Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201222 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1020 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 16:32:00

Az antikrisztus melyik ország vezetőjeként fogja ezt tenni?
Gondolom, nem Amerika, mert akkor nem lenne kényszerítés, hiszen most is szövetségesek.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #1021 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 17:54:34
A jövőben fog összeállni ez a birodalom-a jelenlegi ismeretem szerint.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1022 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 19:14:35

Az antikrisztus melyik ország vezetőjeként fogja ezt tenni?
Gondolom, nem Amerika, mert akkor nem lenne kényszerítés, hiszen most is szövetségesek.

Szerintem az Európai unió valamelyik országából (a volt Római birodalom,az utólsó nagyhatalom mely a végig álni fog Róma - Dániel próféciáiból)

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #1023 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 20:50:26
Shalom!

Ez egy érdekes kérdés. A tanítók nehezen tudnak egyezségre jutni a kérdésben főleg a származását illetően
A legismertebb verziók:

1, Az Új Római Birodalom vezetője a Dániel 9,24-27 szövegösszefüggésében.
2, Görög - szír származású lesz vagy ebből a térségből emelkedik fel. Előkép Antiochus Epiphanes miatt. Erről szól jórészt a Szeleukida uralomi térségről a Dán 8 egyes részei és a 11. fejezet.
3, Zsidó származású lesz a Dánról szóló próféciák miatt.
4, Hitehagyott keresztény lesz apostoli ajándékkal, mivel csak Júdásra használja az ige az Antikrisztus egyes jellemvonását.

Az Új Európai szövetségből nem szabad a Közel-keleti térséget sem kihagyni sem Észak-Afrikát amely része volt a két lábnak az állóképben. A 10 lábujj ezekből fog állni. S az is kérdés, hogy ezek önálló országok lesznek vagy önálló regionalitások egy-egy kormányzóval. Ez utóbbira a területi nagyság utal míg az előbbire a nemzeti szuverenitások.

Jelenleg idáig jutottam, de mivel mostanában többet is szolgáltam a végidőkkel kapcsolatban ezért kissé beleástam magam a témába.

Pacific



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1024 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 21:20:26
Zsidó származású kell legyen, mivel - szerintem - sose fogadnának el a zsidók egy nem zsidó származásut, Messiásnak.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1025 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 21:30:24

Hát, ha kényszer lesz, akkor nem kell, hogy elfogadják.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1026 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 21:42:26
Ők még mindig várják.
Jézus mondja: Ha valaki a saját nevében jönne az befogadnák.

Ezékielben Izrael fejedelmeként beszél róla. (Ez.21.25-27)

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1027 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 21:47:37
Igen. Jesuára "illettek" a messiási próféciák.... zsidó volt, mégse kellett. Ezért mondom, hogy nem biztos, hogy zsidónak kell lennie annak, akit elfogadnak, és szövetséget kötnek vele, nem?


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1028 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 21:55:48
Én így látom. Egy nemzetbelit, sosem fogadnának el. Se önként sem erőszakkal.
De bármi lehet ....

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #1029 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:05:48
Sziasztok! Az én látásmódom eltér a tietektől. Szerintem zsidó lesz.
Jel.17,11. Ő lesz a nyolcadik, a hét király családjából való. (Az egész 17.rész Jeruzsálemről szól)
Ez.21,30-32, Izrael fejedelmének nevezi, „rommá, rommá, rommá teszi” Isten Jeruzsálemet,
(mikor a fenevad a szövetségeseivel kifosztja és felgyújtja, a Jel.17 végén)) és az ítéletkor Isten Jézusnak adja
Jeruzsálem székhellyel az egész világ fölött uralmat kap a fenevad. Ott állítják fel a beszélő képet, oda járnak hódolni a pogányok, tapodják 3,5 évig Jeruzsálemet. Jeruzsálemben végzik ki a vértanúkat is. Az egész világ fővárosa lesz Jeruzsálem az AK uralma alatt



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1030 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:17:49

A fenevad az antikrisztus?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #1031 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:26:23
Szerintem, igen



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1032 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:27:43
De melyik? Kettő van   

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #1033 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:33:12
A hamis prófétára gondolsz? Szerintem az vallási vezető lesz és ő nem valószínű, hogy zsidó



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #1034 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 22:34:39
Én is zsidó származásúnak gondolom az antikrisztust.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω