Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201274 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #960 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 17:27:29
Egyébként a keresztyén egyház kérdését a Kátétól függetlenül Zolihoz hasonlóan látom, nem minden választott tartozik az egyházhoz (pl. Ráháb), de mindegyikük üdvözül, akár zsidó, akár keresztyén, akár pogány.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #961 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 17:34:00
Ja, értem.

Nekem csak annyi gondom van a Jel. 7 -el, hogy külömbséget tesz zsidók és pogányok közt, a gyülekezetben pedig nincs külömbség.
De még elmélkedem ezeken.

 :2smitten:



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #962 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 17:52:22
:) Zoli, hisz az előbb írtad, hogy te magad is a keresztyén egyházat elvonatkoztatod az ószövetségi egyháztól.
Azok a zsidók, akik a keresztyénség részét képezik, a jelek szerint (sajnos)  már elaludtak, a többiek a megkeményítés idejét élik.
Az elpecsételés azok közül történik az ige szerint, s nem részei a jelenlegi keresztyén egyháznak. (lehet a későbbinek sem).

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #963 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 18:10:25
Nem egészen értem. :szelid:

Ha a 144000 zsidó együtt létezik a Gyülekezettel, akkor a gyülekezethez tartozik, s így nincs értelme a megkülömböztetésre. Szerintem csak akkor van értelme Pogány és zsidó közti külömbségtételre, ha már nincs jelen a gyülekezet.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #964 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 18:46:25
Miért a Zsidó egyház, aki a Fiút szűlte,akik Isten parancsolatait őrízték nem volt egyidőben jelen már egyszer a Keresztyén egyházzal, akinél a Jézus Krisztus bizonyságtétele volt, nem űldözte együtt a Sátán mindkettőt?!
Vö. Jel.12:17 + történelmi tények!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #965 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 03:27:50
Néhány hsz.-hoz szeretném hozzáfűzni szerény meglátásomat:

Csaba: Jel.7,14-17;  20,4-6

Jel.6,11   
11.
Akkor adatának azoknak egyenként fehér ruhák; és mondaték nékik, hogy még egy kevés ideig nyugodjanak, a míg beteljesedik mind az ő szolgatársaiknak, mind az ő atyjokfiainak száma, a kiknek meg kell öletniök, a mint ők is megölettek.

Akik  a NNY idején vértanúkká válnak, azt kapják jutalmul, (mivel ez már az elragadtatás után lesz,  a lelküknek a gyűjtő helyre kellene kerülni), hogy haláluk pillanatában felöltik az új testet és csatlakoznak az elragadtatás és az első feltámadás részeseihez és ők is uralkodnak majd a Krisztussal Jel 20,4-6 szerint

Virág:  Ha a gyülekezet elragadtatik a 7 év előtt, akkor azok, akik majd a következő időkben megtérnek, azok kicsodák? Hiszen Jézusban fognak hinni, sokan meg fognak halni ezért a hitükért. Hát ha ők nem tartoznak az egyházhoz, akkor kicsoda? Hogyan tudja elvinni az Úr a gyülekezetet, ha még lesznek megtérők a hét év során?

Sokáig azt nem értettem, amit  Rőma 11,25 mond, hogy a  „pogányok teljes bejutása után”, közben pedig láttam, hogy később is lesznek megtérések. Később megértettem, hogy most, amikor még itt van  a Gyülekezet, ha a zsidók közül megtér valaki, az betagozódik a Gyülekezetbe, az elragadtatás után pedig fordított helyzet áll elő, a pogányok közül megtérők a zsidók közé tagozódnak.
Ezékiel 47,22-23

22.
És legyen, hogy sorsvetéssel oszszátok el azt magatok közt és a jövevények közt, a kik közöttetek lakoznak, a kik közöttetek fiakat nemzettek, és úgy tartsátok őket, mint a ki ott született az Izráel fiai között: veletek együtt sorsvetéssel legyen örökségök Izráel nemzetségei között.
23.
És úgy legyen, hogy a mely nemzetséggel lakozik a jövevény, ott adjátok ki az ő örökségét. Ezt mondja az Úr Isten


Zoltán: Nekem csak annyi gondom van a Jel. 7 -el, hogy külömbséget tesz zsidók és pogányok közt, a gyülekezetben pedig nincs külömbség.

Igen. Az elpecsételés az elragadtatás után a zsidók közül történik
Ezékiel 9,4

4.
És monda az Úr néki: Menj át a város közepén, Jeruzsálem közepén, és jegyezz egy jegyet a férfiak homlokára, a kik sóhajtanak és nyögnek mindazokért az útálatosságokért, a melyeket cselekedtek annak közepében.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #966 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 07:51:56
Margit írta: Akik  a NNY idején vértanúkká válnak,
azt kapják jutalmul, (mivel ez már az
elragadtatás után lesz,  a lelküknek a
gyűjtő helyre kellene kerülni), hogy
haláluk pillanatában felöltik az új
testet és csatlakoznak az elragadtatás
és az első feltámadás részeseihez és
ők is uralkodnak majd a Krisztussal Jel
20,4-6 szerint''

A feltámadás szerint a halottak teste új testben történik. Az elragadtatás alkalmával, pedig az élő test változik romolhatatlanná.
Ha valaki a halála után rögtön elragadtatik az elég impozáns látvány lesz: Meghal, romolhatatlan testben feltámad, aztán nyomtalanul eltűnik.
A fizikai jelenség önmagában nem okoz gondot, hiszen Istennél minden lehetséges.
Az igei probléma az, hogy első feltámadást és elragadtatást csak egy esetben említ az ige, AZ ÚJ SZÖVETSÉGBEN, mégpedig egyidőben, amikor Krisztus eljő a gyülekezetért.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #967 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 08:37:08
Zoli tegnapi felvetésén gondolkodok a 144.000 izrealita és a Jel.7. fejezet kapcsán.
Tényleg csak gondolat, nem tanítás és nem törvény.
Mi van, ha a gyülekezet csak Isten haragja elöl ragadtatik el, s mi van, ha a 144.e. a gyülekezet része, s a származásuk az isteni ígéret miatt van kihangsúlyozva, miszerint az ''egész Izrael'' megtartatik.
Jel. 16. fejezete szerint Isten csapásai alatt már nem lesz megtérés.
Nem hiszem, hogy a 144e. Izrealita választottal olyan mostohán bánna az Isten, hogy rájuk is kitölti a csapásait...
Újra írom, ezek csak gondolatok, nem egy újabb ''végidők-törvény''!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #968 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 10:07:52
Nekem az egyiptomi 10 csapás jutott eszembe.
Akkor is ott voltak a héberek, de elkülönítetten, nem kaptak a csapásokból.
Ők a 10. csapás után lettek kivezetve Egyiptomból, úgy, hogy hajuk szála sem görbült :)

A csapások azokat érik majd, szerintem, akiken rajta lesz a bélyeg, bármi legyen is az.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #969 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 11:25:14
Ez is igaz! O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #970 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 11:45:59
Virág:  Ha a gyülekezet elragadtatik a 7 év előtt, akkor azok, akik majd a következő időkben megtérnek, azok kicsodák? Hiszen Jézusban fognak hinni, sokan meg fognak halni ezért a hitükért. Hát ha ők nem tartoznak az egyházhoz, akkor kicsoda? Hogyan tudja elvinni az Úr a gyülekezetet, ha még lesznek megtérők a hét év során?

Sokáig azt nem értettem, amit  Rőma 11,25 mond, hogy a  „pogányok teljes bejutása után”, közben pedig láttam, hogy később is lesznek megtérések. Később megértettem, hogy most, amikor még itt van  a Gyülekezet, ha a zsidók közül megtér valaki, az betagozódik a Gyülekezetbe, az elragadtatás után pedig fordított helyzet áll elő, a pogányok közül megtérők a zsidók közé tagozódnak.
Ezékiel 47,22-23

22.
És legyen, hogy sorsvetéssel oszszátok el azt magatok közt és a jövevények közt, a kik közöttetek lakoznak, a kik közöttetek fiakat nemzettek, és úgy tartsátok őket, mint a ki ott született az Izráel fiai között: veletek együtt sorsvetéssel legyen örökségök Izráel nemzetségei között.
23.
És úgy legyen, hogy a mely nemzetséggel lakozik a jövevény, ott adjátok ki az ő örökségét. Ezt mondja az Úr Isten


Kedves Margitka!

Köszönöm a hozzászólásod! Az ezékieli igehellyel kapcsolatban arra figyeltem fel, hogy ez a szakasz már az ezeréves birodalom alapjait fekteti le, az ott formálódó élethez ad az Úr utasításokat, e fejezetben pl. az ország új határait, és annak felosztását a 12 törzs között mutatja meg. És csak azok a pogányok tagolódnak be Izrael törzsei közé, amelyek a megújult Izrael területén fog élni, szerintem.

 :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #971 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 17:54:01
legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet.  1 Péter 3,15

Kedves Csaba! Kértem Istentől tanácsot, hogy segítsen összeszedni mindazt, ami miatt hiszek abban, amit a Te hsz-odhoz fűztem.
Makacs tények vannak a Bibliában, amiket nem lehet számításon kívül hagyni. Elsőként a Róma 11,25 szerint a zsidók a pogányok bejutása után térnek meg., de a megtérésnek határt szab a fenevad bélyeg felvételének elrendelése. Isten határozott végzése, hogy aki felveszi a bélyeget, menthetetlenül elvész (Jel.14,9-11) Isten Lelke elvégzi, hogy előtte az elpecsételtek megtérjenek, nem azért vesződik annyit velük, hogy a végén a Sátánéi legyenek. Csak a megtérésük után lesz indokolt üldözni és gyilkolni őket, mert előtte szót fogadtak a fenevadnak. A vértanúk kivégzései már jóval az első feltámadás és elragadtatás után lesz.
Jel.6,9-11 a lelkek sürgetik Istent, hogy mikor áll bosszút az ő vérükért a földön lakókon? Akkor megkapják a fehér ruhát, felöltöznek, de további türelmüket kérik, mert a földről még jönni fognak újabb vértanúk.(akiket meg kell várni), ők is uralkodni fognak a Krisztussal ezer évig (Jel.20,4-6)
Amikor ezek megérkeznek a Jel.7-ben, nem test nélküli lelkek érkeznek, hanem fehér ruhába öltözött, testben lévők, akik odaállnak a trónus köré, dicsőíteni Istent. Isten feltámasztotta őket rögtön a haláluk után, mert a maga rendeleteit akkor függeszti fel, amikor akarja.
Nézd meg pl:_ a fenevad és hamis próféta sem várja meg az utolsó ítéletet, haláluk pillanatában, már új testben mennek azonnal a kénnel égő tóba (Jel 19,20 és Jel.20,10
Nem látom okát, hogy visszavonjam a meglátásomat, de természetesen Te is magad döntesz a saját véleményedről
Szeretettel: Margit



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #972 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 18:13:14
Szia Margitka! :int
Én nem mondtam, hogy bármit vissza kell vonnod! :szelid:
Gondolkodom rajta, amit most írtál!  vint
virag19

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #973 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 03:41:45
Kedves Virág! Teljesen úgy látod, ahogy én is gondolom.
Zak 14.16
Aki életben marad azokból a népekből, amelyek felvonultak Jeruzsálem ellen, évről évre feljön és leborul a Király, a Seregek Ura előtt, és megünnepli a sátoros ünnepet.
Zak 8.20
Ezt mondja a Seregek Ura: Eljönnek még ide a népek és a nagy városok lakói.
Zak 8.21
Az egyik város lakói elmennek a másikhoz, és azt mondják: "Gyertek, menjünk és imádkozzunk a Seregek Urának színe előtt, és keressük a Seregek Urát! Hadd menjek én is!"
Zak 8.22
Számos nép, hatalmas nemzetek jönnek, hogy keressék a Seregek Urát Jeruzsálemben, és imádkozzanak az Úr színe előtt.
Zak 8.23
Ezt mondja a Seregek Ura: Azokban a napokban egyetlen júdai ruhája szegélyét tíz különböző nyelvű ember fogja majd meg, és kéri: "Hadd menjünk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!"

Tehát a pogányok közül sokan ott is maradnak Jeruzsálemben, letelepednek és Isten nem különbözteti meg őket a zsidóktól, azonos elbírálásban részesülnek.
Ezt a betelepülést az ezer év végéig, bármikor megtehetik.
Szeretettel: Margit



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #974 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 09:37:24
Kedves Margitka!

Abban egyetértünk, hogy ezek az igék az ezeréves birodalomban lévő állapotokról szólnak. Szerintem azonban ezek a dolgok nem lesznek igazak a hét év alatt. A hét év még ehhez a korszakhoz tartozik (Mt 24:3), ami egy teljesen más kor, más helyzet. Pl. a Sátán még itt lesz. A hét év során nem fognak a népek küldöttei Jeruzsálembe menni tiszteletüket tenni Isten előtt. Nem fognak betelepülni az ország területére, hogy Izrael áldásaiból kaphassanak. De nincs is szükség erre a mi korunkban. Az Úr Jézusba vetett hitre van szükség az áldások elnyeréséhez, az üdvösséghez.

Úgy érzem, hogy valahol máshol kell keresni a megoldást a hét év során megtértek helyzetének, hovatartozásának megértéséhez. szivetadja

Szeretettel, Virág

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1