Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201225 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2011. Június 17. - 13:04:16
Szia Zsotza! Néha itt is előfordul apró összezörrenés, de hála az Úrnak, már túl is vagyunk rajta. szivetadja Nincs semmi baj. :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 13:18:29 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2011. Június 17. - 13:06:33
 vszeretet4 vkez



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2011. Június 17. - 13:08:11
Igazatok van, már mint abban, hogy ha valaki másként gondolkodik az  nem egyenlő azzal, hogy szereti a tévtanokat, szerintem csak szimplán felületes, de ez legyen az én problémám! hehe
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 15:26:52 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2011. Június 26. - 15:54:23
Ma azon gondolkodtam, hogy kell-e különbséget tennünk a tanítói tévedés-tévtanítás és a hamis tanító-hamis tanítás fogalmai között.
Egyértelműen arra a megállapításra jutottam, hogy IGEN!!!

Az ember sajnos nem tévedhetetlen, ezért biztos hogy időnként a legnagyobb jó szándéka és körültekintése ellenére is TÉVED. Ez alól nincsen egyetlen kivétel sem!
A tanítói tévedés-tévtanító és a hamis tanítás-hamis tanító fogalmai között az az alapvető különbség, hogy az elöző képes korrigálni a tévedéseit és ezzel együtt a tanait is, míg a másik kategoria képviselője mindent elkövet, hogy a hamis tanításait fent tartsa és tekintélyét megőrizze. Ennek iskolapéldája lehetne Jehova Tanúinak Brooklyni vezetőtestülete, tanítói hivatala. Teológiai tévedéseikből úgy kovácsoltak hamis tanítást és vallást, hogy még Isten Ígéjének meghamisításától sem rettentek vissza, csakhogy a tévedéseiket igazolni tudják! A hamis tanítókról elmondhatjuk, hogy szeretik önmaguk hamis tanításait, annak és önmaguk tekintélyének megőrzése érdekében hajlandók az igazságot szándékosan is háttérbe szorítani.
Szándékuk indítékához nem sok kétséget fűz a Biblia:
"Valának pedig hamis  próféták is a nép között, amiképen TI KÖZTETEK IS LESZNEK HAMIS TANÍTÓK, AKIK VESZEDELMES ERETNEKSÉGEKET FOGNAK BECSEMPÉSZNI, ÉS AZ URAT, AKI MEGVÁLTOTTA ŐKET, MEGTAGADVÁN, ÖNMAGOKRA HIRTELEN VESZEDELMET HOZNAK.
És sokan fogják követni azoknak romlottságát, akik miatt az igazság útja káromoltatni fog.
ÉS TELHETETLENSÉG MIATT KÖLTÖTT BESZÉDEKKEL VÁSÁRT ŰZNEK BELŐLETEK; KIKNEK KÁRHOZTATÁSUK RÉGTŐL FOGVA NEM SZÜNETEL, ÉS ROMLÁSUK NEM SZUNNYAD."
2Pét. 2:1-3

Érdemes lenne megvizsgálni akár a brooklyni vezetőtestület, akár a "bővelkedés evangéliumát" -hírdető pásztorok anyagi körülményeit és annak forrásait, mert " a telhetetlenség miatt költött beszédekkel vásárt űznek belőletek!"
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 26. - 21:10:34 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #49 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 10:33:29
Ha elfogadjuk, hogy a Bibliából bármit ki lehet hozni, az egy nagyon veszélyes dolog. A Bibliának csak egy jelentése van. Egy jelentésen belül lehetnek mélyebb és mélyebb szintek, amik kibontják az eredeti jelentést és újabb perspektívából mutatják azt be, de azt nem mondhatjuk, hogy a Biblilának több jelentése van. Vagyis, nem lehet bebizonyítnai a Bibliából pl. azt hogy a Szentlélek nem Isten. Ugyanakkor egy nagyon fontos dolog: a Biblia egyedül az egyházhoz kapcsoltan lehet a kegyelem eszköze. Azon kívül az ítéleté. Vagyis, aki az egyház kontextusán kívül igyekszik a Bibliát tanulmányozni, annak az vakvágány lesz. Jézus példázatai a kívülállók számára komoly fejtörést és értelmetlenséget jelentettek, egyedül a tanítványok számára vált világossá azoknak értelme. Ezért van az, hogy sok szekta pl. JT, mormonok, unitáriusok, David Koresh, Jim Jones és társaik bár a Bibliát tanulmányozzák, vagy abból merítik tanaikat mégis zsákutcába, eretnekségbe és végül ítélet alá kerülnek. Ezért nem lehet valaki csak "mezei" keresztyén, aki nem jár gyülekezetbe csak otthon csendes magányában olvassa és tanulmányozza a Bibliát. Nem mondom, hogy soha senki nem tud megtérni, amikor olvassa a Bibliát, de ordináris esetben nem ez az üdvösség útja.

Mindez abból a szempontból is lényeges, hogy manapság nagyon divatos az ún. prooftexting, vagyis egy-egy kontextusából kiragadott igeverssel alátámasztani egy-egy teológiai nézetet. Vagyis az arminianizmust védeni azt látszólag alátámasztani vélt igeversekkel, melyek eygébként sem szövegkörnyezetükben, sem pedig az egész Biblia kontextusával nem azt támasztják alá. (Nem véletlen, hogy a Dodrechti zsinat, a kérdést alaposan megvizsgálva végül eretnekségnek nyilvánította az Arminianizmust).

Ugyanígy ami a végidőket jelenti, én a Biblia holisztikus (átfogó, teljes kontextusában olvasott) olvasása révén alapvetően az evangélium és Isten népének győzelmét látom Jézus 2. eljövetele előtt. Azt gondolom, hogy az elragadtatásos (akár pre-, vagy poszttribunalista) tézisek alapjaiban rozoga exegetikai lábakon állnak és ellentmondanak az egész Szentírás narratívájának.

Minden bizonnyal egyedül vagyok ezzel az állásponttal kapcsolatban ebben a fórumban, de hátha van, aki nyitott a téma testvéri lelkületű megvizsgálására.

Igen, elismerem, hogy az ige alapján látják így, kardoskodnak valami mellett, amit nem gondolnak végig. :szelid: Nagyjából így vannak azok is, akik úgy látják az igéből, hogy a saját szabad akarati választásuk eredménye volt a megtérésük...
Egyszer az egyik ex tanú barátom mondta nekem: "Csaba, ha akarom bárkinek bebizonyítom a Bibliából, hogy nincs Isten, ha pedig mégis van, akkor egy vérengző Isten." Marci ezzel csupán annyit akart mondani, hogy bármit ki lehet olvasni a Bibliából, csak meg kell találni a megfelelő igéket, a többi előtt pedig be kell csukni a szemünket. :hi

Be tudom bizonyítani a Bibliából, hogy nincs eleve elrendelés és azt is, hogy az egyház végig szenvedi a nagy nyomorúságot. A kérdés csak az, hogy mire megyek vele, vajon helyes képet festek-e Isten szuverén hatalmáról, avagy a szeretetéről és irgalmáról.
:2smitten:

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:33:15
Kedves Athanasius!

Ugyvélem,hogy errol a kérésrol is lehet beszélgetni pro és kontra,hiszen nem azt feszegetjük,hogy
Isten-e a Krisztus,vagy üdvözul-e az ,aki vallja a Hàromsàgot.
Mondjuk én keresztyénként örülnék neki,ha én értelmezem rosszul az Iràsokat,s a Te igeértelmezésed teljesül be,hiszen az rengeteg ember örök életre jutàsàt jelenthetné!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 15:46:31
Végül is ez Isten terve, az emberiség megváltása (Jn 3,16). Ezt nem univerzalistaként mondom, vagyis, hogy minden egyes ember üdvözülni fog, hanem úgy hogy amikor a történelem végén visszatekintünk az összes valaha élt emberre és megnézzük, hogy milyen arányban voltak, akik üdvözültek és akik nem, akkor azt fogjuk látni, hogy összességében az üdvözülők voltak abszolút többségben és megvalósult Istennek az az irgalmas végzése, hogy az emberi nemet üdvözítette.

Apropó direkt lájkolni fogom a korábbi hozzászólásodat, ugyanis eddig valamennyi fórumon egy ilyen kijelentésért rögtön leeretnekeztek, letévtanítóztak, hozzászólásaimat törölték; mert hogy jövök ahhoz, hogy Darby, Scofield, Hal Lindsey meg a LaHaye&Jenkins féle kb. max 60-150 éves, eleinte még a keresztyén többség által ostobaságnak tartott, azonban ma már dollármilliós profitokat termelő "megkérdőjelezhetetlen igazságokkal" szemben a Bibliából mást hozok ki.

Kedves Athanasius!

Ugyvélem,hogy errol a kérésrol is lehet beszélgetni pro és kontra,hiszen nem azt feszegetjük,hogy
Isten-e a Krisztus,vagy üdvözul-e az ,aki vallja a Hàromsàgot.
Mondjuk én keresztyénként örülnék neki,ha én értelmezem rosszul az Iràsokat,s a Te igeértelmezésed teljesül be,hiszen az rengeteg ember örök életre jutàsàt jelenthetné!

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 18:47:22
Én az üdvözülok arànyairòl nem tudok àllàstfoglalni a Biblia alapjàn,Isten adja,hogy Neked legyen ìgazad!
Viszont a Biblia alapjàn ùgy làtom,hogy egy-egy üdvtörténeti korszakot mindig akkor zàrt és zàr le a Mindenhatò,amikor az Istentelenség elhatalmasodik és nem akkor,amikor a hitélet viràgzik.
Az özönvìz elotti korszak végére csupàn nyolc embert ìtélt igaznak az Ur.
Az  Oszövetség, Izrael többségének hitehagyåsa mellett ért véget.
Az Ur Jézus Krisztus 2. eljövetelekor a következo eseményekrol szàmol be a Biblia:
"Mert ördögi lelkek azok,akik jeleket tesznek;akik elmennek a földnek és az egész vilàgnak kiràlyaihoz,hogy egybe gyujtsék azokat a mindenhatò Isten ama nagy napjànak viadalàra."
Jel .16:14
Tehàt itt is egy hatalmas embertömeg lesz Jézus ellensége.
Majd az ezeréves kiràlysàg végén is egy ilyen hatalmas sereg àll fel Jézus kiràlysàga ellen:
"És kimegy,hogy elhitesse a föld négy szegletén lévo népeket,a Gògot és Màgògot,hogy egybegyujtse oket hàborùra, akiknek szàma,mint a tenger fövenye."
Jel.2O:8

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #53 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 18:57:29
>>" Mondom nektek, hogy igazságot szolgáltat nekik hamarosan. De amikor eljön az Emberfia, vajon talál-e hitet a földön? "<<
( Lukács 18. fej. 8.vers)

>>"  Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia.  "<<  ( II. Thessz. 2. fej. 3.vers )

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 00:14:07
Krisztus Urunk halálát azonban feltámadása követte. Ez a bibliai kép teremtés, bukás, halál, feltámadás. Ez a ciklus sokszor ismétlődött a teremtéstől kezdve, de véget ért Jézus halálával és feltámadásával, aki örökkön örökké él és többé nincs rajta hatalma a halálnak. Az ő feltámadása a mi feltámadásunknak is reménye. Az özönvíz előtti korszak egy gonosz és parázna nemzedék elszaporodása volt. Olyannyira, hogy csak szám szerint nyolcan menekültek meg. Ezt pedig a feltámadás követte. Ne téveszd össze Jézus eljövetelét ítéletre (ilyen sokszor volt, van és lesz is) és végső, második és végső eljövetelét. Ez még előttünk áll. A Jelenések könyvének idézett szakasza egy ítéletre eljövetel, de nem a második, végső eljövetel. Javaslom elolvasni Gondor Gábor (alias Biga Cubensis) a világvége-csapda c. könyvét. Ingyenesen letölthető a MEK könyvtárból. Nem értek egyet mindennel amit ír (teljes preterizmus én pedig csak részleges-preterista vagyok; az index.hu preterizmus fórumában is írt illetve én is írtam athanasius nick alatt) de sok kérdéses igehellyel kapcsolatban elfogadható exegézissel magyaráz. Az igefórumon és az Alfa-Omega fórumban is írtam e témával kapcsolatban. Ha komolyan érdekel a téma, kérlek olvasd illetve olvassátok el.

Én az üdvözülok arànyairòl nem tudok àllàstfoglalni a Biblia alapjàn,Isten adja,hogy Neked legyen ìgazad!
Viszont a Biblia alapjàn ùgy làtom,hogy egy-egy üdvtörténeti korszakot mindig akkor zàrt és zàr le a Mindenhatò,amikor az Istentelenség elhatalmasodik és nem akkor,amikor a hitélet viràgzik.
Az özönvìz elotti korszak végére csupàn nyolc embert ìtélt igaznak az Ur.
Az  Oszövetség, Izrael többségének hitehagyåsa mellett ért véget.
Az Ur Jézus Krisztus 2. eljövetelekor a következo eseményekrol szàmol be a Biblia:
"Mert ördögi lelkek azok,akik jeleket tesznek;akik elmennek a földnek és az egész vilàgnak kiràlyaihoz,hogy egybe gyujtsék azokat a mindenhatò Isten ama nagy napjànak viadalàra."
Jel .16:14
Tehàt itt is egy hatalmas embertömeg lesz Jézus ellensége.
Majd az ezeréves kiràlysàg végén is egy ilyen hatalmas sereg àll fel Jézus kiràlysàga ellen:
"És kimegy,hogy elhitesse a föld négy szegletén lévo népeket,a Gògot és Màgògot,hogy egybegyujtse oket hàborùra, akiknek szàma,mint a tenger fövenye."
Jel.2O:8

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 07:59:06
Hàt jelenleg csak ezt az oldalt tudom olvasni a technikai problémàim miatt.
Az alfàs ìràsodra homàlyosan emlékszem csak,ha egyàltalàn egyre gondolunk.
Biztosan hozna némi vàltozàst, ha a keresztyének ùgy élnék a hitéletüket,hogy azzal a vilàgot kìvànnàk meghòdìtani.
Megpròbålnåk megtìsztìtani önmagukat, a gyülekezetet...
Ennek ellenére ùgy vèlem,hogy a vilàg nem vàlna keresztyénné,hiszen annak fejedelme jelenleg is a sàtàn.
Abban viszont biztos vagyok,hogy a hatàrvonalak èlesebben làtszanànak az egyhàz és a vilàg között,mint ma.
Màr ez miatt sem tekintek eretnekségként a nézeteidre,etikailag kìvànatosnak tartom, theològiailag,emberi oldalròl megvalòsìtathatatlannak.
Persze az ember buntelenné sem vàlhat,de ez nem jelenti azt,hogy nem kell reà törekednie...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 10:05:09
Akkor, te ugyanaz a Csaba vagy, aki ott voltál...A fenevad bélyege c. topicban 2010 október 21. körül zárta le a témát Antee, mert  "nem látott benne áldást", azóta a Biblia vizsgálása helyett arról beszélnek, hogy kórházakban hogyan tetoválják a Sátán jelét az emberekre...

A Sátán mint e világ fejedelme, csak abban az esetben igaz, amennyiben az erre vonatkozó igeverset futurista szemszögből közelíted, azaz, ha azt az álláspontot veszed, hogy a Máté 24 és a Jelenések könyve szinte kizárólag jövőbeli eseményeket mutat be. Ezzel szemben én arra a következtetésre jutottam, hogy Mind a Mt. 24 mind pedig a Jel könyve jórészt az írás szempontjából ugyan futurista, de nem távoli jövőre vonatkozó, hanem az írás szempontjából közelebbi események bekövetkeztét mutatja be, nevezetesen mind a Mt 24 negyven év távlatából a Jelenések könyve pedig kb. 2 évvel az események bekövetkezte előtt íródott. Ezért is olvassuk olyan sokszor a hamar és a hamarosan kifejezéseket olyan sokszor a Jelenések könyvében.

A Jn 12,31 Sátán bukását mutatja be:

(12:31) Most megy végbe az ítélet e világ felett, most vettetik ki e világ fejedelme.

Majd Jézus eképpen szólk Lukács szerint:
(10:18) Ő pedig ezt mondta nekik: "Láttam a Sátánt villámként leesni az égből.



Hàt jelenleg csak ezt az oldalt tudom olvasni a technikai problémàim miatt.
Az alfàs ìràsodra homàlyosan emlékszem csak,ha egyàltalàn egyre gondolunk.
Biztosan hozna némi vàltozàst, ha a keresztyének ùgy élnék a hitéletüket,hogy azzal a vilàgot kìvànnàk meghòdìtani.
Megpròbålnåk megtìsztìtani önmagukat, a gyülekezetet...
Ennek ellenére ùgy vèlem,hogy a vilàg nem vàlna keresztyénné,hiszen annak fejedelme jelenleg is a sàtàn.
Abban viszont biztos vagyok,hogy a hatàrvonalak èlesebben làtszanànak az egyhàz és a vilàg között,mint ma.
Màr ez miatt sem tekintek eretnekségként a nézeteidre,etikailag kìvànatosnak tartom, theològiailag,emberi oldalròl megvalòsìtathatatlannak.
Persze az ember buntelenné sem vàlhat,de ez nem jelenti azt,hogy nem kell reà törekednie...

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 11:18:22
Igen, az a Csaba vagyok. :TCS:

Az az igazsåg,hogy a mikrochippes,ìnjecìòs elméletek nem csak az Alfàn keringenek. Aszem ezt a bélyeges témàt nem kellene ilyen èrtelemben eröltetniük.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2011. Október 03. - 15:07:04
Ráadásul ezt nagyon komlyan veszik, de a téma komoly megvitatása elől határozottan elzárkóznak.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2011. Október 03. - 16:24:17
Az az igazsàg,hogy vannak keresztyének, akikkel csak elsodleges bibliai kérdéseket lehet kìzàròlag a Biblia alapjàn megvìtatni.
Màsokkal ezeket sem.
Amikor fontosabb a fantàzia , mint az ige,akkor felesleges idopocsékolàs a dolog!
Én àltalàban a modern "pròfétai irodalommal "
vagyok ìgy. Nem szàmìt,hogy a biblia alapjàn banàlis mese:"Halleluja,szòlt az Ur!"  Ha Biblikus vizsgàlatot kérsz,akkor tagadod a karizmàkat,ha az elmaradt beteljesülést szàmonkéred,akkor jönnek a kifogàsok,a hiszti, meg a sértodékenység.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13