Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201232 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1005 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 22:51:40
Szia Virág.

A példázattal kapcsolatban:

Máté 13:36  Ekkor elbocsátván a sokaságot, beméne Jézus a házba. És az ő tanítványai hozzámenének, mondván: Magyarázd meg nékünk a szántóföld konkolyáról való példázatot.
Máté 13:37  Ő pedig felelvén monda nékik: A ki a jó magot veti, az az embernek Fia;
Máté 13:38  A szántóföld pedig a világ; a jó mag az Isten országának fiai; a konkoly pedig a gonosznak fiai.
Máté 13:39  Az ellenség pedig, a ki a konkolyt vetette, az ördög; az aratás pedig a világ vége; az aratók pedig az angyalok.
Máté 13:40  A miképen azért összegyűjtik a konkolyt és megégetik: akképen lesz a világnak végén.
Máté 13:41  Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, a kik gonoszságot cselekesznek,

Máté 13:38  A szántóföld pedig a világ  - a szántóföld a világ s nem a gyülekezet.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1006 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 23:30:07
Jézus nem azt mondja, hogy a konkoly van az egyházban, hanem a búza, azaz az egyház a gonosszal egyűtt a világban van.
Ez Jézus szemszögéből érthető is, hiszen Ő ismeri az ővéit.
Amire Virág szerintem célozni akart, az az egyház és a gonosz fiainak a világ végén való szétválasztása.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #1007 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 00:41:07
Bocsássátok meg, hogy újra hozzászólok. Ha az összefüggéseket nem vesszük figyelembe, jó eredményre nem juthatunk. A Gyülekezet már lelki testben ott lesz Jézus kíséretében, mikor jön vissza ítélni (5-6 Igét tudnék hozzá idézni, csak már késő van) A hívő zsidókat fogja Jézus összegyűjtetni az ítélet után.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1008 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 07:24:14
Én külömbéget látok az anygyalok általi szétválasztás és összegyüjtés, és a gyülekezet el ragadtatása között. Az igéből úgy tünik, hogy a gyülekezet elragadtatása egy szempillantás alatt történik, és az Úr végzi az ő hatalma által, ugyanakkor a levegőben lesz a találkozó, és nem az ítéletre hanem a fogadására. Viszont megvagyok győződve, hogy az anygyalok általi összegyüjtés sem igényel hosszú időt, csak hogy az anygyalok általi szétválasztás és összegyüjtés,az, az ítéletre való szétválasztás és összegyüjtés.

Ugyanakkor, úgy tünik, hogy az ige arról is beszél, hogy az Úr velünk tér vissza, ítélni. Zak.14.5, Jud.14,15, Jel.19.14 (ha csak nem angyalokra értelmezzük ezeket az igéket)

 

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1009 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 07:40:21
Sziasztok! :int
Én nem azt mondom, hogy az a helyes értelmezés, amit írtam, hanem, hogy szerintem Virág azt értette alatta.
:szelid:

Az ige szerint Krisztus ítélőszéke előtt mindannyiunknak meg kell jelennie.
 Az,hogy gyülekezet már Krisztussal tér vissza, nem zárja ki a késői elragadtatás lehetőségét.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1010 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:32:55
Szia Zoli!

Idézet
Amire Virág szerintem célozni akart, az az egyház és a gonosz fiainak a világ végén való szétválasztása.
Igen, erre gondoltam a végidős vonatkozással kapcsolatban.  :szelid:

Ugyanakkor tudom, hogy az Úr a szántóföldet a világgal azonosította, és nem az egyházzal.
Közben felmerült bennem az a kérdés a példázat egyháztani vonatkozásában, hogy a gonosz minek szórja szét a magjait a világban? Hiszen a világban élő emberek amúgy is az ő uralma alatt vannak.
Nem szeretnék túl mélyen a részletekbe menni, hiszen a példázat lényegét kell megragadni, de ez azért ellentmondás nekem.

Hirtelen ötlet volt tegnap ez a gondolatsor megírása, lehet, hogy nem kellett volna.  :szelid:
Részleteiben nem egyezik az elragadtatás más leírásaival.


Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1011 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:38:56
Szia Virág

De hiszen mindannyian a világból lettünk kihívva, nem?
Vannak olyanok, akiket viszont hiába hívogatnak, nem akarnak kijönni, és lehet azért, mert ők a gonosz magjai...  :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1012 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 08:56:38
Szia Kamilla!  :int2:

Nem tudom, gondolkozom rajta. 

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1013 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:02:53
Egy csodás Ige, arról, kik lesznek a Királlyal:

Jel 17:14 
Ezek a Bárány ellen fognak harcolni, a Bárány azonban legyőzi őket, mert uraknak Ura, és királyoknak Királya, és vele vannak a hivatalosak, a választottak és a hűségesek.


       :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1014 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:29:34
 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1015 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 16:53:55
Szia Zoli!

Idézet
Amire Virág szerintem célozni akart, az az egyház és a gonosz fiainak a világ végén való szétválasztása.
Igen, erre gondoltam a végidős vonatkozással kapcsolatban.  :szelid:

Ugyanakkor tudom, hogy az Úr a szántóföldet a világgal azonosította, és nem az egyházzal.
Közben felmerült bennem az a kérdés a példázat egyháztani vonatkozásában, hogy a gonosz minek szórja szét a magjait a világban? Hiszen a világban élő emberek amúgy is az ő uralma alatt vannak.
Nem szeretnék túl mélyen a részletekbe menni, hiszen a példázat lényegét kell megragadni, de ez azért ellentmondás nekem.

Hirtelen ötlet volt tegnap ez a gondolatsor megírása, lehet, hogy nem kellett volna.  :szelid:
Részleteiben nem egyezik az elragadtatás más leírásaival.

Szia Virág.

Ha az eleve elrendelés szempontjából nézzük a példázatott, nincs benne ellentmondás.

Az Úr az övéinek tekinti a választottakat már a teremtés eleitől fogva: Jézus úgy beszél a választottakról mint az övéi, juhai, elveszet fiak, ...

Akik nincsenek kiválasztva azok a gonosztól vannak. Tehát azokat gonosz veti őket. Akik ki vanak választva azokat meg az ÚR veti.

János az ő levelében valahogy így beszél Kainról:

1Ján 3:12 Nem úgy, mint Kain, aki a gonosztól vala, és meggyilkolá az ő testvérét. És miért gyilkolta meg azt? Mivel az ő cselekedetei gonoszok valának, a testvéreié pedig igazak.

A példázat elmondja nekünk, hogy ahogy az Úr munkálkodik ugyan úgy teszi a Gonosz is. Csak két hatalmasság van, és két csoport, ami végnél szét lesz választva.
A világban csak két féle ember van, vagy az Úré, vagy a gonoszé.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1016 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 06:55:56
Köszönöm szépen Zoli!  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1017 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 07:51:10
Dán 9:27 
És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felénél véget vet a véresáldozatnak és az ételáldozatnak, és utálatosságok szárnyán jön pusztítva, míg rá nem szakad a pusztítóra az elvégeztetett pusztulás.

Tulajdonképpen mi ez a szövetség?

           :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #1018 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 09:19:50
Többek között békét teremt a közel keleten - általában is egy jólétet hoz. - Szövetséget köt több állammal. Az egyházakat is megbékélteti egymással. - Az én szerény ismeretem szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 25. - 09:21:23 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #1019 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 09:26:01
Shalom!

Ez egy érdekes dolog, mert a héber szöveg kissé pontosabb. A "szövetséget köt" kifejezés itt furcsa szókapcsolatban áll egymással. Ugyanis a szövetségkötés alapkifejezés a karat berit vagy a qum berit. Itt viszont a higbír berit szerepel amely az erőfölényre utal a szó gyökében. Vagyis itt úgy tűnik, hogy az antikrisztusi szövetségkötés inkább egy erőfölényen alapuló Izraelre ráerőltetett vagy rákényszerített dolog lesz. Cserébe viszont talán a Templomépítés vagy az arab államok katonai leszerelése lesz a kárpótlás, hiszen ebben az első időszakban Izrael békében fog élni. Vagyis egy egyoldalú de garanciális feltételeket szabó szövetséget kényszerít ki a Közel-Keleten az Antikrisztus. Ezt nevezi Ézsaiás a Halál frigyének.

Ézs 28:15 Mert így szóltok: Frigyet kötöttünk a halállal, a sírral meg szövetséget csináltunk; az ostorozó áradat ha jő, nem ér el minket; mert a hazugságot választók oltalmunkul, és csalásba rejtezénk el!

Az, hogy "sokakkal" köti meg az azt is jelenti, hogy Izrael lakosainak jelentős része, de nem mindenki egyetért vele. Akik nem, az lesz talán a maradék. Ez csak tippelés jelenleg részemről. Viszont a héber szóban nemcsak a sok, szó szerepel jelentésként hanem a nagyobb vagy hatalmasabb is. Tehát úgy is lehet értelmezni a héber eredetit, hogy itt a hatalmasok vagy nagyok tehát a nép vezetői lesznek azok akikre ezt a szövetséget ráerőlteti és így közvetve vagy közvetlenül a népre. Kvázi egy államközi vagy államok közötti szerződést ratifikál az Európai Únió és Izrael/Arab államok között. Az pedig már részletkérdés, hogy ezt népszavazással megerősíti-e az akkori Izrael állam kormánya.

Ez egyébként a kedvenc igeszakaszom a végidők tanulmányozása kapcsán. Nagyon sok érdekes dolgot rejt még és segít eligazodni a jelen eseményeiben is. Zakariásra is érdemes odafigyelni ebben az időben. Főleg a 12-14. fejezet eseményeire.


Pacific