Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 203896 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #525 Dátum: 2013. Október 26. - 09:59:10
Shalom!

Ez tetszett, a káposztás dolog. vint
Az örökkévalóság viszont biztos nem lesz unalmas dolog. Jézussal lenni mindennél jobb!

Az pedig most jutott eszembe, hogy amikor Jézus hamaros visszatérését jelenti ki a Jelenésekben, akkor a görögben nem az időre hanem a sebességre utaló szó van!! Ez 7szer szerepel a Jelenésekben. A takhü szó ami szerepel a sebességmérésre használt tachográf szó alapja.




Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #526 Dátum: 2013. Október 26. - 10:15:02
Ha a sebességre utal akkor a "gyorsan" kifejezés lenne megfelelő, de azt egyik fordító sem használja. És akkor még a kiindulópont is kellene, hogy honnan jön el gyorsan? Mikortól számítsuk a gyorsant? Szóval nekem ez nem tiszta sehogy sem. Viszont ha egy az egyben az első századi beteljesedést veszem alapul, akkor minden tiszta



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #527 Dátum: 2013. Október 26. - 10:29:12
Egyébként a tachográf nem csak a sebességet méri, hanem az időt is, hogy mennyit üzemel az autó



Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #528 Dátum: 2013. Október 26. - 10:46:20
Shalom!

Igen a preterista elmélet ezekből is táplálkozik.
Csia pl. sok esetben a sietve szóval adja vissza ezt a kifejezést. Vida-féle a gyorsan kifejezést is használja zárójelben.
Ez a kifejezés szerepel pl. Máté 28,7-8-ban ahol a tanítványok mozgásáról van szó.
Azért nehéz pontosan látni az elejét, mert Jézus az örökkévalóságból jön vissza és lép be az időnkbe.
A tachometert igen tudom, hogy erre is használják de elsősorban a sebesség miatt vezették be. Az idővel kapcsolatos kifejezések a kronosz szóból vannak kialakítva, kronológia, kronométer.

Köszönöm a kiegészítést




Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #529 Dátum: 2013. Október 26. - 12:52:38

Számomra is a legfontosabb Krisztus jelenlétében tölteni az örökkévalóságot.
De én mégis maradok a Mennyei reménységnél.

Ján 17:24  Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.

Róm 8:16  Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.
Róm 8:17  Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #530 Dátum: 2013. Október 26. - 13:12:19
Hogy kinek mi a reménysége, az engem egyáltalán nem érdekel. Nekem azt hiszem nincs is olyanom. Mivel azt látom, hogy elég sokféle elképzelés van a jövőt illetően, és minden irányzat képviselői a Bibliára hivatkoznak, ezért én ezt a részét teljesen kihagyom. Engem nem érdekel a jövő. Engem az érdekel, hogy bármi is legyen a jövő, én azok között legyek akik megkapják. De ahhoz a jelenben kell élnem, és a jelenben kell kereszténynek lennem. Ez is elég nagy kihívás nekem, nemhogy még a jövő árnyalatainak felismerésében munkálkodjam.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #531 Dátum: 2013. Október 26. - 14:31:13
Hát pedig a Hit nagy embereit a reménység hajtotta. Zsid.11.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #532 Dátum: 2013. Október 26. - 15:14:08
1Péter 1, 3 - 9



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #533 Dátum: 2013. Október 26. - 15:15:35
Hát engem nem. Engem a hit hajt



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #534 Dátum: 2013. Október 26. - 15:16:47
Az 1Tim 1,1 azt tanítja, hogy a keresztyének reménysége Jézus Krisztus.  :2smitten:  :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #535 Dátum: 2013. Október 26. - 15:20:18
Hát engem nem. Engem a hit hajt

Kedves Sefátiás!

A hit és a reménység együtt van jelen a hívő ember életében. Élő reménységgel és igaz hittel rendelkeznek az Isten gyermekei. A kettőt nem lehet elválasztani egymástól. Ahol nincs jelen az egyik, ott a másik sincs jelen. Világos az Ige tanítása.

 :2smitten:  :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #536 Dátum: 2013. Október 26. - 15:23:13
1Kor 15, 17 - 19

A 17-dik vers a hitünkről beszél. A 19-dik vers a reménységünkről.  :2smitten:



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #537 Dátum: 2013. Október 26. - 15:26:18
félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy nincs reménységem, vagy elképzelésem a jövőről. Én is olvasok Bibliát, viszont túl sok az egymásnak ellentmondó bibliai szöveg, vagy egymásnak ellentmondó magyarázat. Ezért én nem a jövő részleteire helyezem a hangsúlyt, hanem arr, hogy tutira jó lesz, és már csak az a dolgom, hogy bármi is legyen, mennyei halhatatlanság, vagy földi örök élet én megkapjam(bár az utóbbinak jobban örülnék)



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #538 Dátum: 2013. Október 26. - 15:31:09
Az 1Pét 1,21 -ben a hitről is és a reménységről is olvasunk. Először van az Istenbe vetett hitünk, aztán ez a hitünk az Istenbe vetett reménységünk is az örök életünkre nézve. Zsid 11, 1 : " A hit pedig a remélt dolgok felőli bizonyosság  . . ."

 :2smitten:



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #539 Dátum: 2013. Október 26. - 15:37:31
félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy nincs reménységem, vagy elképzelésem a jövőről. Én is olvasok Bibliát, viszont túl sok az egymásnak ellentmondó bibliai szöveg, vagy egymásnak ellentmondó magyarázat. Ezért én nem a jövő részleteire helyezem a hangsúlyt, hanem arr, hogy tutira jó lesz, és már csak az a dolgom, hogy bármi is legyen, mennyei halhatatlanság, vagy földi örök élet én megkapjam(bár az utóbbinak jobban örülnék)

 Értékelem az őszintességedet Sefatias. Én is elmondom, hogy mit szeretnék. Én csak egy dolgot szeretnék, hogy Isten megadja nekem. Azt, hogy Jézussal legyek. Nekem mindegy, hogy hol, csak Jézussal legyek. Nekem nem a mennyei halhatatlanság vagy a földi örök élet kell, hanem Jézus Krisztus.

 :2smitten:  :int