelyt pedig felszáll vala a felhő a sátorról, azonnal elindulnak vala Izráel fiai; és azon a helyen, a hol a felhő megáll vala, ott ütnek vala tábort Izráel fiai.
18.    
Az Úr szava szerint mennek vala Izráel fiai, és az Úr szava szerint táboroznak vala; mind addig, míg a felhő áll vala a hajlékon, táborban maradnak vala.
19.    
Még ha a felhő sok napig nyugszik vala a hajlékon, akkor is megtartják vala Izráel fiai az Úr rendelését, és nem indulának.
20.    
Megesék, hogy a felhő kevés napon át lőn a hajlékon: akkor is az Úr szava szerint maradnak vala táborban, és az Úr szava szerint indulnak vala.
21.    
Megesék, hogy a felhő estvétől fogva ott lőn reggelig; mikor azért reggel a felhő felszáll vala, akkor indulnak vala el; vagy egy nap és egy éjjel lőn ott; mikor azért a felhő felszáll vala, ők is indulának.
22.    
Vagy két napig, vagy egy hónapig, vagy hosszabb ideig lőn ott; a meddig késik vala a felhő a hajlékon, vesztegelvén azon, táborban maradnak vala Izráel fiai is, és nem indulnak vala tovább; mikor pedig az felszáll vala, ők is indulnak vala.
23.    
Az Úr szava szerint járnak vala tábort, és az Úr szava szerint indulnak vala. Az Úrnak rendelését megtartják vala, az Úrnak Mózes által való szava szerint.


Azt gondolom, hogy ez nekünk - új teremtéseknek - a jelen időre vonatkozó figyelmeztetés  :angel:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #48 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 06:46:53
Az én szívemnek a Szent Sátor, a Hajkék nagyon kedves . úgy gondolom, hogy enegem ezen keresztül állandóan tanít a Mindenható VAGYOK

Az Ó-szövetség volt meg akkor amikor az Úr Jézus Krisztus a földön teljesítette azt a feladatot amiről így olvashatunk:

Idézet
Zsid 10,5    
Azért a világba bejövetelekor így szól: Áldozatot és ajándékot nem akartál, de testet alkottál nékem,6.    
Égő és bűnért való áldozatokat nem kedveltél.
7.    
Akkor mondám: Ímé itt vagyok, (a könyv fejezetében írva vagyon rólam), hogy cselekedjem óh Isten a te akaratodat.

"A könyv fejezeteiben írva vagyon rólam!" Csak az Ószövetségben van róla írva.
Az Emmaus-i tanítványoknak:

Idézet
Lk 24,13    
És ímé azok közül ketten mennek vala ugyanazon a napon egy faluba, mely Jeruzsálemtől hatvan futamatnyira vala, melynek neve vala Emmaus.
----------------
25.    
És ő monda nékik: Óh balgatagok és rest szívűek mindazoknak elhivésére, a miket a próféták szóltak!
26.    
Avagy nem ezeket kellett-é szenvedni a Krisztusnak, és úgy menni be az ő dicsőségébe?
27.    
És elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle megirattak.

A Szent Sátor, a HAJLÉK létrehozására azt követően került sor, hogy Megváltotta Izrael népét az Egyiptomi életből.

Szabad emberek voltak amikor Egyiptomba költöztek, Józseffel való szoros rokoni kötelékük miatt kapták meg Gósen földjét, - pásztorkodásra!
József ezt tartotta jónak, hogy azt kérjék azért, hogy ne elegyedjenek az Egyiptomiakkal.(a szaguk választotta el tőlük, őket  hehe )
József elköltözése után - mivel hogy szaporodtak és sokasodtak - egyre inkább elnyomás alá kerültek, és végül rabszolga munkára fogták őket.

Minden amit termeltek Egyiptom javára, azért ellenszolgáltatást nem kaptak.
Az ő kezük munkájával szerezték meg az Egyiptomiak az építő anyagukat - az építés mindég a feleslegből történik.
Az Egyiptomiak minden feleslegét az Izraeliták testi munkájának köszönhették.

A világ felhalmozott javai most is azoknak az embereknek a testi munkájának az eredménye, akik a legkiszolgáltatottabbak a világnak.
 vint
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 11. - 19:10:29 írta Magduska »



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 18:50:17
Egyiptomban élő embereknek legfőbb istenük a Fáraó volt, de sok istenben hittek, így a Nilus is istenük volt.
Amit csapásoknak mond az Írás, azok mind ítéletek voltak az istenek felett.
A legutolsó ítélet magát a fáraót mint istent rendítette meg, meghalt az ő első szülött fia is.
Minden elsőszülött embertől baromig megítéltetett, csak a Páska bárány vére mentette meg azokat, aki annak a vére alatt tartózkodtak a házakban.
Amikor kijöttek Egyiptomból, akkor sok Egyiptomi ember is velük jött, mert megrendült a hitük azokban az istenekben, akikben addig hittek.

Őket nevezi az írás elegybelegy népnek.
Bennük még annyi ragaszkodás sem volt az Élő Istenhez, mint azokban akik a Gósen földjén együtt éltek, és egy Isten tiszteltek, a pusztai vándorlás ezért is lett olyan ellentmondásos - gondolom én(!)



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő

Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 13:10:51
Köszi Magduska, gyönyörű ez a dicsi.



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #52 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 14:21:59
Köszönöm, hogy örömet szerzett neked is

 :2smitten:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 10:50:14
Egyiptomban 400 évig laktak ÁBRAHÁM leszármazottjai.
1Móz 15,13.    
És monda az Úr Ábrámnak: Tudván tudjad, hogy a te magod jövevény lesz a földön, mely nem övé, és szolgálatra szorítják, és nyomorgatják őket négyszáz esztendeig14    
De azt a népet, melyet szolgálnak, szintén megítélem én, és annakutánna kijőnek nagy gazdagsággal.


Amikor a kijövetelre sor kerül:

   2Móz 11,2    
Szólj azért a népnek füle hallatára, hogy kérjenek a férfi az ő férfitársától, az asszony pedig az ő asszonytársától ezüst edényeket és arany edényeket.


Ekkor még senki sem tudta mire kell ez a kincs  :piroska:





Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 19:00:04
Nekem ez olyan, mint amikor Saul=Pál megy Damaszkuszba, és öldökléstől liheg.
Benne felhalmozódott az a tudás, amit őseitől átvett, és amit Gamáliel lábainál begyűjtött,
vagy mi, amit megtapasztaltunk az Úrral való találkozás előtt!

Nem tudjuk miért kellett azokon keresztül mennünk - de a Mindenható Isten tudja!

Aztán, ha az Ő kezébe teszem, és nem én akarom használni, akkor Ő a legjobbat hozza ki abból - de előbb megtisztítja!

Idézet
Csel 10,15    
És ismét szózat lőn ő hozzá másodszor is: A miket az Isten megtisztított, te ne mondd tisztátalanoknak.

Csel 11,9    
Felele pedig nékem a szózat másodszor az égből: A miket az Isten megtisztított, te ne mondd tisztátalanoknak.



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 20:45:49
Kérdezhetitek!
Miért a Szent Sátor, miért a HAJLÉK?

Azért, mert itt adta meg azt a példát a Mindenható Teremtő Isten ahogy Ő közösségben akar lenni velem/velünk emberekkel!

 :hello



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 05:08:57
A Megváltás, azt jelenti, hogy azzal lehetek szoros közösségben Aki engem magának akart, a világ teremtése előtt!
Nekem most ezt jelenti, eddig ezt értettem meg.

Kérdés:

Akarok e Vele állandó és szoros kapcsolatot?

Én akarok, ezért aztán a Szent Sátor, a HAJLÉK minden részlete nekem nagyon fontos.

Nem szeretnék Káin vétkébe esni, aki figyelmen kívül hagyta, hogy milyen áldozatot fogad csak el a Teremtő Isten és ennekaz lett a következményes eredménye, hogy testvér gyilkos lett.

Uza bűnébe sem kívánkozom, aki saját kezével akarta a félre csúszó FRIGYLÁDÁT megtartani!

Amennyiben engem már a világ teremtése előtt ismert és magának alkotott, akkor azt is tudja, hogy jelenleg milyen körülményben vagyok és azt is, hogy ennek mi a célja.

Amikor pedig a rendelt idő elérkezik akkor én is megtudom, miért vagyok abban amiben vagyok  vint

Hiszek BENNE, és tudom, hogy ami történik az én javamra történik  :piroska:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 20:59:55
A HAJLÉK minden deszkája, fából volt és arannyal volt bevonva, minden deszkán az arany bevonaton egy olyan karika volt, amibe egy arannyal bevont rudat tettek, azzal kapcsolták egymáshoz a deszkákat.
Két két deszka együtt adta ki a 3-as mértéket, mert egy egy deszka csak másfél ... szélességű volt.

Az Úr Jézus Krisztus kettenként küldte ki a tanítványait amikor kiküldte őket, és hatalmat adott nekik, hogy démonokat űzzenek.

Amikor úton volt a tábor, akkor a deszkák feküdtek egymáson,  :int2: amikor felállították a deszkákat, hogy a HAJLÉK alkalmas legyen a közösségre, akkor a deszkákat ezüst talpra állították.

Csak ezüst talpon lehetett a deszkáknak olyan kapcsolata, ami a közösségre alkalmas.

Az ezüst a megváltásnak az anyaga!

 :angel:



Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 18:04:36
Nekem nagyon tetszik az ezüst talp is, mert egy masszív, teherbíró ezüst tömb, amit a sivatagi homokra fektetve, biztos talajon állt az arannyal bevont rudakkal összekapcsolt deszkákból - sitimfa deszkákból - álló oldalfal.

Kívülről semmi különös, sőt inkább visszataszító, de belülről maga a csoda.

Mint a megváltott ember, akiben már végzi a munkáját a Szent Szellem, így érthető teljesen

Idézet
1Kor 4,5    
Azért idő előtt semmit se ítéljetek, míg el nem jő az Úr, a ki egyrészt világra hozza a sötétségnek titkait, másrészt megjelenti a szíveknek tanácsait; és akkor mindenkinek az Istentől lészen a dícsérete.

Gondolom ez minden emberi dologra egyformán értendő

 :angel:




Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2012. Október 20. - 09:53:31
Az aki bemehetett a Szent helyre az mit is láthatott ott benn?

A kívülről borz bőrrel fedett sátor szerű építmény belül tündöklő arany volt - kívülről nézve egy megváltott ember (?)

Még jó, hogy a Mennyei Atyánk nem a láthatókra néz  :int2:

Szóval mit is látott, két oldalt visszatükrözött mindent a fénylő, soha meg nem homályosodó arannyal bevont deszka.

Mit tükrözött?
A Hajlék belső teteje kék volt mint az ég - tehát a kék eget látta az oldalakban visszatükröződni. Látjátok?
A Hajlék tárgya a Menóra szín tiszta arany, a  Szent kenyerek asztala arannyal bevont, az Illatáldozati oltár szintén arannyal bevont. nem tudom, hogy az arany az aranyban tükröződik e. Ti tudjátok?
A pitvartól a Szent helyet egy színes vastag kerubokkal hímzett függöny választotta el, és a Szentek Szentjét a Szent helytől ugyan ilyen függöny választotta el.
Ezek egész biztos láthatóak voltak a visszatükröződő arannyal bevont oldal deszkákban.

Ahogy így végig gondoltam, megjelent egy kép - nektek is?

 :angel:

A mosdó medence rézből volt és a Hajlékba bemenetel előtt kellett használni.
Réz lapokból volt, azokból a rézlapokból, amik az asszonyoknak, lányoknak a tükreik voltak.
Ezeket adták oda, hogy ebből készülhessen a mosdó medence.
Emberi értelemmel felfoghatatlan - ebben víz volt - a sivatagi vándorlás 40 éve alatt, amikor felállították a Hajlékot, és mindég amikor megállt a FELHŐ, vagy a TŰZOSZLOP akkor letáboroztak és felállították a HAJLÉKOT

40 év vándorlás a sivatagban, addig amíg a HITETLENEK mind elhullottak.
 :(