Szerző Téma: A végidőkről  (Megtekintve 201237 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #255 Dátum: 2012. November 11. - 00:44:27
A következő versszak ezt nevezi első feltámadásnak.
Szóval az a kérdésem, hogy azok az emberek, akik nem vették magukra a sátán bélyegét, s ezért vértanú halált haltak, hogyan uralkodtak Krisztussal az ezer éves királyságban, ha az első feltámadás megelőzte az ő korszakukat? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #256 Dátum: 2012. November 11. - 08:23:48
Virág:
" az Egyház az nem egy egység, egy test olyan értelemben is, hogy amikor megtörténik az elragadtatás, akkor mindenki elragadtatik? Ha az elragadtatás a nyomorúság előtt történik, akkor utána akik megtérnek, ők nem számítanak az Egyház tagjának? Mert ha igen, akkor nekik is ott kellene lenniük az elragadtatáskor, szerintem. Nem tudom, mit szólsz ehhez a gondolatmenethez?  "

Flóra:
Nagyon jó a gondolatmenet, csak!
 akik az elragadtatás után térnek meg, hogyan lehetnének elragadtatva? :2smitten:


Nem is igazán az elragadtatás van most a középpontban, hanem az Egyház, mint test. Az elragadtatáskor az egész Egyház ragadtatik el, vagy csak sokan a Krisztus-testből?
Mert, ha az egész Egyház, ha mindenki elragadtatik, aki Krisztusé - akkor utána már nem lehet megtérő, szerintem. Mert aki megtér, az Krisztusé lesz/lenne (és a Krisztus-test tagja).

Tehát akkor ezt kellene megvizsgálnunk először szerintem, hogy az elragadtatás az egész Egyházat érinti-e, vagy csak egy részét?

gepel

Az 1Thessz 4:15-17 azt írja:

"Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk."

- Az, hogy a már elhunytak és a még élők együtt ragadtatnak el, és hogy ez fontos, bennem azt a benyomást kelti, hogy az elragadtatás az egész Egyházat érinti.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #257 Dátum: 2012. November 11. - 09:34:26
Valóban érdekes a kérdés!
Mert mi van a zsidó testvéreinkkel, főként a 144.000-rel, akik végig mennek a nagy nyomorúságon, ők nem ragadtatnak el, akkor nem is tartoznak az egyházhoz?
Ha meg az egyház alatt csak a keresztyéneket értjük, akkor mi lesz pl. Dáviddal, vagy az ószövetségi prófétákkal?
Nekik nem lesz részük az első feltámadásban?
Minnél többet foglalkozom vele, annál homályosabb nekem ez a téma. Pedig volt idő, amikor úgy gondoltam, hogy elég tisztán látom. :)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #258 Dátum: 2012. November 11. - 09:49:17
"Szóval az a kérdésem, hogy azok az emberek, akik nem vették magukra a sátán bélyegét, s ezért vértanú halált haltak, hogyan uralkodtak Krisztussal az ezer éves királyságban, ha az első feltámadás megelőzte az ő korszakukat? "

Egyszerűen életre kelnek:"És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, akik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, amelyet kaptak.
10
És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, akik a földön laknak?
11
Akkor adatának azoknak egyenként fehér ruhák; és mondaték nékik, hogy még egy kevés ideig nyugodjanak, amíg beteljesedik mind az ő szolgatársaiknak, mind az ő atyjokfiainak száma, akiknek meg kell öletniök, amint ők is megölettek." :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #259 Dátum: 2012. November 11. - 09:57:40
Egyszerűen életre kelnek?
Híj én ezt már kezdem nem érteni!
:irulpirul:
Ezek szerint van első feltámadás, van második feltámadás és a kettő között egy ''egyszerűen életre kelés''?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #260 Dátum: 2012. November 11. - 09:59:25
"az elragadtatás az egész Egyházat érinti-e, vagy csak egy részét?"--az én gyarló gondolatom:

Jézus Krisztus egész egyháza el lesz ragadtatva.
Azok, akik később térnek meg, a nagy nyomorúság mártírjai átmennek az első halálon és a mennyben megdicsőíttetnek, akik fehér ruhát kaptak az oltár alatt.--Ők uralkodnak Krisztussal ezer esztendeig. vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #261 Dátum: 2012. November 11. - 10:05:47
Ez tényleg egyre bonyolultabb.
Akkor nem az elragadt egyház lesz Krisztus társuralkodója az ezer év alatt. Nem az egyház lesz az első feltámadás részese? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #262 Dátum: 2012. November 11. - 10:09:18
"Ezek szerint van első feltámadás, van második feltámadás és a kettő között egy ''egyszerűen életre kelés''?"

Tyűha, vagy nem tyűha! van! Jézus Krisztus második eljövetelenél!--De! ezeket Te tudod kedves Csaba!

Az általad idézett versben benne van, más fordításban szó szerint is, mondhatnám! vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #263 Dátum: 2012. November 11. - 10:11:04
Egyik miért zárná ki a másikat?  :2smitten:Ezt is tudod kedves Csaba! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #264 Dátum: 2012. November 11. - 10:13:59
Ezekre a kérdésekre Neked kedves Csaba! a válaszok a kisujjadban vannak!--

Azért elbeszélgettem volna róla, hogy okuljak! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #265 Dátum: 2012. November 11. - 10:21:13
Kik lesznek még a kormányzás tagjai? az Ó-és újszövetségi szentek--Dávid királyra Ige is van...

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #266 Dátum: 2012. November 11. - 10:29:21
Kedves Flóra! :2smitten:

Amiről idáig ebben a témában tudni véltem, hogy tudom, arról azt látom, hogy semmit sem tudok valójában úgy, ahogy tudnom kellene! Érzem, hogy komoly ellentmondások vannak az eddigi gondolataimban, most tulajdonképpen nem Veled akartam vitatkozni, hanem a saját nézőpontomat birálom felül.
Több olyan felekezetben jártam már, ahol úgy vélték, hogy attól ők az igaz egyház, mert hibátlanul magyarázzák a Jelenések könyvét.
Később világos lett, hogy egyik magyarázat sem tökéletes.
Én jelen pillanatban azt látom a végidők tanával kapcsolatban, hogy olyan részletekbe kívánok belebocsátkozni, ami nincs az orromra kötve, s amellyel az egyháznak jelenleg semmi dolga.
Ennél őszíntébbet, vagy építőbbet nem tudok a magam részéről mondani! :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #267 Dátum: 2012. November 11. - 11:25:46
Ámen és Ámen
 :szelid:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #268 Dátum: 2012. November 11. - 12:33:22
Kedves Csaba! Még! Ha! Csak! vitatkozásnak tűnt volna! :2smitten:--ráadásul, vitapartnered sem lehetnék én!? --legfeljebb beszélgetőtárs.

Fura volt, hogy miközben Virággal el akartuk kezdeni a filadelfiai levelet, Te alapszinten beírtál egy kérdést, amit Te már rég kifejtettél ebben a topikban,-- azért sikerült átnéznem egy részét...

Olyan egyház nincs, aki nem tévedne és olyan ember sem, bűn alatt van az elménk, a Mindenható kegyelemből ezen a téren is nyithat meg lehetőségeket...

Pogányul szólva: a részletekben van elbújva az .... vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #269 Dátum: 2012. November 11. - 13:02:46
Kedves Flóra!
Én időnként magammal szoktam vitába szállni! hehe
Megtettem ezt az eleve elrendelés kapcsán is, pedig elég megalapozottnak véltem annak idején a véleményemet róla. :)
 Ma a végidők kapcsán annyit mernék 100 százalékos magabiztonsággal kijelenteni, hogy lesz első feltámadás és azzal egyidejű elragadtatás,s ebben az akkor élő egyház nem előzi meg, a már elhunytakat, lesz ezt követő  ezer éves krisztusi királyság, azelőtt pedig nagy nyomorúság, mely egyben az antikrisztusi korszak. Hogy ezeken belül mi és hogyan fog megvalósúlni, úgy vélem az üdvösségünk tekintetében lényegtelen. Annyit kell tudnunk és jelenleg hírdetnünk, hogy ezek meglesznek, a választottak pedig Krisztusban mindenkép győztesek lesznek!
Minden napnak meg van a maga baja, miért rágódjunk a jővő részletein? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13