Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201233 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #975 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 10:02:08
Sziasztok!

Leírnék három igét, amelyek szerintem rámutathatnak arra, hogy a gyülekezet nem ragadtatik el a hét év előtt.

1 Kor 15:23
"Mert ahogyan Ádámban mindnyájan meghalnak, úgy Krisztusban is mindnyájan életre kelnek. Mindenki a maga rendje szerint: első zsengeként támadt fel Krisztus, azután az ő eljövetelekor következnek azok, akik a Krisztuséi."

Az Úr Jézus eljövetelekor támadnak fel az övéi.


2 Thessz 2:1-4
"Ami pedig a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelét és a hozzá való gyülekezésünket illeti, arra kérünk titeket, testvéreim hogy ne veszítsétek el egyhamar józanságotokat, és ne rémítsen meg benneteket sem prófécia, sem beszéd, sem nekünk tulajdonított levél, mintha az Úr napja már itt volna."

Az Úr eljövetele és az elragadtatás egymás mellett, összekapcsolva szerepel. Az eljövetellel kapcsolatban pedig az Úr napja megfogalmazás is megjelenik a 2. versben, úgy látom, hogy szinonimaként.

"Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia. Ez majd ellene támad, és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy szentnek mondanak, úgyhogy beül az Isten templomába is, azt állítva magáról, hogy ő isten."
Az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, és az antikrisztusi uralom.


1 Thessz 5:1-6
​"Ennek idejéről és órájáról pedig nem szükséges írnom nektek, testvéreim, mert ti magatok is jól tudjátok, hogy az Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj. Amikor azt mondják: Békesség és biztonság, akkor tör rájuk hirtelen a végső romlás, mint a fájdalom a várandós asszonyra, és nem fognak megmenekülni. Ti azonban, testvéreim, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvajként lephetne meg titeket. Hiszen valamennyien a világosság és a nappal fiai vagytok, nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé. Akkor ne is aludjunk, mint a többiek, hanem legyünk éberek és józanok!"

Ebből az igéből számomra az tűnik ki, hogy az Úr napjáig itt lesz az egyház, mert Pál azt mondja, hogy testvéreim, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvajként lephetne meg titeket. Szerintem, ha a gyülekezet ekkorra már elragadtatott volna, akkor nem lenne értelme arról beszélni, hogy az Úr napja meglepheti vagy nem a testvéreket.


Nagyjából ennyit szerettem volna elmondani még az elragadtatással kapcsolatban.

 :int2:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 03. - 10:11:14 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #976 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 10:23:29
Nagyon sokmindent leirtatok pro es kontra,hogy mikor mi lesz ,meg hogy lesz a vegidokben.Nem mondom ,hogy nem kell ezeket kutatni,vagy tudomanyozni,viszont a lenyeg,hogy KESZEN legyunk es ugy varjuk JEZUST. Egy ige  jutott meg eszembe:

Ap Csel 1:7  Monda pedig nékik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyheztetett.

Aldast Nektek!  :) :2smitten:

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #977 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 12:41:49
Kedves Virág!
A hét évnek Jézus ítéletre való visszajövetele vet véget.
Lukács 18,8:  Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön?
Mikor visszajön, jobb és bal keze felől állítja a népeket. Úgy gondolom, zömmel a megtért zsidók és akik az ő bizonyságtételükre térnek meg, azok kerülnek a jobb keze felől. nekik mondja: Máté 25,34:     Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta. Ez az ország lesz az ezer éves királyság. Ezt megelőzi az élők ítéletének végrehajtása. Az elpecsételteket megőrzik az angyalok az ítéletben.

  Ezékiel próféta könyve 9:6 Gyilkoljátok az öreget, az ifjat és a szüzet, a gyermekeket és az asszonyokat, hadd pusztuljanak! De azokhoz az emberekhez ne nyúljatok, akiken jel van!

 Jelenések 9:4 Megmondták nekik, hogy sem a füvet, sem a fákat, sem a többi növényeket nem bánthatják, csak azokat az embereket, akik nem viselik a homlokukon Isten pecsétjét.

Szeretettel: Margit



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #978 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 20:22:07
Margitka, nem tudtam rájönni, hogy ezt mivel kapcsolatban írod.  brush1 Segíts egy kicsit, rendben?

Szeretettel, Virág

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #979 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 09:31:41
Kedves Virág!  Bocsáss meg, nagyon lassú vagyok. Ez a hsz.-om a szept 3.-i, 09,37,24 -es válaszodhoz tartozik
Köszönettel: Margit



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #980 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 13:35:58
Semmi gond. Bocsánat, nem egészen értem most sem. v16 Esetleg arra gondolok, hogy az ezékieli igét - 47:22-23 - szeretnéd alátámasztani? Vagy az én valamelyik gondolatomhoz kapcsolódik?

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #981 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 15:39:32
Kedves Virág! Ezt írtad:  Úgy érzem, hogy valahol máshol kell keresni a megoldást a hét év során megtértek helyzetének, hovatartozásának megértéséhez.

Ezt próbáltam folytatni az én látásmódomban. Szerintem más hívők nem lesznek a hét évben, csak az elpecsételt zsidók és akik az ő bizonyságtételükre megtérnek. Pl. ha itt lenne a Gyülekezet, nem kérdezné az Ige, hogy vajon talál-e hitet Jézus, mikor visszajön?
Talán így kiegészítve nézd át, légyszíves
Szeretettel: Margit



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #982 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 16:08:33

Egyet értek Margittal és azt hiszem Pacific is említette, ha a Gyülekezet jelen lenne a nyomorúság alatt, szükségtelen lenne külön említeni a 144000 zsidó és a két tanú bizonyságtételét és munkáját.

Az egészben az érdekes, hogy az ósz. – ben találunk próféciát Jézus születéséről, (még elég pontosan ki is lehetett volna számolni a születésének idejét), születése helyéről, hol fog lakni, szolgálatáról, haláláról, hogyan  és ki árúlja el, találunk próféciát az antikrisztusról, ki lesz, hogy zsidó lesz, hogy Dán törzséből való, hogyan lesz megítélve ... , találunk próféciát a világhatalmakról, országokról, egész a Királyságig, a  nagynyomorúságról, hogy hány évig fog tartani, az ítéletről, az Ezeréves királyságról, annak áldásairól ...stb.
De a  Gyülekezetről semmi. Mert ez egy titok volt mélyen elrejtve Istenben, s csak a megfelelő időben, jelentetett ki az ő postolainak.
Elvolt rejtve, (még az angyalok elől is), mert egy különleges helyet foglal el Isten tervében, és Isten szívében – én így látom – ki merem jelenteni, hogy a Gyülekezet, Krisztus Menyasszonya, áldásai és helyzete mesze felűl múlja Izrael helyzetét. Fölűlmúlja  Izráelt, Isten tervében, még az Új teremtésben is. Miért? Egyszerű – mert így tetszet az Úrnak, a kegyelmi választás szerint.
Úgy ahogy a tanítványok körében is volt egy belső kör, a három tanítvány. Így Isten népében is van egy belső kör ez pedig a Gyülekezet.
A Gyülekezetnek és Izraelnek az Úrral való kapcsolatában külömbség van,  a külömbség az, hogy a Gyülekezet Krisztus menyaszonya, egy test vele, egy benséséges kapcsolat és ismeret mint férj és feleség között, addig Izrael (keresztelő János bizonysága alapján), csak a völegény barátja.

Külömbség van az Úrral való kapcsolatban.

Számomra nagyon érdeke józsef története, ami széles körben elfogadott, hogy az Úr Jézus előképe.
Testvérei elárúlják és eladják. Szenvedés által egyiptom második tejhatalmu ura lesz (vagyis néki adatik minden hatalom egyiptom felet).
József egyiptomban nősűlt, a megdicsőülése után, amig testvérei messze voltak.
Érdekes az, a történet, ahogy megjelenti magát a testvéreinek.
Nézétek meg, hogy mikor testvéreinek felfedi magát a felésege a királyi palotában van és nincs ott jelen. Csak majd később, mutatja be testvéreinek.

A Dánieli próféciában megszakítás van a 69 és a 70 ik évhét között. Az utólsó évhét, a nyomorúság. Ha elfogadom azt a tény, hogy a közbevetést a Gyülekezet korszaka  képezi  (ami ugye titok volt) – ami pünkösdtűl az elragadtatásig tart – . A nyomorúság, az utólsó 7 év, akkor kezdődik mikor a közbevetés (a gyülekezet) végetér, s mivel a gyülekezet korszakának vége az elragadtatás, így a nyomorúság 7 éve akkor kezdődik mikor megtörtént az elragadtatás.

Én így látom, s ezért látom a gyülekezet elragadtatását a 7 év előt, vagyis a nyomorúság előt.

Pl. Számomra a Tesz. levél éppen  a nyomorúság élőti elragatatást támassza alá. Hisz miért lettek volna félelemben ha az elragadtatást várták volna, vagyis az elragadtatás napja közeledet volna?
Éppen azért pánikoltak be, mert azt hitték elérkezet az Úr haragjának napja, és ők itt maradtak. Az úr napja itt, az úr haragjának napja, ezért Pál azt magyarázza, hogy mik fognak történi, az Úr haragjának napja előt, és nem azt, mi fog történi az  elragadtatás előt, hanem mi fog történi az után.

De ugyanakkor, elfogadom azt a tényt, hogy tévedhetek, s nem akarom, kijelenteni, hogy száz százalékban így lesz. De az évek során, a Biblia által (én) erre a következtetésre jutottam.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #983 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 07:00:22
Kedves Margitka!


Átnéztem újra a legutóbbi hozzászólást. A 144 000 elpecsetélt izraelita megőrzésével egyet értek.

Ezek viszont kérdéseket vetnek fel:

"Szerintem más hívők nem lesznek a hét évben, csak az elpecsételt zsidók és akik az ő bizonyságtételükre megtérnek."
Mikor lesz ez?

"Pl. ha itt lenne a Gyülekezet, nem kérdezné az Ige, hogy vajon talál-e hitet Jézus, mikor visszajön?"
Ez a mondat azt jelenti, hogy az Úr Jézus nem fog hitet találni a földön?

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #984 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 08:01:56
Szia Zoli!


Idézet
A Gyülekezetnek és Izraelnek az Úrral való kapcsolatában külömbség van,  a külömbség az, hogy a Gyülekezet Krisztus menyaszonya, egy test vele, egy benséséges kapcsolat és ismeret mint férj és feleség között, addig Izrael (keresztelő János bizonysága alapján), csak a völegény barátja.

Külömbség van az Úrral való kapcsolatban.

Ezt én úgy értettem eddig, hogy Keresztelő János a vőlegény barátja.

Szerintem az a fő különbség, hogy Izraelben ott voltak az Istenben hívők is, és a nem hívők is. Mint ma a látható egyházban. De az igazi Egyház kizárólag a megváltottakból áll. De az ószövetségi szentek helyzete sem lehet más szerintem, mert Ábrahám a mi hitbeli atyánk. Ha ő az atyánk, akkor ő sem lehet kevésbé áldott helyzetben az Úr előtt, mint mi, véleményem szerint.


Idézet
A Dánieli próféciában megszakítás van a 69 és a 70 ik évhét között. Az utólsó évhét, a nyomorúság. Ha elfogadom azt a tény, hogy a közbevetést a Gyülekezet korszaka  képezi  (ami ugye titok volt) – ami pünkösdtűl az elragadtatásig tart – . A nyomorúság, az utólsó 7 év, akkor kezdődik mikor a közbevetés (a gyülekezet) végetér, s mivel a gyülekezet korszakának vége az elragadtatás, így a nyomorúság 7 éve akkor kezdődik mikor megtörtént az elragadtatás.
A dánieli prófécia így kezdődik: "Hetven hét szabatott a te népedre és szent városodra, hogy vége szakadjon a gonoszságnak és bepecsételtessék a bűn, és hogy eltöröltessék a hamisság és elhozassék az örök igazság, és bepecsételtessék a látomás és a próféták, és felkenettessék a Szentek szente."
A hetven évhét leteltével szakad meg a gonoszság, és hozatik el az igazság. Nem a 69. évhét leteltével, hanem a 70. leteltével. Talán ennek van jelentősége.


Idézet
s mivel a gyülekezet korszakának vége az elragadtatás, így a nyomorúság 7 éve akkor kezdődik mikor megtörtént az elragadtatás.

Rm 11:25-27
"Nem szeretném, testvéreim, ha önmagatokat bölcseknek tartva nem vennétek tudomásul azt a titkot, hogy a megkeményedés Izráelnek csak egy részét érte, amíg a népek teljes számban be nem jutnak, és így üdvözülni fog az egész Izráel, amint meg van írva: 'Eljön Sionból a Megváltó, eltávolítja a hitetlenséget Jákób házából, és én ezt a szövetségemet adom nekik, amikor eltörlöm bűneiket.'"
Az ige azt is mondja, hogy 'eljön Sionból a Megváltó, eltávolítja a hitetlenséget Jákób házából, és én ezt a szövetségemet adom nekik, amikor eltörlöm bűneiket'. Izrael megtérése mintha a Megváltó eljövetelével lenne összekapcsolva, amennyiben szó szerint kell azt érteni, hogy eljön Sionból.


Idézet
Pl. Számomra a Tesz. levél éppen  a nyomorúság élőti elragatatást támassza alá. Hisz miért lettek volna félelemben ha az elragadtatást várták volna, vagyis az elragadtatás napja közeledet volna?
Éppen azért pánikoltak be, mert azt hitték elérkezet az Úr haragjának napja, és ők itt maradtak. Az úr napja itt, az úr haragjának napja, ezért Pál azt magyarázza, hogy mik fognak történi, az Úr haragjának napja előt, és nem azt, mi fog történi az  elragadtatás előt, hanem mi fog történi az után.
A 2 Thessz 2. fejezetben alapvetően nem az elragadtatásról van szó, hanem az Úr eljöveteléről. Ugyanakkor egy félmondat erejéig Pál hozzákapcsolja az elragadtatást az eljövetelhez.

Arról is beszél korábban Pál, hogy az Úr napja nem lepheti meg a hívőket:
"Ti azonban, testvéreim, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvajként lephetne meg titeket."
Ennek akkor van értelme, ha a gyülekezet még nem ragadtatott el az Úr napja megérkezéséig.


:2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #985 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 09:16:09
--- Idézet ---Pl. Számomra a Tesz.
levél éppen  a nyomorúság élőti
elragatatást támassza alá. Hisz miért
lettek volna félelemben ha az
elragadtatást várták volna, vagyis az
elragadtatás napja közeledet volna?
Éppen azért pánikoltak be, mert azt
hitték elérkezet az Úr haragjának
napja, és ők itt maradtak. Az úr napja
itt, az úr haragjának napja, ezért Pál
azt magyarázza, hogy mik fognak
történi, az Úr haragjának napja előt, és
nem azt, mi fog történi az
elragadtatás előt, hanem mi fog
történi az után.
Csaba:
Ezt lehet ígyis érteni, de bennem
felmerűl a kérdés, hogy Pál miért
akarná olyan eseményekkel a
thesszaloniki gyülekezet aggodalmát
oszlatni, amely nem lehet jel
számukra, hiszen már azt, az azt
megelöző elragadtatás miatt nem
láthatják.
Szerintem ebben az esetben éppen
arról logikus beszélni, ami az
elragadtatás előtt, s nem utánna lesz.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #986 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 09:22:56
Idézet:"Pl. ha itt lenne a Gyülekezet, nem
kérdezné az Ige, hogy vajon talál-e
hitet Jézus, mikor visszajön?"

Ez a megállapítás jogos!
De csak abban az esetben, ha a 144000 zsidó az egyház része, s közvetlenül Isten csapásai elöl, a keresztyénekkel együtt ragadtatik el.
A Bibliában továbbra sem találok egy 2. első feltámadást, vagy 2. elragadtatást az egyház vonatkozásában.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #987 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 09:44:53
AZTÁN ÚGY VÉLEM, HOGY KERESZTYÉNKÉNT TÖBB ALÁZATRA VAN SZŰKSÉGÜNK, MERT NEM IZRAEL OLTATOTT BE A POGÁNYSÁGBA, HANEM A POGÁNYSÁG KRISZTUS ÉS A KERESZTYÉNSÉG ÁLTAL IZRAELBE!
ÉRDEMES ELOLVASNI A KÖVETKEZŐ IGESZAKASZT, MERT EZ ARRA UTAL, HOGY NINCS KRISZTUSNAK 2 MENNYASSZONYA...
JEL.21:  10. És elvive engem lélekben egy nagy
és magas hegyre és megmutatá nékem
azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet,
a mely Istentől szállott alá a mennyből.
  11. Benne vala az Isten dicsősége; és
annak világossága hasonló vala a
legdrágább kőhöz, úgymint
kristálytiszta jáspis kőhöz;
  12. És nagy és magas kőfala vala,
tizenkét kapuja, és a kapukon tizenkét
angyal, és felírott nevek, a melyek az
Izráel fiai tizenkét törzsének nevei:
  13. Napkeletről három kapu; északról
három kapu; délről három kapu:
napnyugotról három kapu.
  14. És a város kőfalának tizenkét
alapja vala, és azokon a Bárány
tizenkét apostolának nevei.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #988 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 09:53:32
AZTÁN ÚGY VÉLEM, HOGY KERESZTYÉNKÉNT TÖBB ALÁZATRA VAN SZŰKSÉGÜNK, MERT NEM IZRAEL OLTATOTT BE A POGÁNYSÁGBA, HANEM A POGÁNYSÁG KRISZTUS ÉS A KERESZTYÉNSÉG ÁLTAL IZRAELBE!
ÉRDEMES ELOLVASNI A KÖVETKEZŐ IGESZAKASZT, MERT EZ ARRA UTAL, HOGY NINCS KRISZTUSNAK 2 MENNYASSZONYA...
JEL.21:  10. És elvive engem lélekben egy nagy
és magas hegyre és megmutatá nékem
azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet,
a mely Istentől szállott alá a mennyből.
  11. Benne vala az Isten dicsősége; és
annak világossága hasonló vala a
legdrágább kőhöz, úgymint
kristálytiszta jáspis kőhöz;
  12. És nagy és magas kőfala vala,
tizenkét kapuja, és a kapukon tizenkét
angyal, és felírott nevek, a melyek az
Izráel fiai tizenkét törzsének nevei:
  13. Napkeletről három kapu; északról
három kapu; délről három kapu:
napnyugotról három kapu.
  14. És a város kőfalának tizenkét
alapja vala, és azokon a Bárány
tizenkét apostolának nevei.

Én inkább úgy fogalmaznám meg ezt, hogy a pogányság beoltatott Isten üdvözítő tervébe, vagyis Isten behívta a nemzetekbelieket is Szövetségébe, amit Fia által kötött, és amelynek elsőszámú kedvezményezettje Izrael volt, akit kiválasztott arra, hogy megvalósuljon benne a Teokrácia és ők legyenek a só, a fény a világban.
Ezt sajnos eljátszották.
Most a Kegyelem korszaka van és a szellemi Izrael = Eklészia van a Szövetségben, amiben benne van mindenki, aki Krisztus Jézusról neveztetik, aki az Atya gyermeke, akár zsidó, akár görög, akár magyar.

Az alap a próféták és az apostolok "köve", ezért vannak ezek a kapuk.
Tehát az eredeti Szövetségre épül az Új Szövetség, szellemben és igazságban.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #989 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 10:21:20
Kedves Virág! Válaszolva a kérdéseidre, azzal kezdem, hogy a Dán.9,27.verse alapján gondolom azt, hogy a NNY a 7 év közepén kezdődik

27.
És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad.

Az elpecsételtek megtérését is erre az időre gondolom, hogy Isten megőrizze őket  a fenevad bélyegének felvételétől. Majd amikor üldözni kezdik őket a hitük miatt, menekülés közben tesznek bizonyságot azoknak, akikkel találkoznak.
Ez az első kérdésedre a válaszom.  „Mikor lesz ez?”

2.kérdésedhez: Azért hivatkoztam  a Gyülekezetre, ha itt lennének Jézus visszajövetelekor, akkor ….. a Gyülekezet csupa élő hitű emberekből áll..... az Ige nem tenne fel ilyen kérdést: vajon találna-e Jézus hitet a földön

Kevesebb hitet, de fog találni:  az elpecsételt zsidókét és a bizonyságtételekre i megtért pogányét találja majd. Ezt bizonyítja az is, hogy lesz kiket állítani Jézusnak a jobb keze felől

Szeretettel: Margit