Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201235 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2011. Június 10. - 07:52:02
Szia Logosz!

Nagyon köszönöm az építő hozzászólást, remek témákat hoztál. Nagyon érdekes számomra mind a Katolikus Egyházon belüli lelkiség megismerése, és az is jó, hogy katolikus szemmel beszélsz a protestánsokról, ezekről szívesen olvasnék/nánk többet is - bár tudom, kevés a rendelkezésre álló időd.  :szelid:

Köszönjük szépen a csatolt írást! Szabados Ádám neve hitelesen szól - van egy remek blogja is az Interneten -  bizonyára érdemes lesz elolvasni az ő meglátásait az elragadtatásról. Lementettem a fájlt, és felteszem a könyves alfórumba, így mindenkinek könnyű lesz áttanulmányozni. (Csaba telefonról internetezik.)

 :hi  :int

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Logosz74

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2011. Június 12. - 12:00:59
Kedves Virág!

Köszönöm, hogy feltetted egy témába Szabados Ádám írását.

Közben eszembe jutott, nem kellet volna-e kérni az ô engedélyét, személyes beleegyezését?... aztán belegondoltam, hogy emlékeim szerint az ô oldaláról töltöttem le (mindenesetre az internetrôl), s feltehetôleg nem azért írta, hogy ne olvassa senki...
Tehát nagy bûnt nem követünk el, pláne ha mindez Istentôl való világosság (véleményem szerint Tôle), s azért született, hogy egy tévtanítást és a rá épült "rendszert" lerombolja.
Az Úr adjon világosságot, belátást és ôszinteséget mindannyiunknak és vezessen el Szent Lelke (Szelleme) által a teljes igazságra!

Üdv:
Logosz



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2011. Június 12. - 21:09:57
Kedves Logosz!

Reméljük, Szabados testvér nem veszi zokon. A könyves részt Vendégek nem is láthatják, a hivatkozási helyet is megadtuk, talán ebben az esetben nem problémás a dolog.  :szelid:

Jó lesz majd átbeszélni a tanulmányt, és az egész témát, igen  lany3

Virág  vint

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #33 Dátum: 2011. Június 16. - 12:00:10
Engem megerősített a tanulmány abban, hogy az elragadtatás a nagy nyomorúság végén lesz. Arra gondoltam, hogy összegyűjthetnénk azokat az ellenérveket, amelyek a nyomorúság előtti, illetve utáni elragadtatással kapcsolatban felmerülnek. Ha még szeretetnétek a témáról beszélgetni.  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2011. Június 17. - 00:09:08
Sziasztok! :2smitten:

Nem akartam már a témához szólni, hogy ne legyen a dologból egy szokványos "vita-fórum".

Az az igazság, hogy az eleve elrendelés mellett és ellen is sok-sok igét lehet hozni, de az ezzel kapcsolatos igazság megértéséhez szűkséges az azokhoz kapcsolódó bibliai dogmatika felismerése is!

Az helyett, hogy újabb igéket hoznék a nagy nyomorúság 7 csapása előtti elragadtatásra, szeretném a kérdést SZEMÉLYES szemszögből is megvizsgálni, tehát a következendőkben a saját hitemmel kapcsolatban vonok le következtetéseket, s NEM MÁSOK HITÉT firtatom.

"Nem egyéb, hanem csak emberi kísértés esett rajtatok:de hű az Isten, aki nem hágy titeket feljebb kísérteni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek."
1Kor. 10:13

Én személy szerint úgy vagyok a kérdéssel, hogy van, amikor a "tét nélküli" kisértésekben is elbukfencelek. :(

Egyáltalán nem találom magam alkalmasnak arra, hogy vérig tartó nyomás alatt is Krisztusi jellemet mutassak fel!
Pl. Ha a szeretteim fizikai bántalmazásával találnám magam szemben, valószínűleg nem az ellenségeimért való imádság töltené ki a szívemet...

Még mielőtt megbotránkoztatnák valakit, el kell mondjam, hogy ez egy őszinte önvizsgálat volt a részemről.
Amikor először olvastam Péter apostol Krisztus "tagadásáról", teljesen kiakadtam, hogy miként tehetett ilyet. Aztán amikor Isten megmutatta, hogy apróságokban is elbukom, valahogy másként csengett számomra az ige: "Azért aki azt hiszi, hogy áll, meglássa, hogy el ne essék."

Nagy kegyelemnek tartom az ige világos kijelentését:
"az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kisért"

Mivel a gonoszság nem Istentől származó próbatétel, hanem sátán dühének következménye, (lásd apostolok halála) szilárd meggyőződésem, hogy Isten nem ad haragjából származó csapásokat az egyháznak.
Folyt.köv.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 08:25:25 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2011. Június 17. - 00:14:33
A nagy nyomorúság utánni elragadtatással az "vígasztalja" az egyházat, aki képmutatás nélkül ki meri jelenteni: "Én biztosan megállnék a nagy nyomorúságban, mint próbatételben!"

Én belátom, hogy erre teljesen alkalmatlan lennék!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 08:25:54 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2011. Június 17. - 08:29:15
A nagy nyomorúság utánni elragadtatással az "vígasztalja" az egyházat, aki képmutatás nélkül ki meri jelenteni: "Én biztosan megállnék a nagy nyomorúságban, mint próbatételben!"

Én belátom, hogy erre teljesen alkalmatlan lennék!
:2smitten:

Csaba, aki a nyomorúság utáni elragadtatásról beszél, nem azért mondja, mert biztos magában, hanem ...

.... mert az ige alapján így látja. Lehet, hogy rosszul, de így.

:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 08:42:41 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2011. Június 17. - 09:48:04
Igen, elismerem, hogy az ige alapján látják így, kardoskodnak valami mellett, amit nem gondolnak végig. :szelid: Nagyjából így vannak azok is, akik úgy látják az igéből, hogy a saját szabad akarati választásuk eredménye volt a megtérésük...
Egyszer az egyik ex tanú barátom mondta nekem: "Csaba, ha akarom bárkinek bebizonyítom a Bibliából, hogy nincs Isten, ha pedig mégis van, akkor egy vérengző Isten." Marci ezzel csupán annyit akart mondani, hogy bármit ki lehet olvasni a Bibliából, csak meg kell találni a megfelelő igéket, a többi előtt pedig be kell csukni a szemünket. :hi

Be tudom bizonyítani a Bibliából, hogy nincs eleve elrendelés és azt is, hogy az egyház végig szenvedi a nagy nyomorúságot. A kérdés csak az, hogy mire megyek vele, vajon helyes képet festek-e Isten szuverén hatalmáról, avagy a szeretetéről és irgalmáról.
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 10:15:32 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2011. Június 17. - 10:14:47
Én biztosan nem tudnám bebizonyítani mindkét álláspontot, csak azt, amit igaznak hiszek.

Kérlek, gondold végig újra, amit írtál tegnap este és most, mert nagyon bántó és igazságtalan. Úgy állítod be azokat, akik másképp látják ezt a kérdést, mintha felszínes és komolytalan emberek lennének, akik az igét nem igazán ismerik. Csaba, ez nem érv, ez sértegetés.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 10:43:07 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2011. Június 17. - 10:50:34
Nem, nem vagyok telve indulattal, félre érted!
Nem a "kései elragadtatást" tartom valószínűsíthetőnek, hanem azt, hogy az elragadtatás nem történik meg a nagy nyomorúság 7 évének kezdete előtt. Magyarul az egyház lehetséges, hogy szembe találja magát az antikrisztusi hatalommal, de nem lesz jelen az Istentől származó csapások idején, jelenleg így látom. Ez semmiképpen sem egyenlő a nagy nyomorúság után történő elragadtatás fogalmával.
Bocsánat, ha indulatosnak látszottam, nem haragszom senkire! :szelid:
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 10:55:49 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2011. Június 17. - 10:55:09
Közben átírtam a hozzászólásom, mert túl erősnek éreztem.

Nem, nem haragszol, rendben. .... De Neked hogy esne, hogyha valamiről van egy felfogásod az ige alapján, akkor a más véleményen lévők azt mondják, hogy azt látod bele az igébe, amit látni akarsz. És közben Te tudod, hogy komolyan vizsgálod a kérdést és forgatod magadban.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 10:57:22 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2011. Június 17. - 11:16:47
Kanyarodjunk vissza a kérdés alapjához, mert nem szeretnék senkit sem megbántani!
Amikor egyes testvéreink azt vallják, hogy Isten eleve elrendelése nélkül, saját szabad akaratból megtudnak térni, akkor ezzel kapcsolatban is írhattam volna, hogy az állítson ilyet, aki úgy érzi, hogy rajta nem úralkodik az eredendő bűn. Lehet, hogy ez is sértően hangzott volna, bármennyire is őszínte kutatás eredményeként jutott téves következtetésekre.
Hiába írogattam a nagy nyomorúság utánni elragadtatás ellen igéket a másik topicba, amíg nem látjuk az Izraellel szembeni alkalmatlan voltunkat.
Egyszerűen Isten nem arra RENDELTE AZ EGYHÁZAT, hogy haragjából származó csapások által tisztítsa meg! Szerinted a völegény úgy próbálja meg a mennyasszonyát, hogy bordélyházba zárja?
Eljegyezte volna, ha nem látná tisztának?
Együtt büntetné a szajhákkal?
No ezek megint elég keménnyre sikerült kérdések és kevés bennük az igei érv, de amíg nem látunk ok-okozati szinten addig hiába irogatunk egymásnak igéket. Éppen ezért írtam, hogy nem akarok vitatkozni.
Amúgy is felesleges, senki nem lesz jobb, vagy rosszabb üdvösségi helyzetben ezen tantételbeli meggyőződése alapján!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 13:00:50 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #42 Dátum: 2011. Június 17. - 12:27:30
Szia Virágom! :2smitten:

Átolvastam a hozzászólásaimat, s be kellett látnom, hogy tényleg sértően fogalmaztam meg a mondandómat! :irulpirul:
Bocsánatot kérek, ha valakit megbántottam a szelidnek nem mondható stílusommal!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 13:01:17 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2011. Június 17. - 12:50:06
Semmi baj szivetadja
Sajnálom, hogy így alakult, részemről is.

Engem, ami leginkább zavar a nyomorúság utáni elragadtatásban, épp Izraellel kapcsolatos, pl. ami Dániel könyvében szerepel az évhetekről, ami Izrael ideje. Úgy tudjuk, hogy a 69. és az utolsó, a 70. évhét között van egy közbevetett időszak, a nemzetek ideje, amit épp most élünk. És így valóban logikusnak tűnik, hogy az utolsó évhétre véget ér a nemzetek ideje, az egyház elragadtatik, és újra Izrael lép az üdvtörténelem színpadára.

Bocsánat, ahogy kerestem az igét Dániel könyvéből, most lettem figyelmes valamire, Izraellel kapcsolatban:

"Hetven hét van kiszabva népedre és szent városodra. Akkor véget ér a hitszegés, és megszűnik a vétek, engesztelést nyer a bűn, és eljön hozzánk az örökké tartó igazság. Beteljesül a prófétai látomás, és felkenik a szentek szentjét." Dn 9:24

Ez most szöget ütött a fejembe. Mert úgy tudtuk eddig, hogy majd a nagy nyomorúság alatt térnek meg az izraelita választottak. De itt az igében az áll, ha jól értem, hogy a 70 évhét után fog véget érni a hitszegés, a vétek, nyer engesztelést a bűn, és jön el az örök igazság. Vagy nem?  roll



« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 12:52:18 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #44 Dátum: 2011. Június 17. - 12:50:48
Én biztosan nem tudnám bebizonyítani mindkét álláspontot, csak azt, amit igaznak hiszek.

Kérlek, gondold végig újra, amit írtál tegnap este és most, mert nagyon bántó és igazságtalan. Úgy állítod be azokat, akik másképp látják ezt a kérdést, mintha felszínes és komolytalan emberek lennének, akik az igét nem igazán ismerik. Csaba, ez nem érv, ez sértegetés.
   Jellegzetes  fórum-betegség  ez....  ezért _is_  szeretek kimaradni a száj-karatéből.  Azért,mert  valaki másképp  gondolkodik egy teológiai  témáról,még  nem biztos,hogy azért  teszi,mert  felületes,és  szereti a tévtanokat.

"Leben,und leben lassen!"