Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201226 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Margit

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3463
  • Nem: Nő
Válasz #990 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 10:45:43
Idézet:"Pl. ha itt lenne a Gyülekezet, nem
kérdezné az Ige, hogy vajon talál-e
hitet Jézus, mikor visszajön?"

Ez a megállapítás jogos!
De csak abban az esetben, ha a 144000 zsidó az egyház része, s közvetlenül Isten csapásai elöl, a keresztyénekkel együtt ragadtatik el.
A Bibliában továbbra sem találok egy 2. első feltámadást, vagy 2. elragadtatást az egyház vonatkozásában.

Kedves Csaba!

Hitem szerint a 144000 zsidó nem az egyház része és nem ragadtatik el az egyházzal

A 2 elragadtatásra (ezek esetében nem feltámasztás) adtam igehelyet: a fenevad és hamis próféta pusztulásánál: Jel.19, 20

 20de foglyul esett a
fenevad és vele együtt a hamis próféta, aki a csodákat tette az ő színe előtt, amelyekkel
megtévesztette azokat, akik a fenevad bélyegét magukra vették, és imádták az ő képmását:
élve vettetett mind a kettő a kénnel égő tűz tavába.

Hogy valóban benne is vannak: Jel.20,10

10Az ördög pedig, aki megtévesztette őket, a tüzes és kénes tóba vettetett, ahol a fenevad
és a hamis próféta is van, és gyötrődnek éjjel és nappal örökkön-örökké.

Szeretettel: Margit
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 05. - 11:00:15 írta Margit »



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #991 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 17:27:10
AZTÁN ÚGY VÉLEM, HOGY KERESZTYÉNKÉNT TÖBB ALÁZATRA VAN SZŰKSÉGÜNK, MERT NEM IZRAEL OLTATOTT BE A POGÁNYSÁGBA, HANEM A POGÁNYSÁG KRISZTUS ÉS A KERESZTYÉNSÉG ÁLTAL IZRAELBE!
ÉRDEMES ELOLVASNI A KÖVETKEZŐ IGESZAKASZT, MERT EZ ARRA UTAL, HOGY NINCS KRISZTUSNAK 2 MENNYASSZONYA...
JEL.21:  10. És elvive engem lélekben egy nagy
és magas hegyre és megmutatá nékem
azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet,
a mely Istentől szállott alá a mennyből.
  11. Benne vala az Isten dicsősége; és
annak világossága hasonló vala a
legdrágább kőhöz, úgymint
kristálytiszta jáspis kőhöz;
  12. És nagy és magas kőfala vala,
tizenkét kapuja, és a kapukon tizenkét
angyal, és felírott nevek, a melyek az
Izráel fiai tizenkét törzsének nevei:
  13. Napkeletről három kapu; északról
három kapu; délről három kapu:
napnyugotról három kapu.
  14. És a város kőfalának tizenkét
alapja vala, és azokon a Bárány
tizenkét apostolának nevei.

Úgy gondolom, hogy ez nem alázat kérdése ... inkább a kegyelemé. Persze alázattal és hálával tartozunk, hogy Krisztus testéhez, Krisztus menyasszonyához tartozunk)
S igazad van Krisztusnak nincs két mennyaszonya, s, nem is állítottam olyat.
Csak egy van. S azok tartoznak hozzá, kik Pünkösdtől - az elragadtatásig a Krisztuséi.

Mert a Thesz. levélben is azokról van szó akik Krisztusban aludtak el és vannak - (Krisztusban és Krisztus testében, vagyis a Gyülekeztben)

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #992 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 20:48:10
Zoli írta:Mert a Thesz. levélben is azokról van
szó akik Krisztusban aludtak el és
vannak - (Krisztusban és Krisztus
testében, vagyis a Gyülekeztben)
 :2smitten:

Azon gondolkodom, hogy pl. Keresztelő János nem-e Krisztusban, a belé vetett hitben halt-e meg, s hol volt akkor Pünkösd?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #993 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 21:22:54
Margitka írta:Hitem szerint a 144000 zsidó nem az
egyház része és nem ragadtatik el az
egyházzal

Én ezt értem, de ha Krisztus 144000-re itt van a földön, amikor Ő visszatér, akkor eléggé értelmetlen, vagy legalábbis plátói a kérdés: ''az Embernek Fia vajjon talál-e majd hitet a földön...?''

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #994 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 21:33:48
Igazad van és én is egyet értek abban, hogy János is Krisztusban hit, és általa nyert üdvöséget, de nem tartozott Krisztus testéhez, a Gyülekezethez, mivel a Gyülekezet születése, létrejötte előt meghalt.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #995 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 21:45:04
Ez igaz!
És ettől nem az egyház és az első feltámadás része?
Virág rátalált egy szuper igére, mindjárt ide rakjuk! :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #996 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 21:49:44
Köszi, Csaba!  brush1 :2smitten:

Erről lenne szó:


Zsid 11:35-40
Asszonyok feltámadás révén visszakapták halottaikat. Másokat viszont megkínoztak, akik nem fogadták el a szabadulást, hogy dicsőségesebb feltámadásban legyen részük. Ismét mások megszégyenítések és megkorbácsolások próbáját állták ki, sőt még bilincseket és börtönt is. Megkövezték, szétfűrészelték, kardélre hányták őket; juhok és kecskék bőrében bujdostak nélkülözve, nyomorogva, gyötrődve azok, akikre nem volt méltó a világ; bolyongtak pusztákban és hegyeken, barlangokban és a föld hasadékaiban. És mindezeken, noha hit által Istentől jó tanúbizonyságot nyertek, nem teljesült be az ígéret, mert Isten számunkra valami különbről gondoskodott, hogy ők ne nélkülünk jussanak el a teljességre.


Itt mintha arról lenne szó, hogy az ószövetségi hívők velünk együtt fognak feltámadni.




Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #997 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:02:59
Igen úgy nézki mintha ... de az elragadtatás után, a nagy nyomorúság után,vagyis az ezeréves királyság megalapítása előt.
Így szól az Úr Dánielhez:

Dán 12:11  És az időtől fogva, hogy elvétetik a mindennapi áldozat, és feltétetik a pusztító útálatosság, ezerkétszáz és kilenczven nap lesz.
Dán 12:12  Boldog, a ki várja és megéri az ezerháromszáz és harminczöt napot.
Dán 12:13  Te pedig menj el a vég felé; és majd nyugszol, és felkelsz a te sorsodra a napoknak végén.

Tehát a napok végén, a 7 év után.

Én így látom.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #998 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:04:57
Miként lesz
király Dávid az ezer évesben, ha nincs
része az első feltámadásban.
Ez.37:  24. És az én szolgám, Dávid lesz
a
király ő rajtok, s egy pásztora lesz
mindnyájoknak; és az én törvényeim
szerint járnak, s parancsolataimat
megőrzik és cselekszik.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #999 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:15:19
Az első feltámadás az elragaftatáskor, a gyülekezet.
S a királyság előtt az Ósz. szentjei.
S én szerintem nem Dávid, hanem Krisztus lesz a Király.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1000 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:32:04
Zoli elvileg mi is királyi papság leszünk, uralkodni fogunk Krisztussal, de fölöttünk fog állni. Viszont erre utalva az ezékeli ige azt mondja ''egy pásztora lesz mindnyájoknak.''
Sérti a keresztyén aroganciánkat, de az izraeliták felett Dávid lesz a király, nem mi, s nem a 12 apostol.
Az ige szerint ők megfogják tartani Isten törvényeit.
BEZZEG AKIK FÖLÖTT (POGÁNY MARADÉK), MI KERESZTYÉNEK URALKODUNK, KITERMELIK MAGUKBÓL GÓG ÉS MÁGOG NÉPÉT...
Tényleg picit takarékra kellene állnunk a keresztyén elszálltságunkkal.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1001 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:40:35
Nem kötekedés ként ...
De az is érdekes, hogy Jézus azt mondja a tanítványoknak, hogy - kapnak királyi székeket és ítélik Izrael 12 törzsét.

Nem tudom, hogy a Királyság alat, hogyan fog fent állni, vagy megvalósúlni a vezetés rendszer, ... talán olyan módon fog megvalósúlni, ahogy nem is gondoljuk, s mindegyik igaz lesz, vagyis, hogy Krisztus, a tnítványok, s talán Dávid ... s mi velük együtt ... tényleg ezt nem tudom.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1002 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:48:48
Zoli írta:Nem kötekedés ként ...
De az is érdekes, hogy Jézus azt
mondja a tanítványoknak, hogy -
kapnak királyi székeket és ítélik Izrael
12 törzsét.

Nem kötekedés ez Zoli, Jézus izrealita tanítványokhoz beszélt, Pál a keresztyéneknek meg azt mondta, hogy angyalokat fogunk ítélni.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #1003 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 22:57:53
Egyébként én sem kötekedésből szálltam újra be a témába.
Csak szerettem volna érzékeltettni, hogy annyi a nyított kérdés a témában, amely nem csak a néhai ''nagy'' theológusok, de előttünk is kizárják egy tökéletes tantétel kialakítását ebben a témában.
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1004 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 19:29:01
Sziasztok!

Az imént az egyházról gondolkodtam, arról a témáról, amit a Heidelbergi Kátéról szóló topicban folytattunk nemrég.

Főleg ezen gondolkodtam, hogy lehet-e az egyházból nem-egyház. Úgy érzem, hogy azért nem, mert az egyház felülről való, Isten az, aki gondozza, vigyáz rá. Ugyanakkor igaz, hogy a hívők soraiban ott vannak az álhívők is. Ekkor jutott eszem a búza és a konkoly példázata, amelyben az angyalok szerették volna eltávolítani a vetésből a konkolyt. Erre mondta az Úr, hogy: "Nem, mert amíg a konkolyt szednétek, kiszaggatnátok vele együtt a búzát is. Hadd nőjön együtt mind a kettő az aratásig, és majd az aratás idején szólok az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, kössétek kévébe, és égessétek el, a búzát pedig gyűjtsétek be csűrömbe! "

Ezen a ponton a példázat a végidőkhöz is kapcsolódik. Úgy tűnik számomra ebből az igéből is, hogy a hívők összegyűjtése az események végén lesz majd.

df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1